Студенти в Нидерландия - 18

  • 52 270
  • 734
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 078
надали е картелска разправия, още вчера съобщиха, че стрелецът е студент в медицинския факултет на Еразмус и точно там е била и стрелбата

за съжаление откачалките, които преди предимно се подвизаваха в САЩ, се срещат вече често и из Европа Sad

# 676
  • София
  • Мнения: 314
престрелките в Нидерландия са предимно в Ротердам и Амстердам
Да, така е. В големите градове е и жилото и меда. Не само в Нидерландия.

# 677
  • София
  • Мнения: 1 163
Niika, моята дъщеря  ще кандидатства само и единствено в WDKA. Радвам се, че има други в този университет. Тя иска конкретна специалност, която само в този университет я има в цяла Нидерландия. Чета ви от половин година, така че тъпи въпроси няма да задавам. Благодаря на всички за споделянето в тази група.

# 678
  • Мнения: 507
Има ли родители, които за цялото следване на децата не са ги посетили нито веднъж? Моето дете е втора година там, аз още не съм ходила, а и не се очертава да имам възможност скоро да отида. Та се чудех има и и други като мен?

# 679
  • Мнения: 39
Има, посетихме го на третата година за коледа и хванахме ковид затваряне на всичко. Успяхме хубаво да разгледаме апартамента, в който живее Simple Smile. Отдъхнах си, че не е под моста на кашонче.

# 680
  • Мнения: 1 271
Има, ние ще отидем  следващият месец за  първи път, за дипломирането.
Не вярваше детето, даже до последно беше казал,  ако не успеете поне брат ми изпратете:)
Той си знае, че ако има нужда ще намерим вариант и максимално бързо, ще сме при него.
Два пъти годишно си идва, за 5-6  дни за Коледа и около месец лятото.

# 681
  • София
  • Мнения: 5 995
Аз засега не смятам да ходя. Предпочитам да му дам пари да си идва колкото често иска в Бг или за да пътува в Европа, вместо да ходя аз. Такова е положението в момента.

Последна редакция: сб, 30 сеп 2023, 10:40 от Госпожа Лютичe

# 682
  • Бургас
  • Мнения: 4 087
Аз първата година ходих два пъти - септември от любопитство да видя къде ще живее и февруари - да го заведа на шопинг и да се поразходя, билетите ми бяха сравнително евтини, неговите за лятото и сега, които купихме за Коледа излязоха ужасно скъпи

# 683
  • Мнения: 110
Как се справяте, без да си виждате децата толкова време? Аз едвам устисках 3 седмици( до датата, която бяхме определили да тръгнем с баща й с колата да носим основния багаж). Сега като се върнахме, веднага си купих билет за октомври. Знам, че съм обсебваща майка😄, но не мога да си представя все още, че от тук нататък детето ми ще е все далеч и ще я виждам реално все по- рядко. Повтарям си, че явно се адаптира и се чувства добре там, което и видях на място. Тоест, нямам основания да се тревожа по този въпрос.Повтарям си,че аз трябва да се адаптирам към факта, че тя е вече голяма и няма никаква нужда от вечното ми мърморене наоколо😄. Един вид и на нея ще й е добре да се усети, че е вече сама и отговорна за себе си в пълен обем.То и грижи не ми е създавала, че да усещам липсата на такива.Но празно ми е- в сърцето, не в ежедневието. Имам твърде много работа, претъпкан с ангажименти ден, но като си легна и пак се въртя с нуждата да я чуя, че е оттатък, в нейната стая. Говорим всеки ден поне за малко по скайп, ама не е като да я гушна и тя стоически да ми изтърпи проявите на майчина любов🙂.

# 684
  • София
  • Мнения: 6 574
Току що купих на едната щерка билети за средата на ноември да се върне за 4 дни. Направо летя на 30 см от земята, а ако и другата успее, направо ще наруша конструктивната цялост на сградата.

# 685
  • Sofia
  • Мнения: 4 228
Аз ходих с него май, когато взе ключовете от квартирата, август при пренасянето и миналата седмица го посетихме с брат му за четири дни. Възнамерявам да ходим най-редовно и при всяка възможност. Причината е не само защото ми липсва, а защото по-важно от всичко ми е той да не се отчуждава. От първия ден трябва да му е ясно, че нищо в целостта на семейството не се е нарушило, без значение на колко километра и къде е всеки от нас. Най-големият ми страх, когато взехме решение той да учи в чужбина, беше (а и още е) да не се отдалечи в сърцето си от нас. Философията ми е, че всяко дете рано или късно поема по пътя си, но вървейки по него, не бива да забравя, че има семейство, което съществува и когато и да се вижда с него, ще го чувства близко, ще общува без прегради и споделя.

# 686
  • София
  • Мнения: 5 995
Как се справяте, без да си виждате децата толкова време?

След този въпрос ми е ясно, че свекървенската тема ще съществува докато свят светува.

Няма нужда да се виждаме и прегръщаме, за да сме близки. Постоянно говорим и се виждаме по интернет. Понякога с мен, понякога с баща си - според нуждите. Почти мъж е вече и много повече има нужда от бащина подкрепа. А и си идва често. През годината имат няколко двуседмични почивки и си идва.

# 687
  • Мнения: 1 271
Tова, че не се виждаме а понякога и с дни не се чуваме нищо не значи.
При нужда аз съм неговия човек поне за сега:), винаги разбирам кога нещо го мъчи, разбирам от половин дума.

За обсебване не ми говорете - През първата година не ми вдигна на няколко позвънявания в рамките на 4 часа и се обадих във фирмата за да попитам бил ли е на работа, оказа се, че бил в отпуска защото имал тежък изпит. Не стига, че съм забравила за изпита ами занимавах и хората с моите драми.  Голям срам брах.
Вече не правя така:) и да не  се обади няколко дни няма драма.

# 688
  • Бургас
  • Мнения: 4 087
Аз нямам драми с това, че не се чуваме всеки ден с моя младеж, знам, че при нужда, аз съм първата, на която да разчита за помощ и подкрепа, по принцип той ми се обажда, когато е сам и му е удобно да говори, обикновено през 2-3 дни, понякога следя на телефона ми къде е местоположението на неговия и като видя, че е около квартирата и се успокоявам, че е добре, не искам да съм обсебваща и досадна майка, пък и е мъж, не знам ако имах момиче дали щеше да е различно, аз още от тийнеджърските години, когато почна да излиза сам, имам едно правило - щом не ми звъни, значи всичко е ОК, ако има проблем- ще се скъса да ми звъни той или  някой друг за да ме информира

# 689
  • София
  • Мнения: 1 112
Да успокоя всички, които се притесняват,че разстоянието ще ви отчужди. Няма такова нещо. Когато имате контакт с детето, когато ви споделя или просто обикновени разговори, отчуждение няма как да има. Отчуждение може да имате с детето си, дори да живее до вас, но не си говорите и не ви споделя. Дъщеря ми изкара четири години в Ротердам, после и досега 5 години в Париж, все така близки сме , дори мисля, че с времето станахме още по-близки. Още ви е много прясна раздялата, затова преживявате. Повярвайте след една година нещата ще са различни.

Общи условия

Активация на акаунт