Цистит - традиционно и алтернативно лечение- тема 11

  • 20 814
  • 755
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 122
А какво ще кажете за Уростим. Мисля си дали да взема за три месеца? Не ми я изписва никой , просто си разсъждавам.

Аз пия Уростим плюс Пиелосептил.
Нищо не пречи да пробваш.
Аз вагинални слагам Гинофилус,в петък съм на гастро да видим какво ще ми изпише за червата.
Но Утипро мисля,пречеше на бактериите от червата да навлизат, нещо такова...може и с него да пробваш .

# 691
  • Мнения: 638
Освен Утипрото, който е на базата на прополис, може да пробваш и с чист прополис, аз от време на време си пия и добре ми се отразява.
Фурчи, не знам доколко действително ще ти помогне, но ти може да си вземеш Уробиотик Форте (Д-маноза + пробиотични бактерии, вкл. лактобацили, които не знам колко стигат до мехура, но за симптомите е супер, поне да не се мъчиш). Иначе и на мен като ми беше излязла страшната дисбактериоза на Фемифлора, лекувахме тогава с Микомакс хапчета (нифурател) по дълго време и той нормализира нещата. Не ерадикира съвсем бактериите, но поне ги свали до по приемливи нива съвкупно. Тогава май пиех Уробиотик Форте или Урогард, който е почти със същия състав, и после на Фемифлор лактобацилите в урината бяха ок.

# 692
  • Мнения: 4 156
Да се оплача и аз - сериозно съм притеснена за стомашно чревния си тракт. От известно време преминавам от зверски запек към зверско разстройство буквално от нищо, и аз не знам от какво. Като позивите са свързани с режещи болки ниско в корема. Взимам пробиотик, Фемифлора. Няколко пъти бях взела и Ентерол преди да ми се запече стомаха. Снощи взех една лъжичка някакво мармаладче, което е за урегулиране, сутринта овесени ядки и киви, кафе. Исках леко да се поразхлаби стомаха, че беше ужас с напъване. Обаче то до вечерта стана водичка. Наложи се да взема смекта. Която сега пък сигурно пак ще ме тласне към запек, както стана предния път. И така от едната крайност в другата. Не знам какво се случва и какво да правя вече.

# 693
  • Мнения: 4 347
Виж Гапс -д-р Наташа Макбрайд.За чревния микробиом е.Има интервю с нея при Гала.Ти нали си без жлъчка? Може мазнините да не ти са в оптимално и балансирано съотношение с останалите макронутриенти.За разхлабване -сини сливи,сладко от рози...
Активен въглен би абсорбирал ако си лапнала вирус / токсин.
От проучванията ми за читави пробиотици -ентерол,ентеросан и този :
https://daflorn.bg/mobile/index/index?Id=0&langId=0
Пребиотик:
https://shop.swansonvitamins.bg/prebiotic-for-friendly-flora-support-swa032.html
И един като за аг-уропроблеми:
https://remedium.bg/proviotic-kandida-probiotik-za-zheni-h10-tabletki-152991/p

# 694
  • Мнения: 4 156
Благодаря Сън! Аз точно ентеросан и ентерол взимах преди да се запека. Най-гадното е че при това разстройство, което излиза като пулверизатор под налягане  има много голяма вероятност от замърсяване.

# 695
  • Мнения: 4 347
Трябва да си преразгледаш храненето и ще стане .Но иска време .От дете съм със запек.Миналата година заради огромната матка ( но явно и не само заради нея ) ги редувах запек и после по твоя сценарий.
Води си дневник ако трябва кое как ти влияя .Като повъзстановиш микробиома,повече храни ще толерираш.Но храната ти е основното,другото е патерици.Много бавен и дълъг процес е.Може липса на храносмилателни ензими да имаш ( всички имаме с възрастта ) и включването на ензими,бетаин,пепсин...да те облекчи.

# 696
  • Мнения: 4 156
Мисля, че дългите антибиотични курсове направиха тая беля. Купила съм си телешки бульон, кефир, камбуча, но сега не смея да ги пия..

# 697
  • Мнения: 4 347
Бульонът е чудесно средство ,едно време така са ги лекували от настинки,чревни...Колагенът в него е балсам за чревните клетки.На мен телешкия ( сама го правя) ми идва мазен спрямо свински и пилешки.
И не само аб-тата..,храната ни е достатъчно боклучава...

# 698
  • Мнения: 4 156
Трябва малко да се редактирам. Изясни се част от проблема, касаещ разстройствата. Оказа се, че мармаладчето, което ми предписаха за урегулиране и взех 2 пъти вечер по лъжичка съдържа Сена. Но написана с латинското родово име Cassia и не разбрах, добре, че не си похапнах повече защото е вкусно мармаладчето. Можеше и до Пирогов да стигна.  Та проблемът от антибиотиците остава запекът.

# 699
  • Мнения: 5 067
Момичета, виждам, че тази тема сте захванали.Та да питам- какво мислите за зелевия сок?
Аз го обожавам и казват, че бил много полезен(като изключим голямото количество сол).

Иначе аз вчера имах криза лека, пишкаше ми се нон стоп, без парене, без болка.Така си легнах, едва заспах, а на сутринта ми нямаше нищо.
Не съм пила нищичко, освен малко вода с оцет- една чаша.
И друг път ми се е случвало така, какво е това, много е странно?

# 700
  • Мнения: 4 347
Вервам,прекрасен е зелевият сок ,стига да е дивоферментирал и няма боклуци в него.Супер източник на пробиотик ,както и дивоферментирани туршии,сок от ферментирано цвекло,джинджифил,комбуча ,алги.
Та от сока може да вземаш 2-3 суп.лъж ,а и да ги разреждаш.А има прекрасни соли -келтска,редмондс,....,пълни с минерали.От тях става чуден адренален коктейл.

# 701
  • Мнения: 4 156
И аз съм имала такива преходни "кризи" при това съчетани с мътна урина, а на другия ден нищо. Предполагам при хроничните цистити си е едва ли не нормално. Но трябва да сме по-внимателни с храната, режима, топло, билковите неща...Лично моето обяснение е че бактериите постоянно ще се опитват да надигат глава но трябва да не им създаваме предпоставки.

# 702
  • Мнения: 5 067
Сън, какво значи дивофарментирали?
Нашият си е домашен, от зеленцето, което правим.

Пандорина, урината беше чиста като кристал сутринта.Сега ми излезе обикновената урина- бактерии 0.
Чакам да видим стерилната, че не е като да ми се е случвало така и на нея да изолират нещо.
Което пак е много странно.
И аз мисля, че си виреят по малко бактериите и се "разбунтуват" от време на време.

# 703
  • Мнения: 4 347
Дива / естествена ферментация.Само с вода и читава сол.
Успех с урокултурата!
Пандорина,ти как си днес?

# 704
  • Мнения: 4 156
Откъм стомах добре. Но нещо ми дразни отдолу та не знам...

Общи условия

Активация на акаунт