На море в Турция - тема 80

  • 58 994
  • 739
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 1 668
Нашата почивка във Вон резорт Голдън коуст утре приключва. Хотелът няма особена промяна, аз лично за трета година почивам тук и си го харесвам. Огромна територия, хубав аквапарк, където децата се забавляват с достатъчно място и винаги свободни шезлонги. Плажът е с плавен преход, широк пясъчен, като винаги отново има свободни шезлонги. Най- любимото ми е пирса, там също винаги има място, има и спасител, децата, а и големи могат да скачат свободно. Персоналът много се старае,като че ли дори повече от миналите години. Стаите сега са ми ок, миналата година бяхме трима в стая и ми се стори тесничко. Храната е добра, не и като в някой луксозен хотел, но е достатъчно и вкусна. Анимацията е на ниво. Изобщо за мен е чудесен избор. Единственото , което ме дразни е ранният полет утре- в пет часа ще ни вземат. Това не е нормално. Другата неделя отиваме в мегасарай белек, та после и за там ще дам отзиви.

# 121
  • Мнения: 192
Ами Чанаккале. Защо трябва да е "около"?
добреее около или в можели да препоръчате хотелче за едно нощувка? Букинга вече е ревизиран, търся лична препоръка. Ако не- весела и прохладна вечер!

# 122
  • Мнения: 192
Привет група! Някой да се пътувал с кола до Кушадъсъ и да е се е възползвал от нощувка по пътя? Някъде около Чанаккале? Благодаря предвярително!
ЖЗ, предстои.
Варна-Кушадасъ, с нощувка в Чанаккале. Избрах  хотел ,по препоръка, централна част. 2200лири за двама+дете на 12 и 2500лири за 3ма възрастни с дете на 10. Armida City
Милион благодарности! Сега ще го проверя! Весела ваканция и хубаво време!

# 123
  • Мнения: 41
Здравейте, бихме искали следващата година да посетим Турция за лятната ни ваканция, но да е възможно най-близо до България. Къде има хубави плажове на макс. 700-800 км от България? Моля за съвет и мнение.

# 124
  • Мнения: 3 391
insane,
Ще чакам отзиви и сравнение между Вонризорт и Мегасарай. Във Вон съм била, а другият е една от опциите ми за следващото лято😊

# 125
  • София
  • Мнения: 1 424
Здравейте, бихме искали следващата година да посетим Турция за лятната ни ваканция, но да е възможно най-близо до България. Къде има хубави плажове на макс. 700-800 км от България? Моля за съвет и мнение.
Тя България, че е малка малка е, ама за откъде в България. Хубави плажове има в Сарамсаклъ. Даже не знаех, че и в Чанаккале има. Ако си от Русе 700-800 км са до едни хубави плажове, ако си от Свиленград има други, ако си от Горно Уйно няма да те устройва Турция

# 126
  • Мнения: 1 534
Ами Чанаккале. Защо трябва да е "около"?
добреее около или в можели да препоръчате хотелче за едно нощувка? Букинга вече е ревизиран, търся лична препоръка. Ако не- весела и прохладна вечер!
Ние се спряхме на hotel Temizay по препоръка на други ползващи го за междинна нощувка. Съвсем близо до моста и ферибота,има паркинг. Ние ще го ползване на връщане от Бодрум.

# 127
  • Варна
  • Мнения: 3 955
Здравейте, бихме искали следващата година да посетим Турция за лятната ни ваканция, но да е възможно най-близо до България. Къде има хубави плажове на макс. 700-800 км от България? Моля за съвет и мнение.

Чешме , Айвалък , Гьокчеада или  БОЗЖЕАДА

# 128
  • София
  • Мнения: 1 668
Днес при пристигане в Бг, като  си взех единият куфар, пишеше, че е минал секюрити чек в Анталия летището. И най- неприятното беше, че са срязали ципа, който се захваща в ключалката, така че вече не може да се използва отново. Куфарът беше със заключалка TSA . Вътре багажът ми беше непокътнат, аз заключих куфарът, защото имах лаптоп в него. Изключително неприятно ми стана, защото това си е хубав и скъп куфар. Та имайте едно на ум, явно режат  само, защото са заключени, не че ги съмнява нещо. Четох и за други случаи на чужденци с подобно срязване без да има бъркане в багажа или проверка.

# 129
  • Мнения: 1 652
Вътре багажът ми беше непокътнат, аз заключих куфарът, защото имах лаптоп в него. Изключително неприятно ми стана, защото това си е хубав и скъп куфар.
Никога, никога не слагайте ценни вещи в чекиран багаж. Друго е, че лаптопът лесно може да се счупи там, когато ги хвърлят. Отделно, че е забранено да се превозват литиево-йонни батерии, електронни цигари и т.н. устройства с батерии в чекиран багаж, защото могат да се запалят в багажното в самолета. Затова винаги се носят в ръчен.
Сега някой ще каже, че е превозвал, но не е редно. Силно е вероятно точно заради лаптопа да са отваряли куфара.

# 130
  • София
  • Мнения: 1 668
Може и заради него да са повредили куфара , но не са пипвали багажа дори. Багажът ми е непокътнат. От друга страна, когато съм го взимала в ръчен багаж изрично са ми правили забележка на лентата, че следва да се превозва в чекиран. И на други хора съм чувала да правят забележка.

Последна редакция: нд, 27 авг 2023, 12:52 от insane

# 131
  • Sofia
  • Мнения: 9 732
Това с лаптопите не беше ли преди години? Сега мисля масово е разрешено да се носи в чекиран, просто го вадиш от раницата и го слагаш отделно на лентата.

# 132
  • София
  • Мнения: 1 668
Това с лаптопите не беше ли преди години? Сега мисля масово е разрешено да се носи в чекиран, просто го вадиш от раницата и го слагаш отделно на лентата.
Убедена съм, че може да се превозва в чекиран багаж, такава е и информацията навсякъде в интернет, а и от нашето летище. Както и да е, просто имайте едно на ум. В интернет четох и за други повредени куфари от същото летище, съвсем без лаптопи вътре и отново с непокътнат багаж.

# 133
  • Мнения: 1 652
От друга страна, когато съм го взимала в ръчен багаж изрично са ми правили забележка на лентата, че следва да се превозва в чекиран. И на други хора съм чувала да правят забележка.
Пътувам всеки месец и съм минавала през какви ли не летища – никога не са ми казвали да се превозва лаптоп в чекиран багаж, още повече, че не всички хора пътуват с такъв.
Никой не може да ми гарантира нито целостта му в чекирания багаж, нито дали въобще ще  го намеря там. Получавала съм си чекиран куфар на лентата, наквасен с някаква спиртна напитка (не моя). Grinning
Призивът на всички авиокомпании е да не се превозват ценни неща в чекирания багаж, защото нищо не гарантират.
На моя приятелка по линията Кьолн-София преди няколко години им бяха откраднали използвани донякъде парфюми от чекирания куфар...

Ето ви изисквания за чекиран багаж, примерно на wizz air:
Скрит текст:
Моля, уверете се, че не носите нито един от следните елементи в чекирания си багаж:

пари в брой, ценни книжа
бижута, ценни метали, скъпоценни и полускъпоценни камъни
компютър, камера, видеокамера, мобилен телефон или други електронни устройства и техните аксесоари
официални, бизнес или лични документи
пътнически или други идентификационни документи
ключове
течности
лекарства
пътнически или други идентификационни документи
лесноразвалящи се стоки
ако чекираният багаж съдържа някои от изброените по-горе неща, WIZZ не носи отговорност за никакви загуби, повреди или забавяния.

Възможно е някои летища да налагат допълнителни ограничения за предметите, които могат да бъдат пренасяни в ръчния багаж и/или чекирания багаж. В такива случаи превес имат правилата на съответното летище.

Цитат
Сега мисля масово е разрешено да се носи в чекиран, просто го вадиш от раницата и го слагаш отделно на лентата.

При чекиран багаж не се вади нищо на лентата - това е багажът, който се предава на гише.

Последна редакция: нд, 27 авг 2023, 13:08 от Розова маслинка

# 134
  • Sofia
  • Мнения: 9 732
Имам спомени, че след атентатите на кулите близнаци, лаптопите трябваше да се носят само в чекирания багаж, не можеше в ръчния. След това намериха начин да проверяват батерии и т.н и отпадна. Може би затова има объркване.

Общи условия

Активация на акаунт