Почувствах се зле.

  • 8 432
  • 326
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 864
Я си облечи самочувствието!
Изборът е взаимен. Следващия път като ти намери кусури и ти му кажи с кои негови кусури си направила компромис!
Да не е перфектен! Амма ха!Защо мълчиш?

# 16
  • Мнения: 12 945
За какво ходиш на терапия? Не знам терапевтът ти  как ще ти вдъхне увереност,  като мъжът ти постоянно я подкопава.
Да ходи той на терапия за да се научи как да говори с жена си, да не държи мацка от чужда компания на масата си, когато е излязъл семейно и да не пуска тъпи обидни забележки.

Ти няма защо да ходиш на терапия, такъв ще смачка и най-увервната жена.
Да, мъжът ти има нужда от терапия, или двамата от семейна терапия.
Аз кипнах, като ги прочетох тези неща. Той да продължава да ръси бисери, а ти да ходиш да се лекуваш от неговите приказки... малко ми е неправилна такава динамика на отношенията между двама влюбени.

# 17
  • Мнения: 5 751
Ясно.
А имаш ли други оплаквания от отношението му.
Може да си те знае, че си неуверена и да те пробва, има такива "зевзеци", но не му прави чест да те дразни през бременността ако е нарочно.

# 18
  • София
  • Мнения: 8 037
Ти прекаляваш с драмите, а мъжът ти е рядкосрещан тъпунгер, без извинение.

# 19
  • Мнения: 18 863
Говори с терапевта за това, което написа тук.
Ние колкото и да ти обясняваме какъв е мъжът ти, полза няма.

# 20
  • Мнения: 1 262
Това, че ти е признал, че не те е харесвал "външно", ме потресе. 😲
Защо, човекът просто е честен и открит, няма лицемерно да й се усмихва и да е учтив пък всъщност да не я харесва. И за харесването също, признал си е веднага, това са неща на които не може да влияеш, не е правил нищо друго с другата жена нищо че я харесва. Все пак като се ожени човек не му порастват кепенци, но е доказал, че има достатъчно воля да не следвя всяко харесване.

Това, да и каже, че не я харесва достатъчно "външно" (нищо, че е замазал, че сега повече от преди) е една ненужна искреност и откритост.
Това признание, освен да засегне и да създаде несигурност, не знам до какво градивно би довело.
Не е кон с капаци, за да не вижда и харесва други жени. Но след първото признание, второто ми идва вече много. По-добре да я беше излъгал.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 10 749
Следващ път не допускай такива нахалници. Казваш да ви остави насаме, защото имате семейна вечеря и тя не е поканена очевидно. Така и на двамата ще им стане ясно от първия път.

# 22
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 910
Ние колкото и да ти обясняваме какъв е мъжът ти, полза няма.
Има, има, валидирането на собственото мнение си е групова терапия. Жената има нужда да изока, тежко й е. На мъжа обаче също вероятно му е дошло до гуша от ревност, но поне учтиво го е обърнал на шега. Предполагам в други случаи неговата шеговитост й харесва, все пак си го е избрала по някаква съвкупност от качества в която влиза и това.

# 23
  • Мнения: 1 262
Интересен начин да покажеш, че ти е писнало от ревност... Забременяваш жена си, която не харесваш особено външно и после и пускаш нелепи майтапчета.

# 24
  • Мнения: 2 514
Oще на масата е трябвало да подканиш красавицата да ви остави. Например" Еми, добре, беше ни много приятно да се видим". Ако не се сеща, казваш, че те е заболял корема и си тръгвате. Следващият път мъжа ти ще стои на тръни, а не ти.
На мъжа си трябва наистина да поставиш граници. Много приказва и то, в посока твоето подтискане. Не е нужно, всяка умност дето му минава през главата да ти я съобщава. Нарича се такт и уважение.  При това положение, не виждам какво може да направи, който и да е психолог., той не може да смени мъжа ти. Може би, ти трябва да станеш пън и да не отчиташ околната реалност. А, самият той не трябвало да ти обяснява, че мъжът ти харесва въпросната жена.Това само налива масло в огъня на твоята неувереност. Не мисля, че това е професионално.

# 25
  • Мнения: 7 130
Мъжът ти е простак. Поведението му е абсолютно неадекватно.

# 26
  • София
  • Мнения: 17 925
Мъжът ти е манипулативен и съзнателно подхранва несигурностите ти. Надявам се ходенето на терапевт да ти помогне, може би тогава ще видиш нещата през друга призма. Повече няма да пиша, защото си бременна.

# 27
  • Мнения: 135
Реакцията на терапевтът е точно толкова неадекватна, колкото и изказванията на мъжа на авторката. Тя иска да работи върху самочувствието си, той и казал, че мъжът и си пада по друга.

Авторке, мъжът ти и е набил много сериозен комплекс с изказването си за външния ти вид и сега виждаш заплаха във всяка симпатична жена. Трябвало е още тогава да го натириш, вместо да му раждаш деца. В другата част от разказа не виждам да има кой знае каква драма. Филмът с въпросната жена според мен е само в главата ти.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 36 862
А той, защо така те провокира или наистина има някакви мераци към жената, не знам.

Разбира се, че има мераци към оная въртиопашка, то е от ясно по-ясно.

# 29
  • Мнения: 103
Благодаря Ви! Всяко мнение ми е ценно. Аз не съм сигурна, че мога адекватно да преценя ситуацията. В голяма степен, може би, драматизирам, но се притеснявам наистина. С това момиче се срещаме постоянно. Ходим на едни и същи места, защото имаме малки деца, градът ни е малък. Ежедневно се засичаме, а често и мъжът ми е с мен. Вероятно тя просто се е шегувала, може би й е симпатичен като човек, защото и двамата са много контактни.

Общи условия

Активация на акаунт