Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема №27

  • 13 685
  • 324
  •   3
Отговори
# 30
  • Мнения: 916
Може при Вашият модел и марка да е по друг начин, но щом има в упътването спомената такава настройка, със сигурност има откъде да се направи, трябва да прочетете как точно се включва/изключва. В упътването ще го има. Каква е марката и модела?

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 26 387
Нови ли миялни купувате или с транспортни дефекти?
Тези дни се сбогувах с третата 🥺,Бош,ползвана около 10год.,беше почти нова като я взехме.
Сега се затруднявам каква да е 🤔
Моля за някакви насоки.
Може да е свободно стояща или за вграждане-60см.

# 32
  • Мнения: 47
S.G.C. Миялната е Електролукс EEM43200L.

# 33
  • Мнения: 916
Rosman, явно Вашата съдомиялна няма такава функция каквато си мислех, че има, а именно специално опция за промяна на настройката спрямо вида препарат (таблетки или гел). Не съм сигурна точно за какво говорихте в по-ранния пост, но единственото, което намирам в упътването за Вашата съдомиялна Ви го слагам в скрит текст, а Вие вече ще прцените дали ще прподължите да използвате комбинирани таблетки и дали да предприемете настройките по-долу.
Скрит текст:
9.3 Как да постъпите, ако
искате да спрете
използването на комбинирани
таблетки
Преди да започнете да използвате
поотделно миялен препарат, сол и
препарат за гланц, извършете
следните стъпки:
1. Задайте най-високото ниво на
омекотителя на водата.
2. Уверете се, че резервоарите за
сол и за препарата за гланц са
пълни.
3. Стартиране на програма Quick. Не
използвайте миялен препарат и не
зареждайте кошниците със съдове.
4. Когато програмата завърши,
настройте омекотителя за вода
към твърдостта на водата във
Вашия район.
5. Регулирайте отпусканото
количество препарат за гланц.

Т.е. Не се отнася до това ако сменяте гел/капсули/таблетки, а по-скоро ако искате да е комбиниран препарат (каквито май са почти всички днес, включително капсули и таблетки), или вие отделно да си купите измивен препарат, отделно сол, отделно препарат за гланц.

# 34
  • Мнения: 47
S.G.C. Междувременно попитах и на сайта на електролукс и отговора е: "Здравейте,


Това се отнася, ако желаете да ползвате комбинирани таблетки и да не зареждате допълнително сол и гланц.

При ползване на различен измивен препарат не е необходимо да се правят настройки.",

като и аз им цитирах същата точка от ръководството за употреба.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 1 375
Само нови електроуреди купувам,Бош или Сименс,Миле ме загубиха като клиент преди години заради скандално сервизно обслужване.

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 26 387
Сдобих се тези дни с АЕГ,пак по избор на мм/нз защо си мисли,че е мн компетентен и само той може да прави избор за ел.техника 😤/
Нова,неползвана,с лек транспортен дефект по външната ламарина/дано е само това 🙏🏻/
Утре ще я свързва🍀

Последна редакция: нд, 20 авг 2023, 11:30 от Doli

# 37
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 958
Здравейте,развали ми се миялната и се нуждая спешно от техник.Може ли да ми препоръчате някой за района на София?

# 38
  • Мнения: 1
Здравейте! Закупих съдомиялна машина на Neff втора употреба. Откъде мога да поръчам или да закупя монтажен комплект?

# 39
  • Мнения: 1 173
Здравейте, имам съдомиялна Сименс  и съм много доволна.Поръчвах я от сайт, сега ми трябва бързо да взема, а не се предлага  - за познат е. Мисля да им препоръчам Бош,че Сименс рядко се продава по веригите. Помогнете с избора,инокс да е,  това се търси от познатите. Моята има кратка програма на 65 градуса,измива всички тави... Да е с три кошници. Като цяло с моята не съм имала неизмит  съд. Помогнете коя серия да взема на Бош, да не разочоровам хората - да се доближава до нивото на моя Сименс , всичко да измива идеално  винаги. Бюджет има, само да е добър Бош.

Последна редакция: пт, 25 авг 2023, 08:13 от ilenkata

# 40
  • Мнения: 3 312
Здравейте, имам съдомиялна Сименс  и съм много доволна.Поръчвах я от сайт, сега ми трябва бързо да взема, а не се предлага  - за познат е. Мисля да им поръчам  Бош,че Сименс рядко се продава по веригите. Помогнете с избора,инокс да е,  това се търси от познатите. Моята има кратка програма на 65 градуса,измива всички тави... Да е с три кошници. Като цяло с моята не съм имала неизмит  съд. Помогнете коя серия да взема на Бош, да не разочоровам хората. Като цяло  да се доближава на нивото на моя Сименс , всичко да измива идеално  винаги. Бюджет има, само да е добър Бош.
Малко по-напред /май миналата седмица/ в тази тема съм давала линк към моята - Бош е, 6-та серия, също нямам повод за оплаквания и бих я препоръчала. В  Техномикс тогава беше и намалена спрямо цената, на която я купих миналата година.
За миенето на съдовете много си зависи и от самите съдове и покритието им. Имам 1-2 тави /не ги ползвам отдавна, но съм ги ползвала/, на които храната полепваше и загаряше, както на никоя друга, та и миенето им беше проблем. Зависи и от съставките и готвенето - когато мариновам с кленов сироп, сок от нар, балсамов оцет и прочие благини и пека на тиган маринованите мръвки, почистването е по-трудно.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 1 375
За добро измиване на посудата освен машината е важен и препарата!Аз ползвам таблетки Sun classic и Sun expert-видимо няма разлика,но...загорели тави,грил тиган се измиват с "експерт-", classic не се справят със сериозни замърсявания.

# 42
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Един глупав въпрос. Задържа ли ви се вода в перките? Всичко сухо и като дръпна кошницата - кап кап кап.

# 43
  • Мнения: 2 133
Един глупав въпрос. Задържа ли ви се вода в перките? Всичко сухо и като дръпна кошницата - кап кап кап.
Да.
Затова първо изваждам съдовете от долната кошница, чак след това - от горната.

# 44
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Един глупав въпрос. Задържа ли ви се вода в перките? Всичко сухо и като дръпна кошницата - кап кап кап.
Да.
Затова първо изваждам съдовете от долната кошница, чак след това - от горната.

На моята миялна в инструкцията пише точно така да се прави. Обаче на мен ми е нелогично и си вадя от горе надолу Grinning Не ми е чак такъв проблем забърсването на някоя и друга капка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт