Как да отслабна

  • 104 526
  • 152
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 428
Как да сваля излишните15 кг,натрупани по време на бременността си.Пробвах с диети и спорт,но няма голям ефект.Свалих 5 кг.и се застопорих на 85 и не мога да мръдна и 1 кг надолу.Реших да пия хапчета,но не знам на какви да се спра,защото имам проблеми с бъбреците.Дайте ми съвет,ако сте пробвали нещо и има ефект.Ще Ви бъда много благодарна.Килограмите ми доста ми тежат и не се чувствам комфортно,а и мъжът ми стана досаден с мърморенето си,че съм дебела.

# 1
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Helen-mama погледни във форума Красива мама

# 2
  • Мнения: 4 362
Ако искаш пробвай с изключване на въглехидратите от храненето си,за 26 дни се свалят м/у 10 и 20 кг само да искаш ще ти пратя как се прави диетата

# 3
  • Мнения: 272
Deq,прати ми я и на мен тази диета,моля те! newsm17 Ако наистина успея да сваля толкова много килограми за толкова кратко време...... newsm20 Е,просто нямам думи........ newsm10

# 4
  • София
  • Мнения: 1 845
И на мен ми е много интересно. Пусни я да хвърля една око.
То ясно, че едва ли ще япробвам сега, че се кърмим усилено...

# 5
Я вземи я пусни тука ,та и ние да прочетем....моля.

# 6
  • Мнения: 1 975
Изгради си хранителни навици. Тогава със сигурност ще си доволна от резултата.... Такова отслабване дето после пак си възвръщаш килограмите ама хи4 не е препоръ4ително.....

# 7
  • София
  • Мнения: 4 423
би ли я пуснала и за мен. Embarassed

# 8
  • Мнения: 4 362
Тази диета се състои от пълно изключване на въглехидратите във вашата храна - изхранване, което помага на организма да се изчисти от натрупаните мазнини. Най-важното при този начин на хранене е, че (след 4-5 дни) няма да сте гладни, постоянно, 24 часа в денонощието! Не трябва да се храните само три пъти на ден, а да си хапвате, когато ви се иска и колкото ви се яде. Храната не трябва да се мери, нито да се приготвя отделно и специално за вас. Не трябва да пиете таблетки и чайове против повишен апетит. Не трябва да правите специални упражнения и да ходите на акупунктура.
Ако имате възможност, започнете диетата в ден на пълнолуние или новолуние, като преди това е полезно да направите два разтоварващи дни само на чай с мед и лимон. Ако не издържате, добавете един вид плод - най-добре ябълки.
Добре е да ходите много пеша или да правите най-прости физически упражнения, особено след първите 26 дни.
Противно на всички очаквания от хора, отричащи месото, се освободих от главоболието, умората, проблемите с кръвното налягане и тежестта в сърдечната област.
УСПЕХЪТ Е СИГУРЕН, но ви давам един съвет, който ще ви помогне. Знам го от личен опит. КОГАТО ЗАПОЧНЕТЕ ДА ПРИЛАГАТЕ НОВИТЕ НАЧИНИ НА ХРАНЕНЕ, ПРЕСТАНЕТЕ ДА МИСЛИТЕ, ЧЕ СТЕ ПЪЛНИ И ТРЯБВА ДА ОТСЛАБВАТЕ. ПРОСТО СЕ ХРАНЕТЕ ЗА УДОВОЛСТВИЕ И ЖИВЕЙТЕ ЖИВОТА СИ СПОКОЙНО!
Действие:
С пълното изключване на въглехидратите, организмът започва да топи мазнините. Първите шест дена губите 3-5 кг, а всеки следващ ден около 400 г до 1 кг. За 24 дена, колкото е задължителната продължителност на диетата, можете да загубите между 10 и 20 кг. При всеки човек действието е различно.
Внимание!!!
Ако само един ден изядете едно малко парче хляб, чаша мляко или каквато и да е дреболия, съдържаща въглехидрати, ще стопирате топенето на мазнините. Искате или не, се налага да започнете диетата отново.
Разрешени храни:
Всички видове месо - говеждо, телешко, пилешко, свинско, агнешко, гъска, патица, всички видове дреболии, дивеч. Всички начини за приготвяне на храната са разрешени, без да панирате.
Може да се ядат пръжки (без хляб), сушено месо, колбаси (без кренвирши или такива, съдържащи соя), всички видове риба, рибни консерви, цялото разнообразие на салатите, пресни или печени чушки, домати, краставица, прясна или кисела зелка, цвекло, салата от морски дарове, салата от кромид лук, репички и спанак - каквото ви хрумне и пазарът позволява в сезона.
Салатите могат да се подправят със сол, оцет, олио и пипер, без сосове.
Салатите могат да се подправят със сол, оцет, олио и пипер, без сосове.
Може да се яде лютеница без захар.
Яйца е разрешено да си хапвате, приготвени по всички начини и с всички видове зеленчуци.
Можете да пиете минерална вода, кафе и всички видове чай без захар.
Половин литър вино се разрешава след шестия ден.
Забранени храни!!!
Хляб, картофи, брашно, ориз, боб, грах, галета, панирано месо, соя, соеви кубчета, тестени произведения, ядки, кренвирши. Да няма запръжки в нито едно ядене. Забранени са за консумация всички видове млечни произведения - мляко, масло, сметана, айрян, кремове, маргарин, сладкиши, захар, шоколад и различни царевични пръчици, сладолед, солети. забравете за сирене, кашкавал - обикновени и специални. Никакви плодове!
Важно!!!
Можете да направите диетата два пъти по 26 дни, след което е желателно да си дадете почивка от 2 месеца, в които е правилно да се храните разделно.
Да се пият витамини - С, Е, калций, магнезий, или мултивитамини.
Когато постигнете желаното тегло и престанете да се придържате към диетата, ви трябват две години при безразборно хранене, за да започне пак повишаване на теглото ви.
Диетата приключи
Хапвайте си колкото ви се иска,
но... бройте точките!

# 9
  • Мнения: 4 362
Като я свършите ще ви напиша и точките на това което хапвате.Аз я започвам писна ми от чайове и мед и тем подобни гладни диети ама честно майка ми бе до скоро на нея за 26 дни свали около 12 кг.Сега я започвам и аз та да видим.Но наистина трябва да се изгради навик на хрененето.Хайде ако искате започвайте,не я гарантирам сама сега я започвам ако искате изчакайте и ще ви кажа резултат след 26 дни Grinning

# 10
  • Мнения: 1 283
Трудничко ми изглежда,но срока е много кратък,така че мога да се пробвам но по-натам като пораснем и спрем кърменето!А засега ще се наслаждавам на воля на тортичките и шоколадчето! Wink

# 11
  • Мнения: 2 258
Аз я започвам от днес,че март съм на сватба и трябва да съм влязла във форма:)Успех и на останалите нагърбили се с това"тежко" начинание;)

# 12
Ще взема и аз да се пробвам .Смятам и да се кача на степера и гирички да подвдигам и някой ден да направя такова тяло

# 13
  • Пловдив сега England( Farnham)
  • Мнения: 298
Момичета и аз се присъединявам от днес започнах Banghead  и за сега (вече 1/2 ден) се справям  Hands Clap ,като се има в предвид ,че такава мания за сладко ме е обзела от 2 седмици #Splat

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 830
Цитат на: boo
Аз 'твърди' диети не обичам и не мога да прилагам. Но има една, която харесвам - овесената. Тъй като овесът е нискокалоричен, но високоенергиен и пълен с витамини, за мен това е отлична диета.
Прави се 1 или 2 седмици, може да се почине и после - пак, ако има желание.
Всеки ден се пие поне 1 1/2 - 2 литра вода, смесена със сока на 1 лимон.
100 гр. овесени ядки (каквито ви харесват) се варят, или по-скоро попарват в 400 гр. вода. Покрива се да се задуши, докато ядките поемат водата, може да се приготви от предния ден. Полученото се разделя на 2, 3 или колкото порции искате, и заедно с водата се яде през деня. Това е всичко, което се консумира. Килограмите се свалят средно бързо, а след като се спре диетата, ефектът не отзвучава.
Аз лично не исках да свалям много, а и вкусът на 'гол' овес е малко постен, и си слагах малко мед или сирене в порцията.

Ето ти и моята. С нея майка ми свали 6 кг за 2 седмици, а свекърва ми - повече, май 8.

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Цитат на: Deq

Противно на всички очаквания от хора, отричащи месото, се освободих от главоболието, умората, проблемите с кръвното налягане и тежестта в сърдечната област.

С пълното изключване на въглехидратите, организмът започва да топи мазнините. Първите шест дена губите 3-5 кг, а всеки следващ ден около 400 г до 1 кг. За 24 дена, колкото е задължителната продължителност на диетата, можете да загубите между 10 и 20 кг. При всеки човек действието е различно.
Внимание!!!
Ако само един ден изядете едно малко парче хляб, чаша мляко или каквато и да е дреболия, съдържаща въглехидрати, ще стопирате топенето на мазнините. Искате или не, се налага да започнете диетата отново.

Разрешени храни:
Всички видове месо - говеждо, телешко, пилешко, свинско, агнешко, гъска, патица, всички видове дреболии, дивеч. Всички начини за приготвяне на храната са разрешени, без да панирате.
Може да се ядат пръжки (без хляб), сушено месо, колбаси (без кренвирши или такива, съдържащи соя), всички видове риба, рибни консерви, цялото разнообразие на салатите, пресни или печени чушки, домати, краставица, прясна или кисела зелка, цвекло, салата от морски дарове, салата от кромид лук, репички и спанак - каквото ви хрумне и пазарът позволява в сезона.
Салатите могат да се подправят със сол, оцет, олио и пипер, без сосове.
Салатите могат да се подправят със сол, оцет, олио и пипер, без сосове.
Може да се яде лютеница без захар.
Яйца е разрешено да си хапвате, приготвени по всички начини и с всички видове зеленчуци.
Можете да пиете минерална вода, кафе и всички видове чай без захар.
Половин литър вино се разрешава след шестия ден.

Забранени храни!!!
Хляб, картофи, брашно, ориз, боб, грах, галета, панирано месо, соя, соеви кубчета, тестени произведения, ядки, кренвирши. Да няма запръжки в нито едно ядене. Забранени са за консумация всички видове млечни произведения - мляко, масло, сметана, айрян, кремове, маргарин, сладкиши, захар, шоколад и различни царевични пръчици, сладолед, солети. забравете за сирене, кашкавал - обикновени и специални. Никакви плодове!
Важно!!!
Можете да направите диетата два пъти по 26 дни, след което е желателно да си дадете почивка от 2 месеца, в които е правилно да се храните разделно.
Да се пият витамини - С, Е, калций, магнезий, или мултивитамини.
Когато постигнете желаното тегло и престанете да се придържате към диетата, ви трябват две години при безразборно хранене, за да започне пак повишаване на теглото ви.
Диетата приключи
Хапвайте си колкото ви се иска,
но... бройте точките!


Дея , това трябва да е диетата на д-р Аткинс.
Спазвала ли си я точно 26 дена и какави са резултатите при теб?

Щом е безвъглехидратна диетата трябва да е на Аткинс. Само, че има някой противоречиви неща м/у това което пишеш и това което аз знам за тази диета. /може и аз да не съм права!/
Аз съм я правила няколко пъти мин.година.
Като само 2 пъти успях за по 10 дена.
Първия път 2-3кг за 10 дни, 2 път /мин.декември последно/- 4кг за 10 дни.
Кое е различното: Меса - пилешко, телеко, свинско на скара или варено без сосове и желета, и без колбаси.
Риба всякаква без деликатеси - миди, калмари и т.н.
Салата: само зеле без моркови и зелени маслини. Салата зеле с олио, оцет и сол. Пише: ако ви прималее увеличете солта! Rolling Eyes
Яйца: варени или пържени с растителна мазнина.
Течности: 1 лим.сок на ден и мин.вода
Алкохол Laughing : водка, джин и уиски! /някъде пише и вино, но какво?/
Сирена: всички без бяло саламурено /предполагам това включва кашкавал и топено сирине и там подобни/, кой са тези сирена?
Изключват се: всякви тестени, сладки и по горе от теб изброените...........но и плодове и зеленчуци! Rolling Eyes


По тази схема съм я спазвала аз. Но за първите 10 дена - 4кг. и после край Close

Второ: тази диета сваля кръвното и може да се получат замайвания. Но аз се напънах и я изкарах.
Преди 5 дена пак я почнах, но този път ми стана наистина зле и я спях. Ще ме питаш, тогава защо се напъвам Confused:  Ами, аз съм месоядка и тази диета ме устоива. Брат ми също я прави на няколко пъти, но не е свалил повече от 3 кг.
Първия път като я правих, ходих и на каланетика, само дето не припаднах на упражненията, ама нали съм инат - пия вода, взимам въздух и продължавам.

Трето: по време на диета не трябва да се приема никакви медикаменти, а след като приключиш диетата трябва да се пият витамини.

Може да се поддържат кг. с нея, аз почвам 4-5 дена..... омръзва ми - почивка 1-2  /все пак и на мен ми се яде шопска салата Laughing  или има повод - РД, имен ден/, и пак още 4-5 дена и така до месец, но най-много 4-5кг. аз съм сваляла.

Всъщност на мен ми липсват зеленчуците като - домати, краставици, пипер......аман вече от това зеле.
Обяд: пържола+зеле, вечеря: пържола/риба +зеле, и тук-там някое яйце ..и др. не ям да не взема да объркам нещо Laughing

Дълъг стана постинга, но исках да споделя и да питам, ако все пак ти си я спазвала по тази схема която ти даваш /която по ми допада Flutter / и е имало ефект при теб, ще опитам и аз!

# 16
Ами диетата не съм я правила аз,сега я започвам,правила я е майка ми свали около 12 кг за това време,ако искап изчакай да свърша и ще кажа резултати дали е хубава,както си решите.Просто споделям,а няма много общо с Аткинс.
Ето ти два линка първият е за Аткинс http://www.rozali.com/diet1.php?l=a&p=1
И вторият е диетата на БиТиВи, както я водят а именно Безвъглехидратна диета :
http://karm-krag.bol.bg/04-04/24_1.html
А и при Аткинс се отслабва за 6 седмици от 5-7 кг виж че не са еднакви много неща м/у двете
Както и да е аз я започвам и толкова.

# 17
  • Мнения: 4 362
Цитат на: Anonymous
Ами диетата не съм я правила аз,сега я започвам,правила я е майка ми свали около 12 кг за това време,ако искап изчакай да свърша и ще кажа резултати дали е хубава,както си решите.Просто споделям,а няма много общо с Аткинс.
Ето ти два линка първият е за Аткинс http://www.rozali.com/diet1.php?l=a&p=1
И вторият е диетата на БиТиВи, както я водят а именно Безвъглехидратна диета :
http://karm-krag.bol.bg/04-04/24_1.html
А и при Аткинс се отслабва за 6 седмици от 5-7 кг виж че не са еднакви много неща м/у двете
Както и да е аз я започвам и толкова.


Госта бях аз извинете ме Rolling Eyes  Blush

# 18
  • Мнения: 1 428
Благодаря ви,но аз повече се интересувам от хапчета за отслабване,защото явно при мен само с диета нищо не става.Ако сте чували за ефективни такива-пишете ми.

# 19
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: Anonymous
Ами диетата не съм я правила аз,сега я започвам,правила я е майка ми свали около 12 кг за това време,ако искап изчакай да свърша и ще кажа резултати дали е хубава,както си решите.Просто споделям,а няма много общо с Аткинс.
Ето ти два линка първият е за Аткинс http://www.rozali.com/diet1.php?l=a&p=1
И вторият е диетата на БиТиВи, както я водят а именно Безвъглехидратна диета :
http://karm-krag.bol.bg/04-04/24_1.html
А и при Аткинс се отслабва за 6 седмици от 5-7 кг виж че не са еднакви много неща м/у двете
Както и да е аз я започвам и толкова.

Deq, ще те затрудня ли, ако от време на време даваш едно твое дневно меню. Ако искаш може и на лични, но мисля, че темата ще е интересна и за други.
Аз например много обичам хляб и се чудя например какво мога да ям за закуска при тази диета.
Благодаря ти предварително!

# 20
  • Мнения: 4 362
Цитат на: anuschka

Deq, ще те затрудня ли, ако от време на време даваш едно твое дневно меню. Ако искаш може и на лични, но мисля, че темата ще е интересна и за други.
Аз например много обичам хляб и се чудя например какво мога да ям за закуска при тази диета.
Благодаря ти предварително!

Няма пробле ще пиша какво ми е менюто,утре например е лунната диета от 9.27 така че утре няма меню.Ще пиша в сряда менюто си.Ами сутин можеш да си правиш 2 сварени яйца,(аз по принцип не закусвам)

# 21
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: Deq
Цитат на: anuschka

Deq, ще те затрудня ли, ако от време на време даваш едно твое дневно меню. Ако искаш може и на лични, но мисля, че темата ще е интересна и за други.
Аз например много обичам хляб и се чудя например какво мога да ям за закуска при тази диета.
Благодаря ти предварително!

Няма пробле ще пиша какво ми е менюто,утре например е лунната диета от 9.27 така че утре няма меню.Ще пиша в сряда менюто си.Ами сутин можеш да си правиш 2 сварени яйца,(аз по принцип не закусвам)

Благодаря, ще чакам менютата ти.
Поздрави!

# 22
  • Мнения: 4 362
Опс лунната диета е от 02.02. грешка

# 23
  • Мнения: 1 517
Цитат на: boo
Аз 'твърди' диети не обичам и не мога да прилагам. Но има една, която харесвам - овесената. Тъй като овесът е нискокалоричен, но високоенергиен и пълен с витамини, за мен това е отлична диета.
Прави се 1 или 2 седмици, може да се почине и после - пак, ако има желание.
Всеки ден се пие поне 1 1/2 - 2 литра вода, смесена със сока на 1 лимон.
100 гр. овесени ядки (каквито ви харесват) се варят, или по-скоро попарват в 400 гр. вода. Покрива се да се задуши, докато ядките поемат водата, може да се приготви от предния ден. Полученото се разделя на 2, 3 или колкото порции искате, и заедно с водата се яде през деня. Това е всичко, което се консумира. Килограмите се свалят средно бързо, а след като се спре диетата, ефектът не отзвучава.
Аз лично не исках да свалям много, а и вкусът на 'гол' овес е малко постен, и си слагах малко мед или сирене в порцията.

Воо, а за кърмещи майки става ли тази диета?

# 24
  • Мнения: 612
По повод хапчетата, Л-карнитина само преди спорт ли се взима и има ли ефект ако не спортуваш?
/стори ми се , че не е удачно да отварям нова тема/

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Цитат на: Deq
Цитат на: Anonymous
Ами диетата не съм я правила аз,сега я започвам,правила я е майка ми свали около 12 кг за това време,ако искап изчакай да свърша и ще кажа резултати дали е хубава,както си решите.Просто споделям,а няма много общо с Аткинс.
Ето ти два линка първият е за Аткинс http://www.rozali.com/diet1.php?l=a&p=1
И вторият е диетата на БиТиВи, както я водят а именно Безвъглехидратна диета :
http://karm-krag.bol.bg/04-04/24_1.html
А и при Аткинс се отслабва за 6 седмици от 5-7 кг виж че не са еднакви много неща м/у двете
Както и да е аз я започвам и толкова.


Госта бях аз извинете ме Rolling Eyes  Blush

Диетата на Аткин съм я извадила от Розали, тя също е безвъглехидратна Laughing
Тази която даваш също е безвъглехидратна, значи нямат разлика, и е в пълния й вид.
Затова те питах, мислех че си запозната.

Майка ти 26 дена ли я спазва?
Повтаря ли я след това?
Преди пълнолуние гладуваш ли? - само течности?

# 26
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Цитат на: Milenika
Цитат на: Deq
Цитат на: Anonymous
Ами диетата не съм я правила аз,сега я започвам,правила я е майка ми свали около 12 кг за това време,ако искап изчакай да свърша и ще кажа резултати дали е хубава,както си решите.Просто споделям,а няма много общо с Аткинс.
Ето ти два линка първият е за Аткинс http://www.rozali.com/diet1.php?l=a&p=1
И вторият е диетата на БиТиВи, както я водят а именно Безвъглехидратна диета :
http://karm-krag.bol.bg/04-04/24_1.html
А и при Аткинс се отслабва за 6 седмици от 5-7 кг виж че не са еднакви много неща м/у двете
Както и да е аз я започвам и толкова.


Госта бях аз извинете ме Rolling Eyes  Blush

Диетата на Аткин съм я извадила от Розали, тя също е безвъглехидратна Laughing
Тази която даваш също е безвъглехидратна, значи нямат разлика, и е в пълния й вид.
Затова те питах, мислех че си запозната.

Майка ти 26 дена ли я спазва?
Повтаря ли я след това?
Преди пълнолуние гладуваш ли? - само течности?


И аз като теб бях на тази диета миналата година преди морето.Издържах цял месец,като спортувах  усилено сутрин и вечер.Но ми се виеше свят постоянно и не се чувствах добре.Отделно от другото не съм и много месоядна,което също ми тежеше.Спазвах стриктно всичко,както пише,изобщо сол не съм слагала.За един месец свалих само 7кг.

# 27
  • Мнения: 3 200
Цитат на: petty
Цитат на: boo
Аз 'твърди' диети не обичам и не мога да прилагам. Но има една, която харесвам - овесената. Тъй като овесът е нискокалоричен, но високоенергиен и пълен с витамини, за мен това е отлична диета.
Прави се 1 или 2 седмици, може да се почине и после - пак, ако има желание.
Всеки ден се пие поне 1 1/2 - 2 литра вода, смесена със сока на 1 лимон.
100 гр. овесени ядки (каквито ви харесват) се варят, или по-скоро попарват в 400 гр. вода. Покрива се да се задуши, докато ядките поемат водата, може да се приготви от предния ден. Полученото се разделя на 2, 3 или колкото порции искате, и заедно с водата се яде през деня. Това е всичко, което се консумира. Килограмите се свалят средно бързо, а след като се спре диетата, ефектът не отзвучава.
Аз лично не исках да свалям много, а и вкусът на 'гол' овес е малко постен, и си слагах малко мед или сирене в порцията.

Воо, а за кърмещи майки става ли тази диета?


И аз се интересувам дали става за кърмещи майки!? Може би не, само овес!?

# 28
  • София
  • Мнения: 3 328
Цитат на: iskrica_nadejda
За един месец свалих само 7кг.

Струва ми се, че за месец време това е един напълно задоволяващ резултат. Почнах диетата от днес, стискайте палци да я приключа успешно! Simple Smile

# 29
  • Мнения: 1 533
Искрице, а успя ли да ги задържиш тия 7 кила? Мен това ме тревожи Thinking

# 30
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 830
Цитат на: evpraksia
Цитат на: petty
Цитат на: boo
Аз 'твърди' диети не обичам и не мога да прилагам. Но има една, която харесвам - овесената. Тъй като овесът е нискокалоричен, но високоенергиен и пълен с витамини, за мен това е отлична диета......да свалям много, а и вкусът на 'гол' овес е малко постен, и си слагах малко мед или сирене в порцията.

Воо, а за кърмещи майки става ли тази диета?


И аз се интересувам дали става за кърмещи майки!? Може би не, само овес!?

Аз не бих я направила даже сега, когато Мая яде много твърди храни. Но пък има друг вариант - заменяте закуската с овесени ядки, ако и следобед закусвате - пак. Иначе водата да е с лимон не пречи никак, мисля, че ускорява храносмилането лимоновия сок, а ако греша, то поне е приятно кисела.
Така ви остават 2 или 3 порции 'нормално' ядене на ден, което ако е добре балансирано и здравословно, съчетано с кърменето е почти гаранция за по-добра форма.

# 31
  • Мнения: 5 253
Глад,глад и пак глад от 71 кг през бременността сега съм 53 кг и още мисля да сваля ,че съм висока 170 см.  #Milti

# 32
  • София
  • Мнения: 220
Hellen-mama,доколкото разбрах искаш лекарства за отслабване.Опитай с Ксеникал-пречи на усвояването на поетите от организма мазнини и по този начин се отслабва.Доста хора  го хвалят,сега и аз започнах да го вземам ,да видим до къде ще стигна.Доста е скъпо-21 таблетки са около 40 лева,а те са за около 10 дена.И това е при условие ,че съм заменила едното ядене с храни ,които не съдържат мазнини

# 33
Аз пия L-carnitine и на опаковката не пише да се пие съпроводено с тренировка, но аз тренирам 3 пъти в седмицата.

# 34
  • Мнения: 1 428
Ина как се пие Ксениекала.На всяко ядене ли.А за 10 дни колко кг.мога да сваля с него по принцип.

# 35
  • Мнения: 122
Искам да пусна мнението си  и аз.Бебето ми е на 9 месеца и имам да свалям 8 кг.Не, че не се дразня ужасно при вида си, но не считам, че е болка за умиране. И аз не се чувствам комфортно в дрехите си. Поставила съм си за цел да ги сваля до юли-август, ако мога.НО ИЗВИНЕТЕ, ДА СВАЛИТЕ 15 КГ ЗА НЯКОЛКО СЕДМИЦИ СИ Е ЧИСТА ЛУДОСТ.ПЪРВО СТЕ ГИ КАЧВАЛИ 9 МЕСЕЦА, А СЕГА ЗА НЯКОЛКО СЕДМИЦИ ДА ГИ СВАЛИТЕ?????ДОСТА СЪМ ПРОЧЕЛА ЗА ОТСЛАБВАНЕТО, ПАЗЕЛА СЪМ ДИЕТИ НАЙ-РАЗЛИЧНИ, ПИЛА СЪМ ХАПЧЕТА, НО ЗА МЕН ВЕЧЕ ТОВА СА ГЛУПОСТИ.и КАКВО ЩЕ ГЛАДУВАТЕ НЯКОЛКО СЕДМИЦИ, ЩЕ СВАЛИТЕ НЯКОЕ КИЛЦЕ И СЛЕД ДЕСЕТИНА ДНИ ЩЕ СИ ВЪЗВЪРНЕТЕ В ДВУКРАТЕН РАЗМЕР.Въпросът е човек да постигне ОПТИМАЛНОТО си тегло/според фигурата му/ и да го запазиш дълготрайно.Но аз си мисля, че това става само със спорт и разделно хранене.В момента замествам обедното си хранене с водорасли и мисла да продължа с тях до пролетта.От другата седмица отивам на каланетика 2-3 пъти седмично, а като се оправи времето и ще тичам.Моето мнение за гладуването е ДА, НО САМО ЗА ОЧИСТВАНЕ НА ОРГАНИЗМА 2 ПЪТИ В ГОДИНАТА/ ПРОЧЕТЕ ЗА ЛЕЧЕБНОТО ГЛАДУВАНЕ НАПР. НА Л.КОВАЧЕВА/.МИСЛЯ, ЧЕ ВСЕКИ ОТ НАС /КОЙТО ИСКА ДА СВАЛИ КГ/ ТРЯБВА ДА ПРОМЕНИ КУЛТУРАТА СИ НА ХРАНЕНЕ,ДА СПАЗВА ПОСТИТЕ И ДА СПОРТУВА /2-3 ПЪТИ СЕДМИЧНО/  ИЛИ ПОНЕ ДА СЕ РАЗХОЖДА ВСЕКИ ДЕН.ВСЕКИ ИМА ПРАВО НА МНЕНИЕ И ВЪПРОС НА ЛИЧЕН ИЗБОР Е КОЙ КАКВО ЩЕ ПРАВИ С ТЯЛОТО СИ.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 326
А някой пробвал ли е с ананасовите таблетки.Аз си ги купих, но понеже кърмя се чудя дали да ги почвам.

# 37
Не познавам лично Ивайла Бакалова, но една нейна съученичка ме уверява, че любимата и диета в ученическите години била да се натъпче зверски, след което две чаши вода и хайде в тоалетната. Въобще не и пукало и се чувствала супер.
Не ми се вярва много, че нормален човек ще повръща насила и ще продължава да се тъпче, но знаеш ли, щом е за едното отслабване.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 326
Цитат
Не познавам лично Ивайла Бакалова, но една нейна съученичка ме уверява, че любимата и диета в ученическите години била да се натъпче зверски, след което две чаши вода и хайде в тоалетната. Въобще не и пукало и се чувствала супер.
Не ми се вярва много, че нормален човек ще повръща насила и ще продължава да се тъпче, но знаеш ли, щом е за едното отслабване.


Това води до булимия и не е диета!!!

# 39
  • София
  • Мнения: 220
Helen-mama
Ксеникала са пие на всяко ядене при което поемаш мазнини,но ти можеш да го вземаш на обед и вечер когато се храниш основно,а сутрин и през междинните храненета в 10 часа и 16 часа да ядеш плодове,зеленчуци или други нискокалорийни храни.Абе все пак си трябва и ограничаване на храната.За 10 дена едва ли ще има галям резултат тъй като ефекта започва да си личи след 2 седмици.Ако устискам ще пиша какъв е резултата.

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 1 366
аз пък ще ти кажа как да свалиш килограми без да пазиш диета,дори аз в момента пак го правя,това ми го каза един билкар преди 3 години-аз имах гастрит,колит и той ми го препоръча като ми каза че дори ще отслабна но резултата се усеща след около 2 месеца,напълно безвредно и много полезно.
Пие се 20 дни половин час преди хранене,след това почиваш 1 месец и ако искаш можеш пак да повториш процедурата.При мен и един път беше достатъчен след 2 месеца се оказа че така от нищо бях станала 47кг. при нормални  при мен 55-56кг.
Значи пектин на прах от ябълки продава се в аптеките и е около 2лв кутията за 20 дни трябват 2 кутий и половина и мед.В малко вода слагаш една чаена лъжичка пектин разбиваш го колкото се може по-добре,защото иначе става на бучки,след това слагаш 1ч.л.мед.След това заливаш с една чаша гореща вода и пиеш.Малко е блудкаво но се свиква.Успех

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 1 366
Майка ми ги пиеше тези ананасови таблетки,нямаше никакъв ефет при нея ,незнам може би е индивидулно при всеки

# 42
Цитат на: Bobka
Цитат
Не познавам лично Ивайла Бакалова, но една нейна съученичка ме уверява, че любимата и диета в ученическите години била да се натъпче зверски, след което две чаши вода и хайде в тоалетната. Въобще не и пукало и се чувствала супер.
Не ми се вярва много, че нормален човек ще повръща насила и ще продължава да се тъпче, но знаеш ли, щом е за едното отслабване.


Това води до булимия и не е диета!!!



ПРОСТО СИ ПОЗВОЛИХ ДА СПОДЕЛЯ !!!

# 43
  • Мнения: 1 428
Роси,благодаря-ще пробвам.Но водата топла ли трябва да бъде или студена.

# 44
  • Мнения: 1 428
Роси,без никаква диета-само с пектина ли свали килограмите.При мен от диети няма ефект-отслабвам 4-5 кг само.

# 45
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Цитат на: Rossi
аз пък ще ти кажа как да свалиш килограми без да пазиш диета,дори аз в момента пак го правя,това ми го каза един билкар преди 3 години-аз имах гастрит,колит и той ми го препоръча като ми каза че дори ще отслабна но резултата се усеща след около 2 месеца,напълно безвредно и много полезно.
Пие се 20 дни половин час преди хранене,след това почиваш 1 месец и ако искаш можеш пак да повториш процедурата.При мен и един път беше достатъчен след 2 месеца се оказа че така от нищо бях станала 47кг. при нормални  при мен 55-56кг.
Значи пектин на прах от ябълки продава се в аптеките и е около 2лв кутията за 20 дни трябват 2 кутий и половина и мед.В малко вода слагаш една чаена лъжичка пектин разбиваш го колкото се може по-добре,защото иначе става на бучки,след това слагаш 1ч.л.мед.След това заливаш с една чаша гореща вода и пиеш.Малко е блудкаво но се свиква.Успех

Брей, това ме заинтригува.
Преди всяко хранене л се пие този пектин?

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 1 366
ами студена водичка от чешмата мъничко, по принцип се опитвах да го правя като нес-кафе но не може да се разбие хубаво като сложиш едновременно и пектина и меда и затова сега първо се опитвам да го разбия с водичката и тогава си сипвам медец.Ще прочетеш на опаковката на пектина и ще видиш за колко неща е полезен.Дано да има ефект при теб на няколко приятелки съм я препоръчвала и винаги е имало ефект.
Да се похвалиш след около 2 месеца ще чакам  Simple Smile

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 1 366
Само сутрин и вечер половин час преди хранене.Аз сега го пия за втори път в момента съм 55кг,обещавам след два месеца да ви кажа колко съм станала,тази година напълнях защото работата ми е такава,че почти нямам никакви движения и затова се върнах към изпитаната си рецептичка.Пожелавам успех на всички

# 48
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: Valery
Цитат на: Rossi
аз пък ще ти кажа как да свалиш килограми без да пазиш диета,дори аз в момента пак го правя,това ми го каза един билкар преди 3 години-аз имах гастрит,колит и той ми го препоръча като ми каза че дори ще отслабна но резултата се усеща след около 2 месеца,напълно безвредно и много полезно.
Пие се 20 дни половин час преди хранене,след това почиваш 1 месец и ако искаш можеш пак да повториш процедурата.При мен и един път беше достатъчен след 2 месеца се оказа че така от нищо бях станала 47кг. при нормални  при мен 55-56кг.
Значи пектин на прах от ябълки продава се в аптеките и е около 2лв кутията за 20 дни трябват 2 кутий и половина и мед.В малко вода слагаш една чаена лъжичка пектин разбиваш го колкото се може по-добре,защото иначе става на бучки,след това слагаш 1ч.л.мед.След това заливаш с една чаша гореща вода и пиеш.Малко е блудкаво но се свиква.Успех

Брей, това ме заинтригува.
Преди всяко хранене л се пие този пектин?


Оооооо, това е много вкусно! Като малка обожавах да изяждам по цяла кутия пектин! Ще го пробвам непременно!

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 1 366
да наистина без диета, е не се тъпчех толкова със сладко както правя обикновенно, но не съм се лишавала от нищо и никак не съм гладувала защото и аз не мога да пазя диети,болеше ме гастрита от гладуването затова това е идеалния вариант за мен да отслабна а пък и не ме е болял гастрита откакто го пих

# 50
  • София
  • Мнения: 1 326
Още сега отивам да си купя пектин и почвам. Sunglasses Стискайте палци!

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
това с пектина нали става и за кърмещи мами?Все пак той действа и детоксикиращо.....Наистина е много полезен,но аз да попитам за всеки слу4ай

# 52
  • София
  • Мнения: 1 326
Цитат
това с пектина нали става и за кърмещи мами?Все пак той действа и детоксикиращо.....Наистина е много полезен,но аз да попитам за всеки слу4ай

Ей, не се бях сетила затова.Май не става за нас кърмещите, защото всички токсини ще отиват в кърмата.

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 1 366
Виж за това не мога да ви кажа аз все още съм на тема проблемно забременяване  Sad  но всичко с времето си най добре е да попитате в аптеката,може би там ще ви отговорят

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 1 366
Наистина се надявам при всички да има ефект,на мен билкаря ми каза хапвай си, но не прекалявай,правила съм много диети и след това се започна- гастрит,подуване на корема,колит и т.н.Това поне може да се опита,ако не ви подейства за отслабването то ако имате проблеми с колит,гастрит,холестерол,високо кръвно няма и да ви навреди.Дано съм ви била полезна  Simple Smile

# 55
  • Мнения: 1 464
Брей да взема да пробвам и аз тоя пектин,ама като свърша с гладуването

# 56
  • Мнения: 382
това малко напомня на диетата на П.Димков:моркови-сурови,настъргани+мед+лимонов сок+плод.Яде се на закуска,обед и вечеря 3(три) дни.За четвъртия ден-пържени картофи,хляб,ябълки.От петия ден-нормално хранене.Освен изброеното дотук всяка вечер преди лягане се пият 6 (шест)чаени лъжици гореща вода и се продължава така докато имате желание,още по-добре е ако стане част от живота ви(за пиенето на горещата вода говоря).Задължително след изпиването на водата се взема душ и се обтривате добре с хавлията.Освен ,че сваля килограми,пречиства и от токсини и най-вече ,ако не помогне на някого няма и да му навреди.Успех на тези,които ще опитат!

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Цитат на: Rossi
ами студена водичка от чешмата мъничко, по принцип се опитвах да го правя като нес-кафе но не може да се разбие хубаво като сложиш едновременно и пектина и меда и затова сега първо се опитвам да го разбия с водичката и тогава си сипвам медец.Ще прочетеш на опаковката на пектина и ще видиш за колко неща е полезен.Дано да има ефект при теб на няколко приятелки съм я препоръчвала и винаги е имало ефект.
Да се похвалиш след около 2 месеца ще чакам  Simple Smile
Искаш да кажеш, че след 2м ще съм близо 8-10кг. по-малко?

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Цитат на: didik
това малко напомня на диетата на П.Димков:моркови-сурови,настъргани+мед+лимонов сок+плод.Яде се на закуска,обед и вечеря 3(три) дни.За четвъртия ден-пържени картофи,хляб,ябълки.От петия ден-нормално хранене.Освен изброеното дотук всяка вечер преди лягане се пият 6 (шест)чаени лъжици гореща вода и се продължава така докато имате желание,още по-добре е ако стане част от живота ви(за пиенето на горещата вода говоря).Задължително след изпиването на водата се взема душ и се обтривате добре с хавлията.Освен ,че сваля килограми,пречиства и от токсини и най-вече ,ако не помогне на някого няма и да му навреди.Успех на тези,които ще опитат!

Преди 1г. когато реших да свалям кг. /за порен път Close / започнах да пия сутрин на гладно една чаена чаша топла вода, това вече ми е навик до ден днешен.
После пих извесно време топла вода+1с.л оцет+1ч.л. мед. /1бут.ябълков оцет ми стигна за близо месец и половина/, но определено не съм отслабнала от това Laughing .
И другото, е че се научих да пия по 2л. мин.вода на ден, а преди изпивах едвам 1-2 чаши.

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 1 366
При мен се получи точно така,пих го началото на април и средата на юли бях 47кг,моя приятелка имаше здравословни проблеми и беше напълняла с около 15кг,знам че тя повтори процедурата и след около половин година си възвърна нормалното тегло.Сега го пия пак ще видя колко ще сваля,миналата година започнах,но нямах волята да го пия всеки ден,просто забравях и нямаше и ефект разбира се от няколкото дни,аз мисля че от него се регулира стомашно-чревния тракт,ако искаш мога да ти напиша какво пише на кутията на пектина,аз лично имам колит и затова го пия,не че получавам разтройство от него,но ми се регулира стомаха

# 60
  • Мнения: 4 176
Някой прави ли на Аткинс диетата в момента и какви са отзивите.
Казвайте чес  елутам м/у тази и диетата Саут Бийч.

# 61
  • Мнения: 455
Аз от 15.01. сам на безвъглехидратна, без плодове и никакви млежни, но сам свалила 2-3 кила само до сега и мислех да се отказвам.   ooooh! Не знам как да продължавам. Confused:

# 62
Не съм на Аткинс в момента, но правих тази диета в средата на лятото. Не можах да издържа до края само от лакомия, иначе се чувствах много добре и имаше видим резултат. Съжалявам, че започнах през лятото, зимата е определено много по - подходящ сезон за тази диета. Варианта, който аз правих беше 26 дневен ( аз изкарах близо две седмици и свалих към 6 кг., два от които си върнах после), като след шестия ден се позволяваше пиене на вино. Аз съм от месоядния тип и се чувствах много добре, дори си мислех, ето това е моята диета, която мога да спазвам цял живот.  Да, ама не така се престих на месо и мазнотии, че и в момента нямам сили и желание да я започна отново,  а знам, че  се сваля. Искам да кажа, че ако решиш да я правиш трябва да си наложиш да я изпълниш докрай и да имаш видим и траен резултат, а не да ядеш 10 дена само меса и т.н. и резултата да е -2,3 кг. и претоварен и отвратен от храната организъм.Съгласна съм, че тази диета е вредна до голяма степен, но пък се сваля бързо и един път може да се приложи. Освен това към 5-6 ден започнах да се храня по балансирано, т.е. не се тъпчех, разнообразявах с доста различни месни продукти , но както казах по горе едни пържени картофи и разни летни салатни изкушения обърнаха ситуацията.

# 63
  • Мнения: 4 176
Мария, съгласна съм. Но защо пък да се тровиш от меса? Тази диета позволява всякакъв вид салати, домати, краставици...ето аз сега закусих с 2 варени яйца и краставица.
Ще обядвам салата с кинсерва фоле от риба тон ,а  ще вечерям зелева салата и пилешко филе на скара.
Мисля поне да разделям количеството зеленчуци и месо.
Утре ще си спрета една супа борш.
Абе не е лесно, но е 100 пъти по-лесно от тая гадост с чай плодове. Е да отслабва се , но ти се разтройва нервната система от глад и само да броиш дните. Е нали саъм я правила и аз:( Отслабнах и после какво? След 2 месеца бях двойно по-дебела.
По-добре ако ще с емъчи човек , поне да е нещо в по-лека форма. Така мисля аз.
Започнах я днес диетата. ще дам отзиви след две седмици. аком искате де.Хайде стискайте палци.

# 64
Аз за това говорех за моя вариант на диетата, защото при мен допустимите зеленчуци бяха в рамките на 350 гр. дневно и изключваха бобови растения, картофи, моркови, царевица, патладжан, зеле. Допустимо беше само зелена салата, домати и краставици и зелен пипер.

# 65
  • Мнения: 1 428
Роси,благодаря за полезната информация,но никаде не мога да намеря ябълков пектин.Вече в 6 аптеки го няма.Ти откаде си го купувала-от магазин или аптека.

# 66
  • Мнения: 4 176
Цитат на: Helen-mama
Роси,благодаря за полезната информация,но никаде не мога да намеря ябълков пектин.Вече в 6 аптеки го няма.Ти откаде си го купувала-от магазин или аптека.

В магазините за диетично хранене има.

# 67
  • Мнения: 4 176
Цитат на: Deq
Като я свършите ще ви напиша и точките на това което хапвате.Аз я започвам писна ми от чайове и мед и тем подобни гладни диети ама честно майка ми бе до скоро на нея за 26 дни свали около 12 кг.Сега я започвам и аз та да видим.Но наистина трябва да се изгради навик на хрененето.Хайде ако искате започвайте,не я гарантирам сама сега я започвам ако искате изчакайте и ще ви кажа резултат след 26 дни Grinning

Кажи за резултати има ли?
Какви с атия точки?
По-горе беше писала че с еправи 2 пъти по 26 дена, после се почива 2 месеца? Нещо тук не разбрах. Какво означава това? не се почива м/у тия 26 дена ли?

# 68
  • Мнения: 97
Някой може ли да ми каже дали и аз мога да направя безвъглехидратната диета,при положение че кърмя(но само сутрин и вечер)?
ТОЛКОВА МНОГО ИСКАМ ДА ОТСЛАБНА #Crazy

# 69
Категорично не! Не съм писала в горния си постинг, но при диетата на аткинс организма изпада в състояние на кетоза.. За да установя дали съм в кетоза съм ползвала едни лентички, които по принцип се ползват от диабетно болните, спазвайки този режим още на третия ден бях с кетоза.  Ако искаш да разбереш повече какво е кетоза - потърси в гугъла. Освен това са ми казвали, че с този род диети има макар и малка вероятност да си обърнеш метаболизма, което освен че не е добре, по време на кърмене пък е съвсем абсурдно.

# 70
  • Мнения: 97
Mariq,blagodarja ti za byrzia otgovor.Javno 6te trjabva da po4akam Sad

# 71
Отслабнах като единственото нещо, което правех е че не ядях след 6 часа вечер пиех много течности (нищо газирано) диетичен хляб и разбира се никакви сладостии Sad

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Майката му е разделното хранене, почнах преди 2-3 дена, та да видим колко ще издържа.
Без тестени и сладки изделия и газирани напитки.
За сега избягва и въглехидратите. Но няма да е за дълго май Laughing

# 73
  • Мнения: 143
А някой пробвал ли е с тази диета:

http://gyuvet.ch/dadzibao/mat/dieta.htm

малко се съмнявам, че е подходяща за кърмачки, но преди с нея свалих близо 20 кила - е не на веднъж де : )

Сега пак съм на нея, защото лекаря ми каза да отслабна на всяка цена. (аз съм в 8-мия месец) Като го питах как той каза, че бременните в Италия, които качат повече от 15 кг ги държат на въздух и вода. Интересно ми е има ли други бременни, пазили диета за отслабване? На мен за сега добре ми се отразява, на бебто също, само от тази гадна супа пак ще почна да повръщам : ((

# 74
Цитат на: Anonymous
Отслабнах като единственото нещо, което правех е че не ядях след 6 часа вечер пиех много течности (нищо газирано) диетичен хляб и разбира се никакви сладостии Sad

# 75
  • Мнения: 1 541
Ами аз съм вманиачена на тема тялото си и гледам да се държа в граници, но ако съм честна съм ЛАКОМА като ламичка  Blush  За да се поддържам използвам до болка познатата диета със Зелева Супа, тъй като тя позволява да не си гладен в нито един момент, а и като продължителност не е непоносима.Също нейно предимствое, че в началото й са предвидени разтоварващите дни, а в средата- съответните захранващи такива. Напълно отричам гладуването(освен пречистващо само по 2/3 дни) или изключването на въглехидратите от храненето, защото това има сериозни здравословни последствия, а и не напразно се казва, че "мазнините горят във въглехидратни пламъци"!!!
За Аткинс особено напоследък, момичета, се чуват все повече отрицателни мнения и все повече тя бива отхвърляна като здравословен режим на хранене, а и "кучешкия дъх", който причинява е направо  Sick  Simple Smile
След като приключа със зелевата си диета, гледам да си установя здравословен режим на хранене, по който да живея, като само в Неделя си позволявам глезотийки. Не е никак трудно- дори и само да замените обикновенните си продукти, с техните нискомаслени или соеви алтернативи ще направи голяма разлика!
Също така може да съпроводите всичко това с Лаксит(който е против целулит и лениви черва) или зелен чай(ефекта е 100%, но също така гарантиран е и дискомфорта  Twisted Evil ) и разбира се СПОРТ, колкото и малко да е- капка по капка....вир става Wink
Подобен начин на живот ще ви осигури едни много по- трайни и здравословни резултати, с които не само ще изглеждате по- добре, но и ще сте много по- активна, свежа и здрава!!! Не исках да звучи като лекция, но май имам да кажа повече от колкото мога да напиша!!! УЖАС  newsm12

P.S. Л- карнитин действа, но реални резултати могат да бъдат очаквани само когато е съчетан с упражнения- това го активизира, а за тези които искат резултати без спорта е неговата следваща, преработена форма- Ацетил Л-Карнитин, но аз не бих ви препоръчала да стигате до такива крайности, защото той се прилага предимно при сърдечно болни с наднормено тегло преди операция, които очевидно не могат да спортуват.

# 76
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Цитат на: Nova
А някой пробвал ли е с тази диета:

http://gyuvet.ch/dadzibao/mat/dieta.htm

малко се съмнявам, че е подходяща за кърмачки, но преди с нея свалих близо 20 кила - е не на веднъж де : )

Сега пак съм на нея, защото лекаря ми каза да отслабна на всяка цена. (аз съм в 8-мия месец) Като го питах как той каза, че бременните в Италия, които качат повече от 15 кг ги държат на въздух и вода. Интересно ми е има ли други бременни, пазили диета за отслабване? На мен за сега добре ми се отразява, на бебто също, само от тази гадна супа пак ще почна да повръщам : ((
Аз съм я правила само веднъж, за 2 седмици - резултата 5кг., но тази супа много ме измъчи - отвратителна ми, ям и плача Close

# 77
  • Мнения: 4 176
Почнах я вчера. Незнам далие  вода или какво но съм 1.5 кг долу:)
Изобщо не е тръдна за мен. За сега де. ще видим каква песец ще пея след 26 дена;)
Момичета хайде всички, които са я почнали диетата да дават периодичен отчет. Да се стимулираме взаимно:)
Идеи за храна също няма да е зле да споделяме.
Ето:
Аз вчера ядох контра филе на скара със салата от китайско зеле +домат+краставица+ зехтин и оцет.
Пия билков чай без захар + мин. вода.
Днес съм на риба( филе) на пара+зелена салата
Говоря за диетата на Аткинс.

# 78
  • Мнения: 1 541
Момичета, знам че тук конкретно става въпрос за диети, но това което исках да ви предложа е да ги съчетаете с антицилутните и отслабващи кремове на Leocrema и калите им против целулит! При мен имат невероятно действие. Правя кълите веднъж седмично, като се намазвам и обвивам краката с прозрачно фолио и термо панталонки отгоре и така стоя дори по 2 часа, а кремовете се ползват всеки ден 1 месец, след което вече и по- рядко. За ефекта който имат са направо на смешна цена. Аз съм използвала всякакви кремове, дори и най- скъпите, но поне при мен няма никое друго с такъв добър ефект. Това важи и за майка ми, свекървата и цяла купчина приятелки и познати.

# 79
  • Мнения: 455
Здравейте, момичета. Аз се мъча с безвъглехидратната диета от 15.01. до ден днешен 27-ми подред. Само месо, риба, яйца, зеле, домати, краставици, сурови зелени чушки, печени чушки- зелени и получервени, лук, кьополу с чесън, олио и лимонов сок за салатата, кафе и чай без захар или мед. Без плодове и без никаво сирене или кашкавал, както пишат в ниско въглехидратната диета. Но много ме мъчи липсата на плодове. Затова се чудя дали да продължа както досега, или така както я препоръчва Белев с до 100 грама сирене или кашкавал и до два плода на ден или да мина на разделно хранене. Страх ме е да не разваля ефекта досегашен. То не е кой знае какво голямо постижение, но сигуно моят организъм бавно се променя и затова бавно слабея. В някав случаи не мога да повярвам, че се отслабва 20 кила с моята диета. Ако беше така до сега да съм свалила поне 10. Да, ама не. При мен се губят само 4 кила до момента. То вярно, че всичко зависи от структурата, но то при мене не е структура а сланинка. Та затова си мисля да правя и аз едно разделение ли на храната? Или да остана още 26 дена на тая мъка без сирене и плодове? Или пък да ги включа както пише Белев? Аз ходих при д-р Емилова за лечебният глад, преди 2 години докато живееххме във Варна. След захранването и прочее и прочее, много бързо наваксах и качих отгоре още 7-8 кила. Та затова предварително се отказвам от "лечебния" глад. Вие какво ще ме посъветвате? Моля посъветвайте ме какво разслабващо чайче или хапчета мога да приемам. От зеления китайския чай ми се повръща, от Лаксената и Зарсената ми се гади и ми става кофти. Пила сам майчин лист /сена/ но то много гадно става. Няма ли нещо по поносимо? Че иначе без такава помощ, мога и по една седмица да не ходя.

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Аз искам да се похваля Grinning
В миналата тема за зелевата супа публично се отказах от всякакви диети поне докато дойде пролетта. Просто се провалих и реших да не си мъча душичката с гладове и угризения и така.
Обаче тука за една седмица съм свалила 3 кила. Бях 60, сега съм твърдо 57. И то без диети без нищо. Малко безсъние, малко нерви, доста работа - всичко това микс и ето го резултата.
Имам още 3 килца и се връщам в изходно положение от преди да забременея /по принцип съм 52-53, ама точно преди да забременея се бях опрасила нещо/. Стигна ли ги веднъж, после не ми е зор голям дали ще съм 53 или 54 щото не ми се личи особено.

Искам да ви кажа нещо от опит обаче. Колкото повече се заричаме че ще слабеем и се второчаваме в себе си толкова по-трудно става.- Тая мисъл така изпълва съзнанието, че почва да ти се яде още повече !
Не за пръв път така става при мен. В мига в който зарежа всяка мисъл за отслабване и то става от самосебе си. Иначе самата фикс идея сякаш ми трупа килограми имам чувството !

# 81
  • София
  • Мнения: 4 423
Цитат на: me4eto
Момичета, знам че тук конкретно става въпрос за диети, но това което исках да ви предложа е да ги съчетаете с антицилутните и отслабващи кремове на Leocrema и калите им против целулит! При мен имат невероятно действие. Правя кълите веднъж седмично, като се намазвам и обвивам краката с прозрачно фолио и термо панталонки отгоре и така стоя дори по 2 часа, а кремовете се ползват всеки ден 1 месец, след което вече и по- рядко. За ефекта който имат са направо на смешна цена. Аз съм използвала всякакви кремове, дори и най- скъпите, но поне при мен няма никое друго с такъв добър ефект. Това важи и за майка ми, свекървата и цяла купчина приятелки и познати.
от къде да си го купя и колко струва.мерси. Grinning

# 82
  • Мнения: 1 541
Ами в Бонжур ги има  Grinning  Може да се намерят и в някои козметики и аптеки, така че ако ти е далече можеш да провериш и там. Надявам се да останеш доволна. Досадничко е малко това хлепане, но пък си заслужава. Само упоритост и постоянство се иска. А и хубавото е, че в кутиите има и различни аксесоари против целулит, които допълват отделните продукти- масажна ръкавица към калта(която м/у другото аз използвам и при всяко къпане като ексфолираща и не я заменям за нищо на света  Wink ) и разни термо панталонки и масажори към  кремовете.
Успех  newsm53

# 83
мече,
а ще кажеш ли приблизително колко струва целият комплект на Леокрема? Simple Smile (уау прекалено хубаво, за да е истина Simple Smile

# 84
  • София
  • Мнения: 4 423
Благодаря! Grinning

# 85
  • Мнения: 3 576
Кати,
щом се "мъчиш" с нисковъглехидратната диета явно не е за теб. Както виждаш не си и отслабнала много.
Различните хора се влияят различен тип диети - пробвай за да намериш своята. Може би ще отслабнеш само на салати и зеленчуци, кой знае.
Имам роднина, която е свалила 30кг с диета само на кисело мляко и шоколад. Не казвам, че тя е правилната и в никакъв случай полезна, но важното е, че при нея е подействало. Експериментирай, докато откриеш своята.
Аз лично 2-ра седмица съм на НВД, отслабнала съм 2кг, чуствам се чудесно, вече никоя от "забранените" храни не ми липсва и все повече ме стимулира да продължавам - и повярвай ми въобще не е мъчение за мен, даже обратното.
Отделно коремчето ми стана доста по-плоско Grinning

# 86
  • София
  • Мнения: 4 423
Цитат на: me4eto
Ами в Бонжур ги има  Grinning  Може да се намерят и в някои козметики и аптеки, така че ако ти е далече можеш да провериш и там. Надявам се да останеш доволна. Досадничко е малко това хлепане, но пък си заслужава. Само упоритост и постоянство се иска. А и хубавото е, че в кутиите има и различни аксесоари против целулит, които допълват отделните продукти- масажна ръкавица към калта(която м/у другото аз използвам и при всяко къпане като ексфолираща и не я заменям за нищо на света  Wink ) и разни термо панталонки и масажори към  кремовете.
Успех  newsm53
благодаря но колко струва?

# 87
  • Мнения: 2 006
Цитат на: Kati
Здравейте, момичета. Аз се мъча с безвъглехидратната диета от 15.01. до ден днешен 27-ми подред. Само месо, риба, яйца, зеле, домати, краставици, сурови зелени чушки, печени чушки- зелени и получервени, лук, кьополу с чесън, олио и лимонов сок за салатата, кафе и чай без захар или мед. Без плодове и без никаво сирене или кашкавал, както пишат в ниско въглехидратната диета. Но много ме мъчи липсата на плодове. Затова се чудя дали да продължа както досега, или така както я препоръчва Белев с до 100 грама сирене или кашкавал и до два плода на ден или да мина на разделно хранене. Страх ме е да не разваля ефекта досегашен. То не е кой знае какво голямо постижение, но сигуно моят организъм бавно се променя и затова бавно слабея. В някав случаи не мога да повярвам, че се отслабва 20 кила с моята диета. Ако беше така до сега да съм свалила поне 10. Да, ама не. При мен се губят само 4 кила до момента. То вярно, че всичко зависи от структурата, но то при мене не е структура а сланинка. Та затова си мисля да правя и аз едно разделение ли на храната? Или да остана още 26 дена на тая мъка без сирене и плодове? Или пък да ги включа както пише Белев? Аз ходих при д-р Емилова за лечебният глад, преди 2 години докато живееххме във Варна. След захранването и прочее и прочее, много бързо наваксах и качих отгоре още 7-8 кила. Та затова предварително се отказвам от "лечебния" глад. Вие какво ще ме посъветвате? Моля посъветвайте ме какво разслабващо чайче или хапчета мога да приемам. От зеления китайския чай ми се повръща, от Лаксената и Зарсената ми се гади и ми става кофти. Пила сам майчин лист /сена/ но то много гадно става. Няма ли нещо по поносимо? Че иначе без такава помощ, мога и по една седмица да не ходя.
Явно си в застой-ка4и въглехидратите за няколко дена за да излъжеш тялото и след това рязко пак ги ограни4и.Аз свалих 17 кг за около месец и половина,като съм имала доста подхлъзвания,но явно заради тях резултата е такъв.Също при тази диета спорта е много важен-аз плувах и ходех на фитнес всеки ден,отделно обокалях квартала с коли4ката Sunglasses Не пии кафе-сваля кръвната захар и организма иска да ''папа''сладко.Също и килограмите не са най-важния показател ,4е диетата действа-мери обиколките на всеки 2 седмици-доста ще се у4удиш Grinning

# 88
  • Мнения: 1 541
Ами калите са около 18 лева, около 6 пакетчета, а и кремовете са някъде там, но и те са големи опаковки и стигат за доста време. Е, не очаквайте чудеса, те трябва да се съчетаят все пак и с разумно папкане  Grinning

# 89
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Цитат на: dodo_dodo
Искам да ви кажа нещо от опит обаче. Колкото повече се заричаме че ще слабеем и се второчаваме в себе си толкова по-трудно става.- Тая мисъл така изпълва съзнанието, че почва да ти се яде още повече !
Не за пръв път така става при мен. В мига в който зарежа всяка мисъл за отслабване и то става от самосебе си. Иначе самата фикс идея сякаш ми трупа килограми имам чувството !

До този извод стигнах преди 1 седмица и реших да престана с диетите. Е не съм се вталила от този факт, ноот понеделник съм на целутрон  Grinning

# 90
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
И аз почвам да се изнервям от разни диети. Вярно е, че човек трябва сам трябва да реши за своя начин на хранене.
За всеки организъм е различно и се повлиява различно от храната.
Може би е най-добре да се избягват тестените изделия, сладкото, пърженото и газираните напитки.
Евентуално 1 път седмично или по повод да си позволиш нещо сладичко или парче баница, пица, но на др. ден да си на по лека храна.
Аз от мин.седмица почнах на разделното хранене. Незнам дали го спазвам точно, ям една храна на ядене. Опитвам се да избягвам въглехидратните храни. Но 2 пъти в седмицата си позволявам - ориз или картофи.
Започвам и да спортувам. Та да видим дали ще има резултата.

# 91
  • Мнения: 4 176
Аз за 5 дена съм 2 кг долу:) Без въглехидрати. НИкакви!

# 92
  • Мнения: 455
Mamica, Направо си върха с тоя личен резултат. Аз като сам се закотвила на 90 кила, та не мръднах от тях.  #Puppy dog  От 15.01. досега не съм се отклонила от условията на диетата. Обиколки не съм си мерила, щото не съм си купила още метър. Но се чудя дали да продължа с втората серия от 26 дена с безвъглехидратната или да мина на разделно?  Confused:  Ако започна веднага нещо друго дали от организма ми няма да се шашне и да почне пак да си трупа запаси от страх, че ще го уморя с диети?   #Shocked

# 93
  • Мнения: 455
Цитат на: A.A.M.Belev
Явно си в застой-ка4и въглехидратите за няколко дена за да излъжеш тялото и след това рязко пак ги ограни4и.Аз свалих 17 кг за около месец и половина,като съм имала доста подхлъзвания,но явно заради тях резултата е такъв.Също при тази диета спорта е много важен-аз плувах и ходех на фитнес всеки ден,отделно обокалях квартала с коли4ката Sunglasses Не пии кафе-сваля кръвната захар и организма иска да ''папа''сладко.Също и килограмите не са най-важния показател ,4е диетата действа-мери обиколките на всеки 2 седмици-доста ще се у4удиш Grinning


Дай съвет как да направя шок на тялото с въглехидратите, моля. Каква храна да приемам или променя? Може би сирене или плодове да започна да приемам? А дали да не си пя чая с мед? Въобще дай съвет за "подхлъзване", моля. Щом казваш спирам кафето, макар, че не изпитвам глад за сладко. Но се улавям, че мисля за храна, а преди не беше така. Явно ограничението, колкото и малко да е то, се отразява.

# 94
  • Мнения: 2 006
Можеш да похапнеш филиика ,две бонус,малко кисело мляко,сирене,кашкавал,някой и друг плод-за около два три дена.Не разбрах дали спортуваш?Ако не запо4ни по-малко много е важно.Можеш да си вземеш от аптеката ленти4ки за  измерване на кетозо-липозата.

# 95
  • Мнения: 4 176
Цитат на: A.A.M.Belev
Можеш да похапнеш филиика ,две бонус,малко кисело мляко,сирене,кашкавал,някой и друг плод-за около два три дена.Не разбрах дали спортуваш?Ако не запо4ни по-малко много е важно.Можеш да си вземеш от аптеката ленти4ки за  измерване на кетозо-липозата.

Моля те поясни ми като на 2 годишно дете Simple Smile какво е това кетозо-липтоза?

# 96
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Цитат на: Kati
Здравейте, момичета. Аз се мъча с безвъглехидратната диета от 15.01. до ден днешен 27-ми подред. Само месо, риба, яйца, зеле, домати, краставици, сурови зелени чушки, печени чушки- зелени и получервени, лук, кьополу с чесън, олио и лимонов сок за салатата, кафе и чай без захар или мед. Без плодове и без никаво сирене или кашкавал, както пишат в ниско въглехидратната диета. Но много ме мъчи липсата на плодове. Затова се чудя дали да продължа както досега, или така както я препоръчва Белев с до 100 грама сирене или кашкавал и до два плода на ден или да мина на разделно хранене. Страх ме е да не разваля ефекта досегашен. То не е кой знае какво голямо постижение, но сигуно моят организъм бавно се променя и затова бавно слабея. В някав случаи не мога да повярвам, че се отслабва 20 кила с моята диета. Ако беше така до сега да съм свалила поне 10. Да, ама не. При мен се губят само 4 кила до момента. То вярно, че всичко зависи от структурата, но то при мене не е структура а сланинка. Та затова си мисля да правя и аз едно разделение ли на храната? Или да остана още 26 дена на тая мъка без сирене и плодове? Или пък да ги включа както пише Белев? Аз ходих при д-р Емилова за лечебният глад, преди 2 години докато живееххме във Варна. След захранването и прочее и прочее, много бързо наваксах и качих отгоре още 7-8 кила. Та затова предварително се отказвам от "лечебния" глад. Вие какво ще ме посъветвате? Моля посъветвайте ме какво разслабващо чайче или хапчета мога да приемам. От зеления китайския чай ми се повръща, от Лаксената и Зарсената ми се гади и ми става кофти. Пила сам майчин лист /сена/ но то много гадно става. Няма ли нещо по поносимо? Че иначе без такава помощ, мога и по една седмица да не ходя.

Според мен не се мъчи,пробвала си и спри.За толкова дни 4кг...няма смисъл.Знам какво е да усещаш липса на плодове.Аз пак казвам-с разделно хранене свалих 45кг............там глад няма и се яде всичко.Дано поне малко ме послушаш.И като ядеш до обяд само плодове,стомаха ти става редовен.

# 97
  • Мнения: 4 176
Аз мисля че 4 кг на месец е съвсем нормално. Аз съм точно такъв тип човек. Аз и с пълен глад пак така слабея. Ето сега например. Отслабнах 2-3 кг и сега съм в застой. От личен опит знам ,че на някои хора е нужно 2-3 месеца на жестоко ограничение, преди да започнат да смъкват. А и здравословното отслабване е по 5 кг на месец.
Мисля че ако човек яде сутрин плодове само , на обяд салата и малко месце и вечер само салата няма начин да не смъкне.
Успех. Моя съвет е да не с еотказва човек поне 3 месеца. ПОне.

# 98
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Съжалявам, ако разводнявам темата, но да не пускам нова.
Някой мама да ме светне  Arrow  тук в форума някой беше писал за основните правила за разделно хранене. В коя тема беше, че не мога да го открия Confused:

# 99
  • Мнения: 4 176
Правилата са лесни.
не се смесват въглехидрати и белтъчини.
т.е. не може месо и картофи, или месо и спагети...
може салата със месо или въглехидрати.
Плодове сутрин на галдно.
Да има интервал от хранене до хранене 4 часа.
Май така беше.
А след плод можеш да ядеш след 20 мин.
Ако греша нека някой ме поправи.

# 100
  • Мнения: 455
Благодаря ви момичета, за поддръжката и за съветите. Така като чета мненията ви, май везните се наклоняват в полза на разделното хранене, като по-добър вариант за моя организъм. Но аз все пак сам твърда и решавам да продължа до края на вторият 26 дневен етап от безвъглехидратната диета, която сам почнала. Все пак не е хубаво да я спирам до никъде. Нали така? Днес ми е 6-ти ден от вторият етап и дори и да не отслабна за останалите 20 дни, то поне малко чте се прочисти тялото ми. Все пак сам трупала запаси цели 9 месеца, че и след това докато почна диетата. Но все пак ще направя един малък въглехидратен шок на организма си, така както ме съветва А.А.М.Белев. Но и аз съм невежа за кетозо-липозата. Та ще искам разяснения и за лепенките. Какво представляват и как се ползват. Както казва biliana333 ще трябва да хапвам плодове до обяд за да ми се оправи стомаха. Че то сега е едно мъчение, само таблетките ме спасяват. Ще следвам и на Мамица съвета, поне 3 месеца да не се отказвам от диетите. Вярно че при мен ще се комбинират последователно безвеглехидратна и разделно хранене, но поне се надявам да има последващ резултат. А и Мамица е права, че правилата на разделното хранене не са трудни. Та да смъкна поне 25 кила от хипопотамският товар. Че иначе много гадно се чувствам така, все едно не съм аз. Да не говорим за мъжа ми, които все намира повод да ме жегане за сланинките. Пожелаите ми успех и ме подкрепяите, моля. Имам нужда от вас.

# 101
  • Мнения: 500
Цитат на: Milenika
Майката му е разделното хранене, почнах преди 2-3 дена, та да видим колко ще издържа.
Без тестени и сладки изделия и газирани напитки.
За сега избягва и въглехидратите. Но няма да е за дълго май Laughing

 Аз също съм на разделно хранене и съм много по-доволна от тази НВД, поне нетрябва да се отказвам от плодове и зеленчуци. Препоръчвам я на всички защото хем си хапваш, хем не пълнееш

# 102
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Цитат на: Mamica
Правилата са лесни.
не се смесват въглехидрати и белтъчини.
т.е. не може месо и картофи, или месо и спагети...
може салата със месо или въглехидрати.
Плодове сутрин на галдно.
Да има интервал от хранене до хранене 4 часа.
Май така беше.
А след плод можеш да ядеш след 20 мин.
Ако греша нека някой ме поправи.
Да, това са онсовните правила. Знам ги, но до толкова и се ограничавам само със салата + месо или салата + въглехидрати. Много скучно Laughing
Например може ли картофи /варени/ с сирене?
Или млечните продукти с какво може да се смесват?

# 103
  • Мнения: 4 176
Цитат на: Milenika
Цитат на: Mamica
Правилата са лесни.
не се смесват въглехидрати и белтъчини.
т.е. не може месо и картофи, или месо и спагети...
може салата със месо или въглехидрати.
Плодове сутрин на галдно.
Да има интервал от хранене до хранене 4 часа.
Май така беше.
А след плод можеш да ядеш след 20 мин.
Ако греша нека някой ме поправи.
Да, това са онсовните правила. Знам ги, но до толкова и се ограничавам само със салата + месо или салата + въглехидрати. Много скучно Laughing
Например може ли картофи /варени/ с сирене?
Или млечните продукти с какво може да се смесват?

Картофи не може със сирене. Със салата може:) или едното или другото със салата или зеленчуци. нали сиренето са си белтъчини.

# 104
  • Мнения: 5 468
Казвайте, кой колко кг е свалил от супи, хапчета и салата? Що се спотаихте? В дира открих една диета само с кисело мляко. И я хвалят, че сваляли много кг. А май е по-приятно да ядеш такова, отколкото нищо, а? Пък и да ви кажа, хич не е лечебно и хубаво това гладуване... Става какво ли не, обаждат се стари болежки..., абе не е добре. А и като се съсредоточиш само на тази мисъл, май се застопорява слабеенето.
Тъй... аз свалих за 1 месец 7 кг, но не ядох /пия по едно капучино всеки ден де/ и пия таблетки Ябълков оцет сутрин и вечер. Та свалих тези 7 кг и оттогава не мога да сваля и грам. С 300 мъки свалих още един кг тази седмица, ама ту го качвам, ту го смъквам... Незнам що така ми се закучи организма да сваля. В упътването на хапчетата пише, че трябвало да се пият 8 седмици, а на мен ми е 5-та. Ще пия още 3 седмици, да видим, колко още ще сваля. Мисля си, че ефект ще има изведнъж, а сега сланините ми оказват някаква излишна съпротива. Ей, кво ме сполетя...
Кажете и вие сега отчета за килограмите.

# 105
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Цитат на: new*
     Тъй... аз свалих за 1 месец 7 кг, но не ядох /пия по едно капучино всеки ден де/ и пия таблетки Ябълков оцет сутрин и вечер. Та свалих тези 7 кг и оттогава не мога да сваля и грам. С 300 мъки свалих още един кг тази седмица, ама ту го качвам, ту го смъквам... Незнам що така ми се закучи организма да сваля.

Само 1 капучино на ден, това ли ти е храната???
Трябва да смениш храната. След извесно време организма свиква и задържа. И при мен така се получава когато спазвам някаква диета. Важното е да не се отказваш. После се сваля по бавно, но се свалят кг.

# 106
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Цитат на: Mamica
     
Картофи не може със сирене. Със салата може:) или едното или другото със салата или зеленчуци. нали сиренето са си белтъчини.

Мамка му. Аз точно това ядох веднъж за обяд.
Карай, ще знам вече, че това е отрова Close
Белтъчините с какво могат да се съчетават?

# 107
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Цитат на: Mamica

Картофи не може със сирене. Със салата може:) или едното или другото със салата или зеленчуци. нали сиренето са си белтъчини.

Значи мога да си хапвам шопска салата. Ей, че то аз мога цял месец да живея само с тази салатка  Grinning

# 108
  • Мнения: 455
Цитат на: new*
В дира открих една диета само с кисело мляко. И я хвалят, че сваляли много кг. А май е по-приятно да ядеш такова, отколкото нищо, а? Пък и да ви кажа, хич не е лечебно и хубаво това гладуване... Става какво ли не, обаждат се стари болежки..., абе не е добре. А и като се съсредоточиш само на тази мисъл, май се застопорява слабеенето.



Здравей, new*. Моля те дай връзка с киселото мляко. Аз съм му голям фен и ще ми бъде интересно да прочета. Пак като приключа с безвъглехидратната диета, може да опитам и с киселото мляко.

# 109
  • Мнения: 5 468
Цитат на: Kati
Цитат на: new*
В дира открих една диета само с кисело мляко. И я хвалят, че сваляли много кг. А май е по-приятно да ядеш такова, отколкото нищо, а? Пък и да ви кажа, хич не е лечебно и хубаво това гладуване... Става какво ли не, обаждат се стари болежки..., абе не е добре. А и като се съсредоточиш само на тази мисъл, май се застопорява слабеенето.


Здравей, new*. Моля те дай връзка с киселото мляко. Аз съм му голям фен и ще ми бъде интересно да прочета. Пак като приключа с безвъглехидратната диета, може да опитам и с киселото мляко.

Ето ти темата от дира, Kati, да си четеш, а може и да се включиш там, да си давате кураж. Аз пробвах, ама нещо ми е доста трудно да съм само на това. Всеки ден отлагам за утрешния.

# 110
  • Мнения: 455
Цитат на: Valery
Значи мога да си хапвам шопска салата. Ей, че то аз мога цял месец да живея само с тази салатка  Grinning


И аз така. То май наистина излиза, че разделното хранене е хем лесно, хем полезно, хем гладен не стоиш, хем отслабваш. Супер вариант за такива като мен, дето гладни не могат да стоиат.   #Onfire

new*, благодаря ти за линка. Ще го прочета и ще споделя как ми се струва и на мен.

# 111
  • Мнения: 5 468
Цитат на: Milenika
Цитат на: new*
     Тъй... аз свалих за 1 месец 7 кг, но не ядох /пия по едно капучино всеки ден де/ и пия таблетки Ябълков оцет сутрин и вечер. Та свалих тези 7 кг и оттогава не мога да сваля и грам. С 300 мъки свалих още един кг тази седмица, ама ту го качвам, ту го смъквам... Незнам що така ми се закучи организма да сваля.

Само 1 капучино на ден, това ли ти е храната???
Трябва да смениш храната. След извесно време организма свиква и задържа. И при мен така се получава когато спазвам някаква диета. Важното е да не се отказваш. После се сваля по бавно, но се свалят кг.

Почнах да ям и други неща по малко, защото не ми се отразява много добре това гладуване... Започнаха да ми се обаждат бъбреците, които преди 100 години ми създаваха проблеми и бяха затихнали. А и не само това... не се чувствам много добре.
Няма отказване тука. Още 8 кг като сваля и тогава ще мирясам:).

# 112
  • Мнения: 5 468
Цитат на: Valery
Значи мога да си хапвам шопска салата. Ей, че то аз мога цял месец да живея само с тази салатка  Grinning

Преди 5 години бях качила от хапчета 10 кг и бях станала доволно дебела. Ядох 3 месеца само шопски салати и отслабнах здраво. Свалих 11 кг и си върнах старото тегло, че и кг отдолу. Яж смело шопската...

# 113
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Цитат на: new*
Цитат на: Valery
Значи мога да си хапвам шопска салата. Ей, че то аз мога цял месец да живея само с тази салатка  Grinning

Преди 5 години бях качила от хапчета 10 кг и бях станала доволно дебела. Ядох 3 месеца само шопски салати и отслабнах здраво. Свалих 11 кг и си върнах старото тегло, че и кг отдолу. Яж смело шопската...

Ихааааа супер - ама няма само на шопска да карам. За сега се храня така:
Закуска - плод - понякога пропускам
Обяд - шопска или само краставици и домати
вечеря - по свободно: каквото съм си наготвила - за довечера примерно е карт. супа, преди няколко дни - гювеч и ли месо със салата.
Аз вече се отказах от диетите и последните кг ще си свалям само с ограничаване на някои храни и спорт. Откакто престанах с диетите се тъпках доста, ядох в неделя гофрета в Романса, а в понеделник се претеглих с 1 кг по-малко в сравнение с килограмите ми 4 дни преди това  Thinking  Grinning

# 114
  • Мнения: 2 006
Накратко кетозо-липолизата  е процес на изгаряне на мазнини.Липолизата буквално озна4ава ''топене на мазнини''.Когато приеманите въглехидрати са под40 гр.  предизвикват благотворна диети4на кетоза.Когато мазнините в организма ви се използват в обмяната на веществата ,те се разлагат на глицерин и свободни месни киселини ,които на свои ред се разлагат на два въглеводородни остатъка наре4ени''кетонни тела'' и остават нова местна киселина с верига,по-къса заради отпадането на двете въглеводородни 4астици ,вклю4вали се в обмяната на веществата ,зада бъдат употребявани като гориво.Това е единствения  метаболи4ен път за разпадане на мазнините (липолиза)Затова и не може да има липоза без кетоза.И още нещо ,калориите при тази диета не бива да са под 1200.

# 115
  • Мнения: 455
Цитат на: A.A.M.Belev
Накратко кетозо-липолизата  е процес на изгаряне на мазнини.Липолизата буквално озна4ава ''топене на мазнини''.Когато приеманите въглехидрати са под40 гр.  предизвикват благотворна диети4на кетоза.Когато мазнините в организма ви се използват в обмяната на веществата ,те се разлагат на глицерин и свободни месни киселини ,които на свои ред се разлагат на два въглеводородни остатъка наре4ени''кетонни тела'' и остават нова местна киселина с верига,по-къса заради отпадането на двете въглеводородни 4астици ,вклю4вали се в обмяната на веществата ,зада бъдат употребявани като гориво.Това е единствения  метаболи4ен път за разпадане на мазнините (липолиза)Затова и не може да има липоза без кетоза.И още нещо ,калориите при тази диета не бива да са под 1200.


А бе всичко много добре го разбрах. Благодаря много. Но това за калориите направо ме разби. Та аз не знам нищо за това къде колко има от тях.  Thinking  Сега давайте съвети и напътствя от къде да чета за калориите и къде колко се съдържа от тях. Ужасно сам неграмотна по тези въпроси, дано не ви се струвам смешна с това.  Embarassed

# 116
  • Мнения: 4 176
Правя отчет.
NEW специално към теб. Моля те престани с глупостите. 7 кг за 1 месец са оптималното тегло за слебеене. Ще имаш застой и после пак ще топиш. няма се предаваш:) Сега е момента да издържиш, но яж по-често и по-нискокалорични неща.

Аз пазя диета от 10.02. До сега съм свалила 4кг, но това е защото тренирам яко във фитнес. Иначе съм на НИСКОвъглехидратна,а не на безвъглехидратна диета.
Нарушавам правилото с кафето си. Там слагам по 1л. мед. и вечер си правя сок от моркови. Около 0.5л.
Иначе не ям тестени неща , захар, сладки неща.
Храня се със салати САМО, като към тях прибавям зехтин и понякога със салатата ям риба тон в собствен сос консерва или пилешко филе на скара или варени яйца. Това е.
Вечерям в 6 и после пия моркивния сок.
До сега съм свалила 4 кг. От 3 дена не мърдам , но и не очаквам на ден по 1 кг да свалям.
Ще видим следващата седмица.
Успех на всички и данокантара ви радва.

# 117
  • Мнения: 5 468
Цитат на: Mamica
NEW специално към теб. Моля те престани с глупостите.

 #Puppy dog Добре де, преставам...

 

# 118
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Цитат на: Kati
   А бе всичко много добре го разбрах. Благодаря много. Но това за калориите направо ме разби. Та аз не знам нищо за това къде колко има от тях.  Thinking  Сега давайте съвети и напътствя от къде да чета за калориите и къде колко се съдържа от тях. Ужасно сам неграмотна по тези въпроси, дано не ви се струвам смешна с това.  Embarassed

http://www.bb-team.org/nutrition/000197.php
ето тук можеш да видиш калориите

# 119
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Кати, а тук можеш да прочетеш повече за хранителните режими - за НВД или кетонната диета  Arrow  
http://www.bb-team.org/nutrition/000141.php

# 120
  • Мнения: 455
Благодаря ти много, Milenika. Все си e друго да поназнайва това-онова човек.   Wink Така ще правя по-малко грешки, нали? Още веднъж благодарности.   Heart Eyes

# 121
a kakvo 6te kajete za razhlabitelnite?

# 122
  • Мнения: 455
Цитат на: tonka_81
a kakvo 6te kajete za razhlabitelnite?


Аз съм с ужасно лениви черва и ако не пия нещо разхлабително, просто забрави да отида ... Затова винаги пия нещо. Много ми похвалиха зеления китайски чай, винаги действал безотказно. Да, ама не. Първо вкуса му на мен ми е много неприятен и второ при мен действа след два дена натрупване в организма, та чак след това, но не кой знае колко силно лсабително. И все пак добре че действа, щото иначе хич. Пила сам и Лахена, Лаксит. От тези растителните хапчета много ми се гади. Също и от листата сена. С голям зор ги пия. Когато видя зор след няколко безрезултатни дни, сам пила и Бисалакс. Но за него знам, че  червата привикват и затова ми е краен случай. Та и аз имам нужда от съвет. Чувала сам за Pu-Erh чай. Confused:  Но не зная подорбности. Аз също бих била благодарна за съветите Ви.

# 123
  • Мнения: 1 533
Кати, ако ядеш бял хляб, мини изцяло на бонус - с 6-те зеленчука или 6-те зърна. Ако имаш сили, направи малко плодолечение, запекът е един от проблемите, които напълно се повлияват от него!

# 124
  • Мнения: 455
Цитат на: A.A.M.Belev
Можеш да похапнеш филиика ,две бонус,малко кисело мляко,сирене,кашкавал,някой и друг плод-за около два три дена.Не разбрах дали спортуваш?Ако не запо4ни по-малко много е важно.Можеш да си вземеш от аптеката ленти4ки за  измерване на кетозо-липозата.


Искам да Ви се похваля. По съвета на А.А.М.Belev направих една въглехидратна бомба на мойто изтерзано тяло и хоп, то взе че заработи правилно. И сега безвъглехидратната диета пак действа. Свалила съм 2 кила. Както Мamica ни пожела, кантара ме зарадва, вече сам 88 килограма. В очите на някои от Вас може 88 кила да са нещо ужасно много, но аз се радвам, защото малко по малко килцата се топиат. Благодаря Ви за поддръжката, момичета. Аз смело продължавам с диетирането.

# 125
  • Мнения: 455
Цитат на: _kalina_k
Кати, ако ядеш бял хляб, мини изцяло на бонус - с 6-те зеленчука или 6-те зърна. Ако имаш сили, направи малко плодолечение, запекът е един от проблемите, които напълно се повлияват от него!


Хляб никакъв в момента не ям. Но за после ще премина на Бонус. А за плодолечението, кажи какво и как. Но това което ми препоръчаш, ще го правя след като приключа с диетата. Тя изключва плодове.

# 126
  • Мнения: 1 533
Кати, имам предвид лечебното гладуване на Л. Ковачева. В съседната тема има много инфо, Искрица е направо за медал!

Сега прави-струвай каквото искаш, като узреят черешите, ще ударим и ние един глад!  Wink

# 127
a pre4at li razhlabitelnita kogato karmia? Confused:

# 128
  • Мнения: 6 243
Цитат на: tonka_81
a pre4at li razhlabitelnita kogato karmia? Confused:

да

# 129
  • Мнения: 2 006
Цитат на: Kati
Цитат на: A.A.M.Belev
Можеш да похапнеш филиика ,две бонус,малко кисело мляко,сирене,кашкавал,някой и друг плод-за около два три дена.Не разбрах дали спортуваш?Ако не запо4ни по-малко много е важно.Можеш да си вземеш от аптеката ленти4ки за  измерване на кетозо-липозата.


Искам да Ви се похваля. По съвета на А.А.М.Belev направих една въглехидратна бомба на мойто изтерзано тяло и хоп, то взе че заработи правилно. И сега безвъглехидратната диета пак действа. Свалила съм 2 кила. Както Мamica ни пожела, кантара ме зарадва, вече сам 88 килограма. В очите на някои от Вас може 88 кила да са нещо ужасно много, но аз се радвам, защото малко по малко килцата се топиат. Благодаря Ви за поддръжката, момичета. Аз смело продължавам с диетирането.
Кати браво-надявам се да продължиш да сваляш Grinning Аз тръгнах от 95 ,та като станах88 беше голям празник Mr. Green

# 130
  • Мнения: 455
Цитат на: A.A.M.Belev
Кати браво-надявам се да продължиш да сваляш Grinning Аз тръгнах от 95 ,та като станах88 беше голям празник Mr. Green


Ми то и за мен си е празник,  Tada аз като почнах на 15.01. бях 94 килограма. Та затова днес когато се притеглих, кантара много ме зарадва. Но сам твърда и продължавам. Ще бъда на безвъглехидратната диета 2x26 дена. Пак за после каква диета, ще му мислим тогава. Благодаря на всички Ви за силната поддръжка и успех на диетиращите.  Heart Eyes

# 131
  • Мнения: 4 176
АЗ пак ще кажа че започнах на 01.02. и бях 96. Сега съм 91 вече:)
Почнах с безвъглехидратна, но след 3-4 дена постепенно минах на нисковъглехидратна. Много съм щастлива. Поздравления на Кати. Дръж се.

# 132
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Аз пък не съм мръднала вече втора седмица Close
Един кг. на долу, после пак на горе Sad
Почнах на разделно, като избягвам въглехидратите.
Явно бъркам някъде. Почнах да ходя на каланетика.
Ще видя след седмица, ако не мръдне кантара, ще сменям нещо в храненето.

# 133
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Цитат на: Milenika
Аз пък не съм мръднала вече втора седмица Close
Един кг. на долу, после пак на горе Sad
Почнах на разделно, като избягвам въглехидратите.
Явно бъркам някъде. Почнах да ходя на каланетика.
Ще видя след седмица, ако не мръдне кантара, ще сменям нещо в храненето.

При разделното хранене трябва да минат 20-ина дни и тогава започва да се вижда резултат.Не се отказвай!

# 134
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Цитат на: biliana333
Цитат на: Milenika
Аз пък не съм мръднала вече втора седмица Close
Един кг. на долу, после пак на горе Sad
Почнах на разделно, като избягвам въглехидратите.
Явно бъркам някъде. Почнах да ходя на каланетика.
Ще видя след седмица, ако не мръдне кантара, ще сменям нещо в храненето.

При разделното хранене трябва да минат 20-ина дни и тогава започва да се вижда резултат.Не се отказвай!

Ами няма Wink  Не се отказвам, мислех дале да не сменя храната, но щом казваш че е такава работата Laughing
Имам да свалям 10кг., никакво отказване.

# 135
  • Мнения: 455
Цитат на: _kalina_k
Кати, имам предвид лечебното гладуване на Л. Ковачева. В съседната тема има много инфо, Искрица е направо за медал!

Сега прави-струвай каквото искаш, като узреят черешите, ще ударим и ние един глад!  Wink


Идеята ти за отслабване през пролетта никак не е лоша. Но аз започнах още от сега, защото докато дойде време за черешите, няма да ме издържи дървото да се кача да си набера череши. Ха-ха-ха. С тия темпове дето бях почнала да качвам кила, сигурно щях да се търкалям и да се блъскам в дървото, та така да бруля черешите. А за лечебното гладуване, мерси и от Лидия Ковачева и от д-р Емилова. На моя организъм тия не му минават. Докато живеехме във Варна, преди 3 години ходих при д-р Емилова и бях доволна, но след захранването и след няколко месеца нормално хранене си върнах всичко и наваксах отгоре още 7-8 кила. А пък голям глад падна тогаз. Затова сега си ям безвъглехидратно и си мечтая за онова време когато бях по-стройна.

# 136
  • Мнения: 382
Миленка,къде ходиш на каланетика? И да добавя ако на някой му хареса една диета с кисело мляко за 13 дни(аз свалих безвъзвратно 7 кг):за целия период на диетата са ви необходими 13 кофички кисело мляко и 49 лимона.Храните се както желаете като в рамките на деня трябва да изпиете 1кофичка кисело мляко със сока на 1 лимон за първия ден,за втория ден -кофичка мляко+сока от 2 лимона;за третия ден-коф.мляко+сока от 3 лимона и така до 7 ден увеличавате лимоните.След това започва в обратен ред -коф.мляко+сока от 6 лимона и т.н. докато стигнете до коф.мляко+сока от 1 лимон. Правите почивка от месец и половина и ако искате повторете.Хубавото е че не се ограничавате от никакви храни!

# 137
  • Мнения: 455
Никога не би ми дошло на ума да комбинирам кисело мляко с лимони! Но красотата изисква жертви, нали така? А пък резултата ти е супер. Може ли да прави с квасено мляко? А не ти ли става много кисело? Все пак сок от 7 лимона и кисело мляко, си е количество. Наведнъж ли се пие? Преди храна или след това? Сигурно и си спортувала през това време? Аз питам, защото събирам идеи и предложения за диети за после.

# 138
  • Мнения: 382
пие се в рамките на целия ден-кога -ти решаваш,аз си го носих на работа и го изпивах от 8.30 до 17.30 ч-така ми беше удобно.за моя изненада най-кисело ми беше с първия лимон -после преставаш да ги усещаш.Не съм спортувала с изключение на утринната ми гимнастика след събуждане.

# 139
  • Мнения: 455
Благодаря ти много.  Аз си мислих, че ще е ужасно кисело. Пак и като знам колко сам мързелива, и сам скарана със спорта и гимнастиките. А пък знам колко много помагат тези гимнастики. Хайде, ако някой друг има бързи резултати от някоя диета, моля споделете. Много приятно ми е когато някои покрай мен слабее и ми дава кураж.

# 140
  • Мнения: 4 176
Докладвам 11 дена нисковъглехидратна диета и съм 6 кг по-лека:) ура ура ура

# 141
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: Mamica
Докладвам 11 дена нисковъглехидратна диета и съм 6 кг по-лека:) ура ура ура

Ей, браво на теб! Със сигурност ще започна точно тази диета след като приключа с гладуването. Успех!!!

# 142
  • Мнения: 2 006
Цитат на: Mamica
Докладвам 11 дена нисковъглехидратна диета и съм 6 кг по-лека:) ура ура ура
Браво -намерила си то4ния на4ин,само внимавай с темпото Grinning

# 143
  • Мнения: 4 176
Цитат на: A.A.M.Belev
Цитат на: Mamica
Докладвам 11 дена нисковъглехидратна диета и съм 6 кг по-лека:) ура ура ура
Браво -намерила си то4ния на4ин,само внимавай с темпото Grinning

Е бах ли му мамата. Какво да направя? И аз малко се стряскам. Искам да слабея по 5 кг мна месец, но ...

# 144
  • Мнения: 2 006
Цитат на: Mamica
Цитат на: A.A.M.Belev
Цитат на: Mamica
Докладвам 11 дена нисковъглехидратна диета и съм 6 кг по-лека:) ура ура ура
Браво -намерила си то4ния на4ин,само внимавай с темпото Grinning

Е бах ли му мамата. Какво да направя? И аз малко се стряскам. Искам да слабея по 5 кг мна месец, но ...
Абе ако спортуваш няма страшно Grinning

# 145
  • Мнения: 4 176
Цитат на: A.A.M.Belev
Цитат на: Mamica
Цитат на: A.A.M.Belev
Цитат на: Mamica
Докладвам 11 дена нисковъглехидратна диета и съм 6 кг по-лека:) ура ура ура
Браво -намерила си то4ния на4ин,само внимавай с темпото Grinning

Е бах ли му мамата. Какво да направя? И аз малко се стряскам. Искам да слабея по 5 кг мна месец, но ...
Абе ако спортуваш няма страшно Grinning

АБЕ Simple Smile всеки ден по 3 часа. т.е. 20 мин. колело, 1.5 ч.уреди и гирички и полсе 45 мин. пАтека:)

# 146
  • Мнения: 2 006
Цитат на: Mamica
Цитат на: A.A.M.Belev
Цитат на: Mamica
Цитат на: A.A.M.Belev
Цитат на: Mamica
Докладвам 11 дена нисковъглехидратна диета и съм 6 кг по-лека:) ура ура ура
Браво -намерила си то4ния на4ин,само внимавай с темпото Grinning

Е бах ли му мамата. Какво да направя? И аз малко се стряскам. Искам да слабея по 5 кг мна месец, но ...
Абе ако спортуваш няма страшно Grinning

АБЕ Simple Smile всеки ден по 3 часа. т.е. 20 мин. колело, 1.5 ч.уреди и гирички и полсе 45 мин. пАтека:)
Е тва е-жена с воля Mr. Green Браво

# 147
  • Мнения: 5 468
Цитат на: didik
пие се в рамките на целия ден-кога -ти решаваш,аз си го носих на работа и го изпивах от 8.30 до 17.30 ч-така ми беше удобно.за моя изненада най-кисело ми беше с първия лимон -после преставаш да ги усещаш.Не съм спортувала с изключение на утринната ми гимнастика след събуждане.

Е това е диета за мен. 13 дена 7 кг... супер. Я кажи, моля, какво друго ядеше? Или само едно кисело мляко на ден с лимон?

# 148
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Цитат на: Mamica
Докладвам 11 дена нисковъглехидратна диета и съм 6 кг по-лека:) ура ура ура
Ай стига бе Cry
Искренно ти завиждам.
Аз съм правила безвъглехидратната диета на д-р Аткинс, няколко пъти, не винаги по 10, но последно като я правих 10 дена - само пилешка пържола със зеле /обед и вечер/, нищо друго. Свалих първите 4 дена - 4кг. и край. Hands Fist

# 149
  • Мнения: 4 176
Е аз няма да се отказвам. Ще си ям безвъглехидратно и диетично няколко месеца. Т.е. докато не смъкна всичко.
Да видим докъде ще ми стигнат силите, въпреки че не ми е изобщо трудно.

# 150
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Цитат на: didik
Миленка,къде ходиш на каланетика?

В Аякс. Това е в двора на строителният техникум.
Има пилатес, тай-бо, каланетика, аеробика, високодинамична аеробика, фитнес.
Каланетиката е всеки ден от 17.30ч.р., само в вторник и четвъртък от 17.45ч води др. мацка и е по натоварваща.
Едно ходене незнам колко струва. Купувам с приятелки 1 карта от 45лв. за 30 посещения/в рамките на 1 месец/, т.е. 1 посещение ти излиза 1.50лв.

Цитат на: didik
И да добавя ако на някой му хареса една диета с кисело мляко за 13 дни(аз свалих безвъзвратно 7 кг):за целия период на диетата са ви необходими 13 кофички кисело мляко и 49 лимона.Храните се както желаете като в рамките на деня трябва да изпиете 1кофичка кисело мляко със сока на 1 лимон за първия ден,за втория ден -кофичка мляко+сока от 2 лимона;за третия ден-коф.мляко+сока от 3 лимона и така до 7 ден увеличавате лимоните.След това започва в обратен ред -коф.мляко+сока от 6 лимона и т.н. докато стигнете до коф.мляко+сока от 1 лимон. Правите почивка от месец и половина и ако искате повторете.Хубавото е че не се ограничавате от никакви храни!

Това не е ли същата диета за която Ерика писа в една др. тема тук?
Само, че беше само лимони с малко вода. Увеличава се броя на лимоните до определен ден, и после се намалят в обратния ред.

# 151
  • Мнения: 455
Мили момичета, при мен е някакъв ужас, някакъв ад. От 2 дена килограмите ми от 88 се качиха на почти 90!!! Направо не знам какво става. Вчера си мислех, че нещо сам препила на вода, ама днес какво да си мисля? Тъкмо се зарадвах, че ми потръгна тази безвъглехидратна диета и взе, че ми сервира това чудо. Май наистина не е за мен това изпитание? Вие какво ще ме посъветвате? Да спирам ли с нея или да упорствам до края на втората 26-дневка? Остават ми още 2 седмици. На мен ми се иска да устискам до тогава. Пак после, каквото кантара покаже! Боже, ще си ходя като слон от сега нататък!!!  #Puppy dog

# 152
  • Мнения: 46 545
Няма да отварям нова тема, че станаха много за това пусто отслабване Laughing Ходих да се меря при една съседка, че моя кантар е ужасен и резултата е -4 кг. за една седмица. Но имайте предвид, че тръгвам от 88 кг. и преполагам при по-слабите смъкването ще е по-малко.
През бременността качих 12 кг. и нямам проблеми с тях /останаха само 3 кг./, но преди да забременея пиех противозачатъчни, резултата - от 58 кг. на 85 кг. и кръвоизлив по средата на приема Sad  Та сега се боря с въпросните килограми така:

През деня съм само на кафе, моркови и портокали. За един ден оправям около половин кило портокали и още толкова моркови.
Вечер ям едно от следните неща: пиле с ориз, пиле на скара, на тиган /без мазнина/ или на фурна - без кожата, ако става въпрос за бутчета, спагети, картофи на фурна, леща, пилешка или зеленчукова супа. За точното количество не мога да кажа, но в рамките на разумното Grinning  Тъй като не мога без хляб Embarassed , изяждам една филия черен хляб. Вечерям 5-6 часа преди сън.
Това е от мен, дано продължавам със същите темпове, че Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт