Февруарчета 2024 - Тема 5

  • 24 014
  • 745
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 198
ToniShu,шийката измерва ли, снимките нормално черно бели ли са и казва подробно и за плацентата нали?

# 76
  • София
  • Мнения: 8 593
Измери шийката, за плацентата не каза по-подробно от това, че е задна, все още ниска (на повечето жени според нея е ниска по това време на бременността) и добре кръвоснабдена. Аз повече и не знам какво да питам.
 
Мен адски ме дразни гърлото вече втори ден (вчера като станах за път леко ме болеше, днес е по-зле), а съм в Гърция. Ще питам доки какво да взема (освен Биозин мама, който си пия вече). Да знаете из Софоя да има някой вирус с гърлобол (и с какви още екстри е)? Или съм само настинала?

# 77
  • Мнения: 229
През последния месец вирус с хрема мина наоколо през Сф. Мн хора подсмърчаха. И аз бях с хрема  един ден и после отхрачване, леко беше. Взех само Осцилококцинум. Детето го разви като по трайна зелена хрема и кашлица.
Биозин мама ми препоръча и на мен АГто за сезона профилактично. Имам и един Панадол в шкафа за спешни реакции, дано не ми трябва.

За Фемина и аз съм чувала кофти истории но за сега нямам лош опит. Това ми беше общо 3то посещение сега (предната бременност бях там за първите 2скрининга и сега 1вия) Без да съм гонила определен лекар. Бяха внимателни, без предпоставки за проблеми съм била обаче.
Този път след БХС като излезе кръвния тест по телефона ми казаха че всичко е с добри резултати, но ми препоръчват 2ри скрининг  бхс до 19гс. Без повод просто се препоръчвал. Гледа се за  Спина бифида и Даун. Стана ми съмнително защото преди 5г нямаше такова нещо. Аг ми каза че   не е нужно да се прави като ми е ок 1вия и така потвърди мнението ми че май са измислили още 1начин за събиране на пари.

# 78
  • Мнения: 3 640
За съжаление аз ставам с голямо удоволствие част от печеларските схеми на всичките болници. Не са Фемина виновни. И в Надежда препоръчат четири ФМ. Да ви кажа, че и по 200лв да са, ще ги правим всичките. Мисълта, че нещо ми е казано и препоръчано, а аз не съм го направила, ме съсипва. За тях това са пари, но за мен това е спокойствие. А нима има нещо по-важно от спокойствието по време на бременност?

Ние в сряда сме на ФМ във Фемина в средата на 16 г.с. и нямам търпение. ♡ Знам, че няма Даун, заради пренаталния тест, но да виждаме бебето си е невероятно.

# 79
  • Мнения: 50
Момичета какъв магнезий приемате?

# 80
  • София
  • Мнения: 487
Момичета какъв магнезий приемате?
На мен ми изписаха магнерич от скоро, но само защото няма магнерот по аптеките (вече мисля, че е наличен). Пия 3х2 на ден, като оплакване имам от време на време стягане на корема.

# 81
  • Мнения: 2 274
Аз явно съм от тези, на които им е спокойно и без да стават част от “печелбарските схеми”. Пренатален бях по-скоро пас. Идеята за него повече ме напрегна от колкото да ме успокои. Първата ми фетална ще е във 22-ра седмица. После не съм сигурна дали ще правя друга.

На ехограф ходя два пъти в месеца, защото си имам АГ на което имам 100% доверие и в момента изграждам с друго АГ, при което ще раждам. Реално получавам достатъчно спокойствие от тези прегледи и си виждам бебето доволно.

# 82
  • Мнения: 514
Аз сега гледам Патрикова за ФМ, нещо май се отказвам лека полека от Фемина и Марковс, но не напълно, засега клоня към Марковс, но ще звънна и при Патрикова да видя, четох хубави неща, а вие имате ли наблюдения? И другия вариант Чучумишев, който ми предложихте тук.
Аз съм при Патрикова вече с две ФМ и съм доволна. Не е по един час прегледа, но е обстоен, държи всичко да огледа, обяснява през цялото време какво е видяла и ако нещо питаш кое какво е от това дето виждаш на монитора - показва и обяснява какво трябва да се види. Можеш и да консултираш с нея например какви изследвания искаш да си пуснеш или ако искаш да чуеш още едно мнение след това на АГ по даден въпрос. Аз последния път я питах за витамин Д, след като (естествено) ми излезе занижен Simple Smile
Никъде в Надежда (болницата или МЦ в мола) не може са ти запише клип с прегледа, само снимки дава и то е добре да й напомниш, че искаш.

Съгласна съм с всичко написано по-горе. Много съм доволна аз от Патрикова, личи си, че е от немската школа - много е спокойна, обяснява всичко и е обстойна в прегледите.
Отговаря на всичко, което я питаш и като цяло те предразполага добре.

# 83
  • София
  • Мнения: 8 593
Абе, има малко по-странен изказ и сега като каза за немската школа, навързах нещата Simple Smile ама последния път успях да я разсмея, казах й че малкото прилича на master Yoda Simple Smile

# 84
  • Мнения: 514
Момичета, от вчера усещам нещо като леки спазми ниско долу, които отминават за секунда-две, но се появяват вече на няколко пъти. Писах на док-и, но не не ми е отговорила. Според вас има ли повод за притеснение?

# 85
  • Мнения: 483
Сигурно са контракции,пий магнезий,ношпа,почивай повече.Щом са леки няма проблем.

# 86
  • Мнения: 169
Здравейте! Нашето декемврийче’21 скоро ще става кака и за това решихме да посещава ясла, но бях чувала от една мама, че мога да се върна на работа (фективно) за да ми превеждат половин майчинство и след като получа болничен от АГ за втората бременност , да ми се изплаща и болничния, но сега ми съобщиха от счетоводството на фирмата ми, че няма как и всъщност ще получавам само половин майчинство. Дали има някой с подобен случай?!

# 87
  • Мнения: 1 014
Тоест, искате да точите здравната каса и работодателя ви не е съгласен? И как очаквате да ви помогнем?
Съжалявам, че съм толкова пряма ама... тези сметки все някой ги плаща, в общия случай народа.

# 88
  • Мнения: 349
Тоест, искате да точите здравната каса и работодателя ви не е съгласен? И как очаквате да ви помогнем?
Съжалявам, че съм толкова пряма ама... тези сметки все някой ги плаща, в общия случай народа.
Е много по-добре помощи да се дават само на майките от малцинствата, детски надбавки също. Пък това, че повече от половината Български народ се осигурява на минимума, а остатъка вземат
 под масата не е проблем. Проблем е само ако една майка се чуди как да върже двата края със заветните 300 лв. Тя цялата държава е тотално абдикирала от всякаква отговорност… Вие четете морал на жената.

# 89
  • Мнения: 169
Много благодаря за назидателния тон, но преди да съдите някой и по-точно “майка”, моля да се замислите. Не искам да точа никой, с отлепен плоден сак ми се налага да лежа вкъщи вече месец, детето ми е прието, а фирмата, в която работя е моя. Въпроса ми беше относно правата на майките.
А относно казуса ми, дано да съм в помощ ако има други такива мами в подобна ситуация. Майчинството се плаща на 50% щом сте на работа отново, а щом имате болничен ви се изплаща и той от НОИ.

Общи условия

Активация на акаунт