Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 81

  • 25 209
  • 759
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 3 911
За това попитах лекар ли изписа Нурофен. Аз също знам, че е противопоказен, както и Ибупрофен.

# 736
  • Мнения: 1 819
Нурофена си е Нестероидно противовъзпалително,а те са забранени по време на бременност...да вярно е ,че не е ок с температура или някаква инфекция...но според мен първо можеше да се пробва с парацетамол и ако не сваля има и свещички които стават за бременни и чак тогава да се прибегне до НСПВ

# 737
  • София
  • Мнения: 3 529
Ибупрофен (основната съставка на Нурофен) не се препоръчва в ранна бременност без изрично предписание, защото още няма достатъчно изследвания колко е причина за спонтанни аборти, както и може да доведе до дефекти със сърцето или храносмилателната система на плода, които да се проявят по-късно. Изрично се препоръчва в медицински сайтове (та дори и на официалния сайт на Нурофен) да се провери за по-подходящо лекарство (такова като парацетамола) преди да се почне нещо с ибупрофен.
След 20гс пък съвсем не се препоръчва, защото може да повлияе на бъбреци и кръвоток на бебето.

# 738
  • Мнения: 2 000
Да не говорим, че в Стоплолд има и псевдоефедрин.

Но в случая е предписано от лекар.

# 739
  • Мнения: 15
Какво означава скъсена шийка на матката 40%  тоест колко мм е скъсена?

# 740
  • София
  • Мнения: 13 597
Зависи в коя седмица си.
Дължината на маточната шийка се променя с напредване на срока на бременността по следния начин:
от 16 г.с. до 20 г.с. - 4,0 см до 4,5 см
от 24 г.с. до 28 г.с. - 3,5 см до 4,0 см
от 32 г.с. до 36 г.с. - 3,0 см до 3,5 см

# 741
  • Мнения: 3 911
А, колко започваме стартово, така да се каже? Аз съм в 10 г.с. и вчера ми я измери 33 мм

# 742
# 743
  • София
  • Мнения: 13 597
Ваня, средно знам, че е около 3 см стандартният размер.

Стефка, ако е под 2,2-2,5 вероятно ще предприемат мерки. Ако не е под 2,5 вероятно ще те наблюдават и ще трябва повече да лежиш.

# 744
  • Мнения: 1 819
Има и жени които са просто с по къси шийки...то не е един размер за всички...след като доктора ти е казал скъсена с 40% трябваше да питаш колко мм е,но сигурно ще е под 30мм...моята в 22 г.с беше 37мм...в 27г.с беше 36мм и изведнъж в 32г.с на последната ФМ 21мм...не стига,че скъсена,Ами и мека...сега лежа постоянно,пия магнерот 4х2 и слагам утрогестан 3х300 мг вагинално...при мен казват,че причината за скъсяването е много ниско разположена глава на бебчето ,която буквално ми сплесква шийката и отделно съм имала контракций които не усещам..

# 745
  • София
  • Мнения: 369
Момичета, боядисвате/матирате ли си косата сега в този период?

# 746
  • Мнения: 420
Аз да руса, но без амонячна боя.

# 747
  • Мнения: 3 640
Да. С смонячна боя съм, ниво 5.

# 748
  • Мнения: 7 236
Аз не преди теста си поднових балеажа и не ми хвана и пак ме мазаха ....нещо като кичури седи така ще си остана

# 749
  • София
  • Мнения: 3 529
Аз тъкмо преди + теста се боядисах прясно прясно. Боята буквално се изпари нанякъде за отрицателно време Grinning Реших да е вече след бременността другото боядисване да не хвърлям едни пари на вятъра докато не влезнат хормоните в ред, а косата да губи просто цвета и все едно нищо не е правена

Общи условия

Активация на акаунт