Почувствах се зле.

  • 8 426
  • 326
  •   1
Отговори
# 30
  • Melmak
  • Мнения: 3 428
Имаш ниско самочувствие и не си уверена, че мъжът ти те харесва и го привличаш. Вероятно е истина това, което ти е казал, търсел е жена за семейство, да не е комерсиална, да е мила и добра, да е сигурна партия и да гледа децата. Не си му секс бомба и топ спрямо това, което иска и мечтае. А онази явно я намира за привлекателна и сексапилна. Нещо, което иска, но няма смелост да има. Мъжът ти е смотаняк, който си мечтае за жена, която да е по-висока топка от теб. Обаче не смее да я има и се е задоволил с теб.

А ти защо си останала с него след като си чула как не те харесва… ей това не разбирам? Че и второ ще му раждаш?!?!?

# 31
  • София
  • Мнения: 17 904
Юного си е правилна реакцията на терапевта. Тя е констатация на истината, докато авторката се колебае дали не си внушава (поради несигурност и ниското самочувствие, за което ходи на лекар).
Да я газлайтне, че нещо си внушава и да обвърже неговото поведение с нейното самочувствие би го направило нефелен терапевт.

# 32
  • Мнения: 7 077
Не по темата, но мъжът ти ми прилича на зодия Дева или Водолей. Голям е комплексар.

# 33
  • Мнения: 18 816
Не драматизираш. Щом си се навила да раждаш второ дете от този мъж, явно си по-скоро в обратната крайност - да отместваш очи от проблема, да търсиш оправдание, да правиш компромиси до край.
Продължавай с терапията, в никакъв случай не спирай.

# 34
  • Мнения: 3 806
Не, не драматизираш. Мъжът ти е простак и манипулатор и му шарят очите. Никога не бих се хванала с мъж, който ми заяви, че не ме харесва външно. Даже не мога да си го представя да ми се случи, камо ли да се женя за него и да раждам деца.
Ти просто нямаш полезен ход. Колкото и да си мила, добра, колкото и да е чисто у вас, ти няма да му станеш идеал за жена.

Не знам, на мен ми прикипя като те четох, аз не бих родила второ дете при така описаните обстоятелства. Не ви виждам да изкарате докато смъртта ви раздели. Той те мачка вкъщи, а ти ходиш на терапия  за да работиш над неувереността си. Само хвърляш пари на вятъра.

# 35
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Да ми се лепне някоя на масата с или без компания да е- много ще сбърка!
Защо не й каза, че трябва да обсъдите нещо важно насаме, наздраве, някой път ще се разберем да се видим двете на ЧЕТИРИ очи, сигурна съм че имаме какво да си кажем, аривидерчи, дасвидания, цун-цун, поздрави на родата.

# 36
  • Мнения: 7 077
Аз не бих родила от човек, който директно ми казва, че не ме харесва визуално. Нищо не бих правила с такъв всъщност. Отново имаме жена, която се унижава. Стана пандемия.

# 37
  • София
  • Мнения: 13 749
А мъжът знаеше ли за бременността преди киното?
Хайде, преди месец още не си била бременна, но в 4 седмица трябва да си научила буквално през последните 1-2 дни.
Интересно ми дали той вече е бил наясно по време на тъпите майтапи в киното.

# 38
  • Мнения: 18 816
И като я изгони от масата, с години на слуша токсични вметки от мъжа си как не разбира от шега, няма чувство за хумор и т.н.
С такива хора всяко действие е грешка.

# 39
  • Мнения: 103
Абсолютно съм наясно, че и на челна стойка да застане човек няма как да бъде обичан и харесван насила. Не помня кога ми е споделял това, може би след като се оженихме да е било. Не казах нищо на масата, защото не искам да бъда груба. Не исках и да правя циркове и да се излагам.
Знае за бременността, направих си ранен тест, който показа още преди да ми закъснее. После го видях, че му стана гузно и започна да се извинява.

# 40
  • Мнения: 12 940
...С това момиче се срещаме постоянно. Ходим на едни и същи места, защото имаме малки деца, градът ни е малък. Ежедневно се засичаме, а често и мъжът ми е с мен. Вероятно тя просто се е шегувала, може би й е симпатичен като човек, защото и двамата са много контактни.
За кое да се е шегувала?
Предполагам от описаното, че тя ви възприема като двойка, харесва да общува с двама ви, а не, че има нещо специално към мъжа ти. Тази жена очевидно е красавица, намерила си е подходящ съпруг, има си деца с него и най-вероятно не й минава и през ум за някакви си флиртове. Не виждам никаква грешка в нея, освен тази, че се е самопоканила при вас, но явно й харесвате - двамата, било й е приятно във вашата компания. Покана за приятелство? Това не значи точно нищо. И аз пращам покани наляво и надясно, приемат се и това означава точно приятелство, не кражба на чужд съпруг.
А виж, мъжът ти определено е в грешка и не е наясно как да се отнася със собствена съпруга, така че да я прави щастлива, и не защото е бременна.

# 41
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Абсолютно съм наясно, че и на челна стойка да застане човек няма как да бъде обичан и харесван насила. Не помня кога ми е споделял това, може би след като се оженихме да е било. Не казах нищо на масата, защото не искам да бъда груба. Не исках и да правя циркове и да се излагам.

Наистина ли не знаеш как да разкараш някой без грубости и циркове?
Пропуск.

# 42
  • Мнения: 1 254
Да, и може и да се съгласи даже с тях. "Да, не разбирам от шега! Излизаме рядко, исках да се видим насаме". И показваш, че шеги не може да има.

Аз съм гонила гости от вкъщи. И бях много обвинявана, че съм зла и неконтактна. Сигурно съм. Но не приемам за редно да търпя хора, които се шегуват с мен, нарушават ми спокойствието и не се сещат да си тръгнат до среднощ. Тази твоя позната я слагам в графа "нетактична" също. Досажда на двойка, по-лошо - шегува се с единия от двойката, като явно е видяла, че не е добре дошла.

# 43
  • Мнения: X
И съпругът ти, и красивата позната са за бой! Съпругът от много дълго време. Недопустимо е това системно и умишлено подкопаване на увереността на бременната жена, която посещава терапевт именно заради ниско самочувствие. Това е поведение на комплексар и манипулатор, да не използвам по-силни думи. Познатата и тя в никакъв случай не се държи уместно и възпитано, като се натрапва на семейна вечеря с часове. Трябвало е според мен да реагираш там и тогава и да поставиш граници на това нахално поведение.

# 44
  • Мнения: 7 077
На мен това не ми хареса и ми изглежда сякаш се подиграват на авторката, което ми се струва страшно грозно и неуважително: "Чакай сега да видим как ще реагира и започнаха да се смеят".

Общи условия

Активация на акаунт