Какво се радвате, че сте научили от родителите си?

  • 4 618
  • 95
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 490
@Qosata, мисля така беше зададена и темата.. да кажем какво се радваме, че сме научили. Разбира се , перфектни хора няма , перфектни родители също.

...и аз имам неща с които не съм съгласна и съм ги променила за себе си и за децата си. Някои наистина побъркват майка ми, но все пак имам и свой критерий . Това не пречи да ценя безкрайно това което са ме научили и най най най вече точно факта че са ме научили да имам кртиерий .

# 31
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 949
Не знам. От майка ми само вярата в Бога! И донякъде спестяването. Това да не бързам с покупката на Нешо.
Баща нямам.
С майка ми сме много различни, те винаги иска да угоди на хората, мн е довеерчива. Дава на заем, наема не й дават на време редовно. Спестява , но не смее да се отпусне малко. Тя е Плюшкин.
Аз съм по -избухлива . Не ми дреми и говоря истината, който иска да се разсърди. Ранима съм. Тя по -лесно приема нещата. Имаме един и същ брой абонати. Аз се тръшкам, тя ми вика , никога не съм страдала за абортите. Аз обичам животните тя не особено.

# 32
  • Мнения: 5 280
Колкото за добро, толкова и за лошо майка ми ме научи да не завися от никого, да не търпя нищо, което смятам за нередно и най-вече да работя като вол.

# 33
  • Мнения: 7 482
Висока летва ми поставяха родителите ми във всяко отношение, може би защото знаеха, че имам потенциал. Всичко дължа на тях, хората, които срещнах след детските си години твърде малко са оказали въздействие върху мен. Възпитаваха ме да контролирам чувствата си и да не показвам емоции. И винаги да вярвам в доброто.

# 34
  • Мнения: 661
Моите родители ми дадоха мегдан с ученето. И ме научиха на разумно отношение към парите.

# 35
  • Португалия
  • Мнения: 4 483
............................................ И ме научиха на разумно отношение към парите.
много полезно знание!
но, ...учи ли се? или е вродено усещане?!
мисля по въпроса,откакто давам  на моите 16годишни свобода ,да правят каквото искат с парите си
 виждам каква разлика се явява в два  индивида-заедно отраснали, еднакво обучавани, на равно поставени във всичко...

Последна редакция: пт, 01 сеп 2023, 20:09 от Mamagemelar

# 36
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 949
............................................ И ме научиха на разумно отношение към парите.
много полезно знание!
но, ...учи ли се? или е вродено усещане?!
мисля по въпроса,откакто давам  на моите 16годишни свобода ,да правят каквото искат с парите си
 виждам каква разлика се явява в два, индивида-заедно отраснали, еднакво обучавани, на равно поставени във всичко...
учи се до време, после всеки си решава как да се разполага с парите

# 37
  • Мнения: 661
Когато добрите гени не вършат работа, на помощ идва неволята Satisfied

# 38
  • Мнения: 681
Моят баща ми показа какво е Истински мъж и впоследствие си търсих и намерих точно такъв съпруг.
Някои от мъжките му качества притежавам и аз.

# 39
  • Мнения: 2 537
Че няма “не мога”, има “не искам”.
 
Че думата “не” означава “не” и не е нужно да се оправдавам след нея.

Че е важно човек да бъде спретнат, да уважава, да се грижи и да обича преди всичко себе си, за да може да даде това и на останалите.

Че най-важното качество на човек не е красотата му, ума му, хитростта му, далновидността му, а адаптивността. Можеш ли да се адаптираш - можеш всичко.

Не трябва да се закъснява. Това е уважение към твоето време и това на останалите.

Най-вече ми дават и до ден днешен сигурност, че каквото и решение да взема, дори да не сме на едно мнение - ако нещо се обърка ще ме подкрепят и ще ми помогнат, но ще ми покажат грешките.

# 40
  • Мнения: 1 608
От баща ми попих любовта към рок музиката, уменията да поправям ПОЧТИ всичко счупено и разглобено вкъщи, и да се оправям с 2. С 200 се научих да се оправям като започнах да получавам хубава заплата.

От майка ми, за добро или лошо взех разбирането, толерантността и състрадателността  към хора и ситуации - не всички, разбира се! Научих се, че е изключително важно да показвам и казвам на детето си всеки ден, колко безумно много го обичам. Искам синът ми да усеща същата безусловна любов, която аз усещах като малка.

Последна редакция: пт, 01 сеп 2023, 22:35 от Luellis

# 41
  • Мнения: 1 066
Аз уча децата си на толерантност,човещина,търпение,трезво мислене...Да уважават хората,да не са конфликтни.Казвам,че нашето семейство е кола всеки от нас е колело от нея и ,че няма как тя да се движи ако всички ние не се въртим в една посока.
Начина ми на мислене е изграден от родителите ми,така че,това е,което съм научила от тях.Имам сестра,която коренно се различава от мен и това е нещото,което не мога да си обясня-как едни и същи родители са възпитали абсолютно противоположни личности🤔

# 42
  • Мнения: 2 007
От баща ми научих, че обещаеш ли нещо, трябва да го изпълниш. Както казва той: думата ти трябва да тежи на място. Децата са нашата гордост и нежност. Те имат нужда и от двете. Имай вяра в тях и техните възможности. Семейството е нашата крепост. Решенията се взимат заедно в семейството, а не еднолично. Не накърнявай своето достойнство. Изгубиш ли го, няма как да си го купиш. Не може без уважение в едно семейство.  То трябва да е взаимно.
Майка ми е винаги усмихната. Умее да разведри обстановката. Дори и да нямаше  кой знае какво в къщи, умееше да си посрещне гостите, да им бъде уютно . Толкова спокойно и усмихнато беше у нас. Тя знаеше как да го постигне. Жената трябва да е привлекателна не само извън дома си, но и в къщи.
И двамата казват, че много неща не знаят, но човек цял живот се учи и когато е любознателен и чете, нещата се получават.
Някак дребни нещица, а те толкова много ми повлияха. И двамата са живи и здрави. Гледат се. Брак над 60+ години. Знаят как да запазят ценностите на своето семейство. Обичам ги и им благодаря за това на което са ме научили.

# 43
  • Мнения: 3 284
Днес ценя и се сещам за следното (утре може да се сетя друго, все пак цялата са ме направили, после само малко се донаправих аз):

*От татко ми научих, че всичко може да е интересно и вълнуващо - ама всичко, всичко и да пазя живота, че и най-малките мухи и паячета и растения са живи и ценни
*От майка ми научих да обичам книгите и никога да не се отказвам, ми пак да пробвам.

мерси за темата Simple Smile

# 44
  • Мнения: 2 288
От родителите си научих всичко най-важно за своя живот!

Баща ми ми беше пример как един мъж трябва да се грижи за жена си и дъщеря си и как да ги обича! Вярвам, че си намерих и аз такъв!

Научих се колко много труд е необходимо честно да си изкарваш парите, как да изградя собствен бизнес как да работя всеотдайно и с интегритет към всички!

Показаха ми какво е да си родител - но не само на думи, а да си винаги там за детето си в точното време и точно толкова колкото трябва! Вси още продължавам до разчитам на тяхната мъдрост и съвет и се надявам да го получа, когато и аз стана майка!

Най-важното за мен възпитаха ме и ме обучиха във вяра и любов към Бога и словото Му, научиха ме и ми показаха как да чета Библията и да я разбирам духовно, не само буквално. За мен това беше спасително в много ситуации, в други ми помогна да взема правилните решения и не на последно място ми даде вяра да повярвам в чудеса и да видя тяхното изпълнение в моя живот! Това ме направи силна пред огромни изпитания и планини!

Едно също много важно нещо, което научих от тях е търсенето на смисъл във всичко - вярвам, че това ми отвори очите за света на изкуството, литературата, любовта към метафорите, алегориите и дори оформи музикалния ми вкус да търся и откривам значими за мен произведения. Мисля, че ме направи малко по-прозорлива!

Общи условия

Активация на акаунт