Зле съм

  • 6 810
  • 109
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 175
Обсъдила е, искала е да напусне работа и да ходи с него, но той не и "дава". Взел е еднолично решение, а съдейки и по начина на изразяване, затова смятам, че са от малко населено място, в което такъв е моделът на семейство.

П. С. Баща ми работи 9г.в чужбина и не помня да е питал майка ми съгласна ли е. И да не беше, той мислеше, че ще изкара супер големите пари и нямаше да се съобрази с нея, нито пък тя да го напусне заради това. Около нас половината семейства бяха разделени.

# 46
  • Мнения: 6 790
Лапешки истории ми звучи всичко. Очевидно мъжа работи нещо на парче, днес е там, утре на друго място. Затова и няма смисъл дввойката да се мести.
Поизчакай да видиш дали въобще ще се задържи на работа в този град. Ако да, намерете си квартира, мести се там и живейте в този град, като ти също ще потърсиш работа там.
Вариант 2, само след месец-два мъжа се връща и край на драмата.
Вариант 3, женени ли сте, не сте ли? Сигурно не, разделяй се с него и си търси мъж, който има рябота не свързана с пътувания.

# 47
  • Мнения: 8 944
Добре, де, ако неговата работа не е сигурна, а тази стъпка е по-скоро тест, да се види как ще тръгне и дали ще тръгне, колко е точно логично тя да напусне работа и също да се премести. Защо първо не си намери такава и тогава да напусне?
Ако се окаже, че толкова лесно не може да си намери, какво правят?

# 48
  • София
  • Мнения: 28 834
Авторке, като не те устройва това решение, просто му кажи, че не си съгласна. Не е ли очевидно това? Нещо не мога да разбера какво се очаква от темата. Разговаряйте двамата като големи хора, ти казваш какво искаш, той казва какво иска и виждате къде има общо сечение.

# 49
  • Мнения: 1 175
Това е така.
Но тук по-скоро проблемът е, че тръгва без уговорки, обяснява, че не се знае дали ще остане там, а не - да изчака, ако остане, ще отиде при него. Казал и е да си седи тук.

# 50
  • София
  • Мнения: 13 539
Моите родители работеха в чужбина, обикновено и двамата. Рядко татко отиваше без мама, но всяко пътуване се обсъждаше и не се приемаше, без да се съгласен другият и без да се знае къде, за колко време и т.н.

Последна редакция: чт, 03 авг 2023, 15:57 от Fever Ray

# 51
  • Мнения: 1 175
Така са здравите семейства, обсъждат всичко и вземат решение заедно.

Жената тук, обаче не даде повече информация. Ако е строител и това му е единствената възможност за работа в момента, какво може да направи? Взела го е с такава професия, сега да се тръшка да става лекар, не върви.

# 52
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 448
Май тя се опасява, че ще го изпусне.

# 53
  • Мнения: 1 175
И с право.
Не издържат всички връзки от разстояние. Особено в случая - нито има план, нито уговорка, колко, ако... най-силно впечатление ми направи, че и е казал да живее където иска - ако реши в ап, ако иска у техните.

# 54
  • Мнения: 6 661
Седнете като големи хора и се разберете как ще я карате.

# 55
  • Мнения: 19 183
Аз колкото э0повече я чета авторката, толкова повече подозирам, че са в едно от онези затънтени населени места, където има голяма безработица. Те самите нямат кой знае какво образование и квалификация, че да са конкурентоспособни за някоя нормална работа, за което вината и не е изцяло тяхна, обстоятелства просто, дълга тема... както и да е, мъжът вероятно е без работа в населеното място, където са, и не може да си намери, затова така от днес за утре и без много мислене е тръгнал за нещо несигурно.Ако не е това, сигурното е, че ще си стои у тях без работа. Авторката пък явно има някаква работа, която, ако напусне, после не се знае дали ще може да си намери пак работа в същото населено място, а и неговото, като не е сигурно, с подобно решение може да се окажат и двамата безработни.

# 56
  • София
  • Мнения: 13 539
Тя написа, че той е напуснал, за да замине. И тя му предложила да напусне и чак после да търси. Това е липса на планиране, а не липса на работа.
Дори не би ми хрумнало да замина някъде, без да съм си осигурила нещо, ако ще и чистачка да е.
Това е ок за млади хора. Явно този мъж не е осъзнал още възрастта си.

# 57
  • Мнения: 19 183
Не, не пише подобно нещо. Пише, че са му предложили работа в друг град. От това не следва, че той е имал работа в същия град. Тя му е предложила тя да напусне нейната работа и после и тя да търси.

# 58
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 448
Аз колкото э0повече я чета авторката, толкова повече подозирам, че са в едно от онези затънтени населени места, където има голяма безработица.
И така да е, разбираемо е. Ако повечето мъже напускат населеното място, то явно не остават много свободни ергени с добро положение и е по-добре да си пази този дето го е намерила, май така е решила. Освен да събере кураж и да се изнесе и тя в по-голямо селище и да си търси късмета тепърва там, където има по-голям избор, както на работа така и на мъже.

# 59
  • София
  • Мнения: 13 539
Е, ако наистина е стоял без работа и това му е бил шанс да започне, тогава темата става абсолютно различна.
Може би съм се подвела по нейното желание да напусне и тепърва да търси, а и тя каза, че неговата (нова) работа не е сигурна.

Общи условия

Активация на акаунт