Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема №27

  • 13 685
  • 324
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 626
Един глупав въпрос. Задържа ли ви се вода в перките? Всичко сухо и като дръпна кошницата - кап кап кап.
Да.
Затова първо изваждам съдовете от долната кошница, чак след това - от горната.

На моята миялна в инструкцията пише точно така да се прави. Обаче на мен ми е нелогично и си вадя от горе надолу Grinning Не ми е чак такъв проблем забърсването на някоя и друга капка Simple Smile
Точно обратната е посоката: долу------->горе Simple Smile

# 46
  • Мнения: 3 312
И аз си вадя съдовете от долната кошница първо, когато бързам или с последни сили вадя съдовете хич не ми се бършат и капки. 
И да питам нещо тук, преди да звъня на сервиза - допускам, че някой може да има опит.
В селото ми има проблем с водата и са въвели воден режим. Работата е там, че дори и по времето, когато трябва да имам непрекъснато водоподаване, водата спира и миялната също. Светва индикатор за липса на вода.
Когато спира токът, си продължава после цикъла, но при спиране и тръгване на водата това не се случва, въпреки че налягането е достатъчно.
В инструкцията пише как се прекъсва и прекратява програма - с еднократно кратко натискане на бутон "ресет" се прекъсва и пак така би трябвало да продължи, когато го натисна повторно, но досега не съм успяла да я прекъсна и после да продължа. Не е посочено някакво ограничение на времето, през което се запаметява прекъснатата програма.  Дали защото вече е прекъснала поради липса на вода на практика не мога да ползвам начина на прекъсване, който е по инструкция или аз нещо не се справям, не знам.
За прекратяване натискам същия бутон в продължение на 4 секунди, светват всички индикатори, появява се време на работа 1 минута, миялната източва водата и изключва. След това трябва да пусна програмата отначало.
По горните причини все се налага направо да прекратя програмата и да я пускам отново, което може да продължи N на брой пъти.
Миялната е Бош, 6-та серия. Някой има ли опит и как процедирате при спиране на водата?  Давайте акъл, дами!

# 47
  • Русе
  • Мнения: 2 153
и аз ги вадя така. Повече ме дразни като слагам мръсните, че като дръпна долната перкта се завърта и ме пръска.

Кубратова, относно прекъсването на водата. Имах проблем с предната, спираше да пълни по някакава причина. В упътването обаче пише, че с натискането на бутона програмата прекъсва, т.е. приключва миенето и трябва да пуснеш отново на същата или друга програма, а не само спира и после продължава откъдето е спряла. Продължава,  ако съм отворила вратата по някаква причина и после я затворя. Когато прекъсна с бутона и затворя спира програмата, източва и приключва. Може би в сервиза могат да кажат как да се шкартира грешката с някаква последователност от бутони.

# 48
  • Мнения: 3 312
и аз ги вадя така. Повече ме дразни като слагам мръсните, че като дръпна долната перкта се завърта и ме пръска.

Кубратова, относно прекъсването на водата. Имах проблем с предната, спираше да пълни по някакава причина. В упътването обаче пише, че с натискането на бутона програмата прекъсва, т.е. приключва миенето и трябва да пуснеш отново на същата или друга програма, а не само спира и после продължава откъдето е спряла. Продължава,  ако съм отворила вратата по някаква причина и после я затворя. Когато прекъсна с бутона и затворя спира програмата, източва и приключва. Може би в сервиза могат да кажат как да се шкартира грешката с някаква последователност от бутони.
Благодаря! При мен са описани в инструкцията две действия - едното е прекъсване /както го описах и би трябвало после да продължи програмата/, а второто - прекратяване. Пробвах и първо с отваряне на вратата, ама не се справям и това е. Голям ужас е, понякога не е спряла напълно водата, но е ниско налягането и миялната пак спира. След 10 мин. може отново да е нормално, но тя пък не ще да продължи. Значи ще звъня в сервиза.

# 49
  • Мнения: 2 133
Кубратова, сложете си хидрофор. Ще имате налягане, обаче комшиите ще страдат, защото ще изтегляте техния пай.

# 50
  • Мнения: 3 312
Кубратова, сложете си хидрофор. Ще имате налягане, обаче комшиите ще страдат, защото ще изтегляте техния пай.
Ох, не ща да ми страдат комшиите, няма да се смразяваме и трепем за една вода сега /нищо, че съм бясна и благославям наред "отговорните инстанции и организации", надминах братята сърби/. Иначе знам, че ще помогне.
Даже чувах някои да мърморят, че еди коя си пълнела 1 тон резервоар в къщи и не оставало за другите, друга пък си поливала доматите - така почват от нищото "междуособни войни" при прекрасни преди това и поддържани с години отношения и разбирателство, а реално проблемът и виновните са други, не комшийката с резервоара.
За поливане навремето имаше в селото канали с язовирна вода с отклонения към всеки двор, но беше първото, което разрушиха през 90-те. Сега не бих обвинила хората, че искат да се изхранват от продукцията на собствения си двор, защото не е проблемът във водоизточника, ами в човеците.   
Извинявам се за отклонението, но май беше неизбежно при тази ситуация Simple Smile

# 51
  • Мнения: 1 041
Кубратова, при хидрофор вероятно ще има значение дълбочината. Може да не дърпаш от водата на съседите. Ако сложиш попма за налягане, тогава вероятно ще има съседски проблем. Нещо такова ми обясняваха и на мен, защото в последно време ако работи пералня и съдомиялна, не е възможно едновременно пълнене с вода. При моята Бош 4-та серия, директно спира програмата и после стартирам нова.

# 52
  • Мнения: 5 956
Здравейте! От къде се снабдявате с резервни части за миялните? Говоря за малки части при които е лесна смяна без нужда от техник -конкретно едно уплътнение ни се е "изяло" от употреба, буквално е като изядено. Моделът е Whirlpool, 6th sence. От известно време наблюдавам, че таблетката е останала наполовина след приключване на цикъла, а съдовете - недобре измити. Понеже така или иначе не е най-най идеалната миялна машинка, й вдигнахме мерника и си мислехме, че просто й е дошло времето /7 год.работи вече/. Но след като ММ се разрови, попадна на въпросното уплътнение и се видя, че е проблемно..... Сега не мога да го снимам, но прилича на две окръжности една до друга. Някой да има идея?

# 53
  • Мнения: 3 312
Кубратова, при хидрофор вероятно ще има значение дълбочината. Може да не дърпаш от водата на съседите. Ако сложиш попма за налягане, тогава вероятно ще има съседски проблем. Нещо такова ми обясняваха и на мен, защото в последно време ако работи пералня и съдомиялна, не е възможно едновременно пълнене с вода. При моята Бош 4-та серия, директно спира програмата и после стартирам нова.
Благодаря! Ако така продължи, ще се съветвам на място със специалисти и ще мисля. И човеците, и машините станахме на луди с тази вода.

# 54
  • Мнения: 11 626
Здравейте! От къде се снабдявате с резервни части за миялните?
Скрит текст:
Говоря за малки части при които е лесна смяна без нужда от техник -конкретно едно уплътнение ни се е "изяло" от употреба, буквално е като изядено. Моделът е Whirlpool, 6th sence. От известно време наблюдавам, че таблетката е останала наполовина след приключване на цикъла, а съдовете - недобре измити. Понеже така или иначе не е най-най идеалната миялна машинка, й вдигнахме мерника и си мислехме, че просто й е дошло времето /7 год.работи вече/. Но след като ММ се разрови, попадна на въпросното уплътнение и се видя, че е проблемно..... Сега не мога да го снимам, но прилича на две окръжности една до друга. Някой да има идея?
От тук, например:
https://www.delta-elis.com/index.php?lan=bg&cat=3&prc=39 … %98&clrsrch=1

https://apogee99.com/index.php?main_page=index&cPath=334_348

# 55
  • Мнения: 47
Привет, третата кошница за прибори трябва ли да се изважда цялата? Защото моята излиза до половината и нямам достъп да редя приборите до задния край.

# 56
  • Мнения: 11 626
Да, до края. Виж да няма нещо да запъва.

# 57
  • Мнения: 47
Пробвах, но ме е страх да дръпна по-силно. Трябва да огледам отвътре.
Сега се сещам, че отстрани има някакви лайсни. От едната страна излиза заедно с кошницата, от другата обаче не.

# 58
  • Мнения: 11 626
Разместено е нещо или е попаднало нещо там.

# 59
  • Мнения: 47
Ще огледам по-подробно като съм в къщи, благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт