С какво ви дразнят свекървите? – 149

  • 34 302
  • 755
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 739
И ние незнам затова утре ще разберем. Но ако няма право да иска такова нещо ,тежко и горко и

# 76
  • Мнения: 168
Еха ! Единствено се моля ,когато остарея да не си загубя разсъдъка като повечето описани свекървища и като моята естествено...
Най -важното за една майка би трябвало е детето й да е здраво и щастливо, ако тези неща са на лице и ти продължаваш да се занимаваш със създаване на проблеми и конфликти в отношенията на младото семейство значи яко ти хлопа дъската

# 77
  • Мнения: 832
Възможно е и да може да изисква, след като адвокат е изпратил писмото. Дали би се занимавал някой, ако е невъзможно? Или пък може да се опитва да ви “сплаши”. 😵💫
След тия истории, аз моята изобщо няма да я коментирам…

# 78
  • Мнения: 15 058
Еха ! Единствено се моля ,когато остарея да не си загубя разсъдъка като повечето описани свекървища и като моята естествено...
Най -важното за една майка би трябвало е детето й да е здраво и щастливо, ако тези неща са на лице и ти продължаваш да се занимаваш със създаване на проблеми и конфликти в отношенията на младото семейство значи яко ти хлопа дъската
Предполагам, че тези свекърви наистина вярват, че правят най-доброто за момчето си,  омотано от една никаквица, която не го заслужава.
В случая с моята свекърва, тяе убедена най-чистосърдечно, че тя знае най-добре, че планетата се върти около нея и няма никакъв капацитет да слуша чужди гледни точки, просто защото нейната винаги е правилната.
И това не е, защото е свекърва, а защото е такъв човек.

# 79
  • Мнения: 7 617
Тя нека изисква, ама и да не е негово детето, какво? От името на сина си ще се откаже от внучето? Много я пита някой щом детето е припознато... Айде пътя!

# 80
  • Мнения: 739
Страх я хваща явно че , детето е наследник на баща си и съответно на нейното имане . Но този път настъпи дявола по опашката.

# 81
  • Мнения: 24 654
Именно ,колкото помня той  има сестри, първороден, мъж, поема  фирмата. И после детето му, даже не е италианче напълно ,носи българска кръв , чуждоземска.  Ако не зависи нищо от нея  и  е предопределено наследяването , умира от злоба. Някаква придошла чужденка  и бърка в здравето. Май има  и брат мъжът ти и се разбират с него.

# 82
  • Мнения: 36
И аз да си кажа моята мъка. Бременна съм с второ дете . С първото свекито ми звънеше, питаше как съм, купуваше му дрехи. Сега с второто все едно не съм бременна. Като дойде в нас само едно общо как сте, аз и отговарям добре сме и нищо не се споменава за бебето. Нормално ли е? Знам, че вълнението за първото е по- голямо, ама да се държиш все едно няма нищо. Аз вече ще раждам, супер тежко ми е, отделно тичам по цял ден след сина ми, който е на 2 г., еми един път не ми е предложила да дойде да ми помогне с детето, тя все няма време. Ама за екскурзии има.

# 83
  • Мнения: 739
И защо те притеснява това? Има толкова по гадни неща.Може би не иска да пречи или да те натоварва. Не си ли в майчинство? Какво да ти помага?

# 84
  • Мнения: 4 064
А с двегодишното внуче как се държи? Прекарва ли време, занимава ли се с него или просто идва, пита как сте и си тръгва, чакайки да стане голямо, за да създава връзка с него?
Може би си мисли, че като ти е второ имаш дрехи и знаеш какво да купиш, а за първото ти е помагала, защото според нея не си знаела какво да вземеш и не си имала.
Това за купуването са бели кахъри, важното е да иска да прекарва време с децата. Не казвам да ги гледа, че тук веднага някой ще ми скочи, че не е длъжна.

# 85
  • Мнения: 5 151
По-добре се радвай, че не се бърка и не ти виси по цял ден у вас под предтекст, че иска да види детето, ама иначе гледа турски сериали, чете книжки и решава кръстословици.
Ясно е, че всеки иска това, което няма, обаче колкото и да е мила и разбрана, ако седи у вас дори за седмица, веднага ще възникне неразбирателство за нещо, я за гледането на детето, я за готвене. Според мен помощ е най-добре от майка си да получиш, ако сте в добри отношения, защото поне на нея всичко директно можеш да кажеш, без да се притесняваш, че ще се обиди (поне в моя случай).

# 86
  • Мнения: 7 349
Точно пък майка ми е по-обидчива и общо взето по-голяма драма куиин. Всичко си е до човек.
Нека първо се роди детето, пък бабата ще помага, ако иска. Нейна си работа. Не ги разбирам аз такива притеснения.

# 87
  • Мнения: 5 151
Ами до човек е, но в общия случай по-малко снахи са по-близки със свекървите, отколкото с майките си.
Дори ММ има доверие повече на моята майка, за да ѝ оставим детето, ако имаме работа, отколкото да го оставим на майка му. Тя нямало да се справи, това била забравила, не можела да тича така, ама си мисля донякъде, че вероятно и я щади, то тя самата така говори това не мога, онова не мога и в него се е създало усещането, че с нищо не може да се оправи, а реално не е точно така - здрава и права жена си е, просто е намерила начина да не си дава много зор.

# 88
  • Бургас
  • Мнения: 10 746
И кво да завиждаме?!
Ако ме събудят в седем сутринта, пък макар и да ми честитят празник, аз ще убивам 🤣
Тя да не ти е отмъстила за развода по този начин 😉

Аз ставам в 5, в 7 ми е добър ден вече. Stuck Out Tongue Closed Eyes
Знам я какво иска и цели, ама няма да ѝ се получи. Sunglasses

# 89
  • Варна
  • Мнения: 2 093
Истината е, че мама си е мама и нейните трески често се пренебрегват.  Да чуеш откровеното мнение на снахата на твоята майка би било много полезно.

Общи условия

Активация на акаунт