Бързи здравословни въпроси и отговори – 42

  • 21 879
  • 747
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 19 352
Според вас има ли значение какво противоалергично се пие при някаква лека алергия?
Правихме тест при дъщеря ми и препоръчаха да пие една седмица фортекал с цел успокояване на лигавиците. Аз имам зиртек и не съобразих да питам може ли да се замени.

И още един въпрос, който вече задавах, но никой не ми отговори.
Парене при уриниране, което се получава от време на време и минава след пиене на много вода, дали е пясък? Урината е чиста
На нефролог или уролог се ходи?

Последна редакция: сб, 11 ное 2023, 16:20 от Дъждец

# 721
  • Мнения: 475
Стряскане и събуждане при унасяне в сън какво може да е?

# 722
  • Мнения: 1 262
Стряскане и събуждане при унасяне в сън какво може да е?
[/quote

Случвало ми се е при стрес и напрегнатост.

# 723
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 567
Нормална фаза от съня, според мен. Редовно ми се случва, не съм се взирала в това и да търся причина, не го тълкувам като симптом.

# 724
  • Мнения: 11 504
Според вас има ли значение какво противоалергично се пие при някаква лека алергия?
Правихме тест при дъщеря ми и препоръчаха да пие една седмица фортекал с цел успокояване на лигавиците. Аз имам зиртек и не съобразих да питам може ли да се замени.

И още един въпрос, който вече задавах, но никой не ми отговори.
Парене при уриниране, което се получава от време на време и минава след пиене на много вода, дали е пясък? Урината е чиста
На нефролог или уролог се ходи?

Разкажи повече кои лигавици искаш да успокоиш? Каква е тази алергия и от какво?
Фортекала е антихистамин. Зиртека пише, че съдържа противоалергично. Според мен не ги заменяй.

За колко голямо дете става дума? Повече ми звучи това парене като замърсяване. Трябва да поговорите как да пиша, как да се забърсва, ако ака да не я плисва и ако се пипа /нормално е децата да се пипап!! не го карайте да се чувства виновно/ да е с чисти ръчички.

# 725
  • Мнения: 19 352
Мислех, че антихистамин и противоалергично е едно и също. Явно ще купувам фортекала, въпреки че вече дадох зиртек.
Тийнейджър е дъщеря ми. Има сенна хрема, но не е много активна сега.

Вторият въпрос беше за мен. Не е замърсяване. Ще ходя на лекар, ама все не остава време.

# 726
  • Мнения: 2 114
.

Последна редакция: нд, 12 ное 2023, 09:02 от Deborana

# 727
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 799
Вторият въпрос беше за мен. Не е замърсяване. Ще ходя на лекар, ама все не остава време.
И аз имам пясък в бъбрека, и симпотмите са същите, все едно цистит. Като пия трапезна или изворна вода от супермаркета, не минерална, ми е по-добре. Слагам много малко сол в яденето. Вие каква вода пиете?

# 728
  • Мнения: 19 352
Имаме филтър на чешмата и пия такава. Като цяло не пия много вода, все забравям особено на работа.

# 729
  • Мнения: 11 504
Да, купи Фортекала. За тази хрема правили ли сте тестове да не е от акари? Нищо не цъфти в момента.

Да не би да ти пари, защото урината става прекалено концентрирана ако пиеш малко вода.
Повтарям се, но ако са песъчинки - водка с много вода.

# 730
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 799
Имаме филтър на чешмата и пия такава. Като цяло не пия много вода, все забравям особено на работа.
Би трябвало филтрираната вода също да е добре, както и изворната в бутилки, но не знам дали едното или другото са за предпочитане. Вероятно няма разлика между двете, защото важното е да няма минерали, които натоварват отделителната система.
Аз имам кана с филтър, ползвам водата за готвене, чай, кафе, иначе за пиене купувам.
Количеството вода е важно също, сутрин при ставане на гладно трябва да се изпият поне две чаши, ако може и повече, и после между храненията по чаша-две.

# 731
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 567
Антихистамините са противоалергични Simple Smile
Зиртек и Фортекал са с различни активни вещества, но с еднакво действие. Аз предпочитам Ериус за същите оплаквания.

# 732
  • Мнения: 19 352
Нашата система има и минерализатор, който нямам представа колко  минерализира водата. Не вярвам да е от това, но може да пробвам с изворна известно време.

Дорис, има алергия към акари, полени, строителен прах и др. Хремата сега не е активна, ама понеже правихме тест с алергени, затова казаха да пие фортекал за седмица.

# 733
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 413
Нормално ли е да боли ухо и да е заглъхнало при удар на главата в областта? Детето се удари в ръба на дивана много силно и после се оплака, че го боли ухото.

# 734
  • Мнения: 51
Здравейте,Първо искам да уточня,че не търся лечение по интернет,а по скоро препоръки от хора които може би са преминали през това.
Накратко за мен на 30 години съм,раждала съм два пъти,пушач съм.
Преди около два месеца бях със ужасна  суха кашлица около 3 седмици,исписаха ми антибиотик и уж мина,но и в момента пак кашлям,сякаш да изкашлям нещо,та от тогава имам усещане за нещо в гърлото,и на моменти за да го преглътна даже се напрягам,и сякаш имам някакви издатини като се пипна. Освен това съм постоянно гладна ,чак на моменти ми се повръща от глад,нищо че съм яла.Още повече ,че ми се ядът неща които по принцип не ям много.Другото нещо което е ,че постоянно се чувствам изморена и ми се спи,а по принцип съм доста енергичен човек и 5/6 часа сън са ми напълно достатъчни,изпитвам постоянен студ и пръстите на краката и ръцете ми изтръпват.Не знам дали има нещо общо,но наскоро започна да ме боли,като пулсиране отляво вв ребрата и след това премина отдясно,ходих на невролог и ми казаха невралгия и шипове.
Пиша тук за насока дали има възможност да е нещо хормонално,или някакво заболяване и какви изследвания и прегледи бих могла да изискам от лекарката ми на фона на оплакванията ми,защото тя не иска да ми пусне дори кръвни изследвания,с довода, че си въобразявам и ми няма нищо.Общо взето всички около мен ми казват ,че е на психическа основа,което не изключвам,но първо искам да съм сигурна ,че не пренебрегвам нещо.
Благодаря на всички отзовали се.

Общи условия

Активация на акаунт