Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 36

  • 24 702
  • 887
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 366
точно това се опитвах да направя , да разредя цеденето , нощното към момента абсурд да махна защото те стават като камъни буквално и просто не виждам как ще стане ,там се опитвам да го разредя за 4.5 часа.
🤷♀
Най хубаво би било да го няма това нощно цедене защото то е най проблемно. Ще се опитам днес през ноща да изцедя само малко пък дано пак нямам бучка утре. Най ме притеснява тя защото сложно се маха после

# 721
  • Мнения: 2 939
Не се маха от раз. Всеки ден намаляте времето на цедене или количеството (,зависи кое засичате ) до като не стане минимално и тогава гърдите няма да имат нужда от цедене . Също намалете течностите ако е възможно ,не носете и сутиен при мен това много влиаеше ако съм със сутиен веднага съм с бучка после

# 722
  • Мнения: 1 676
Ходих на преглед при АГ/мамолог тъй като имам пътуване и се притеснявах да не се влоши състоянието.
Ами потресена съм от съветите, които даде и сега контрастирайки ги с препоръките от горния линк. Каза ми, че детето ми е много голямо вече и ако не се махне бучката скоро да дойда отново, за да ми спре кърмата с хапчета...
В този ред на мисли, има ли списък или някъде споменато мамолози, които разбират от кърмене изобщо? (С първото ми дете АГ/мамолог ми каза че на 4 месеца вече е голяма и само ме ползва за залъгалка)

Здравейте, от вчера следобед мисля, че имам запушване. Малък блистер и твърда, горяща и болка част на гърдата. И преди съм имала блистери и след отпушване веднага се е облекчавала болката.
Този път го отпуших, или аз така мисля, много трудно. Веднага дадох да цоца и след като приключи от мястото на блистера имаше висящо нещо като съсирена кръв, която трудно се отдели. Болката не е преминавала и кърмя бебето на поискване.
Притеснява ме да не стане мастит. И не знам какво повече да направя. Дали да цедя с помпа.. Бебето е на година почти.

Редактирам. Снощи ме втрисаше цяла вечер и ми беше изключително студено. Не знам дали има връзка и дали е от възпалението. Кога е редно да потърся лекарска помощ и от кой лекар?

Този тип лекари са за дисциплинарно наказание. Ще кажеш, че отразяват ехо от модерните си майки може би. Нула интерес към темата. Ако бяха чели и се бяха квалифицирали, нямаше да са неподготвени. Тъжно ми е, че дори д-р Василев изглежда да е замесен със същата мая, защото ми каза да отида на контролен преглед година след като родя и съм спряла да кърмя... 😒

# 723
  • Мнения: 300
Надявам се да можете да сте полезни, днес след разговор с една майка много се озадачих. Каза,че е стоматолог и една от главните причини за ранен кариес било дългото кърмене. Госпожицата е на година и 4 месеца, нито аз нито тя сме готови да се разделяме. Мия зъбите редовно, старателно, не яде шоколади и подобни производни. Пие вода,мляко и таратор, търся научни доказателства за това твърдение. Попаднах на статия на Хедра за връзката между лактозата и кариесите, но търся още инфо. Четох много, но честно казано информацията е двупосочна. Моля, ако някоя от вас е срещала проучвания за това твърдение да сподели. Не очаквам да е на български, просто някак си се притесних, предполагам ще ме разберете.

# 724
  • Мнения: 2 939
Не,не и  НЕ!!!
ПРИ контролен преглед на зъболекар на мялкия ,стоматоложката дори не му погледна в устата и като разбра,че още кърмя ми пробута абсолютно същите неща като при вас. Кърмата изобщо не достига до зъбките,детето за да засуче и да пусне кърма то трябва да е направило хубав вакум съответно кърмата влиза направо в гърлото . Сега с млякото от шише е друго. Навярно не мога да се обоснова правилно, така че да ме разберете нека се включат и други мами и обяснят по-добре защо кърмата няма общо с кариесите по зъбките и като цяло вреди ли

# 725
  • Мнения: 220
Бочинка1 една позната и спря кърмата, когато спря да яде. В началото след като родих няколко дена се пречиствах ли не знам, нямах абсолютно никакъв апетит и въобще не се сещах да ям първите дни. Следователно се чудих защо нямам кърма, но след това си тръгна, като започнах да хапвам нормално. При Вас обаче с голямото дете ще ви трябва енергия, особено в тези жеги, които предстоят и не знам колко би било полезно това във вашия случай Sad течностите също е добре както са ви посъветвали да се намалят. съчувствам Ви и Ви пожелавам спокойно отбиване и успех!

# 726
  • Мнения: 6 911
Кърмата няма да спре нито от неяденее, нито от спиране на прием на течности. И двете неща обаче могат да бъдат опасни за здравето на жената.

Бочинка, прочети тази статия щом си решила. https://xedra.wordpress.com/2014/10/23/naturalstop/
Успоредно с намаляване на изцеждането - няколко чаши чай от салвия или тинктура от мента. Описани са и други мерки.

Хапчетата също не спират кърмата с копче.

# 727
  • Мнения: 2 939
Аз да питам за енергийните напитки ,влизат ли в кърмата ? Не съм пила от както разбрах,че съм бременна ,тоест от 2022 г ,но юнака е вече на 1,7 г и се чудя дали ако пия ще му навредя ,защото още цокаме 🤣 нищо друго не ми липсва,защото нито употребявам алкохол,кафе или цигари ,но за сметка на това преди да забременея си попиивах енергиини и сега в топлите дни отново се сетих за тях ,та реших да питам как стоят нещата все пак

# 728
  • Мнения: 366
абе тука два дена бяхе направо с хиперлактация ! Но успях да намаля поне малко положението . Иначе не с неядене не спира това със сигурност аз с първото дете не ядях много и преливах.
Благодаря ща статията

# 729
  • Мнения: 6 911
Bochinka, какво количество цедиш за 24 часа?

# 730
  • Мнения: 366
значи последните два дена беше нещо страшно
по 1.500 литра това без да изпразнвам до край.
Вчера успях някак си да понамаля и сега цедя 1000-1100 мл дневно но пак това е без да се цедя до край а само до облекчение

# 731
  • Мнения: 5 197
Ради, кофеина минава Simple Smile 1 кафе на ден иди-дойди, но кофеина в енергийните е в пъти повече.
Със зелени, черни, бели и подобни чайове също трябва да се внимава.

За зъбките - скоро бях на семинар за детските зъби. Д-р Цвети го организира. Съвсем на кратко:
- има пациенти, кърмени до 1 с кариеси, има кърмени до 3 без
- кърмата има определен състав, който помага да се разгради, т.е. дори да има в устната кухина пак е относително ок. С АМ не е така
- ако се дава по някоя глътка вода от чаша или по-къса сламка опасността пада още повече. Аз си давам след кърмене, ако трябва да кърмя нощно. Да, отива направо в гърлото, но все пак слюнката движи нещата насам-натам и не зле да мине някоя глътка.
- в голяма част от случаите бебетата копират зъбите на родителите си, както е с чревния биом. Не на 100%, но ако зъбите на родителите не са санирани то зъбите на детето има шанс да се развалят дори да се внимава да не се ползват приборите на детето, да не се дава от уста на уста и т.н.

Погледнете профила на д-р Цвети, има интересна информация.

# 732
  • Мнения: 6 911
Бочинка, това е добро намаляване за толкова време. Опитай тинктурата или чая, ще помогнат. През това време прави студени колпреси.
А като спадне количеството до около 800 мл, може отново да помислиш дали не искаш да продължиш с кърменето. Simple Smile

# 733
  • Мнения: 366
то като гледам как върви с спирането 😀ще си се кърмим още бая време ама каквото такова , така или рначе нямах за цял да спирам от днеска за утре това цедене. явъпроса е че вече имам половин фризер и може би скоро ще трябва да завъртя старозамразената с новозамразена кърма

# 734
  • Мнения: 6 911
Аз на твое място не бих се отказала да слагам на гърда, като стигнеш споменатите от мен милилитри. Simple Smile Бебе се връща най-лесно като има добро количество, а ти ще го имаш.
Цеденето не е лесна работа, но ако се нормализира количеството няма да ти е толкова тежко.

Общи условия

Активация на акаунт