Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 853
Домати и краставици, в промишлени количества консумирам. Хапвам доста кисело мляко и сирене, когато се присетя. Винаги съм била слаба /не анорексично/ за сега удържам. Иначе проблемната зона - бедра, едва ли ще спася. Мислех да си въведа седмично хранене, примерно 1 ден на сурови зеленчуци, 1 ден само на супи, един ден само плод…. За да успея да балансирам храненето. Има дни в които съм безобразна. Единствено мога да се похваля, че сладкото ми е гадно. Преди доста си го хапвах.

# 751
  • Мнения: 3 640
Кафе не пия, защото ми мирише на мастило, но вероятно в един момент ще спре това усещане и ще си пия по 1 капучино като искам.
Чай ми се пие много. Пия билкови и плодови и днес на терасата ще пия чай с книга за бебето.

Калории - винаги съм ги следяла стриктно, но преди години от това следене ми се отключи малко проблемна връзка с храната и спрях толкова обсебващо да меря всяка хапка. Хапвам си сега, но не броя калории. НО години наред като си го правил и вече като погледна една чиния и знам колко калории са..
Около 1500-1600 калории на ден съм.

Кг - меря се абсолютно всяка сутрин и не съм качила и грам, но това ще се промени и съм напълно окей с това.

# 752
  • Мнения: 33
Мога да се включа с идеи за закуска. На мен тогава ми се хапва най-много, понеже гаденето ме спохожда основно вечер, слава богу поотминава. Та моите варианти са следните: 1. варени макарони/кус-кус с масло, сирене и малко мед; 2. варен грис (стига да не сте го намразили от едно време); 3. смес от варени яйца с малко масло и сирене, намачкани за мазане върху филия; 4. Запечени принцеси със сирене/кашкавал и яйца. 5. Ако ми се занимава си правя бутерки с плънка по желание. 6. Кисело мляко с бисквитки и овесени трици. Внимавайте с овесените ядки, защото се подуват в стомаха и често причиняват тежест и запек.
Дано съм ви вдъхновила с някоя от идеите:)

# 753
  • София
  • Мнения: 8 593
Анастасия, ти днес по-спокойна ли си вече? 
Дейзи, супер са идеите, ама пак тесто, тесто... Явно не само аз предимно на това се спирам (поне не съм сама).

# 754
  • Мнения: 3 640
Ооо, да! Благодаря, Тони! ❤️🙏
Вчера си видяхме порасналото бебче, което все повече прилича на човече и съм много спокойна и щастлива. 🤰

# 755
  • Мнения: 33
За бъдещите мами, които се притясняват за графика в Надежда, недейте. Винаги е било така, има лекари, има и часове. Когато са ви казали, че ще излиза графика си звъните и си запазвате за доктора, при когото се следите. Те са си изчислили капацитета. Първата ми бременност се водеше там и там си родих. Всичко беше повече от чудесно като отношение, като обстановка, чистота, яснота и спокойствие, че всичко е подредено и е на едно място. Само оцелих ден, в който бяхме много родилки и нямаше достатъчно място за всички след раждането, и част от нас ни настаниха на третия етаж, където приемаха майките за задържане. От тогава минаха 6 години, може това да е променено за добро😁 Но не е било нещо фрапантно или някакъв минус. Сега съм в друг град, но ако бях в София, пак щях да избера Надежда.

# 756
  • Мнения: X
аз никви калории не следя тва е допълнително побъркване .Особеннл докато съм бременна абсурд. То не стига че не ям почти нищо че и да следа калории. Закуската ми е предимно овесена палачинка , моде да е. с безлактозен скир може да е без него , банан и фастъчен тахан лъжичка. Или бананови палачинки. После става мазаляк. Ям квот ми се яде и не ми се драйфа тва е . Месото още ми е тегаво

# 757
  • Мнения: 1 014
Никога не съм следяла калории, винаги съм тренирала и съм се хранела балансирано. Предимно нисковъглехидратно. И аз и мъжа ми не сме фенове на картофи, ориз, пасти, хлябове... Обаче от известно време апетита ми е >10000000 и си хапвам от време на време... Като цяло гледам да наблягам на повече протеин, ако чак толкова много огладнея. Иначе пък визуално още съм си пиче, като  изключим корема, все едно съм изпила 3 бири и съм изяла  1/2 кг ребра Grinning

# 758
  • София
  • Мнения: 853
Като споменахте скир. Онзи ден ме почерпиха с чийз кейк и ми се видя приятен /не беше сладък, поне за мен идеален/. Та, поисках и рецептата. 1 кофичка скир, 1 кофичка маскарпоне и овесени бисквити 1 пакет. Бисквитите в блендер с малко масло. Този, с който ме почерпиха беше с къпини поръсен. Видя ми се приемливо като вариант, за леко прегрешение от време на време.

# 759
  • Мнения: 1 014
Освен скир, може да пробваш и кварк.

# 760
  • София
  • Мнения: 8 593
Говоря чисто прагматически, не за специалистите: на Надежда досега най-хубавото й е, че има закрит паркинг с топла връзка към рецепция и към асансьорите (скъп паркинг, ама то и в другите болници е така). За зимни посещения ще е удобство.
Не мисля, че друга болница ще ми хареса повече (никога не съм лежала и просто са ми чужди и студени места), но все пак, могат да подобрят малко някои неща - организация, снабдяване с информация, контрол на хигиената и сигурността  (например калцуни има и мен това ме радва, но всъщност ако не сложиш, няма кой да ти направи забележка дори). Първия път като ходих, знаех само име на лекар и нямах идея къде да го търся - от паркинга не видях табелка "Регистратура" и се намърдах в асансьора, та се насочих към етаж 3 - Гинекология (май така беше). Тръгна асансьора и на следващия етаж спря, за да се качи една лекарка или сестра, пита ме накъде съм и аз казвам кой ме е пратил и про кого ме е пратил, като допълвам "сигурно съм за Гинекология". Жента обясни, че няма как да се кача току-така, само с карта за достъп можело и в този момент чекира нейната карта и натисна бутона за трети етаж. Слязох аз там, но видях, че опредлеено не съм където трябва (врата с чип между стълбите и коридора на етажа) и я питах има ли някъде Регистратура и тя ми каза "Да, на партера". Ясно, че нямаше как да вляза на етажа, но ми е бледо червена лампата относно сигурност от страна на персонала. Пък че съм шматка да не намеря Регистратура, си е друг въпрос.
Вчера разбрах, че има ли те веднъж в системата им, получаваш пацеинтски номер и със съответната му парола можеш доста неща да си вършиш и следиш онлайн (случайно момичето на рецепция разбра, че не знаех за това, та ми даде юзър и парола). А тоалетната до регистратура все я сварвам не добре почистена (хартии тук-там, някакви мокри петна край мивките, такива дразнещи неща; ясно, че се посещават много, ама има как и да се чистят много). Ей такива едни дреболии, ама като се насложат, малко тъпо му става на човек, защото все пак си плаща за ходенето там. Ще видим как ще се променя нататък впечатлението.

Май е време и аз да опитам скир.

# 761
  • Мнения: 349
Аз за закуска се принуждавам да хапна скир или някаква друга такава високопротеинова измишльотина от магазина. Никога не съм закусвала преди ама след като няколко пъти ми се случи да припадам се принудих да не стоя в никой момент гладна. Иначе днес си правих много бърза и лесна закуска, едно яйчице с две гъбки за омлет и един малък домат от градината. Друго което си правя когато имам желание да закуся са бананови палачинки- едно яйце, около 20гр овесени ядки и един банан, ама излизат доста и трябва някой мрънкач като мъжлето да дояжда и да дудне че той щял да стане дебел накрая 😅 Друго нещо без тесто и хляб май не ми спохожда ума в момента.

# 762
  • Мнения: X
аз понеже не ям млечни а преди много многт обичах но от как не ги ям са ми гадни много. И се опитвам да ги натикам без лактоза поне малко някаде заради протеините . Щот са и без месо и без млечни то стана само тесто, щот боб и леща не преварявам добре

# 763
  • София
  • Мнения: 8 593
Яйце хапвай, ако можеш - там има протеин също Wink

# 764
  • София
  • Мнения: 487
Благодаря за инфото за Надежда, момичета, днес успях да запиша час Hands Pray

Относно килограмите, направо ме ми се говори...от 55 преди бременността, сега съм 60 Rolling Eyes Знам, че задържам вода, но и таза ми се разшири видимо, и дупе си имам, и гърди ги имам Rolling Eyes Мъжа ми е най- доволен Joy Не следя калории, че май няма смисъл при мен. Да мине всичко, а пък килограмите ще ги смъкване. Притеснява ме по-скоро, че започнах да се отпускам....преди търчах наляво, надясно...цяло лято се ходеше по планини, за риба и т.н. а сега сме в пълен застой, само вечер лека разходка до парка детето да покара колело и до там.

Да се похваля, че днес успях да запиша час за фетална при д-р Чучумишев средата на септември, тогава ще съм 21 седмица. Не вярвах, че ще се вредя, понеже там си е чакане. Извадих късмет и съм хепи. Иначе съм на преглед ЖК чак началото на септември и направо се депресирам....месец и една седмица гадая как ли е малкия човек. Да започнат ритниците и ще съм по-спокойно тогава, но още нямам усещания освен едно бълбукаме от време на време, което не ми е достатъчно.

Общи условия

Активация на акаунт