Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 81

  • 25 211
  • 759
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 7 241
Споделете сироп за влажна кашлица -16 гс съм....

# 706
  • Мнения: 1 819
Споделете сироп за влажна кашлица -16 гс съм....
Ен ти тус и мукоплант съм пила аз...и двата пъти предписани от АГ

# 707
  • Мнения: 1 787
Според мен не се пият така лекарства по препоръка от форума. Аз ходих при личната, която ми изписа Стодал, след него Мария мед. Ефект нулев. Отидох на пулмолог, изписа ми Личинсед. Та според мен най-добре да ви преслуша специалист, че тези самолечения не са най-доброто решение в момента.

# 708
  • Мнения: 3 913
Аз не бих пътувала. Бъзла съм. А и от единия край на София, до другия ми става лошо. Какво остава за по-дълго пътуване. Естествено, решението си е изцяло твое, но ако не се почувстваш добре, прокървиш или имаш нужда от някоя спешна помощ, ще я намериш по-лесно, ако си близо до дома.

Аз пък дори повече бих се доверила на някоя препоръка. Точно за Лихенсед и Силвъртус (сигурно е този другия със сребро, който са ви изписали) лекарите получават бонуси за тях. Къде парични, къде почивки. Не ме питай от къде знам. Инфото ми е сигурно. Не казвам, че няма да ти подействат, но не съм убедена, че е най-доброто.

# 709
  • Мнения: 411
Благодаря, момичета!
На мен не ми става лошо, във форма съм си. Предполагам, че много се разочаровах, защото до последно ми казваха, че няма проблем и изведнъж промяната, без
Да има медицинска причина, ми дойде като шамар. Все пак тръгваме вдругиден и колкото и да е  - подготвила съм се -отпуск, багаж, ентусиазъм.
Сърбят ме краката да тръгна 🤨

# 710
  • Мнения: 450
Според вас нормално ли е в 8г.с да спрат болките в гърдите?

При мен някъде там болките и постоянната напрегнатост изчезнаха. Остана само болка при допир. Не мога да кажа нормално ли е, защото ми е първа бременност.

Момичета, първата фетална морфология с ехограф през корема ли се прави?

# 711
  • Мнения: 3 640
При мен - да. 🙂

# 712
  • София
  • Мнения: 3 531
Първата ФМ и на мен ми беше с коремен, но ако нещо не се вижда добре може и с вагинален. Като мерят шийката също може да го направят с вагинален за по-голяма точност.

Аз също не съм ограничавала пътуванията, но не издържах много и макс 200км. Гадене, болки от тръскането по пътищата в корема, болки в кръста и такива екстри получавах (с цялостно безпроблемни бременности и в добра физическа форма). Винаги имах но шпа в чантата с изговорена доза с АГ. При мен в начална бременност не е имало кървене, не съм се притеснявала за това, но пак имах едно на ум къде евентуално мога да ида на преглед в случай на нужда.

# 713
  • Мнения: 1 787
Аз не бих пътувала. Бъзла съм. А и от единия край на София, до другия ми става лошо. Какво остава за по-дълго пътуване. Естествено, решението си е изцяло твое, но ако не се почувстваш добре, прокървиш или имаш нужда от някоя спешна помощ, ще я намериш по-лесно, ако си близо до дома.

Аз пък дори повече бих се доверила на някоя препоръка. Точно за Лихенсед и Силвъртус (сигурно е този другия със сребро, който са ви изписали) лекарите получават бонуси за тях. Къде парични, къде почивки. Не ме питай от къде знам. Инфото ми е сигурно. Не казвам, че няма да ти подействат, но не съм убедена, че е най-доброто.
Изписа ми ги семеен приятел пулмолог, не мисля, че с някаква користна цел би го направил. Иначе за разлика от другите два, веднага ми подействаха. Иначе изобщо не се учудвам на това, което казваш. 😉

# 714
  • Мнения: 86
Момичета позволено ли е в начална бременност да се яде риба, печена скумрия по-точно ?😀 По случай Никулден
В 8 г.с съм

# 715
  • Мнения: 3 913
Е, да. Щом е семеен приятел, няма да ти ги изпише с користна цел. Просто, от както с очите съм видяла как се процедира, вяра нямам на никой. Гледам сама да си проучвам витамини, добавки и лекарства за леки неразположения. Антибиотици - там няма как. Доверявам се и с надеждата бързо да мине, това което лекувам.

# 716
  • Мнения: 1 787
Права си, явно имаш и някакви познания. Просто според мен като има кашлица е хубаво да те преслушат. Но това са си мои разсъждения. 😉

# 717
  • Мнения: 3 913
За кашлица не е лошо да се отиде на лекар, за да не тръгне надолу.

# 718
  • Мнения: 6
Здравейте искам да попитам може ли да ми направят упойка за зъба когато съм бременна на 3 месеца

# 719
  • Мнения: 27
Елиза и мен това ме интересува от днес не ме болят толкова гърдите а преди това ме боляха доста.

Общи условия

Активация на акаунт