Цистит - традиционно и алтернативно лечение- тема 11

  • 21 308
  • 755
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 4 196
Ел_тен, аз не разбрах все пак колко дена пи АБ първия път. И другото, което ми е странно защо и втория път се дава същия антибиотик. Към някои антибиотици бързо се развива резистентност, а дори и на антибиограма  да показва чувствителност самият факт, че те повтаря същата бактерия означава, че антибиотикът първия път не я е унищожил. Иначе откъм другите лекарства ми се вижда доста адекватно лечението. Според мен трябва опашка задължително. Виж в антибиогр амата ако е чувствителна към бисептол си го поискай. Изобщо настоявай за опашка. И смени уролога. Недопустимо е да не те погледне на ехо и да ти препоръчва спазмалгон. Иди на нефролг по-добре.

# 676
  • Мнения: 19
Pandorina,   Миналият път личната каза да го пия 5 дни, аз го пих 8. Днес взех направление и отидох на друг уролог. Гледаха ме на ехограф- няма проблеми с бъбреците, а задебелена стена на пик.мехур. В сряда ще пусна стерилна урина, но не знам дали ще покаже нещо, след като до днес пих антибиотик. Трябва да занеса или изпратя резултатите- на работа съм тогава, ще ми напишат ел.рецепта. Дотогава трябва да изкарам на растителните неща.
Ами личната не искаше и антибиотик да изписва.После подрече за левофлоксацин, но зле ми  е действал. Пих го за ковид. Аз я питах може ли този- тя разгледа антибиограмата и рече, че може. Аз не съм наясно с антибиограмата- антибиотиците, които са във втората колона по- слаби ли са или се ползват за опашка?Последен е бисептолът- с др.име е. Сега ще изчакам до петък, но дали ще излезе нещо след 9 антибиотик??

# 677
  • Мнения: 4 196
Не, няма значение в коя колона са антибиотиците. Важно е дали са S - чувствителни, I - слабо чувствителни, R - резистентни. Този Акцеф и двата пъти ли е бил S, това е малко странно. Дай урина в 2 лаб. Но най-добре да мине поне седмица от последния прием на АБ. Веднага след него има голяма вероятност да даде фалшиво отрицателен резултат. Но пък при наличие на симптоми..не знам, може ако бактерията е станала резистентна към антибиотика, което е доста вероятно, да се хване въпреки него. Дай сега и ако не се хване след още няколко дни пак.

# 678
  • Мнения: 483
Излезна ми стерилната урина и тук показва Ентерококус фекалис. Какво е това, за пръв път го чувам? Избора беше между Левофлоксацин и Амоксиклав. Избрах Амоксиклав, зареди страничните ефекти на левоксата. Какво мислите? Дали сгреших? Изписа ми го ЛЛ 2*1 за 5 дни. Беше S на Левофлоксацин, Ципрофлоксацин, Амоксицилин и Амоксиклав.

# 679
  • Мнения: 19
Да, и двата пъти Аксеф беше с S. Затова я питах дали става пак с него. По-лек е за понасяне.Трябва в сряда да дам ,  защото в петък имам час при уролога.Ще дам в Цибалаб и в Окръжна болница.Но не вярвам да излезе бактерия. Минали са 3 дена от посл.автибиотик. Ако ЛЛ ми беше написала ципрофлоксацин още през лятото , все си мисля, че сега нямаше да е така.15 дена с цистит...ужасна работа! Сега си мисля, че Аксеф сигурно е по- слабичък антибиотик.

# 680
  • Мнения: 322
Излезна ми стерилната урина и тук показва Ентерококус фекалис. Какво е това, за пръв път го чувам? Избора беше между Левофлоксацин и Амоксиклав. Избрах Амоксиклав, зареди страничните ефекти на левоксата. Какво мислите? Дали сгреших? Изписа ми го ЛЛ 2*1 за 5 дни. Беше S на Левофлоксацин, Ципрофлоксацин, Амоксицилин и Амоксиклав.
Прекалено къс курс според мен, минимум 10 дни и опашка след това..

# 681
  • Мнения: 483
Предния път с опашката 1 месец пих лекарства и какво, след два месеца пак съм с бактерии. Не съм спряла боровинки, д Маноза, мечо грозде. Има ли оттърване въобще?

# 682
  • Мнения: 4 350
Една такава,и аз последно борих ентерокок,но фециум.Но преди него бях пила левокса и за това избрахме амоксиклав / Аугментин -10 и доксициклин -20 дни за опашка.За доксициклина в изследването беше отбелязано,че дава най -голяма чувствителност,а и не съм го пила никога в живота.Но много гадно го понасях.На фона на него ,ми излезе стерилна .Другата седмица ще пускам месец и повече след него какво се  случва ..Гадничък е ,преди го причисляваха към стрептокока .
Ще го сбориш .Успех !
Ел теб,и на теб!

# 683
  • Мнения: 640
5 дена определено е много къс курс, да не казвам абсолютно безсмислен.
Аз пих доксициклин за уреаплазма и малко прилошава от него действително, но ако се замези я с крекер, я с бисквити, колкото да не е съвсем на празен стомах, е поносим - и за предпочитане пред амоксиклава или левофлоксацина.

# 684
  • Мнения: 4 196
Амоксиклава се понася добре и не е от тия с гадните странични ефекти като левоксата и другите хинолонови.

# 685
  • Мнения: 483
Започнах сериозно да се притеснявам. Дори да го преборя, така ли през месец два ще ми излизат нови и нови бактерии? Как и откъде влизат не разбирам? Как влагалището ми е чисто , а уретера има бактерии? И си викам другите жени дали знаят какви бактерии си носят или просто си пият един Ципрофлоксацин и им минава и не си го слагат. Визирам сестра ми- тя никога не си е правила стерилна , пие ципрофлоксацина и подминава./Мед.сестра е при това/.

# 686
  • Мнения: 121
Започнах сериозно да се притеснявам. Дори да го преборя, така ли през месец два ще ми излизат нови и нови бактерии? Как и откъде влизат не разбирам? Как влагалището ми е чисто , а уретера има бактерии? И си викам другите жени дали знаят какви бактерии си носят или просто си пият един Ципрофлоксацин и им минава и не си го слагат. Визирам сестра ми- тя никога не си е правила стерилна , пие ципрофлоксацина и подминава./Мед.сестра е при това/.

На мен с обикновена микробиология ми излиза всичко чисто,да,ама с Фемофлор -не.
Нямам грам лактобацили,от там тръгва проблема,червата също сигурно са в дисбактериоза.И според мен това е предпоставка за всякакви бактерии да си се развиват. 
Аз също имам приятелка,която след секс получава симптоми и като пие боровинки й се  разминава.Нито урини,нито нищо..аз треперя всеки ден.
Наблегни на лактобацили за влагалището.

# 687
  • Мнения: 483
Би ли ми препоръчала нещо?

# 688
  • Мнения: 4 350
Не питаш мен,но последно аг ми изписа -vagilact.Много по -доволна съм от лактаджин.До последния ден на Аб имах неприятни вагинални усещания и си мислих ,че го пия за нищо толкова дни.Но след него започнах vagilact ,но го съчетавах с ентерол.Дано и урокултура докаже доброто усещане.

# 689
  • Мнения: 483
А какво ще кажете за Уростим. Мисля си дали да взема за три месеца? Не ми я изписва никой , просто си разсъждавам.

Общи условия

Активация на акаунт