Отговори
# 45
  • Мнения: 324
Влизам само да се отчета в новата тема. Още не съм наваксала и имам да си чета от старата. Тия дни нещо много се мотам и не ми остава време.  ooooh! Благодарим за пожеланията по случай половин годинката ни. Ето тук да ви почерпим от нашата торта! Правих се на кулинарен виртуоз.  hahaha  Joy
Лека нощ от нас и много  Hug

# 46
  • Мнения: 444
влизам за малко....ще махна цитата Peace  Ренито , чак сега прочитам какво сте писали. Peace
Това с 15-те страници ми е убягнало... Thinking
До утре!
А като гледам с каква скорост се изписват темите, за другите заглавия не само , че ще има време, а май ще са ни малко... Joy

# 47
  • Мнения: 590
Къде сте всички? МИслех че ще има да чета 1 час а то... Днес времето беше супер, цял ден сме навън. Бяхме в Борисовата градина.
Добре дошла на новата мама. Емотиконите много бавно ми зареждат, нямам нерви да г и чакам.

# 48
  • Мнения: 359
Да се разпиша и аз във вече не чак толкова новата тема. Цвети все още е на 5 хранения и така като гледам няма скоро да ги намали на 4, но някой ми беше казал че кърмените бебета по-трудно намаляват броя на храненията, АМ засищало за по-дълго време не знам дали е вярно но не бързам. Засега имаме 1 заместено хранене но не винаги се задоволява с пюрето имам чувството че не толкова е гладна колкото не го смята за хранене докато не си посучи така за успокоение Laughing. Искам да попитам късно захранващите майки колко твърди хранения на ден имате аз покрай здравословните проблеми нещо изостанах и с въвеждането на храните и с количеството смятах вече да съм започнала да давам и плодово пюренце и постепенно на 7 месеца или малко след това да заместя второ хранене(каша + плодово пюре).
Утре ще ходим на преглед при 1 лекарка хомеопат искам да давам на Цвети нещо за подсилване на организма за да не и се отрази много антибиотикът който и даваме за бъбреците.

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 488

Като ви слушам за гърнетата май трябва нисичко да взема newsm78
дали няма да е проблем ако по нататък ги направим изледванията newsm12


Що по нисичко  newsm78 то зависи колко ти е висок Мъжо ние сме 74см и ни е точно  Joy но просто не хващам момента
А изследванията могат и да почакат според мен  Peace само да не ти изгори направлението за кръв и урина че на моя позната не са и дали /педито  #2gunfire /и сега и казал че вече не може късно е само с пари
Narina На мен М ми е редовен поне за сега миналия месец малко позакъсня но иначе се отчитам от как съм родила всеки месец
peti_ivi   welcome  сред нас дано ти хареса при нас

Да попитам мамчетата които давате попара:
1.Слагате ли захар и по колко  newsm78
2.И първо ядене ли ви е за деня или преди това пие мляко  newsm78
Тенкс предварително  Hug

# 50
Благодаря за посрещането. Ще ми хареса при вас. Аз бих могла да ти отговоря за попарата.  Sunglasses
Не слагам захар по препоръка на педиатъра, защото пием вода с малко захар. Давам я на сутрешното хранене, т.е 8:30 или 9:00, но ако вие ядете по-рано е добре първо да е млекце. Дано да съм ти полезна. Успех  chef

# 51
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
peti_ivi,добре дошла при нас newsm74,че нещо напоследък оредяха наште редици.
Днес бяхме цял ден навън,направо си беше пролет,та преди малко свърших с къпането,храненето,приспиването,останалата част от домочадието гледа TV,а компа си е само за мене. Party
Жоржи,защо не пробваш да даваш течностите с лъжичка,Цвети не иска да пие от шише,нали се кърмиме,но с лъжичката се справя идеално.Шишетата дето ги купувах май ще ги подарявам.
Аз попара още не правя,защото с вода ми се струва много блудкава newsm78,като започна да давам на Цвети мляко тогава.
А яденето понякога ни е дори 6 пъти дневно,като броиме и нощното,но това е в зависимост от това колко каша или пюре ще изяде,щото насила нищо не давам Naughty

# 52
  • Мнения: 354
Ееееееее, най после една мама от Плевен,добре дошла и от мен Hug Hug Hug
Ние още не сме папкали попара,ще трябва да почваме вече Thinking
Nita давай рецептата за тази торта че ми потекоха лигите  chef
Малеее,гледам вече гърнета използват някои ние още не сме си купили даже Thinking
Дани също папка по 5 пъти.

честито на всички месечинки днесда са здравички и послушнички

# 53
  • Мнения: 708
Честити месечинки на всички днес
много да са здравички

Честит рожден ден на патерици на бате Тити и честит имен ден на Максим на пингвина много да са ти здрави дечицата и послушни
Валери е вече с кашлица  newsm45и аз съм на ръба на нервна криза затова няма да пиша повече за да не ви развалям настроението
peti_ivi welcome welcome welcome
лека вечер от мен   bouquet

# 54
  • Мнения: 1 866
Записвам се в темичката, че в последната така и не можах да се разпиша, въпреки че ви следих колкото можах.

При нас всичко е наред. Пипи напредва бавно, но славно с пюренцата. Заместихме вече обедното хранене със зеленчукови пюрета, но е ял засега само морков, картоф, тиквичка и тиква. Следва броколи, карфиол, зелен боб. Аз сама му правя пюренцата и той много обича. Изяжда около 180-200 гр. Още сме на 5 хранения. След като въведа още няколко зеленчука смятам да започна с плодовете следобяд и да заместя още едно хранене. Засега нямам намерение да давам каши, човекът е много дебел и ще хапва плодове и зеленчуци главно, а после ще добавя и някакви зърнени в пюретата. Попара също няма да давам - това чудо не съм го давала и на дъщеря ми. Диди фиеста, съгласна съм с Жоржито, че няма как да подлагаме на диета бебоците ограничавайки им млякото. Има деца, които хапват повече, а други по-малко и тука никакви таблици не важат. Така е и с нас възръстните. Ако не нахраниш както трябва едно дете, то ще ти пищи по цял ден и мисля, че това няма да доведе до нищо добро. Дъщеря ми е от тези деца, които ядат много малко, а синът ми ни изяжда ушите. Сега той е на килограмите на сестра си, когато тя беше на 1 година.  Shocked Тя ядеше точно наполовина в сравнение с негои също беше далеч от "вълшебната формула". В чуждата литература пише да се пълни биберона с мляко и детето да изяжда колкото иска. Така се имитира метода на кърменето при което също няма как да мериш количествата мляко. НО ние родителите можем пък да решаваме какво точно да даваме на детето да яде, за да придобие то правилни хранителни навици и да не се стигне до затлъстяване по-нататък. По-горе споменах аз лично как подбирам храната. Едно дете което има тенденции да хапва повече не е хубаво да му се дава всеки ден каша, защото ако Пипи, който поглъща по-голени количества, например изяжда 200 гр каша на ден, която е пълна с въглехидрати, това наистина само ще усили тенденцията на качване на килограми. Виж 200, пък ако ще и 250 грама ябълки е вече друго нещо.

И въобще аз винаги съм била скептична към таблиците и нормите. Нито едно от децата ми засега не отговарят на нито едно изискване от така наречените норми за развитие. Според тях дъщеря ми трябва да я обявят за недохранвано дете, а синът ми за прехранвано. Храните които им предлагам са същите, а количествата - колкото искат, за да не плачат от глад, а да ми се усмихват и да са спокойни. Същото мисля и за другите норми - пълзене, обръщане, прохождане, гърне, проговаряне и т.н. Това, което нашите педиатри все още не са научили и затова сме толкова назад от останалата част от света е фактът, че децата са индивидуални личности с индивидуални нужди и индивидуално развитие. Затова има такива недоразумения като формулите за количеството погълнато мляко и млади майки, които се чудят по цял ден как да разнасят и успокояват децата си, които се дерат просто от глад, тъй като някой много умен педиатър решил, че децата трябва да се хранят на 3 часа по еди колко си грама и точка!

Ужас, прекалих с писането, ама трябваше да наваксам.  Grinning

# 55
  • Мнения: 1 866
Специално исках да поздравя рожденика Тити и всичките месечинки! Бъдете здрави и усмихнати!

Исках също да изразя подкрепата си към всички майчета с болни бебчета. St.g. ако искаш координати на добри и опитни хомеопати, пиши ми на лични. Dew, кураж мила и ще видиш, че скоро всичко това ще остане зад гърба ви. И аз много се бях притеснила с тортиколиса на Пипи, но всичко мина. Е, все още сме нащрек и го следя, но с търпение и вяра ще превъзмогнем всички трудности!  Hug

Ох, още ми се пише, ама спирам, че то на мен 5 ми дай да почна, 10 да спра!

# 56
  • София
  • Мнения: 688
Честито на празнуващите малки и по-големи дечица!
Добре дошла на новата мама!

Pigi, аз познавам само една-две мами и един татко от нашата градинка, защото доскоро минавах на бегом през градинката с кенгуруто. Аз отскоро се опитвам да я свиквам с количката, защото преди я бях намразила - Яна много ми ревеше в нея (не че сега не реве, ама се пробвам пак  Rolling Eyes). Ние затова и купихме кенгуруто всъщност. Иначе сме с количка Нео Нато - в летния вариант, за да може да седи и зяпа, в сиво, охра и бордо. Другият път като идваш, ако искаш да се уговорим да се чуем, мога да ти пратя тел. на лични.

st.g, аз захранвам от една седмица с каша. Давам два пъти на ден по около 30 мл - около 14 и 18 часа, след това си се кърмим. Опитах обратно - първо кърмене и после каша, ама тогава не ще повече от 20мл. Засега съм давала безмлечна оризова и безмлечна от елда, която се хареса много. Правя ги с кърма и вода, но май нещо не ми се цеди и ще пробвам да ги правя с АМ. Количествата са малки, но Яна не иска засега повече. Мисля следващото, което въвеждам да е морков или тиква в обедната каша и постепенно да мина на зеленчуково пюре наобяд и каша с плод следобяд. Тези хранения мисля да запазя до осми месец и после да мисля за трето. Ползвам като приблизителни напътствия ето това.

Ние ядем по 5-6 пъти дневно и не знам колко пъти нощем  Mr. Green (защото като мрънне я затапвам и продължавам да си спя).

# 57
  • Мнения: 1 193
Честити малки рожденни дни на Йоанна, Гергана  newsm51 Иван и Стефан  smile3525
Amerie, какъв е този кабинет, където ти правят тест за грип и какво представлява теста? Има ли много хора? Аз нали не гледам новини, тъй като 90% от тях са убийства, катастрофи, пандемии, епидемии и разни такива депресии....
foquita, на бележката която са дали на татито пише: К-Т по програма"Спри грипа"/Roshe/ в Клиниката по инфекциозни, паразитни и тропически болести - УМБАЛ"Св.Ив.Рилски". Теста е с назален секрет. Да, ама въпреки отрицателния тест, Доми е много зле днес. Ходихме по спешност при педи ( тя работи днес извънредно, поради многото телефонни позвънявания от обезпокоени родители). След прегледа се установи, че положонието не е никак отрицателно. Сега е на антибиотик + още неща. Педката ни предупреди да пазим беба, че вируса е много кофти.  Ние още вчера се усъмнихме в тоя тест, но нали сме вече "у Европата", що ли се доверихме.
Спирам с лошото, вярвам, че ще се оправи детенцето ми newsm17
 welcome на новата юлкаpeti ivi и малката Ивайла  Hug
Nita,  не ме вкарвай в грях с това сладко изкушение  Mr. Green ще си наруша диетата  Grinning
Да напиша и аз- Киара мина на 4-ри хранения като беше на 2 1/2 м. Без да я насилвам.
Айде стига писане за сега, че кой ще го прочете толкова дълго  Mr. Green
Да пазите малките бебчета  Praynig

# 58
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Бетта ако искаш ми го прати стига да е хубаво времето другата събота пак може да дойдеме дотам.Аз вчера се докарах с колата до тази затворената уличка и после се возихме из градинката.В интерес на истината ми хареса.Днеска в Борисовата градина беше страшна лудница и се закарахме до НДК,но и там същото ooooh!
И мойта мома май не смята кашите за храна и иска да си посуче и след тях.Или пък смята,че кърменето ми е задължение и не зависи от това дали яде други неща newsm78
Лала,ти наистина съвсем изчезна Thinking

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 858
peti_ivi, welcome
Мим пл,много сте височки бре smile3503,ние сме 71см.
Пиги,течностите съм се пробвала да ги дам с биберон,лъжичка,спринцовка,Авентската чаша с мекия накрайник,резултата е един и същ.не ще Naughty
иси кам,бързо да се оправя Валката newsm17 smile3525
Лала,както винаги   202uu
Ст.г,аз съм заместила две хранения.на обяд хапваме зеленчуково пюре,а към 17ч хапваме каша с плод задължително я правя с мляко обаче.

Митака откакто е легнал към 20.00ч досега 3,4 пъти се събужда с писъци все едно го колят. Weary.Тез зъби ще го побъркат горкото cry..не излизат пущините #Cussing out

Дидито няма ли да се връща вече newsm78
Лека и мека от нас Hug

Общи условия

Активация на акаунт