Бързи здравословни въпроси и отговори – 42

  • 21 977
  • 747
  •   2
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 10 624
На 18 започнах с ПЗХ, заради ПКЯ и свръх обилна и продължителна М.

# 691
  • Мнения: 319
Здравейте🙂преди почти 2 месеца ми правиха биопсия на лимфни възли на шията, по-скоро операция, за да вземат по-голямо парче за изследване . Като пипна около разреза ми е изтръпнало, не боли, казаха засегнат нерв. Някой имал ли е такова чудо, кога ще се възстанови нервът, че е супер неприятно😔
Може ли да споделите какви проблеми имахте с шията и на какъв лекар бяхте, че и аз в чудо се виждам вече.....

# 692
  • Мнения: 499
Някакви идеи за подпомагане на цикъл, който става все по-продължителен при девойна на 17? Вече е 12 ден и не му се спира ......

Ясно е, че лекар сме посетили и хормони сме пуснали, ама питам някой с опит или минал по пътя ...
.          Имах същия проблем преди няколко месеца,постетиг гилеколог,оказа се заради стрес и ми изписа лекарство.Надявам се да съм полезна,знам колко е стресиращо

# 693
  • Мнения: 11 537
Moon1, кортизола ти ли бе висок?

bubeto80, какви проблеми имаш с шията?

# 694
  • Мнения: 167
Здравейте🙂преди почти 2 месеца ми правиха биопсия на лимфни възли на шията, по-скоро операция, за да вземат по-голямо парче за изследване . Като пипна около разреза ми е изтръпнало, не боли, казаха засегнат нерв. Някой имал ли е такова чудо, кога ще се възстанови нервът, че е супер неприятно😔
Може ли да споделите какви проблеми имахте с шията и на какъв лекар бяхте, че и аз в чудо се виждам вече.....

Първо ми се поду един лимфен възел, после за една година и други,  е болеше, но понеже вече беше много видимо , отидох на лекар. Първо УНГ, после скенер, после хематолог, после биопсия при лицево-челюстен , после хематология. И в крайна сметка се оказа, след още изследвания и 5 скенер, лимфом на Хочкин.

# 695
  • Мнения: 499
Moon1, кортизола ти ли бе висок?

bubeto80, какви проблеми имаш с шията?
.          Не съм пускала хормони,отидох на гинеколог ,след лекарствата,които ми предписа всичко се нормализира.Желая Ви успех🤗

# 696
  • Мнения: 319
Moon1, кортизола ти ли бе висок?

bubeto80, какви проблеми имаш с шията?
Трудно преглъщане, парене, от време на време болка, която отива и към ушите и дрезгав глас.
Бях на Гастроентеролог, Невролог, Нефролог, УНГ, Съдов, Дерматолог, Ендокринолог, Гинекологог - дотук диагноза "обострен гастрит. Само на хематолог не съм била /имам час за 30 ноември/ и честно казано доста се притеснявам.

# 697
  • Мнения: 11 537
А микробиологията какво показва?
Пробвала ли си да смениш климата за повече от седмица? Например в Доспат - най-високото мсто в Бг.
Имунолог?
Чувала ли си някога за Хистерикус глобус? Две години се влачих по лекари, какви ли не, че ме боля, че ме дърпа, че все едно имах нещо в гърлото  и се оказа това. Не че някой може да го изследва и да каже "това е". Отидох при личната - тя кажа "На тези успокоителни" и всичко мина за 4 дни.

Последна редакция: вт, 07 ное 2023, 21:18 от the Дорис

# 698
  • Мнения: 87
Някакви идеи за подпомагане на цикъл, който става все по-продължителен при девойна на 17? Вече е 12 ден и не му се спира ......

Ясно е, че лекар сме посетили и хормони сме пуснали, ама питам някой с опит или минал по пътя ...
Дъщеря ми беше на 12г., когато цикълът й не спря цял месец. Естествено ходихме на лекар много пъти, нямаше причина за това отклонение. Изписваха вит. С, Калций Фосфор С, Дуфастон, Дицинон, бяхме и в болницата за няколко денонощия на системи с Окситоцин - не се повлия по никакъв начин от нищо. Накрая й изписаха Утрогестан по схема за няколко дни. Всичко приключи и цикълът й е редовен три години вече.
Аз се бях панирала от толкова лекарства и смяната им през няколко дни, една лекарка в болницата ме успокои като каза, че варианти за лечение има много, просто започват от леки и щадящи.
Всичко ще бъде наред и с вашето момиче!

# 699
  • Мнения: 319
А микробиологията какво показва?
Пробвала ли си да смениш климата за повече от седмица? Например в Доспат - най-високото мсто в Бг.
Имунолог?
Чувала ли си някога за Хистерикус глобус? Две години се влачих по лекари, какви ли не, че ме боля, че ме дърпа, че все едно имах нещо в гърлото  и се оказа това. Не че някой може да го изследва и да каже "това е". Отидох при личната - тя кажа "На тези успокоителни" и всичко мина за 4 дни.
Микробиологиятя ми е добре, няма проблем. В Доспат бях лятото за 4-5 дни /сега нямам възможност/, но тези проблеми ми се появиха от м. септември.
На Имунолог не съм ходила; а за Хистерикус глобус; никога не съм чувала, даже не знам какво означава 🙄🙄🙄

# 700
  • Мнения: 766
Здравейте! Бихте ли ми препоръчали клиники и невролози в София за Доплерова сонография? Ако пък имате поглед и в други градове, също приемам предложения. Благодаря Simple Smile

# 701
  • Мнения: 552
Здравейте,
Може ли да ми препоръчате от личен опит конкретни  храни са полезни и кои вредни при бъбречна поликистоза ?

# 702
  • Мнения: 11 537
Здравейте,
Може ли да ми препоръчате от личен опит конкретни  храни са полезни и кои вредни при бъбречна поликистоза ?

Имате кисти на бъбреците ли?
Струва ми се, че с храна надали ще си помогнете - дистрибуторите на Борови прашец и бамбука ме убеждаваха, че лекувал всякакви кисти. Реално и прополиса може да ви е от полза. Аз лично бих потърсила и хомеопат - в случая класически.

# 703
  • Мнения: 552
Здравейте,
Може ли да ми препоръчате от личен опит конкретни  храни са полезни и кои вредни при бъбречна поликистоза ?

Имате кисти на бъбреците ли?
Струва ми се, че с храна надали ще си помогнете - дистрибуторите на Борови прашец и бамбука ме убеждаваха, че лекувал всякакви кисти. Реално и прополиса може да ви е от полза. Аз лично бих потърсила и хомеопат - в случая класически.

За близък човек питам - с поликистоза е и креатинин около 500 . Хемодиализата е неизбежна и е заболяване, което не се лекува, но ми се иска да се забави доколкото е възможно включването на диализа .

# 704
  • Мнения: 8 001
След прекарана вирусна инфекция остана едно постоянно пукане в ушите при всяко движение на челюстта. Някой имал ли е такива последици? Час за унг имам чак след една седмица.

Общи условия

Активация на акаунт