С какво ви дразнят хората?

  • 48 250
  • 995
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 5 722
В контекста, дразни ме все по-широката лична граница на хората. Балон, който непрекъснато се надува . Сакън, всяко действие е нарушаване на границата. Скоро съвсем скотски ще се живее. Нищо да не питаш, нищо да не казваш и да се усмихваш но дискретно, защото ако си сериозен си темерут, но ако се усмихваш широко се присмиваш...

# 331
  • SF
  • Мнения: 21 469
Хм... да не сменяме темата, но да. Аз предпочитам нищо да не ме питат, нищо да не ме карат да ям, да пия, просто да си се усмихваме мило и да си говорим общи неща. Това важи за разговори с непознати или малко познати хора.
Онзи ден случайно се оказвам в Зара с приятелка на моя позната от университета. И ми задава въпроса "Ама ти носиш ли прашки??? Кой луд го носи това и защо! Все едно си без гащи." И аз мълча неловко. Никога не бих попитала никого, дори и най-близкия си приятел, дали носи прашки. Това никак, ама никак не ме вълнува!

# 332
  • Мнения: 19 194
Що бе, аз бих попитала, да си сверя часовника Simple Smile. Много от въпросите, на които се дразните, се задават просто за запълване на времето и поддържане на някакъв разговор, всеки колкото умее, не че наистина някой се интересува извънредно много от вашите особи.

# 333
  • SF
  • Мнения: 21 469
Аз също се опитвам да пълня време с хора, с които нямаме много за споделяне и се радвам, че не се вманиачават в моята особа. Мерси за предупреждението, наясно съм. Просто не се сещам някога в живота си, по повод истински интерес или престорен такъв, да попитам дали носи прашки и други примерни въпроси, които мога да изброя - за чорапи, за общи хавлии, тоалетни чинии, констипации, проблеми с алкохола, както вече споменах, други разни проблеми.
Като нямаш какво да кажеш и особата действително не те интересува, пълни време с разговори за времето или сподели каква книга ще търсиш за подарък, дали да я сложиш в пликче или да я подариш в кутия и ей такива глупости.
Иначе хората са абсолютно лишени от идея за започване на разговор. Много яка свалка е "Носиш ли бельо? А в момента?"

# 334
  • Португалия
  • Мнения: 4 285
една обща позната на моя приятелка,без да знае колко сме близки,ме обсъждала по точно този повод- че не съм била много любезна,защото не съм я похвалила за новата прическа, за тена след почивката и за новия мъж Joy
бяхме се засякли в ресторант, но и другаде да беше, не бих минала границата от " добър вечер, как сте, децата как я карат?", и то,защото тук така е прието
така и не свикнах,да разказвам за децата си на всеки срещат

# 335
  • Мнения: 1 482
Аз по тоя повод много мразя да ми правят някакви коплименти някакви мои познати, не ми идва отвътре да започна да се кискам и да връщам обратно. Много изкуствено ми идва. Grinning

# 336
  • Мнения: 5 722
И аз забелязвам, че да направиш комплимент на познат но не близък, вече 50/50 е в графа преминаване на границите.

# 337
  • Мнения: 1 131
Мен ме дразни само когато не толкова близък човек ми каже, че съм отслабнала.😂 Хем ми е приятно, защото е факт и се радвам, че е видимо. Хем, "ти какво казваш? Че съм била дебела ли?" Няма угодия. 🤣

# 338
  • Deutschland
  • Мнения: 5 496
Мен не ме дразни когато ми кажат, че съм отслабнала, а винаги последващия въпрос " Да не си болна?". И не е от загриженост, а просто болно любопитство.

# 339
  • Мнения: 7 935
Вечните мрънкалници ме дразнят. Както и тези, които постоянно търсят скрит смисъл зад казаното, или перифразирано по народному- под вола теле.

# 340
  • Мнения: 18 685
Тегаво е това с мнителните и докачливите. Писала съм за позната, която е известна в професионалната ѝ среда с това, че на "добър ден" по едно време отговаряше  "ти какво искаш да ми кажеш". Тя за себе си е чудесен човек, уникална снежинка, но сблъсъкът на такива с външния свят е тежък и неблагодарен.

# 341
  • Мнения: 9 326
Чакайте малко,човек приема комплимент само от най-близките си хора.

# 342
  • SF
  • Мнения: 21 469
Аз се чувствам неудобно, когато получавам повече комплименти, но това хората няма как да го знаят.
За рокля, чанта, обувки, с радост получавам комплименти. Все пак пари съм давала. Simple Smile За килограмите не ми е приятно. Винаги съм била слаба и да се отбележи колко съм отслабнала, е по-скоро като критика. "Ама какво правиш ти!!! Ще се загубиш, ако така продължаваш..." Как продължавам? - не ям, пия хапчета за отслабване, повръщам... Живея си, както си живея, ям си шоколадите, те ме виждат през месец и отбелязват колко съм слаба и как ще се счупя, дори и когато съм килограм-два нагоре. Това не е комплимент и ме дразни.

# 343
  • Мнения: 10 436
Мен пък ме дразни тази политкоректност, която превзе толкова хора в последно време. Вече дори и с близки хора трябва да премислям всяка дума, за да не засегне някого. Вече спрях да вдигам телефона на много близка приятелка от детството ми. Така е подпалила на тема политкоректност, че почти не мога да разговарям с нея. Ту съм расистка, ту хомофоб, ту незнамсикаква. Ми не мога да обичам всички хора и раси еднакво, за да угодя на всички. Всеки въпрос може или да е обиден или вмешателство в личното пространство. На мен лично не ми е приятно да общувам по този начин. Поначало не съм човек, който любопитства излишно или се меси в нещата на хората, не съм много общителна, но пък, когато общувам искам да е нормално и човешки, а не да премислям по пет пъти всяка дума.

# 344
  • Мнения: 6 931
Poni69 имаш късмет че не си в Германия да видиш какво е правителствена линия и какво значи да се отклониш. Идея можеш да придобиеш само ако попрочетеш историята им от преди 70 години

Общи условия

Активация на акаунт