Почувствах се зле.

  • 8 431
  • 326
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 18 983
Мъжът ти е изключително гаден в поведението си, не знам как живеете заедно и как го гледаш после. Понеже си бременна и си искаш семейството, ще се въздържа да си напиша истинското мнение. Някой ден ще се разделите, но дано стане в по-подходящ за теб момент.

А това, дето е надрънкал в киното, е просто мега противно.

# 46
  • Мнения: 12 945
Каква е била шегата на онази жена? Нещо пропускам явно.

# 47
  • Мнения: 103
Има начин, разбира се. Може би просто пак щеше да ми е неудобно да й кажа. Не съм показала, че ми е неприятно. Опитах да не го показвам и да не правя циркове. Подразниха ме единствено шегите й, че синът ми бил галантен и кавалер като баща си, че бил ,,бащичко". Това го каза няколко пъти. Не знам от къде знае, че мъжът ми е кавалер, честно казано не е.

# 48
  • Мнения: 18 983
По принцип това, че някоя жена се занася с мъжа ти, не трябва грам да те трогва, ако сте си ОК. Даже може вие да се майтапите на неин гръб. Но това, че той знае, че ти се дразниш, че си бременна и ти пуска шегички за себе си и онази жена в леглото за мен е направо нарочна гадост. Не ми се вижда никак невинно.

# 49
  • Мнения: 103
А защо, според Вас, го каза това в киното?

# 50
  • INFJ
  • Мнения: 9 657
Не знам дали мъжът ти е завършен нарцис, но със сигурност демонстрира подобно поведение. Умишлено те кара да се чувстваш зле (не си представям нормален човек да не се усеща, и да е "без да иска"), умишлено те кара да ревнуваш, да си несигурна, без самочувствие, смачкана. Не знам с каква идея го прави, вероятно, за да си кротуваш около него, да му переш гащите и готвиш вкусно, защото смачкана жена, без самочувствие къде ще ходи, никой друг няма да я ще... Поне такава идея иска да вкара в главата ти.

А ти, не знам с кой акъл си решила да останеш с човек, който директно ти е казал, че не те харесва, просто си била удобна.

# 51
  • Мнения: 12 945
Според мен той се изживява като готин и твоята ревност му харесва, защото доказва това, което той иска да е истина (а може и да не е) - че е желан мъж. Това, че някой му прави комплимент, показва само другия като любезен.
Предполагам, че мъжът ти си пада малко егоист и по тази причина не преценява как цялата сценка ти се отразява на теб, защото е съсредоточен върху себе си. Иска да вярва, че може да си мислиш някакви неща за него и онази жена, защото ласкаят самочувствието му. Което според мен показва и това, че тази жена е много над неговите възможности и той го знае.

Ако показваш директно и веднага реакциите си, може и да се научи и да започне да се съобразява.

# 52
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 910
Интересен начин да покажеш, че ти е писнало от ревност... Забременяваш жена си, която не харесваш особено външно и после и пускаш нелепи майтапчета.
Шегата си е съвсем нормален начин за комуникация, а подтекста е нещо което се слага допълнително, в зависимост от твоето отношение в сучая към мъжа на авторката. Какво е искал да изрази той си знае само той.

# 53
  • Мнения: 1 550
Ох, и аз сериозно бих се замислила да му раждам второ дете на тоя, дето ме взел за жена не защото ме харесва и обича, а щот съм скромна и мила -  демек евтина и послушна, че и ще ми прави демонстрации как харесва други жени...

# 54
  • Мнения: 1 915
А защо, според Вас, го каза това в киното?
За да те дразни. Защото е пън. Защото самата ти знаеш, че нито е галантен, нито е кавалер.

# 55
  • INFJ
  • Мнения: 9 657
Казал го е, за да си храни болното его на нейн гръб, за какво друго?
Горкият вероятно си няма други начини, за да се почувства велик и желан.

# 56
  • Мнения: 18 863
А защо, според Вас, го каза това в киното?

Харесва му да те тормози, и явно го прави отдавна, от това, което пишеш назад в темата.

# 57
  • Мнения: X
На мен това не ми хареса и ми изглежда сякаш се подиграват на авторката, което ми се струва страшно грозно и неуважително: "Чакай сега да видим как ще реагира и започнаха да се смеят".

Неуважително е, да. Чуждите мъже са off-limits, особено красивите жени го знаят това! Тя със сигурност се е наслаждавала на вниманието към нея, усещат се тези неща и се е застояла. 5-10 минути да поговорят като познати, да речем, ОК. Но почти цялата вечер..

# 58
  • Мнения: 12 945
Валидираш му самочувствието, което явно има нужда от подхранване. Може да се страхува, че започва да остарява... Не знам колко сте далеч от прословутата криза на средната възраст.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 793
Слънце, голяма мотика си настъпила. На тоя твоя всичко в прав текст и циркът направо е задължителен. Какво ти пречеше да станеш и да се изнесеш? Нали искал реакция, ами дай му я, то от време навреме, човек трябва да се заяви. Ти точно се държиш като удобна обувка. Хубаво от това не ти е станало, значи е време да смениш плочата.
За протокола - 34 г. съм с Водолей, е не се държи така. Трудни са, но много добре знаят границите. (макар че тия глупости за зодиите не знам кой ги вярва)

Общи условия

Активация на акаунт