Запитване, относно т.нар. "subliminals"

  • 3 612
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте:)
От известно време слушам subliminal-и, за да подобря някои неща у себе си и действително ми помагат. Наскоро обаче, научих, че не всички са безопасни, а някои са даже умишлено-създадени, за да вредят, съдържайки негативни послания. Мои приятели ме посъветваха изобщо да не се занимавам с тези неща, независимо дали са полезни или не, защото после можело да има последствия, но много хора ги слушат и са доволни и до ден днешен.
Реших да се допитам до Вас, по този въпрос.
Според вас, всички subliminal-и ли са опасни, или се делят на полезни и вредни? Ако е второто, понеже, до момента, имам само позитиви от тях, как мога да различа "добрите" от "лошите"? Постоянно чета и проучвам за тези неща, и нещата са 50 на 50. Разбрах за няколко потенциално-опасни канала в YouTube, като Mind power и Rose, като за втория има дори клипове как разкриват реалното съдържание от послания като : "Получаваш сърдечен удар";"Аз унищожавам тялото ти; душата ти..." и тем подобни.
За mind power, пък четох във форум как разкрили, че посланията били от типа на : "Аз не заслужавам резултати"; "Сега си поклонник на луцифер" и подобни страшни неща😱😱😱
Но като търсих, не намерих нито канала, нито уличаващите го клипове. За Rose, знам, че вече не съществува като канал.
За Moza Morph, пък са 50 на 50. Едните са супер доволни от нея, а другите твърдят, че клиповете ѝ са изключително опасни.
Иначе, доколкото знам, повечето канали са безопасни, и посланията са по темата, за която е самият клип. За KOTTIE, например четох, че са проверявали клиповете и посланията били напълно безопасни и по темата.
И все пак! Ще се радвам, ако споделите вашия опит с тези неща!🙂
Знам, че да си даваш така доброволно мозъка и психиката за подобни хипнози не е шега работа и затова трябва много да се внимава и да се доверяваме само на надеждни sub-maker-и. Поради тази причина, реших да попитам и тук.
Благодаря ви предварително, за отделеното време 😊

# 1
  • Мнения: 2 570
Нищо не разбрах. Но не претендирам. Някакво бегло обяснение за какво става дума?.

# 2
  • Мнения: 988
И аз имах този период на слушане на сублиминали, мислейки че помагат, но ефекта е краткотраен и има лоши последици в някои случаи. Доста болна тема са ми точно те, защото бяха в периода, в който бях комплексирана и мразех всичко в тялото си, съответно плейлиста ми беше с около 50 видеа, слушайки ги 2 пъти на ден 😅

Да, истина е, че има вредни сублиминали! Аз съм попадала на такива. Както сама каза е изключително опасно да даваш подсъзнанието си на такива неща. Просто знай, че дори и "добрите" им послания не идват от хубаво място и "вселената" не е тук да ти дава изправен нос, слаба талия и каквото още там слушаш. Нещата не стават просто ей така.

Съвсем приятелски ти го казвам, не те осъждам или нападам. Покрай тези affirmations и вселенски глупости човек може да се подведе да ги слуша и практикува.

# 3
  • Мнения: 4 009
Нищо не разбрах. Но не претендирам. Някакво бегло обяснение за какво става дума?.

Видеоклипчета с картинки и музика, които "променят" неща по теб. Пускаш преди заспиване музичка, която е "програмирана" да те направи по-слаб, по-висок, да ти смени цвета на очите, да те направи по-секси, по-уверен и т.н. Както преди се твърдеше, че в рекламите има 25 скрит кадър, който те кара да искаш да си купиш нещото, скрито в него.
Или любим момент от Приятели - Чандлър слушаше нощем аудиокасетка, която му обясняваше, че няма нужда да пуши.


С две думи - докато спиш някой ти бърбори че си най-добрият и всичко можеш и утре ще се събудиш с талия 58 см, гърди чашка Д и устни като на Анджелина, и Брад Пит вече е на път и до две седмици ще се жените, бягай да купуваш рокля.

# 4
  • Мнения: 19
Нищо не разбрах. Но не претендирам. Някакво бегло обяснение за какво става дума?.

Разбира се,
Става дума за вид хипноза, служеща като инструмент за по-бързо постигане на целите, с помощта на мозъка. Това е един вид игра с подсъзнанието. Subliminal-ът е като "кодирано послание". Напримeр- на харесваш носа си и искаш по малък и правилен нос и слушаш subliminal за това. И в случая, слушаш запис на послания, формулирани по специфичен начин, които потвърждават това, което желаеш да постигнеш(че вече го имаш), т.е., че носът ти е малък и прекрасен. Тези записани послания са с изменена честота и не можеш да ги чуеш(и не трябва), но са си там, и са маскирани с някаква фонова музика или звуци на природа.
С други думи, все едно си пускаш отпускаща мелодика за заспиване, например, само че, в случая, има и закодирани послания. Тези послания стигат до мозъка, независимо дали ги чуваш или не. Целта е да стигнат до подсъзнанието, НО- заобикаляйки съзнанието, което знае каква е твоята реална ситуация в момента. Ако въпросните послания бъдат засечени от съзнанието и са в разрез с неговото разбиране, то ще ги отхвърли автоматично и няма да стане нищо. И в случая, ако носът ти, например, е голям и го знаеш, защото го виждаш, то съзнанието също го знае и дори да му се каже противното, то ще го отхвърли като лъжа, знаейки истината.
От друга страна, обаче, подсъзнанието приема всякаква информация и то може, до някъде, да се изменя (все едно моделираш пластилин) и успява да повярва на посланието, което достига до него. По този начин става цялото проявление. Невероятно, но факт! Мозъкът ни е много по-мощен, отколкото си мислим, и само с негова помощ можем да променим цялостно живота си и своята собствена реалност! В случая, когато до мозъка достигнат подобни послания, той автоматично задейства процеси в тялото ни така, че това, което подсъзнанието знае като информация и това, което сме , да са в пълен синхрон. Това е функцията на subliminal -a. Самата дума, преведена означева- "подсъзнателен".
Абсолютно същото важи за гласа, цвета на очите, здравословното състояние, дори!
Наскоро даже разбрах, че има subliminal за научаване на език и за елиминиране на негативни чувства като завист, ревност, ниско самочувствие и т.н. Това е вид пре-програмиране на мозъка. Като upgrade.

# 5
  • София
  • Мнения: 28 579
Големи фантасмагории, не се връзвай.

# 6
  • Мнения: 19
И аз имах този период на слушане на сублиминали, мислейки че помагат, но ефекта е краткотраен и има лоши последици в някои случаи. Доста болна тема са ми точно те, защото бяха в периода, в който бях комплексирана и мразех всичко в тялото си, съответно плейлиста ми беше с около 50 видеа, слушайки ги 2 пъти на ден 😅

Да, истина е, че има вредни сублиминали! Аз съм попадала на такива. Както сама каза е изключително опасно да даваш подсъзнанието си на такива неща. Просто знай, че дори и "добрите" им послания не идват от хубаво място и "вселената" не е тук да ти дава изправен нос, слаба талия и каквото още там слушаш. Нещата не стават просто ей така.

Съвсем приятелски ти го казвам, не те осъждам или нападам. Покрай тези affirmations и вселенски глупости човек може да се подведе да ги слуша и практикува.
Благодаря за коментара!☺️
Само да попитам, ако може- в какъв смисъл, че не идват от добро място? Че са от дявола?😱
Питам, защото някои познати ми казват, че това е и дяволска работа и все едно, че му се отдавам по този начин...

# 7
  • Мнения: 988
AdventureSoul, абсолютно това имам предвид, да. Но реших да не използвам думата "дявол", защото не знаех как точно ще го приемеш 😅 но факт, че всяко подобно нещо идва от нечисти сили. Сега може да виждаш само позитивите от тези сублиминали, но това не означава, че след време няма да ти се случат лоши неща, които са предизвикани точно от тях.

Наистина те съветвам да спреш с тези неща и да започнеш да практикуваш чисто и просто self care и self love относно нещата, които не могат да се променят физически (ръст, цвят на очи, форма на нос и т.н). Ако проблемната ти зона е нещо, което може да решиш сама с правилно хранене и тренировки, не се осланяй на няколко минутни клипчета с песнички.

Знам, че е много примамливо и изкушаващо да ги слушаш и видиш ли за нула време да получиш желаното, но помни, че нищо от това няма да остане без последствия. По-добре бавно, но сигурно и безопасно!

# 8
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 106
Само да попитам, ако може- в какъв смисъл, че не идват от добро място? Че са от дявола?😱
Разбира се, целият интернете е от там. Но все пак пробвай и кажи как върви, за да се развива науката Hands Plus1

# 9
  • Мнения: 170
Абсолютна глупост, която отново стана популярна благодарение на новото поколение използващо ТикТок.
Едно време се въртяха подобни в Тъмблър, масово плацебо ...

# 10
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 837
Промяната започва вътре от теб. Не на готово с клипчета. То много лесно така.

# 11
  • Мнения: 19
Промяната започва вътре от теб. Не на готово с клипчета. То много лесно така.
Естествено, не зависи само от клиповете, но и от слушащият ги! Ако не вярва, че действат или има някакви програми, които отричат част от процеса, няма да проработи.
AdventureSoul, абсолютно това имам предвид, да. Но реших да не използвам думата "дявол", защото не знаех как точно ще го приемеш 😅 но факт, че всяко подобно нещо идва от нечисти сили. Сега може да виждаш само позитивите от тези сублиминали, но това не означава, че след време няма да ти се случат лоши неща, които са предизвикани точно от тях.

Наистина те съветвам да спреш с тези неща и да започнеш да практикуваш чисто и просто self care и self love относно нещата, които не могат да се променят физически (ръст, цвят на очи, форма на нос и т.н). Ако проблемната ти зона е нещо, което може да решиш сама с правилно хранене и тренировки, не се осланяй на няколко минутни клипчета с песнички.

Знам, че е много примамливо и изкушаващо да ги слушаш и видиш ли за нула време да получиш желаното, но помни, че нищо от това няма да остане без последствия. По-добре бавно, но сигурно и безопасно!
Благодаря за споделеното!
Ако нямаш против, може ли да те попитам дали си имала негативни последствия след периода, в който си слушала?

# 12
  • Мнения: 988
Имах да. Доведе до един здравословен и психологичен проблем, от които слава Богу съм се отървала вече!
Не е шега работа...пази се

# 13
  • Мнения: 19
Имах да. Доведе до един здравословен и психологичен проблем, от които слава Богу съм се отървала вече!
Не е шега работа...пази се
Ужас😱🥺😥
Благодаря за споделеното!
Слава Богу, че вече си добре!Радвам се, че си се разминала!

# 14
  • Мнения: 14 862
Без да искам да обидя никого, но мисля, че за да има влияние нещо подобно, човекът трябва да е ментално недоразвит или луд.
Не се занимавай с глупости, ами почни нещо активно.

Общи условия

Активация на акаунт