Най-после да си купя свестни препарати за почистване - 15

  • 36 321
  • 453
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 182
Доволна съм от тези, част от фугите ни са тъмни, там е малко зор, но смесител и стъкло от раз почистват. Харесвам и препаратите им за прозорци, особено този с амоняк.
Скрит текст:

# 331
  • Мнения: 4 624
Трябва ми някакъв изпитан препарат за почистване на предполагаема боя за кола от предното стъкло, от вътрешната страна. Измивам си стъклото отвътре и след два-три-четири дни е толкова замазано, че когато срещу мен блестят фарове или слънце, нищо не виждам. Последно реших, че на автомивка ще я закарам. Измиха ми я, всичко беше супер и след 3 дена пак така. А преди съм го забърсвала само с навлажена с вода кърпа и с месеци съм нямала проблеми. Та снощи с мъжа ми взехме да размишляваме от кога се случва това и се сетихме, че е откакто колата ми беше в сервиз за боядисване. След като я взех вътре много миришеше на боя. Закарах я на автомивка и казах, че си я прибирам от боядисване и ми обясниха, че издухват праха с машина. Та предположението ни е, че финни частици боя са полепнали по стъклото.

# 332
  • Мнения: 2 163
Идете пак на мивка и споделете проблема — може да имат адекватен препарат.

# 333
  • Мнения: 4 624
Нямам възможност да ида близките няколко дни, но пък колата се ползва. За това търся идеи да се справя сама.

# 334
  • Мнения: 11 894
Нямам възможност да ида близките няколко дни, но пък колата се ползва. За това търся идеи да се справя сама.
Тази микрофибърна кърпа е малко по-особена и има 2 страни. С нея си чистя огледалата и смесителите в банята. Чисти се на сухо-първо с меката страна да се свали мръсотията и после с лъскавата страна се полира. Иска малко да понатиснеш. Предлагам ти я, тъй като изстъргва мръсотията. Може и да има други подобни, но аз не знам.
https://jmag.bg/konsumativi-za-doma/mikrofibarni-karpi/mikrofiba … da-bagno-za-banya

# 335
  • Мнения: 4 624
Благодаря, Петя! Simple Smile

# 336
  • София
  • Мнения: 3 894
Да похваля кошничките за тоалетна на Сано. Прахът за пране не го долюбвам, но тези кошнички са уникално издържливи. Вече 2 месеца сме с такава, а тоалетната се ползва целодневно. Единствено не ми харесва, че оцветявт водата в синьо (зелено), но ще го преживея. Simple Smile

# 337
  • София
  • Мнения: 1 635
По предното стъкло има прашинки или е замазано / мъгливо/.
Аз си карах колата на автомивка и не знам с какво ми бяха мили стъклото, но срещу слънцето виждах как са движили парцала с който са бърсали. Водих я отново на автомивка и резултата беше същия, сякаш в препаратите които ползват има съставка която оставя филм върху стъклото.

# 338
  • Мнения: 4 624
Благодаря за коментара, Алекс. Тази автомивка я ползвам от много години, преди боядисването на колата не ми се беше случвало. Мен не ме бива в миенето на стъкла, но и мъжа ми го ми. Беше си идеално 2-3 дни и пак е замазано и леко матирано.

# 339
  • София
  • Мнения: 1 635
Вие след боядисването сте я водили на автомивка и може да е от препаратите. Моята кола си беше чисто нова от магазина и нямах проблем, след първата автомивка стана така и затова си мисля, че е от препаратите.  Аз  я бърсах с някаква суха кърпа уж за такива неща, нищо не направих, затова я водих отново в автомивка. Накрая ММ я кара някъде и са му казали, че някои бършат вътрешната страна на стъклото с кърпата с която са бърсали таблото което е било напръскано и така ...

# 340
  • Мнения: 2 082
Накрая ММ я кара някъде и са му казали, че някои бършат вътрешната страна на стъклото с кърпата с която са бърсали таблото което е било напръскано и така ...
Точно това е причината. После тая мазнотия няма махане.

# 341
  • Мнения: 4 624
Потретвам се, аз и преди боядисването съм я карала на автомивка, нищо че не ми е била нова от магазина. И не, на тази автомивка не мият стъклата с парцала, с който бършат таблото. Както казах и в предишните два поста по темата, така става и когато аз измия стъклото или мъжа ми. Ние също категорично не минем стъклата с кърпата, която сме ползвали за таблото.

# 342
  • София
  • Мнения: 1 635
То веднъж като стане няма измиване, не допускате ли, че може да има нов служител в тази автомивка ?

Ако е боя както мислите, то ще е някакъв цвят,  колата ви не е прозрачна. Да предположим че е лака, тъй като безцветен,  той няма ли да стои като аерозол, а не замазано, освен ако не е размазан от бояджията, но пък как точно е пръснал лака вътре в колата и защо  ?

# 343
  • Мнения: 11 894
Кърпата, която показах по-горе, обира такива "мазньочи".

# 344
  • Мнения: 4 624
Ами не, няма нов служител на автомивката. Докато ми мият колата си пия кафето и гледам как я мият и виждам служителя.
Как е попаднал лака в колата не знам. Не ме поканиха да гледам докато и свалят старата боя и полагат нова. В първия пост описах, че в колата миришеше на боя. Закарам я на автомивката, обясних и те казаха че с машината, с която обдухват в купето ще се премахне каквото има останало вътре. За това и предположих, че тънък филм е полепнал по стъклото.
И изобщо безмислена се получава дискусията. Зададох конкретен въпрос, на който ако някой потребител не може да отговори, не е задължително да се включва в дискусията. Петя имаше какво да предложи и го направи по същество.

Общи условия

Активация на акаунт