Модни тенденции в прическите и всичко за косата - 20 тема

  • 46 160
  • 708
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 39 579
Много съм доволна от резултатът

# 691
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 286
Коя е най-малко безвредната марка боя за коса (ако съществува такова понятие)?

# 692
  • Мнения: 1 862
Тоест,коя е най-вредната боя ли? Палете ми докара страшен косопад.

# 693
  • София
  • Мнения: 4 736
Добър вечер
Трябва ми прическа за бал(ще съм гост)и ми се иска са е нещо което мога сама да си направя .... Гледам клипчета от нета но не намирам нищо засега

# 694
  • Мнения: 9 007
Сложи снимка как ще си облечена (подобна, ориентировъчна) и горе долу снимка каква ти е косата в момента. Вечерно ли е събитието или дневно, ще се танцува ли? Какви прически предпочиташ, примерно аз не обичам кок, само веднъж съм си правила за официален повод.

# 695
  • София
  • Мнения: 4 736
Риза с панталон


Косата ми е до кръста ,бала ще е след 15 часа,няма да се танцува ,т.е. няма да е тип дискотека ,но съм с две деца на 2 и 8г  ,обувките ще са балеринки ,не обичам много кок

# 696
  • Мнения: 9 007
Според мен с пола/рокля е по-добре, щом го наричаш бал. Обувки балеринки са много удобни, но като ходиш с децата, сложи поне 4 см ток, за да придаде елегантен вид.  Този цвят на панталона се доближава малко към дънков и малко прави ризата ти по-ежедневна. Имаш ли тъмно син панталон, или официален панталон друг цвят.

С дълга коса до кръста можеш да си я изправиш с преса, за да я подчертаеш и да 'не пречи', а да бъде като фон на  шарката на ризата, която ще бъде акцента на тоалета.
пример:
Скрит текст:

Но ако ежедневната ти прическа е с права пусната коса, трябва да направиш нещо различно, за да 'хванеш око'. Да кажем направи я чуплива, рошава, на букли. Но тогава сложи още по-висок ток, вземи си и балеринките и малко преди да влезеш, смяна на обувките. 8 годишното ще пази 2 годишното, защото мама е на висок ток. Simple Smile

Можеш да я направиш и прибрана, нагоре, за да те издължава още, в допълнение на високия ток. В този случай трябва да подготвиш косата, накъдряне (маша, ролки, спиш на плитки, както можеш), за да е ефектно при вдигането, и намираш едни фибички с цвят на косата ти, да придадат форма. И не забравяй и обеци.
пример за много лесна прическа:
Скрит текст:

Дългата коса изглежда по-добре с голи рамене, рокля, елегантен потник с пола, според мен, постави косата изцяло отзад, на гърба.

Ако до сега си нямала бретон, сега е момента, да си направиш, ще бъдеш различна. Иди на фризьор и кажи, че искаш само бретон.

Още една идея, боядисай се в нов цвят за срещата/бал.

# 697
  • Мнения: 18 587
А моето мнение е,че никаква по-офиациална прическа няма да стои добре на това ежедневно облекло.
Реално дънки и ризка ще носиш.
Нямаш официален елемент никакъв.
Ще бъдеш и с ниски обувки.
Ако прическата искаш да е по-официална или малко по-елегантна трябва да си и с една идея по- официален тоалет.
И не казвам да е нещо супер лъскаво като за сватба.
Вече не е и модерно.
Но все пак това е бал. И е хубаво да бъдеш с рокля или пола.
С нещо по-елегантно.
Това са съвсем ежедневни дрехи.
Така изглеждат на снимката.
Не са за бал.
Знам, че всички си имаме вкус.
За някои хора удобството е преди всичко.
Разбирам, че си майка на две малки деца и,че някои хора си обичат ежедневното облекло.
Но случаят изисква да има по-официално такова.
И прическата не е задължително да е някаква сложна. Но просто на панталон тип дънки и риза не отива твърде нагласена и стилизирана коса.
Според мен ако ще си с панталон и риза може някоя небрежна плитка.

Кок на панталон и риза стои нелепо.
Ако ще си с това облекло изправи косата или я накъдри с ретро преса. И това е.

Последна редакция: сб, 25 май 2024, 14:03 от Caroline_Bingley

# 698
  • Мнения: 23 297
За този тоалет аз не бих правила нещо специално, няма да е в унисон.Една преса на косата, за да е подредена ще е ок.

# 699
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 286
Възможно ли е след едно-две изправяния с преса скоро след това косата да ми е адски суха и с поява на много цъфтежи или си въобразявам и проблемът е другаде?

# 700
  • Някъде там
  • Мнения: 4 874
Възможно ли е след едно-две изправяния с преса скоро след това косата да ми е адски суха и с поява на много цъфтежи или си въобразявам и проблемът е другаде?
Ако не е използвана термозащита и пресата е била на високи градуси, си мисля, че е напълно възможно.
Друг вариант е неправилна грижа и неправилни продукти, като пресата също е спомогнала.

# 701
  • Мнения: 2 969
Възможно е, ако е ползвана неправилно и на високи градуси. То не е баш цъфтеж, а изгаряне.

# 702
  • Мнения: 3 434
На колко градуса се ползва пресата? Никога не съм ползвала и се извинявам ако е тъп въпроса 😔

# 703
  • София
  • Мнения: 3 898
Зависи от гъстотата и дебелината на косъма, ако е над 180 градуса, променя цвета на боята (сваля боята тоест, ако косата е боядисана).

# 704
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 286
На колко градуса се ползва пресата? Никога не съм ползвала и се извинявам ако е тъп въпроса 😔
Зависи от косата и личните предпочитания. Моята преса е до 230⁰C, но я ползвам на 200-210.
Обикновено опциите за градуси са от 180-190⁰ до 200-240⁰ максимална температура.

Общи условия

Активация на акаунт