Плюшкин

  • 3 427
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 872
Хич не обичам да трупам неща,който не използвам.Всичко ,което мисля ,че не ми е нужно и няма да го използвам, гледам да го разкарам.

# 31
  • Мнения: 936
ТРупам, трупам, трупам, НО в един момент решавам , че ще разчиствам и изхвърлям доста. Минах на принципа, че 2 г. като не е използвано нещо, няма и да потрябва повече.

# 32
  • Мнения: 3 491
Да не забравяме, че при Плюшкин всичко е било надлежно описано и систематизирано. Колко от вас могат да се похвалят с това? Mr. Green
Сериозно?!? Ей това е да си хлапе и да четеш класика колкото заради шестицата в час по литература - толкова ценни моменти се губят. Де Ваня, жива да си, отивам да препрочитам "Мъртви души". Точно навреме ми идва - днес цял час обикалям из Интернет да си търся модел за описание и систематизиране на дома, че мразя да хвърлям, и това си е.

# 33
  • Мнения: 811
Не съм Плюшкин,всичко мога да изхвърля,сантиментални джиунджурии също.Не обичам да се задръствам  Mr. Green

# 34
  • Мнения: 445
Благословени са ремонтите,че ме карат да преравям всички шкафове. Края на август се пренесохме в ново жилище и направихме основен ремонт навсякъде без кухнята, защото и без това трябваше да се сменят шкафоветв и балатума. Та сега му дойде времето и се развихрих. Имам един шкаф, в който прибирам всички опаковани дълготрайни неща (вафли, кроасани, боб, сухи супи, абе каквото се сетиш). Викам му шкафа с "КОЛЕДНОТО МЕНЮ" Grinning Grinning Grinning, защото общо взето, ако взема да се разровя на Коледа, няма нужда нищо да пазарувам. Та проблема е че не гледам какво има вече в него, а продължавам да трупам. Това е на промоция, другото е изгодно....
Полезно е да го разровиш! (Открих два пакета макарони, сума ти вафли и кроасани, близалки и т.н) И всичко това откакто сме се нанесли. Ще почна да си записвам какво слагам в шкафовете! Joy Joy Joy

# 35
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 844
Пазя ревностно само плюшените си играчки, снимките и писанията си. Друго не...

# 36
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Откакто живеем в близост до истински Плюшкин.......нямащ равен на себе си и засенчващ дори оригинала и смърдящ на мъртвите  души , прах и стърготини от старите си предмети,  не съм.........

# 37
  • България Сливен
  • Мнения: 245
Хвърлям и хич не ми пука!Много обичам пролет и есен при смяната на дрехите да напълня два чувала дрехи и като си отворя гардеробите те полупразни! Ако ги оставя пак носим по-старите дрехи, а така си обличаме новите. Лошото е само, че няма къде да давам тези чували и с мъка на сърцето ги оставям до контейнера за смет.

# 38
  • Мнения: 1 400
Не съм Плюшкин,но като при него всичко ми е систематизирано и описано,като съм се водила от чисто практични съображения.Имам тефтер ,в който е описано къде и какво е сложено.Ако нещо преместя,веднага отбелязвам и така посля не се налага да изпразвам целия гардероб ,за да намеря еди-какво си.И не се затормозявам да помня какво къде съм прибрала-отварям тефтера и там си пише.Шкафовете ми са (само не се смейте),тематично подредени и търсенето после не ми отнема много време.
Лелеее, разби ме! И аз искам така!
Аз общо взето съм Плюшкин, но не в най-изроденият му вид. Често ме хващат бесните и хвърлям наред, но после съжелявам - за това, за онова. Имам си едно две шкафчета, в които цари същински творчески хаос  #Crazy (разбирай- бардаченце  Mr. Green) Не дай си боже да му потрябва нещо на моя мъж точно от някое от тези шкафчета - какво ми чуват ушите не е истина. Обаче, важното е, че каквото и да търся - намирам го на минутата  Wink

# 39
  • Мнения: 12
според Фън Шуй трябва постоянно да правим почистване на домът си,защото носим откъде ли не различни вещи,натрупваме предмети,които може да носят отрицателна енергия.

# 40
  • Мнения: 2 254
Да,да..все си казвам:този път ще изхвърля доста неща...Ами като започна да преглеждам-всичко си ми трябва...А ,кажете сега билети от концерт на U 2 така лесно ли се хвърлят???
Сериозно,трябва да се стягам,много ненужни неща има в къщи....

Последна редакция: чт, 25 яну 2007, 06:56 от набабатихвърчилото

# 41
  • Мнения: 291

Цитат
Да,да..все си казвам:този път ще изхвърля доста неща...Ами като започна да преглеждам-всичко си ми трябва...А ,кажете сега билети от концерт на U 2 така лесно ли се хвърлят???
Сериозно,трябва да се стягам,много ненужни неща има в къщи....

А знаете ли кое е най-лошото? 4е не билетите от концерта са проблем - те място не заемат, прах не събират Simple Smile Проблемът е, 4е с тях се запо4ва....

# 42
  • Мнения: 505
Трупам здраво излишни предмети и аз не знам за кога  Embarassed Не хвърлям лесно нищо  ooooh!

# 43
  • Мнения: 2 407
Хвърлям всичко ненужно,мразя да складирам.

# 44
  • Мнения: 495
много лесно се разделям с всичко ненужно
не съм вещоманка
колкото по-малко мебели и вещи има около мен, толкова по-добре се чувствам
иначе придобивам усещането, че мъкна всичко на гърба си

Общи условия

Активация на акаунт