Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 81

  • 25 212
  • 759
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 228
Елиза и мен това ме интересува от днес не ме болят толкова гърдите а преди това ме боляха доста.
Еми казват, че е нормално.
Аз попринцип бях на лекар и каза, че всичко е наред и може да те болят после да спират и пак да почват.

# 721
  • София
  • Мнения: 13 602
Може. Предупреди стоматолога и той ще се съобрази какво лечение да предприеме.

# 722
  • София
  • Мнения: 5 523
Според вас нормално ли е в 8г.с да спрат болките в гърдите?
Те спират,почват ... три дни нямах никакви симптоми (и аз съм в 8 г.с), днес обаче ме съсипа.Такова гадене, цял ден лежа и ближа лимони.

# 723
  • Мнения: 7 242
Който е пил стодал сироп коя доза ...за деца или възрастни 🙄

# 724
  • Мнения: 93
Момичета , как се справяте с притенсението . Преди година и половина имах мисед аборт . Сега отново съм бременна и последно бях в 10 седмица на преглед , всичко беше наред и сега в събота ми е следващия час . Имам записан час и за фетална и бхс на 13.12 . Симптомите един ден ги има , един ден ги няма и съм толкова притеснена . Опитвам се да мисля позитивно , да си повтарям , че всичко ще е наред , обаче такова вътрешно притеснение и напрежение изпитвам , че на моменти е нещо страшно .. Не съм правила изследвания след този аборт , сега пия дуфастон и нош па , както и витамини Елевит . Точно един ден след прегледа вдигнах температура и лекаря ми изписа доста неща .. витамин Д, цинк , селен а за настинката пих нурофен 3 дни . Много се притеснявам дали всичко ще е наред ..

# 725
  • Мнения: 3 913
Нурофен лекар ли го изписа?
Аз нямам минали аборти, но бебето стана бавно. Също се притеснявам и на всеки преглед очаквам да ми каже нещо лошо. Опитвам се да се разсейвам, но е трудно.

# 726
  • Мнения: 93
Нурофен лекар ли го изписа?
Аз нямам минали аборти, но бебето стана бавно. Също се притеснявам и на всеки преглед очаквам да ми каже нещо лошо. Опитвам се да се разсейвам, но е трудно.

Да, нурофен стопколд 3 дни по 2 таблетки. Пожелавам ти всичко да е наред !!!:relaxed:

# 727
  • Мнения: 5 023
Нурофенът е противопоказен при бременност. Само парацетамолът е позволен.

# 728
  • Мнения: 93
Нурофенът е противопоказен при бременност. Само парацетамолът е позволен.

Ами , това ми беше изписано - това пих. Реално той и свещички волтарен ми беше изписал , когато летях в 7 седмица със самолет ,на тях също пише , че не са за бременни , но нямах проблем

# 729
  • Мнения: 5 023
Изключително непонятно ми е как може да пише, че не става за бременни и въпреки това да го приемаш. Но всеки сам си преценЯ.

# 730
  • София
  • Мнения: 13 602
Не си преценява всеки сам, когато има следящ лекар и той преценява кога плюсовете са повече от минусите.

# 731
  • Мнения: 93
Изключително непонятно ми е как може да пише, че не става за бременни и въпреки това да го приемаш. Но всеки сам си преценЯ.

Попитах го , каза , че няма проблем. Лекар с много дълга практика  .. нормално да му се доверя Simple Smile

# 732
  • Мнения: 5 023
То дългата практика не е гаранция. Но в случая ми се струва, че малко не вярва на листовките на лекарствата.

Фивър, всеки преценява на кой АГ да се довери. Аз не бих се доверила на лекар, който ми изписва лекарства, в чиято листовка пише, че не е подходящо за мен.

# 733
  • София
  • Мнения: 13 602
На лекарства като естрофем, фраксипарин и медрол също пише много страшни неща, но ин витро бременност без тях е рядкост да се задържи и запази.
Един сериозен грип с температура 39 градуса е по-опасен от еднократен или кратък прием на противогрипни лекарства.

# 734
  • Мнения: 5 023
На лекарства като естрофем, фраксипарин и медрол също пише много страшни неща, но ин витро бременност без тях е рядкост да се задържи и запази.

При инвитро всеки знае, че се взимат off label лекартсва. Не е удачно сравнение.

Едит: Права си за температурата  Аз не казвам да не се взима нищо, а да се вземе нещо подходящо.

Общи условия

Активация на акаунт