Студенти в Нидерландия - 18

  • 50 687
  • 734
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 503
Това със заплащането за програмисти в България според мен не е вярно като стандартно заплащане поне в София със сигурност.
[/quote]
Имате предвид, че е по-ниско ли?

# 721
  • Мнения: 1 407
Зависи от позицията и фирмата, но обикновено е по-високо.

# 722
  • София
  • Мнения: 12 243
Ако не говорим за джуниър позиции определено по-високо.

# 723
  • София
  • Мнения: 1 370
Здравейте, системата е отворена и ще се подават документи.
Консултантът поиска "прогнозен среден успех на дипломата", както и прогнозна по предметите, които се изискват за специалността.

Какво подавате за това, кои предмети се включват в дипломата и само от последната година ли ?
Физическо, музика, ГО влизат ли. Как да му се не види може да се даде прогноза и за какво е нужна за специалност , за която няма квота ?

# 724
  • Мнения: 18
Факт е, че има високо ниво на ИТ сектора, но заплатите не са високи, нито на фона на някои други страни, САЩ например, нито на фона на другите професии в Холандия. Докато в България като програмист 5 пъти от МРЗ (3900) е стандартно, в Холандия не е стандартно да взимаш 10 000 евро.
Това със заплащането за програмисти в България според мен не е вярно като стандартно заплащане поне в София със сигурност.

Може би трябваше да поясня, че имам предвид с малко опит (например 1 година стаж от университет).

# 725
  • Мнения: 227
Здравейте, стая в Айндховен, Tongelresestraat, е свободна, огледи са възможни, нанасяне може веднага. Синът ми живее там в момента и има ангажимент да намери нов наемател.

Направо ми трепна душицата,като го прочетох!Това беше адреса на синът м за 6 месеца а после с хиляди усилия дадоха още 6 месеца  първата година-2020 от приключението наречено Нидерландия   .Там са едни от най-милите му спомени, а и не до там-Пандемията SmileSmileАдмирации , че обявявате тук ,при този дефицит на стаи !

blueberry14- и аз имам такава информация,  когато децата  завършат в Приложния Фонтис например ,и минат двата си  задължителни стажа -имат 6м стаж в CV- 1-вия и 6м-от 2-рия стаж.Това се брои и вписва в CV-тата им. И  затова  за бакалавър се учи 4 г. Синът ми не е завършил още, но когато това се случи някога във времето , ще дам обратна връзка за намирането на работа   там ,Дай Боже !!!

Последна редакция: ср, 04 окт 2023, 11:07 от pali78

# 726
  • Мнения: 800
Здравейте,
много бих искала да изненадам щерката за рождения й ден с торта. Учи и живее в Леуварден. Някой знае ли фирма/сладкарница, която прави доставки или пък има дете в града и би се навило да занесе една торта със свещички на 21ви този месец?

# 727
  • София
  • Мнения: 2 208
Здравейте, системата е отворена и ще се подават документи.
Консултантът поиска "прогнозен среден успех на дипломата", както и прогнозна по предметите, които се изискват за специалността.

Какво подавате за това, кои предмети се включват в дипломата и само от последната година ли ?
Физическо, музика, ГО влизат ли. Как да му се не види може да се даде прогноза и за какво е нужна за специалност , за която няма квота ?
Дипломата е с оценките по предметите, изучавани в 11 и 12 клас. Давате примерен успех на база оценките от 11 клас или по-висок. Никой после не сверява дали прогнозната оценка съответства на реалната.
С коя фирма се консултирате, те  не ви ли казаха?

# 728
  • Мнения: 1 270
D.Stoyanova, аз се свързах с ресторанта в който беше запазил маса и ги помолих да го изненадат с торта, като поисках да им я платя предварително. За торатата се съгласиха, но отказаха плащане, защото щяла да е мъничка.
Само да уточня, че ресторанта беше български.Планирала съм като ходим сега за дипломирането да им занеса нещо мъничко за благодарност.
Иначе се опитах първата година да го изненадам с доставка на закуска на рождения ден, но не успях да платя нито с моята карта, нито с на баща му.
.

# 729
  • Мнения: 800
охлювчетоо, благодаря но няма опция в нейния град за български ресторант, има една сладкарница, но не правят доставки .... ще мислим

# 730
  • София
  • Мнения: 1 370
Здравейте, системата е отворена и ще се подават документи.
Консултантът поиска "прогнозен среден успех на дипломата", както и прогнозна по предметите, които се изискват за специалността.

Какво подавате за това, кои предмети се включват в дипломата и само от последната година ли ?
Физическо, музика, ГО влизат ли. Как да му се не види може да се даде прогноза и за какво е нужна за специалност , за която няма квота ?
Дипломата е с оценките по предметите, изучавани в 11 и 12 клас. Давате примерен успех на база оценките от 11 клас или по-висок. Никой после не сверява дали прогнозната оценка съответства на реалната.
С коя фирма се консултирате, те  не ви ли казаха?

Т.е. влиза и "Гражданско образование" ?

# 731
  • София
  • Мнения: 2 208
Да, влиза.

# 732
  • София
  • Мнения: 929
Всички оценки от 11 и 12 клас влизат в дипломата. И специалността на дъщеря ми не е нумерус фиксус, в академичен уни е, UvA. Когато кандидатства миналата година, в сайта на унито бяха изредени изискваните документи при кандидатстване и за разлика от предни години беше цъфнало това с прогнозните оценки. А пък директорката на гимназията (испанската) категорично отказва да подписва документ с такова нещо. Затова просто написа в CV-то си с какъв среден успех ТЯ очаква да завърши и това беше достатъчно. Никой не сравнява след това, нито са искали изрично да е документ от училището.

Последна редакция: ср, 04 окт 2023, 22:04 от Peruanka

# 733
  • Мнения: 253
От нашия университет твърдо на стояваха за Statement, подписан от училището. Разбира се, директорката на немската отказа да подписва каквито и да било формуляри. С триста зора измолихме да ни подпише справка от Школо, подпечатана от училище и служебна бележка, че ще се явява на еди какви си матури. Едва тогава ни приеха стейтмънта с прогнозните оценки. Академичната ни справка, съдържаше всички оценки от 9-ти клас нагоре. Такава издавали от нашето училище.  Също така, някои директори на нашенски училища са доста по-кооперативни. Но не бих ви съветвала нереално да си завишавате  прогнозните оценки, защото не съм убедена че никой няма да ги гледа. Зависи от университета.

# 734

Общи условия

Активация на акаунт