Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема №27

  • 13 685
  • 324
  •   3
Отговори
# 15
  • Мнения: 87
Здравейте!

Закупих си нова миялна и скоро ще я монтираме! Старата си е работеща и хубава, но ще я транспортираме в друго жилище на доста километри!
Ще я почистя хубаво, преди демонтажа и ще ѝ пусна измиващ цикъл с препарат!

Има ли нещо, което трябва да направя, за по-безопасен транспорт и има ли опасност от нея да се разлее вода /от резервоар или контейнера са сол/?
Току-що транспортирахме една на 1600км.Нищо не сме и правили и източвали.Евентуално,ако в маркуча е останало малко вода ще изтече.Иначе я носихме във всякакви положения,товарихме в бус,после качване по стълби...Нищо и няма.Успех!

# 16
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 685
Благодаря!

# 17
  • София
  • Мнения: 1 457
Здравейте, имам от няколко месеца съдомиялна Бош и днес даде грешка Е20. Изчистих филтъра и рестартирах, но отново същото. Дали на някого се е случвало и мога ли да се оправя без сервиз?

# 18
  • Мнения: 11 626
Изключи я от контакта за около 20 мин. пусни я пак и виж дали ще дава същата грешка. Има някакъв проблем с помпата евентуално. Ако грешката не изчезне, викни сервиз.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 230
Здравейте!
Предстои ми закупуване на малка съдомиялна - за микро кухня - се колебая леко между тези 2 модела - на АЕГ и Бош. Клоня към АЕГ, заради разположението на бутоните - отгоре, а не както е отдолу на Бош-а. Ще е под плота и ще е неудобно да се навеждам всеки път. Отвътре изглеждат почти напълно еднакви, да не кажа на 90% че се покриват. Гаранцията е една и съща.
Бош - https://zora.bg/product/sks51e36eu-55-sh-mm-6-komplekta-f
АЕГ - https://zora.bg/product/ffb21200cw-6-kompl
Не намирам обаче хубаво описание на програмите - едната е с 5, другата с 6 програми. Някъде из темите дали е коментирано?
Ако може някой да даде някакво мнение, ще съм много благодарна.

# 20
  • Мнения: 2 133
И какво като има 5 или 6 програми. Аз ползвам само 2 - Интензивна или Ауто.
5 -6 програми са напълно достатъчни според мен.

# 21
  • Мнения: 25 634
Аз имам Боша, но стои върху плота и ми е много удобно, че не се налага да се навеждам.
Ако е под плота, не знам колко ще е удачно...

Програмите му са:
Бърза - 45 градуса - 30 мин.
Чаши/стъкло - 40 градуса - 1ч 20 мин
Еко - 50 градуса - 3 ч 55 мин
Номална - 65 градуса - 2 ч 40 мин
Интензивна - 70 градуса - 2 ч
Има и опция за включване на допълнително сушене - аз я ползвам при кратките програми.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 230
И какво като има 5 или 6 програми. Аз ползвам само 2 - Интензивна или Ауто.
5 -6 програми са напълно достатъчни според мен.

Идея нямам, затова питам. В апартамента имахме голяма, но я ползвахме доста рядко. Сега съм сама и се лутам като кокошка без глава между различните модели и марки Simple Smile

# 23
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 685
Здравейте!

От няколко дни съм с тази миялна:
https://www.bosch-home.bg/bg/mkt-product/dishwashers/built-in-di … -width/SPV6EMX11E

В събота я монтирахме и я свързах с Home Connect. В припожението видях, че могат да се изтеглят програми!
В ръководството обаче, не срещнах описание, как става това!

Някой наясно ли е и евентуално ако става, на коя позиция би се запаметила тази програма? Само през приложението ли или на някоя от позициите?

Извинете, ако ви "звуча" глупаво, но ми е интересно, а съм лаик в това отношение!

# 24
  • Мнения: 1 041
Аз си изтеглих кратка програма, която първоначално пусках от приложението. После реших да я добавя към "Любими" и сега я стартирам от дисплея на самата съдомиялна.

# 25
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 685
Точно в кратката се загледах, но ако може само през приложението да я ползвам, че на любими ми е "предварително изплакване", което ми е нужно.

Ти със същата машинка ли си?

# 26
  • Мнения: 1 041
Не. Моята  не е за вграждане.

# 27
  • Мнения: 47
Здравейте,
От скоро съм с миялна /първа и купена след дълго четене в тази прекрасна тема - благодаря на всички/. Заредих преди първото пускане със сол , както е посочено в упътването и изпробвах с промоционалните таблетки, които си бяха заедно със съдомиялната. Доволна съм и от измиването и от сушенето. Но имам въпроси.
Извинявам се, ако въпроса ми е тъп, но в ръководството за употреба пише да се направят някакви настройки за да се спре използването на таблетки. Т.е. ако сменям ту гел/капсули, ту таблетки всеки път ли трябва да се настройва.
Миете ли тенджерии и капаци, които имат на дръжките силиконови дръжачи освен метала?

# 28
  • Мнения: 916
Моята съдомиялна е Whirpool и има опция да сменям настройката на работа специално за таблетки и за други препарати. Тази смяна става с продължително натискане на бутона старт и излиза една иконка таблекта, ако е включена функцията, и обратното няма никаква иконка, ако е изключена. По принцип моята съдомиялна запомня настройката от предното използане, и не се налага да правя всеки път промяна. Но тъй като аз сменям понякога таблетките с течен препарат си правя смяната всеки път според зависи. Вече при Вашата не знам как е, но не вярвам да е нещо сложно. Иначе мия всякаква посуда от силикон спокойно и нищо досега не се е прецакало.

# 29
  • Мнения: 47
Благодаря S.G.C. Нямям такъв бутон.

Общи условия

Активация на акаунт