iHerb.com (USA) - сайт за хранителни добавки, храни и козметика - 130

  • 58 656
  • 735
  •   1
Отговори
# 675
  • ULPIASERDICA
  • Мнения: 40
Denis, търсех качествена добавка на основата на нар. Прегледах наличното в сайта и си поръчах на Life Extansion Pomegranate Complete 30 softgels.
Може ли да си кажеш мнението за продукта и как се приема? В маслена среда е и това ме обърква.

# 676
  • Мнения: 10 369
denis, и аз ще имам нужда от желязо. Видях предложенията на предната страница.  А течна версия дали няма да се усвои по-бързо? Какво дози се приемат и как, ако е удобно да припомниш пак. Аз дарявах кръв преди 3 месеца и явно не съм се възстановила още. Попитах личната, тя нищо конкретно не казва. Да си взема нещо и да пия 🤦🏻♀ но ми звучи доста не сериозно. За такъв дефицит става въпрос:
Скрит текст:
IRON      Normal Range: 50 - 170 ug/dL -      моето: 39 ug/dL (LOW)
Total Iron Binding Capacity Normal Range: 250 - 450 mcg/dL     296 mcg/dL
PERCENT IRON SATURATION  Normal Range: 15 - 45 %     13 % (LOW)
HGB Normal Range: 12.0 - 15.5 GM/DL     13GM/DL
MCHC Normal Range: 32.0 - 36.5 g/dL     31.9 g/dL (LOW)  

Не знам какво да поръчМ за максимално най-бързо действие. Благодаря ти 😘

# 677
  • София
  • Мнения: 36 187
Denis, търсех качествена добавка на основата на нар.
Скрит текст:
Прегледах наличното в сайта и си поръчах на Life Extansion Pomegranate Complete 30 softgels.
Може ли да си кажеш мнението за продукта и как се приема? В маслена среда е и това ме обърква.
Хубав продукт е.
Според мен, е по-добре да се приема на гладно... защото ефекта идва от Пуникалагин-а - полифенол, елагитанин, активното вещество на нара. Иначе са посочили и какво е кол-вото на Пуниковата киселина - тя е добита от семената на нара, вид масло?!... защото това е някакъв бленд... т.е не е чист екстракт с пуникалагин.
Ако искаш го приемай след хранене... но, тогава ефекта ще бъде по-слаб... а това няма как да разбереш  - особено ако ще се чистят плаки от артериите и т.н.(ССЗ)  или се очаква п/вовъзпалително, антиоксидантно действие ( като ефект), блокер на пролиферация ( не обичам да коментирам и споменавам са подобни ефекти на добавките ... защото това трябва да се направи от лекар) и т.н.


denis, и аз ще имам нужда от желязо. Видях предложенията на предната страница.  А течна версия дали няма да се усвои по-бързо?
Скрит текст:
Какво дози се приемат и как, ако е удобно да припомниш пак. Аз дарявах кръв преди 3 месеца и явно не съм се възстановила още. Попитах личната, тя нищо конкретно не казва. Да си взема нещо и да пия 🤦🏻♀ но ми звучи доста не сериозно. За такъв дефицит става въпрос:
Скрит текст:
IRON      Normal Range: 50 - 170 ug/dL -      моето: 39 ug/dL (LOW)
Total Iron Binding Capacity Normal Range: 250 - 450 mcg/dL     296 mcg/dL
PERCENT IRON SATURATION  Normal Range: 15 - 45 %     13 % (LOW)
HGB Normal Range: 12.0 - 15.5 GM/DL     13GM/DL
MCHC Normal Range: 32.0 - 36.5 g/dL     31.9 g/dL (LOW)  

Не знам какво да поръчМ за максимално най-бързо действие. Благодаря ти 😘
Посочих два продукта Желязо - хубави форми, с висока бионаличност - доказано ( през годините)  че са с добър ефект ( при много бременни момичета  и кърмачки Simple Smile ) - така че ти си прецени.
Дали течна форма е по-добър избор?! - не мога да отговоря.... зависи от продукта, формата, доза... дори начина на прием.
Дозата - зависи от формата и най-често, производителя посочва оптимална доза на прием.
Желязото се попълва бавно, с месеци... а и така трябва да бъде. Не е добре ако се приемат високи дози, с идеята бързо попълване на дефицити ( поне според мен... ако искаш се консултирай с Хематолог... така е редно, а и не е много нормално за 3 месеца, да не са се възстановили нивата на желязо... пак според мен Simple Smile  ... много е възможно, да имаш някакви други дефицити - вит.Д, цинк... магнезий... ФК, В12...?!
От това което виждам - имаш умерен дефицит на Желязо ... по-сериозно е, ако отидеш в ЖДА.
Най-правилно се тълкува желязото, когато се пуска целия т.н. Железен панел ( който включва - трансферин, феритин...)
Включи и храни богати на желязо ( ако искаш по-бързо и по-безопасно да повишиш желязото ... Спирулина, Лактоферин ...Коластра... вит. С )

iHerb® Код:    YUL919

Последна редакция: вт, 21 ное 2023, 08:08 от denis©

# 678
  • Русе
  • Мнения: 2 166
Някой ложе ли да ми каже Акцията, която тече в момента до кога е валидна, че не намирам. Благодаря.
И някой ползвал ли е https://www.iherb.com/pr/life-extension-optimized-ashwagandha-60 … an-capsules/16416, ако може отзив. Помага ли при високи нива на стрес.

# 679
  • София
  • Мнения: 36 187
Някой ложе ли да ми каже Акцията, която тече в момента до кога е валидна, че не намирам.
Скрит текст:
Благодаря.
И някой ползвал ли е https://www.iherb.com/pr/life-extension-optimized-ashwagandha-60 … an-capsules/16416, ако може отзив. Помага ли при високи нива на стрес.
До 21.11 (днес)  - 20:00ч. н.в.
На банера, който пуснах е посочено Simple Smile ... 10 АМ е 20:00н.в. ( промоциите винаги тогава се сменят)

# 680
  • Мнения: 1 817
Денис, няколко въпроса /нали си знаеш-по точки Innocent /
1. Ако се приема 1500 мг масло от крил, колко капсули масло от чесън е добре да се вземат  от този както каза ти за надграждане  при борбата с холестерола. В случай че на следващите изследвания няма ефект от пиенето на крил половин година, ще включим червен ориз/ чувам много добри отзиви от няколко приятели/
2. Задължително ли е витамин Д да се приема с К, има ли някакви противопоказания за К? Четох преди, че ти си доволна от този на CGN/нищо, че не е с К/?
3. След като витамин Ц е много тук https://www.iherb.com/pr/california-gold-nutrition-gold-c-usp-gr … ie-capsules/61864, то кой препоръчваш и лошо ли е да е толкова много /нали излишното се изхвърля Thinking/.
Скрит текст:
Виждам, че цената все още е повече от прекрасна. Знам, че ще ми кажеш да пия капсулата на половина- което ще рече да я отварям, разделям, а на мен просто не ми се занимава и винаги си я пия цяла
4. Един мой познат- високо образован, на висок пост /ако има значение/ ми каза съвсем сериозно, че не е добре дълго време да се пият витамини от групата Б, че
Скрит текст:
цитирам- докарвали рак. Thinking
Има ли някакви статии по въпроса или нещо, което да доведе до този извод или поне бегла представа защо се носят такива слухове? Ако беше някой друг да ми го каже, нямаше да се замисля, но ....Благодаря ти!Purple Heart

Последна редакция: вт, 21 ное 2023, 20:57 от Nil desperandum!

# 681
  • Мнения: 10 787
Не съм Денис, но да кажа за витамините B. Години наред се твърдеше, че B17 лекува рак и хората, включително онкоболните го го пиеха. След това тази теория беше отречена и стана много трудно човек да се сдобие с него. В Бг се твърди, че B12 e вреден за онкоболни и даже има продукт, който съдържа останалите витамини, без B12.
Понеже съм в темите за рак във форума от 8 години и в тях пишат доста компетентни хора, никой досега не е посочил клинично проучване, което да доказва която и да е от тези теории.
За сметка на това, скоро четох статия за връзката между липсата на B12 в организма и Алцхаймер, и деменция.

# 682
# 683
  • Мнения: 222
Здравейте!Дали ще има ден с по-големи отстъпки, във връзка с кампанията Черен петък или само -22% на различни групи добавки?  Нямам опит в пазаруването от този сайт и се чудя дали да чакам по-големи отстъпки или по-добре да не се чудя и да поръчвам каквото съм намислила

# 684
  • Мнения: 75
Привет, denis. Simple Smile

Знаеш ли дали този колагенов бустер е достатъчно изчистен, за да е подходящ при кърмене?
Скрит текст:
Детето вече е между 1г и 2 г. и се храни разнообразно, само веднъж на ден изпива малко количество изцедена кърма, ако това има значение
https://www.iherb.com/pr/ageless-foundation-laboratories-ultrade … 60-capsules/44840

Благодаря ти!
Скрит текст:
За другите си продукти са посочили, че не са, но за този конкретно не намирам нищо. Писах им мейл на hello@agelessfoundation.com, който уж намерих на сайта им, но вече повече от месец никой не ми е отговорил.

# 685
  • София
  • Мнения: 36 187
Денис, няколко въпроса /нали си знаеш-по точки Innocent /
1. Ако се приема 1500 мг масло от крил, колко капсули масло от чесън е добре да се вземат  от този както каза ти за надграждане  при борбата с холестерола. В случай че на следващите изследвания няма ефект от пиенето на крил половин година, ще включим червен ориз/ чувам много добри отзиви от няколко приятели/
2. Задължително ли е витамин Д да се приема с К, има ли някакви противопоказания за К? Четох преди, че ти си доволна от този на CGN/нищо, че не е с К/?
3. След като витамин Ц е много тук https://www.iherb.com/pr/california-gold-nutrition-gold-c-usp-gr … ie-capsules/61864, то кой препоръчваш и лошо ли е да е толкова много /нали излишното се изхвърля Thinking/.
Скрит текст:
Виждам, че цената все още е повече от прекрасна. Знам, че ще ми кажеш да пия капсулата на половина- което ще рече да я отварям, разделям, а на мен просто не ми се занимава и винаги си я пия цяла
4. Един мой познат- високо образован, на висок пост /ако има значение/ ми каза съвсем сериозно, че не е добре дълго време да се пият витамини от групата Б, че
Скрит текст:
цитирам- докарвали рак. Thinking
Има ли някакви статии по въпроса или нещо, което да доведе до този извод или поне бегла представа защо се носят такива слухове? Ако беше някой друг да ми го каже, нямаше да се замисля, но ....Благодаря ти!Purple Heart
1. може да се започне с 2 капс/.дн. и ако няма ефект, да се увеличи на 4 капс./дн.
2. не е задължително - приема (и дозата) на вит. К, зависи от дефицита на вит. Д ... възраст, заболявания и т.н. Ползвам почти постоянно вит. Д и от време на време вит. К ... и да, харесвам продуктите на CGN и най-вече цената им. Simple Smile
3. раздели капс. вит. С  на 2 части - едната приемаш разтворена във вода, сок... другата изпиваш с капс.-та
4. не мога да коментирам, не мога да посоча и информация по въпроса ( поразрови се и сама потърси... или се консултирай с онколози Simple Smile )


Привет, denis. Simple Smile

Знаеш ли дали този колагенов бустер е достатъчно изчистен, за да е подходящ при кърмене?
Скрит текст:
Детето вече е между 1г и 2 г. и се храни разнообразно, само веднъж на ден изпива малко количество изцедена кърма, ако това има значение
https://www.iherb.com/pr/ageless-foundation-laboratories-ultrade … 60-capsules/44840

Благодаря ти!
Скрит текст:
За другите си продукти са посочили, че не са, но за този конкретно не намирам нищо. Писах им мейл на hello@agelessfoundation.com, който уж намерих на сайта им, но вече повече от месец никой не ми е отговорил.
Не мога да помогна. Ако искаш се консултирай с педиатъра... или консултант по кърменето.

Последна редакция: ср, 22 ное 2023, 14:31 от denis©

# 686
  • Мнения: 1 817
Благодаря, Денис! Все пак ти самата не виждаш нищо притеснително в дългосрочно приемане на витамини от група Б, с малки почивки ?

# 687
  • Мнения: 6 010
Здравейте!Дали ще има ден с по-големи отстъпки, във връзка с кампанията Черен петък или само -22% на различни групи добавки?  Нямам опит в пазаруването от този сайт и се чудя дали да чакам по-големи отстъпки или по-добре да не се чудя и да поръчвам каквото съм намислила

Това никой не може да го каже. Първият ден стартираха с -22% на всичко, доколкото помня, но дали ще го повторят в скоро време, при това - с по-голямо намаление, е трудно да се предскаже.

# 688
  • София
  • Мнения: 36 187
Благодаря, Денис! Все пак ти самата не виждаш нищо притеснително в дългосрочно приемане на витамини от група Б, с малки почивки ?
Не съм фен на безпричинното приемане на добавки, дълго време.
За вит. група В - най-правилното е, да се следят серумните нива... на поне по-важните - В12, ФК, В6 ...

# 689
  • София
  • Мнения: 371
Денис,
 тази Омега хубава ли е?
https://de.iherb.com/pr/now-foods-dha-500-fish-oil-double-streng … 0-softgels/116587

Благодаря предварително ♥

Код за iHerb RMN536

Общи условия

Активация на акаунт