Организация за шкафове, гардероби, дрешници - тема № 12

  • 50 683
  • 620
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 10 627
Има някакви стойки за колиета и гердани, и аз се заглеждам по такива, защото моите са повечето в една кутия и като извдя едно, другите стават на кълбо. Е, имам някои в отделни кутийки, но не много. Обаче до сега не съм виждала готина стойка, която да побира и дъги, и къси герданчета...и са едни такива, за три-четири броя. Аз имам доста...и нищо не ми е хванало окото. Ако някой има такива, може да сподели снимки, ако е удобно.

Закопчавай гривни и колиета преди да ги прибереш, така не се оплитат.

# 406
  • Мнения: 830
Да, закопчавам ги и никога не разбирам как успяват да се оплетат зверски, това ми е мистерия.

Кубратова, и аз си мисля, че ще стане като сергия, абе както казах, хем се заглеждам, хем не съм купила такива стойки до сега. Негативите ми се струват повече от позитивите. Иначе това с торбичките е добра идея. Ако си намеря обаче прозрачни, че не ми се разтваря торбичка да видя кой синджир е вътре. Сега само два гердана са ми в торбички, ама тях си ги знам. Ако станат повече, ще има да ги отварям и затварям...

# 407
  • Пловдив
  • Мнения: 734

На предните два реда държа бижута, като по-ценните са ми в кутийки, а обиците са всеки чивфт в отделна прозрачна кутийка. Бях купила специална стойка за обиците, но не ми беше удобна.

На задния ред са очилата + часовниците на съпруга ми - събират се 12 чифта очила в трите раздела, а четвъртият е за часовниците.
Козметиката - в чекмеджета в банята, на нощното шкафче имам само крем за ръце.

# 408
  • Мнения: 13 751
Да, закопчавам ги и никога не разбирам как успяват да се оплетат зверски, това ми е мистерия.

Кубратова, и аз си мисля, че ще стане като сергия, абе както казах, хем се заглеждам, хем не съм купила такива стойки до сега. Негативите ми се струват повече от позитивите. Иначе това с торбичките е добра идея. Ако си намеря обаче прозрачни, че не ми се разтваря торбичка да видя кой синджир е вътре. Сега само два гердана са ми в торбички, ама тях си ги знам. Ако станат повече, ще има да ги отварям и затварям...
Може да пробваш малки найлонови пликчета със затваряне тип "цип".
Скрит текст:
Ако ти вършат работа - купуваш си едно стекче и забравяш за проблема.

# 409
  • Мнения: 830
И за това не съм се сещала, мерси!

# 410
  • Мнения: 3 683
Да, закопчавам ги и никога не разбирам как успяват да се оплетат зверски, това ми е мистерия.

Кубратова, и аз си мисля, че ще стане като сергия, абе както казах, хем се заглеждам, хем не съм купила такива стойки до сега. Негативите ми се струват повече от позитивите. Иначе това с торбичките е добра идея. Ако си намеря обаче прозрачни, че не ми се разтваря торбичка да видя кой синджир е вътре. Сега само два гердана са ми в торбички, ама тях си ги знам. Ако станат повече, ще има да ги отварям и затварям...
В такива съм ги разпределила, има различни размери:
https://rakhiva.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82/% … %80%D1%8E-384.htm
Моите са от друг магазин, но тези ми попаднаха сега.
Найлоновите не са проветриви и не ми се иска да държа благородни метали в материал, който може да води до овлажняване, знам ли...затова предпочетох плат. И  кутията ми е картонена, от големите кръгли на Икеа.

# 411
  • Мнения: 13 751
И за това не съм се сещала, мерси!
Има ги дори и по левчетата - всякакви размери, просто прецени в каква кутия или друго ще ги слагаш за да видиш кой размер да си вземеш и да ти е лесно да ги държиш що-годе подредени.
Аз нямам много гердани и гривни, но пък имам много обеци и така ми е лесно. Моите повечето не са сребърни или златни, ако ги сложа заедно много скоро ще има такива с променен цвят, а така го избягвам.

# 412
  • Мнения: 830
Кубратова, да, за такива се сетих, като писа за торбички. Благодаря.

# 413
  • Сливен
  • Мнения: 4 084
за малки обици мога да предложа пластмасови кутийки за хапчета има ги в магазините за 1 лев има ги и в аптеките https://sopharmacy.bg/bg/product/000000000030019311
Моите са в такива и са ми супер удобни,вижда се всичко и се отваря самостоятелно.

# 414
  • Мнения: 13 751
О да, за мъничките това е идеално, имам и такова. Моите повечето не са мънички и тях ги мятам в пликчетата вече.

# 415
  • Пловдив
  • Мнения: 6 675
Пръстени, гривни, обеци, колиета и прочие държа в кутии за бижута.
За обеците с винт специално  си изрязах парчета от фибран, които да влизат точно в отделенията и просто ги набучквам там, за висящите си има кукички.
Пръстените си имат обикновено място в кутиите, а гривните и синджирчетата държа в различни отделения. В едно чекмедженце на една от кутиите държа всички сребърни висулки, а в друго - останалите.

# 416
  • София
  • Мнения: 17 919
Явно имам прекалено много козметика, имам и запаси от маски да речем, като са на промоция.

За бижута бях си купила ето такова, като в магазините. Забучила бях пръстени и малки обечки. Да ви кажа, омръзна ми всеки път да го подмятам, бая тежко е и сега са ми в различни кутийчета и торбички.
Златото пък не бих го сложила в пластмаска.

https://www.blingin.com.au/wp-content/uploads/2020/02/ip007366.jpg

Иначе в Джъмбо има едни пластмасови кутии за болотове и копчета с капак и 15-30 разделения. Прозрачни са, стават и за бижута, който иска.

Торбичките се видят от органза, прозрачни и тънички са.

https://www.blingin.com.au/wp-content/uploads/2020/02/ip007366.jpg

# 417
  • Мнения: 3 683
В пластмаса и аз не бих си държала бижутата. Имам такива кутии само за промишлени стоки, разни резервни части и малко за храна, повечето за храна са стъклени. Мразя пластмаса и гледам да я ползвам при крайна необходимост.

# 418
  • Мнения: 13 751
Торбичките от органза са много сладки, завиждам на тези които биха ги търпяли. На мен първата ми асоциация е колко лесно е да закачиш този плат с кукичка, синджирче и прочие. И втората е като погледна че се завръзват отгоре, това би ми било изнервящо.
Та, както казваше баба - всеки башка луд Grinning Има варианти за всеки, въпросът е да вършат работа и да са достатъчно удобни, за да не се стига до това "омръзна ми всеки път да го подмятам" от поста по-горе.

# 419
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 927
За гривни използвам ето тези

Част от обиците са на тази стойка

Част от герданите са в тази фруктиера, а има и по статията

Финните колиета  няма как да ги сложа там, че се заплитат. Те са в отделни кутии.

Общи условия

Активация на акаунт