Зле съм

  • 6 811
  • 109
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 18 695
Е, сега ,някои  и на 60 не ас ги извадили ,що разсъждавате за себе си ,своята среда? Има и друга.

# 31
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 448
Щом това е нещо временно защо просто не изчакаш няколко месеца да се види накъде ще тръгнат нещата? Той все такива непостоянни работи ли работи? Има жени женени за тираджии и при тях е същото, дори там не се прибират всеки уикенд. Мислили ли сте да се жените и да оформите отношенията си в постоянни?

# 32
  • София
  • Мнения: 13 541
Боряна, така е, но обичайно тази работа е за кратко. Сезонна е. В повечето случаи отиват хора, без да си напускат постоянната работа, защото имат краен срок кога приключва сезонът/проектът/строежът. Пускат си платен и/или неплатен отпуск, ползват ваканции.
В случая той напуска и заминава с идеята това да е за дълго, а и явно не си е подсигурил нещата. Все едно няма търпение да се чупи сам и не му пука,че тя не е съгласна с решението му.

# 33
  • Мнения: 8 944
Ама не всички работят в офиси, като лекари и адвокати. Нека не забравяме, че икономиката ни е преобладаващо сива и се плаща на ръка в не малка част от бизнесите.
Иначе човекът правилно разсъждава, че авторката не трябва да напуска работата си веднага, за да видят как ще потръгнат нещата при него.
Истината е, че без никакви детайли е много трудно да се гадае.

Човекът комар може да играе, по кръчми да обича да ходи и затова да не умее да свърти някой лев. Което, за мен, е по-голям проблем в една връзка от това, че ще отиде да бачка за няколко месеца някъде.

# 34
  • Мнения: 18 364
В случая зависи работата временна ли е или постоянна. На какво разстояние са градовете също. Ако отива от Лом в Козлодуй е едно, от Видин в Бургас - съвсем друго.

# 35
  • Мнения: 5
Не е до парите му или до моята работа а това че аз съм свикнала с него да живея.Аз и сама мога да се издържам.Исках да напусна да си намеря там работа и да живеем там но казва ще отида че вида и не се знае може да се върна може да остана и да се връщам само за един ден.Ние не се разделяме просто отива да работи там.Но аз ми е гадно

# 36
  • Мнения: 3 841
Аз съм наясно с всичко изброено от вас.
Тук единствено ме притеснява, че като са заживели е нямало такива нагласи и сега изведнъж той решава да се преориентира, знаейки, че тя не е много съгласна! Не “й давал” тя да напусне нейната си работа иначе!
Значи той за себе си решава , каквото иска, даже и вместо нея решава кое е най-добре за нея!
Не я оставял сама, имала родители!
Едното може ли да замести другото. Тя е жена на 32г, да ходи всяка вечер да вечеря с мама и тати ли?

# 37
  • София
  • Мнения: 13 541
Как така искаш да напуснеш и после да си търсиш работа? Защо направо не си намериш работа? Той пак ли ще те спре?
Т.е. той няма идея дали ще се върне или ще остане там. А ти ще седиш да чакаш той да реши.
Коментирали ли сте какво ще се случи ако той реши да остане там за постоянно?
Имате ли конкретни планове за бъдещето - общ дом, брак на определена дата и т.н.?
И защо той взема сам решения за всичко, налага забрани, командва кой къде ще живее и т.н. Много странна е тази връзка.

# 38
  • Мнения: 3 841
Ще дадеш ши информация за естеството на работата му и разстоянието между градовете?

# 39
  • Мнения: 8 944
Е, точно защото е жена на 32 ми е малко странно това тръшкане, че не може вечер без него. Разбирам, че не е приятна ситуацията, но пък да пробват - то ще си проличи как ще тръгнат нещата.
Несериозно е да се очаква, че от началото на дадена връзка с годините нищичко няма да се промени, ни един компромис няма да се направи.  Ще кажете, че човекът заминава на мисия в Африка.

# 40
  • Мнения: 1 175
Нищо странно няма във връзката. Срещат се такива отношения в малките населени места. Напълно нормално и доста от мъжете са пътуващи, работещи, в други градове, в чужбина...

# 41
  • София
  • Мнения: 13 541
Нормално е, когато и двамата са ок с това. Когато някой от партньорите не намира този начин на живот, не е нормално другият партньор еднолично да взима решения.

# 42
  • Мнения: 1 175
Разбирам.
Но казвам, че е нормално за малките населени места да не се обсъжда със съпругата. Тя също не би посмяла да каже, че не е съгласна, защото няма работа, пари и биха я обвинили в лигавщина. Такъв е манталитетът просто.

# 43
  • Мнения: 8 944
Нормално е, когато и двамата са ок с това. Когато някой от партньорите не намира този начин на живот, не е нормално другият партньор еднолично да взима решения.
Да ти кажа честно, от начина на пускане информация тук - мрън и на час по лъжичка, няма да се изненадам, ако тя въобще не е провела някакъв нормален разговор с него, а е в позицията на тропане с краче и цупене. Той може да не знае тя колко е против и обсъждане да е нямало.
Има жени, които сами се поставят в позиция минус и партньора в позиция плюс. Те без него не могат и каквото той каже, това става. Равноправието в двойките не е толкова често срещано.

# 44
  • София
  • Мнения: 13 541
Няма как да не се съглася, за съжаление.

Общи условия

Активация на акаунт