Мартенчетата растат кат' гъбки, време им е за захранване и зъбки - ТЕМА 2

  • 16 880
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 509
Lucie, много приятно разказваш! Явно Петърчо си изкарва добре и хапва с апетит там. А колко часа спи на ден, когато е вкъщи? Днес само 2 часа и 30 мин ли е спал, докато е бил на ясла?

# 31
  • Мнения: 1 577
В последно време беше почнал да пропуска 3тата дрямка, като от самото начало към 18/19 вече е тотално заспал нощен сън.
В добър ден с гушкане на леглото може да докара до 3,5 часа , без гушкане - смалко разхождане в количката- 3 часа.
Реално третата дрямка би позволила да заспива към 20/21 но аз се върнах на работа още преди 2 седмици (сега карам 3тата) и на нашият ритъм пасва ранно заспиване и ранно ставане.
За мое щастие в последната една седмица и нощното будене за хранене взе да отива към 1 брой само.
Обаче как са оцелявали преди пандемията майките най-вече просто не знам. Сега родителите ми са тук, аз 50% работя от дома (т.е. отспивам си допълнителни вместо да шофирам) и малкия е 3 дена на ясла, т.е. два дена можем да си спим наистина до точно преди да се включа в офиса. И пак съм като зомби от недоспиване 🤷‍♂️🙈

# 32
  • В твоето съзнание...
  • Мнения: 558
Lucie_, много благодаря за подробните постове. Аз ще се радвам да продължиш да споделяш когато ти се занимава.
Много е хубаво, че за момента Петърчо се чувства явно добре.

Вико сега и с три и с четири дремки, рядко стига три часа сън. Те дремките му често са по 30 минути...
За влюбения поглед... Аз нали го водя на КиндиРу и на плуване при едни и същи какички, ами едната като я види и направо всичко забравя. Зяпва я, почва да се хили... Само дето лиги не му текват (не, че не му текат почти по цял ден де). Въобще голяма любов са. Та си представям, че Петърчо по същия начин гледа своята кака Еви.

Честити месечинки на малките бебочковци!

Аз забравих да се похваля, че от оня ден имаме подут венец и едно малко по-сърдито бебе. Ще видим кога ще пробие този безсрамно ранен зъб. Все се надявах да се позабави този етап, ама...

# 33
  • Мнения: 545
Хоп-троп и аз да се включа в новата тема Simple Smile

Any@, относно въпроса ти за четвъртинката жълтък, дава се всеки ден в зеленчуковото пюре, докато дойде момента да се въведе месото. След това схемата се променя. Аз следя уебинарите на д-р Владимирова и доста неща съм си записала Simple Smile

Lucie_, браво на малкия юнак, че свиква с промяната, която не е само за него, но и за вас.

Честити месечинки!

# 34
  • Мнения: 1 651
march23, би ли ме добавила в началния пост с бебе момченце на 30.03? Много благодаря!
Ще се радвам да споделиш и къде водиш Вико на плуване, аз изчаквам още малко да се изчисти напълно от памперс дерматита и ще го заведа, но все още се чудя къде, та би било полезно Hug

И честити месечинки на всички бебенца! Много бързо растат.

# 35
  • В твоето съзнание...
  • Мнения: 558
march23, би ли ме добавила в началния пост с бебе момченце на 30.03? Много благодаря!
Ще се радвам да споделиш и къде водиш Вико на плуване, аз изчаквам още малко да се изчисти напълно от памперс дерматита и ще го заведа, но все още се чудя къде, та би било полезно Hug

И честити месечинки на всички бебенца! Много бързо растат.

Добваих ☺️

За сега го водя в Baby Spa, там плуват във ваничка тип джакузи с едни пояси около вратлето, а като станат по-големи и с нормален пояс. Водата във ваната се пречиства чрез озониране и мисля, че беше благотворна за бебенца с проблемна кожа.
Иначе аз искам и на голям басейн, ама там по-скоро ще ходи с баща си, че аз съм доста ниска и ще ми е притеснено... Но гледах май, че трябва да има навършени 5 месеца за такъв урок.

# 36
  • Мнения: 1 577
Сега видях, Ариа миа, че съм забравила да напиша- мисля че тук още в гимназията може да се избере "специалност " "грижа" - навсякъде е пълно с изключително много и много млади сестри/грижещи се. Не съм много добре запозната, но постоянно минавам покрай плакати и билбордове за дни на отворени врати на разни "hogeschool" които предлагат специалност "грижа", a мисля че това са гимназии 🤔
На една учителка по закон са 7 деца, но когато са две са 8, а при 3 - май 9 - наистина не съм го проверявала, защото знаех, че търсим "голяма" градина, а не "къща- ясла" където една жена у дома си гледа до 7 деца (на пример, а гледам че много хора го предпочитат уж заради по-личния подход).
В нашата ясла има 4 групи с общо 57 деца като всяка група има учителка първа смяна, учителка втора смяна и стажанти, плюс 5 учителки които помагат в натоварени те моменти.
В общи линии тази сутрин наш Петърчо просто се хвърли в ръцете на Еви - че се гушка в нея, че се усмихва с всичкия чар, на който е способен 🤷‍♂️🤷‍♂️😆😆

# 37
  • Мнения: 613
Тази Еви сигурно е страхотна 😊

Много е хубаво, че така бързо свиква Петърчо!

# 38
  • Мнения: 1 714
Здравейте, въпрос към тези, които са водили бебета на море, басейн или спа - топихте ли бебето във водата? мазахте ли го със слънцезащитни кремове и какви?
Предстои ми почивка и се чудя Thinking

# 39
  • Мнения: 672
Здравейте, въпрос към тези, които са водили бебета на море, басейн или спа - топихте ли бебето във водата? мазахте ли го със слънцезащитни кремове и какви?
Предстои ми почивка и се чудя Thinking
Когато ходихме на море беше на по- малко от 3 месеца. Във водата, така и не посмях да топна дори крапетата. На плаж ходехме сутрин от 9 до към 13ч. Винаги обилно намазан, защото е много бял и само да го докосне слънцето се изприщва. Отделно, че намерихме заведение с естествена сянка, където плажувахме и ползвахме количка със специален сенник, в която да спи на плажа. Обикновените плажни чадъри нямат никаква защита, просто правят сянка. Заббебе това не е достатъчно.
 Сега като отидем ще е на 6м и вече може би ще топнем крачетата за малко Stuck Out Tongue Winking Eye

# 40
  • Мнения: 1 577
С изричната забележка, че нашето бебе навърши 6 месеца - вече имаше 3 урока по плуване- на закрито, но напълно натопен във водата.

Здравейте, въпрос към тези, които са водили бебета на море, басейн или спа - топихте ли бебето във водата? мазахте ли го със слънцезащитни кремове и какви?
Предстои ми почивка и се чудя Thinking

# 41
  • В твоето съзнание...
  • Мнения: 558
Аз вече споменах, че го водим на бебешко плуване, но това е съвсем различно от хигиенна гледна точка. В минерален басейн знам, че не е ок за толкова малки бебета, а и аз като цяло в общ басейн не бих го топила от страх от инфекции. За топене в морето съм по-склонна, но и когато ходим той вече ще е на навършени 5м, та сигурно ще му топенем краката поне.

Луси, как се развиват отношенията на Еви и Петърчо?

# 42
  • Мнения: 613
Ние нито го топнахме в морето/басейна, нито плажувахме с него 😊
Сега ще ходим отново на море. Вече е на над 5 месеца и може да направим няколко плажа рано сутрин.
Няма да го мажа все още със слънцезащита.
За следващото лято съм купила минерална слънцезащита, но не искам да го мажа преди да е навършил годинка.

Има ли някой, който ще започва захранване тези дни?
Ние сме на 5+. Само на кърма. Но има всички признаци за готовност и мисля да започваме 😊

# 43
  • Мнения: 1 577
Еви е само сряда четвъртък и петък, в събота гледа влюбено учителката по плуване и едно момиченце испанче 🤣 пълно му е сърцето с любов на наш Петърчо 🤣 в понеделник ММ има "папа дах" и го гледа той заедно с майка ми и баща ми, и във вторник само майка ми и баща ми
допълвам за захранването - ние започнахме преди 6 седмици- някаква измислена схема на ЗВБ плюс намачкано с парченца плюс пюрета, а сега вече и в яслата каквото им е на менюто дават. Тук схемата е ... че няма схема 🙈

Аз вече споменах, че го водим на бебешко плуване, но това е съвсем различно от хигиенна гледна точка. В минерален басейн знам, че не е ок за толкова малки бебета, а и аз като цяло в общ басейн не бих го топила от страх от инфекции. За топене в морето съм по-склонна, но и когато ходим той вече ще е на навършени 5м, та сигурно ще му топенем краката поне.

Луси, как се развиват отношенията на Еви и Петърчо?

Последна редакция: пн, 14 авг 2023, 20:42 от Lucie_

# 44
  • Мнения: 1 509
Lucie,  да ви е жив и здрав любовчията, самотен няма да остане явно Heart

Aria Mia, юли месец бяхме на море, бебо беше на 4 месеца и топнахме само краката.

Аз започнах захранване, също 5+ месеца. Засега съм дала само малко картоф, утре мисля да са тиквички.

Общи условия

Активация на акаунт