Какво ни казват звездите тази седмица – 8ма тема

  • 20 474
  • 325
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 502
А, късметът от какво зависи?
Явно не е от точното разположение на планетите, определен транзит, точен час.

Питам принципно, за лично мнение, или нещо прочетено, или опит Simple Smile

От Юпитер

# 76
  • Мнения: 3 291
А, късметът от какво зависи?

Зависи какво разбираме под късмет, т.е. чрез какво се изявява.
По естествена сигнификация, както писаха по-горе, Юпитер е планета на късмета – Голямото Добро.
Пети и девети дом също се свързват с тези енергии, а според традиционната западна астрология и единадесети – домът на Добрия Ангел.

Оттам нататък анализът става индивидуален и трябва да определим "дозата късмет", която ни е отредена в наталната карта. И съответно в какво евентуално ще сме по-успешни и можем да получим някаква подкрепа, или просто нещата да вървят с по-малко спънки. Позициите на бенефиците се гледат – спрямо ъглите в хороскопа, спрямо светилата (включително дали има дорифория), спрямо по-важните херметични жребии... Има също така и по-щастливи неподвижни звезди, но техните ефекти зависят от техните планети управители – там е отделен анализ, който се извършва с антични правила за оценка, които са много специфични и не се прилагат в модерната астрология.

# 77
  • SF
  • Мнения: 21 500
Не разглеждам елекцията отделно от наталната карта. За деня имам 101 съвпада Simple Smile точни до минутата.
Натално си имам Юпитер върху асц (точен съвпад), а върху тях за деня застава транзитен Марс. Към тях тр. Венера прави секстил, както и към натална Луна, която е управител на МС и натален тригон към асц и Юпитер. Не всичко е перфектно, но няма как да построя идеалната карта за деня.
транзитен У6 Нептун е точно на К6.

# 78
  • Мнения: 1 502
А, късметът от какво зависи?

Зависи какво разбираме под късмет, т.е. чрез какво се изявява.
По естествена сигнификация, както писаха по-горе, Юпитер е планета на късмета – Голямото Добро.
Пети и девети дом също се свързват с тези енергии, а според традиционната западна астрология и единадесети – домът на Добрия Ангел.

Оттам нататък анализът става индивидуален и трябва да определим "дозата късмет", която ни е отредена в наталната карта. И съответно в какво евентуално ще сме по-успешни и можем да получим някаква подкрепа, или просто нещата да вървят с по-малко спънки. Позициите на бенефиците се гледат – спрямо ъглите в хороскопа, спрямо светилата (включително дали има дорифория), спрямо по-важните херметични жребии... Има също така и по-щастливи неподвижни звезди, но техните ефекти зависят от техните планети управители – там е отделен анализ, който се извършва с антични правила за оценка, които са много специфични и не се прилагат в модерната астрология.
Моля за повече информация относно 9 дом като дом на късмета ?
Имам стелиум там

# 79
  • Мнения: 5 862
9 дом не е ли също и чужбина, ако имаш там Венера може да означава брак с чужденец или брак в чужбина?

# 80
  • Мнения: 61
Бих искала и аз да попитам нещо на тема елекция. С годеника ми планираме да сключим брак през лятото на 2025г.  Наскоро реших да погледна за възможни дати и ми направиха впечатление транзитите в неговата карта. Транзитни Сатурн и Нептун ще квадратират натален Нептун през цялото лято, като в началото на лятото и Юпитер ще се присъедини към тях в Т-квадратура. До края на лятото само опозицията на Юпитер към Нептун ще се разпадне. Въпросът ми е: според вас по-добрият вариант ли е да се избегне Т-квадратурата с участието на Юпитер или има ползи от него, заради съвпада му със стелиума в рак?

Ето я картата в началото на лятото:

# 81
  • Мнения: 3 291
Нептун не играе съществена роля в брачна елекция, нито по транзити за бракосъчетание.
Датата и часът задължително се избират спрямо наталните карти на двамата, а не сами за себе си.

Първо помислих, че за Нептун в елективна карта питаш.

# 82
  • Мнения: 61
Добре в случая, ако разглеждаме Юпитер като У7, квадратурата му с транзитен Сатурн от 7ми дом по-зловредна ли е от съвпада със стелиума в рак? Имам предвид заслужава ли си Юпитер да прави съвпад с Венера и Меркурий на цената на това да е квадратиран от Сатурн? Също така транзитен Юпитер ще направи опозиция към нат. Юпитер през лятото. И като цяло в елекциите винаги ли разглеждаме само традиционните планети?

# 83
  • Мнения: 3 877
Това с елекциите на дати за брак и тем подобни вече не го вярвам много. Гледам основни неща (ретроградия на лични планети и тн) ама от там нататък… вече имам доста примери пред себе си на хора, сключили бракове на ретроградни венера/меркурии и са супер стабилни години наред, без кой знае какви сътресения. Наталната карта е важна.

# 84
  • SF
  • Мнения: 21 500
Ако имам избор, не бих се женила на ретроградна Венера или Меркурий, нищо че директният им ход не дава никакви гаранции.
Поне на гостите, които ще идват на сватбата да им е по-лесно. Да не закъсняват, да не объркат ресторанта, да си получат поканите, да им станат добре корекциите на костюмите...

# 85
  • Мнения: 2 268
Нямам нищо в 5ти и 9ти, но пък Юпитер ми е в 11ти.

# 86
  • SF
  • Мнения: 21 500
Аз имам Луна в 9-и дом и Юпитер върху Асц.
А защо заговорихме за този 9 дом, че нещо съм пропуснала, вглъбена в собствената си елективна карта.

# 87
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 126
9 дом като дом на късмета.
Имам Юпитер и Марс там, в Овен.

# 88
  • Мнения: 3 291
Добре в случая, ако разглеждаме Юпитер като У7, квадратурата му с транзитен Сатурн от 7ми дом по-зловредна ли е от съвпада със стелиума в рак? Имам предвид заслужава ли си Юпитер да прави съвпад с Венера и Меркурий на цената на това да е квадратиран от Сатурн? Също така транзитен Юпитер ще направи опозиция към нат. Юпитер през лятото. И като цяло в елекциите винаги ли разглеждаме само традиционните планети?

Такава прогностика не се прави само по транзити. Има още дузина прогностични метода, че и повече. Трябва да се види какво ви се активира на двамата за брак. Гледат се и годишните солари за годината, когато планирате да се жените.

Планетите от септенера са основни сигнификатори. За някои специфични неща може да се вземат допълнително Уран, Нептун и Плутон, макар че не е задължително /може и без тях/, но за брачни елекции те не са сигнификатори.

# 89
  • SF
  • Мнения: 21 500
Не са сигнификатори, но един Плутон в 1 дом или управител на ъглов дом, подкрепен от други тежки планети, няма да стои добре. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт