Женени заради детето

  • 15 704
  • 420
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 3 254
Грижата има много измерения. Привързаността на едно дете не е равно на ползата и грижата за него. Ако отказваш на едно дете за негово добро, то вероятно ще те мисли за "лошия".
Споделеното родителстване е все по-желано от мъжете, след като се популяризира като опция. Което и според мен е по-справедливата опция. Разбира се изключваме случаите на бебе до 2 години. И естествено има и такива мъже, на които новата Мими им държи сметка да не прекарват време с детето си и те се влияят.

# 361
  • Мнения: 3 336
Ех, много са податливи на външни влияния тия мъже. Имала съм връзка с разведен с деца, като кажеше няма да мога да пътувам еди-кога си/да ходим на рожден ден на приятелката ти, защото детето има турнир, значи няма и точка. И да бях пърхала с мигли, да вдигам панаири, да плача неутешимо, все тая. То си е до човек.

П.П. Не препоръчвам такива връзки за млади свободни жени без деца, особено с читави бащи. Smiley Ако е някой податлив, а вие сте Мими от офиса, става.

# 362
  • София
  • Мнения: 16 201
И това как точно ще се случи ако сме скарани с майката, обиждаме се на идиот, мухльо и патки/ гъски, а дъщерята под нейно давление не ще да чуе за уроци и си иска екстеншъните?

Абе аз да попитам, щото редовно го чувам тоя въпрос за обратната страна... мъжът защо не е мислил, като е избирал тая жена и се е навивал да й прави дете?Thinking

# 363
  • Мнения: 7 968
Ми същото е, само че в темата е пълно с вой на жени, дето не могат да се разберат с бащите на децата си за нормални отношения и съответно издръжка. Което очакват да се случи със закон и съд. Ако имаше рев на мъж за същото, щях да му напиша и на него да е гледал

# 364
  • Мнения: 22 528
Има и жени като мен. Аз съм се отказала да се разправям. Издръжките при нас са под минимума. Не съм получавала от около 3 години нищо. Преди това най-много по 3 издръжки годишно. Аз цял живот дела ли да водя? Да е жив и здрав. И без неговото участие се справям. Наистина не се и ядосвам отдавна.

# 365
  • София
  • Мнения: 16 201
Ми същото е, само че в темата е пълно с вой на жени, дето не могат да се разберат с бащите на децата си за нормални отношения и съответно издръжка. Което очакват да се случи със закон и съд. Ако имаше рев на мъж за същото, щях да му напиша и на него да е гледал

Ами назад четох, че мъжете били онеправдани. Издръжки не искат да плащат. Та и затова питам, че къде са гледали и на кого се сърдят?

# 366
  • Мнения: 2 636
И да се кара с майката, никой не може да го накара да купува екстеншъни и други аугментации - не виждам къде е връзката с издръжката тук.

Нещо изкривяваме темата - издръжката нали е за основни нужди - храна, дрехи, образование ( не частно), здраве.

Всичко останало си е бонус и не влиза в издръжката.

# 367
  • Варна
  • Мнения: 2 095
Ами не само - за каквото прецени отглеждащия. Там е проблемът най-вече, че като не са на едно мнение родителите, решаващ е гласът на отглеждащия.
В случая не коментирам говедата дето не плащат.

# 368
  • Мнения: 2 636
Ами не само - за каквото прецени отглеждащия. Там е проблемът най-вече, че като не са на едно мнение родителите, решаващ е гласът на отглеждащия.
В случая не коментирам говедата дето не плащат.

Е той може да прецени нещо, което не е нужно според другия родител.

Частно училище, ваканция в чужбина, китара, фотоапарат за 3000 лева..

Все хубави неща, но не жизнено важни.

# 369
  • София
  • Мнения: 16 201
Да, но и даващият издръжка може да прецени да не плати за нещо, което е жизнено важно.

Иначе назад се говореше за равно време за гледане - за мен това е добре и правилно, но то не гарантира поравно покриване на разходите. Защото освен храна и ежедневни нужди, дете има още много разходи. И ако някой се запъне и реши да ощетява детето, защото другият родител посмял да се раздели с него - никой не може да го спре.

# 370
  • Мнения: 7 968
Ами не само - за каквото прецени отглеждащия. Там е проблемът най-вече, че като не са на едно мнение родителите, решаващ е гласът на отглеждащия.
В случая не коментирам говедата дето не плащат.

Но другия има право само да плати, нали така?
Е заради това не се получава както искате. Никой мъж не би плащал да кажем сериозна част от доходите си без да се чува мнението му. А за да се стигне до развод в повечето случаи мъжът и жената са се доказали до положение на пълна непоносимост и изобщо липса на нормален диалог, от там останалото е следствие

# 371
  • Мнения: 17
Масово надават вой самотните родители не заради частно училище и фотоапарат за 3 бона, а защото издръжка от 200 лв стигат само за две влизания в аптеката. 200 лв не стига за отглеждане на бебе, камо ли за тийн.
Минималната издръжка е смешна, делата за увеличаване и взимане са порнография .Не съм била все още самотен родител, но като дете бях в такава ситуация. Ами не е секси да ядеш три филии хляб на ден, а да видиш неотглеждащия родител да набива кебапчета и кюфтета в заведение. В същото време се правят циркове на делото за издръжка.
Шапка им свалям на хората, които са се разбрали за съвместно попечителство.

Пс. Пълната непоносимост не е оправдание за ощетяване на детето, поне не и за един отговорен родител, независимо от пола.

# 372
  • Melmak
  • Мнения: 10 172
Защо разводът да означава пълна липса на диалог? Има хора, които се разделят и нормално. Има и бащи, които си гледат децата след това. Помня една позната, вече тийнейджър. Имаше компютър от баща си, телефон (тогава още бяха много скъпи, преди смартфоните) за да се чуват. Момичето имаше талант да рисува и трябваха доста пари за материали, учеше в такова училище. Винаги баща й ги купуваше и подкрепяше таланта й. Не знам майката да е имала нещо против таткото да се грижи за дъщеря си. Но това е много далече от минималната издръжка от 200 лв, която и за храна не стига, камо ли за друго. В студените месеци вече и отоплението е безбожно, какво остава за глезотии.

# 373
  • Мнения: 22 528
Никога не знаеш кой как се е разделил. И ние не сме се били и може да се каже, че сме се разделили нормално Simple Smile Аз обаче с години не съм се чувала с бившия ми мъж и не искам нищо от него. В много, ама много крайни ситуации само сме се чували и това е. Няма начин да обсъждам нещо с него и да вземем решения заедно.  Понякога съобщавам нещо и той се съгласява, понеже не е проблем за него, става дума за време, през което да речем дете ще е заето с нещо. Ако е могло да взимаме заедно решения, нямало е и да се разведем. Мъдростта ми се изразява в това, че аз дори не опитвам да мисля за общи решения и всички сме доволни:)

# 374
  • Мнения: 42
И това как точно ще се случи ако сме скарани с майката, обиждаме се на идиот, мухльо и патки/ гъски, а дъщерята под нейно давление не ще да чуе за уроци и си иска екстеншъните?

Абе аз да попитам, щото редовно го чувам тоя въпрос за обратната страна... мъжът защо не е мислил, като е избирал тая жена и се е навивал да й прави дете?Thinking

Виж, хората се развиват и променят с годините. За добро или лошо...
Дивата купонджийка с която си посрещал Джулай морнинга на брега на морето се е прервърнала в закръглена, асексуална, домакиня, вманиачена в CandyCrash. Петък докато мъжа й разхожда кучето има навика да отваря камерата и да изяжда половин литрова кутйя шоколадов сладолед, скрита зад пакетчета грах и печени чушки от свекървата.

Скучноватият, пъпчив колега, дето се изчервяваше при всеки разговор е станал директор продажби в немска фирма и се е зарибил по кайтсърфинга. Често пуска сторита от различни кътчета на света, заедно с новото си гадже - колумбийка, модел на еротично бельо.

Или ти си си същата, каквато беше преди 10-15-20 години?

Иначе rf22 e Напълно прав- реално мъжът при раздяла, няма никакъв, ама никакъв начин да участва във възпитаването на детето, за което чинно трябва да плаща издръжка.
Системата го позволява и 95% от жените се възпозлват, къде тикани от наранено его, къде от загрижени съвети на адвокати, или прост материален интерес...

По темата - не си заслужава. Детето няма да ви е благодарно, напротив. Не си пропилявайте живота, не травмирайте детето, създавайки му грешна представа за що е това семейството.
Бъдете смела и намерете сили да постигнете живот в който се събуждате с усмивка, всяка сутрин.

Общи условия

Активация на акаунт