Бързи здравословни въпроси и отговори – 42

  • 21 974
  • 747
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 271
Мога ли днес да започна прием на Глюкофаж, ако снощи съм пила Нурофен? Чета в листовката, че май не трябва да се приемат заедно. Дали 24 часа са достатъчно отстояние или да изчакам няколко дни?

# 706
  • Мнения: 221
Нефролог или уролог след като днес излезе камък 3 мм?

# 707
  • Мнения: 11 537
Нефролог или уролог след като днес излезе камък 3 мм?
Аз съм ходила при нефролог за аналогичен проблем.
"Светнаха ме" и наистина много ми помогна да изхвърля почти неусетно пясък и малки камъчета - водка с много вода. Т.е. сядаш да си пийваш водката и паралелно пиеш МНОГО минерална вода Хисар. Разбира се това, в периода без антибиотици.

# 708
  • Мнения: 54 935
Нефролог.

# 709
  • Мнения: 221
Благодаря ви!
До сега съм вадила песъчинки два пъти, но ЛЛ не ме е пращал никъде.. И с този камък вчера лошо ми стана направо. Два дни беше запецнал някъде ниско долу, попиля ме.. А интересното е, че бъбрек изобщо не съм усетила да ме боли..

# 710
  • Мнения: 54 935
Странно. Обикновено със силни болки са свързани камъните.

# 711
  • Мнения: 221
Странно. Обикновено със силни болки са свързани камъните.
Болките бяха единствено ниско долу в корема, докато стоеше на едно място.. Иначе преди това имаше дразнене и трудно уриниране..
Наливам сега чай за бъбреци и пия уринал, пък понеделник ще ходя за направление..

# 712
  • Мнения: 11 779
След прекарана вирусна инфекция остана едно постоянно пукане в ушите при всяко движение на челюстта. Някой имал ли е такива последици? Час за унг имам чак след една седмица.
Аз. Ама аз съм с "бебешки уши". Обикновено децата страдат след вирусни инфекции и правят отити. И аз като тях. Щом е само пропукване и не заглъхват напълно- ще отмине.
Моите и сега пукат след последния вирус.
И покрай единия от щамовете на Ковид заговориха за отити след Ковид.
Разни прахчета и таблетки с псевдоефедеини помагат за тия неща. При предния вирус пих и след като мина вируса. УНГ-то назначи. Ама бях стигнала до отит. Пука, пука, та заглъхне и не се оправя.
Ако ли не - кортикостероиди.

# 713
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 436
Нефролог или уролог след като днес излезе камък 3 мм?
Аз съм ходила при нефролог за аналогичен проблем.
"Светнаха ме" и наистина много ми помогна да изхвърля почти неусетно пясък и малки камъчета - водка с много вода. Т.е. сядаш да си пийваш водката и паралелно пиеш МНОГО минерална вода Хисар. Разбира се това, в периода без антибиотици.

С бира също става,поне съм видяла нагледно,баща ми в продължение на 1г пиеше по 7-8 бири на ден и изпика всички пясъци и обли камъчета с големина на топлийка и 1 идея по-големи ,събра си ги в стъклено шишенце ,да си ги гледа..Интересното, е ,че са в Карлово,на 15км от Хисаря и цял живот е пил мин.вода и по санаториуми е бил,но мин. година бирата го оправи Smiling Imp

# 714
  • Мнения: 54 935
Уринал е напълно безполезен в твоя случай. По-добре мечо грозде, Little Wolf.

# 715
  • Мнения: 766
Има един чай за бъбречни проблеми - НА Ламбрев. Много е хубав, помага и при болки. Другото, което аз правя, е твърд алкохол поне 20 гр на екс. От бившият ми Л знам, че алкохола разпуска съдовете и камъните преминават по - лесно. Друг е въпроса, че ако ги образувате постоянно, като мен, ставате почти пияница /като мен/ Simple Smile))) Разбира се, майтапя се, но съм събрала пълна чашка с камъни, дори ходих и на разбиване. Успех и следете бъбреците занапред Simple Smile

# 716
  • Мнения: 221
Благодаря за съветите!
Взех Цяръ на Китанов онзи ден, за бъбреци. После ще мина да взема и едно чисто Мечо грозде и един на Ламбрев. Така или иначе обичам да пия чай. С алкохола съм скарана, но може да ударя едно малко довечера😆

    # 717
    • Мнения: 11 779
    Тия и аз съм ги чувала.
    Топла бира, 20 водка и литър вода, Цистон и Уринат, мечо грозде,чаят на Ламбрев. Такива неща пиеха брат ми и майка ми при камъни.
    Брат ми изхвърли доста през годините. На моменти е. През някоя година го хващат кризи и се почва с илачите.

    # 718
    • Мнения: 932
    Здравейте.
    Моя мъж и пусна днес изследвания .
    Едното за ковид е готов резултата.
    Другите още не са готови.
    Abbott Diagn. SARS-CoV-2 IgG anti-spike (BAU/ml)   H    6716.37       BAU/ml    < 7.1 (-) negative; >7.1 (+) positive
    Това е готовия резултат но не разбирам.
    Може ли някои да каже повече за резултата.
    Много благодаря

    # 719
    • Мнения: 54 935
    В другата тема ти отговорих. И двамата сте го изкарали. То беше ясно.

    Общи условия

    Активация на акаунт