Да родиш на 20/21

  • 9 809
  • 295
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 474
Хората на по 20 не са деца, но масово днешната младеж са си лекенца, точно 'щото мама и тати така ги подценяват.

Последна редакция: чт, 21 сеп 2023, 14:01 от Tessaria

# 256
  • Мнения: 334
Хоара на по 20 не са деца, но масово днешната младеж са си лекенца, точно 'щото мама и тати така ги подценяват.

Не са деца, пък масово живеят при мама и тате още на по 20, в детските си стаички... Grinning

# 257
  • Мнения: 471
На 20 е нормално,но има хора на по 30-40 живеещи с родители в детските си стаички.

# 258
  • Мнения: 21 771
А къде се очаква да живеят на 20?

# 259
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 954
А къде се очаква да живеят на 20?
В общежитие, квартира

# 260
  • Мнения: 12 742
Обаче тази тенденция за раждане на дете на 30+ само след едно поколение ще се обърне срещу нас. Като човек в такава ситуация - не е добре. Родители на 30-35 и, ако и техните деца стават родители на 30-35 на 60-70 вече ще са с внуци. Ама съвсем скоро започват да го закъсват самите те. Една баба на 50-55 е едно, една баба на 65-70-75 е различно. Така младите родители са изправени пред реален риск да се окажат с два комплекта родители на възраст, които също може да имат нужда от подкрепа и внимание, докато самите те са с малки деца, за които отиват времето и силите им.
Да е жива и здрава майка ми, 40 години ни е разликата, аз имам 38 и 42 години разлика с моите деца. Тя ми помага с децата, ама и не е в състояние да живее самостоятелно. Почти на 91 години е, децата ми са на 13 и 9. Има си специфични трудности. Нито мога да й оставя двете деца и да замина командировка, нито мога спокойно да отида с децата някъде и за седмица, пък да си позволим повече - абсурд - нито има кой да й пазарува, нито да й хвърли боклука, да не говорим за риска някой ден да не се събуди... Мечтаех си да съм млада майка, не се случи, но бих се радвала децата ми да станат родители преди 30 годишна възраст.

# 261
  • Мнения: 405
Все това наживяване ви се привижда. А може кариера и други успехи да се постигнат например след 30 г. На мен тогава ми провървя, до 30 нямах нищо. Родих на 26 и имах завършено висше, та не съм в графа родили на 20 точно. Но всичките ми приятелки, родили на 20, се справиха отлично. Казвам го смело, защото децата им са вече на по 28 години.
Това пак са примери на жени, раждали на 20-21 преди 30 години. Преди 30 години е било едно, сега е съвсем друго. От всичко изчетено до момента стигам до извода, че основния аргумент в полза на майчинството на 20 е, че ще има кой да ти го гледа, защото бабите и дядовците щели били да бъдат млади. Направо пример за самостоятелност и отговорност, няма що. Родителите ни са гледали деца като им е било ред. Нагло е да правиш деца и да ги тупнеш някой да ти ги гледа, а после да се биеш в гърдите как си успял да насмогнеш на учене, родителство и работа още на 20 години... Подобни случаи са по-скоро изключение от правилото.

Според мен е безотогворно да се насърчава жена на 20, която от детска възраст е излизала с доста по-голям от нея МЪЖ (което бие на педофилия, тъй като едва ли годините й са го спирали от секс с нея, докато е била на 15-16-17), да ражда дете от него. Това е жена, която дори не може да се каже, че е жена, тъй като има практически нулев опит с другия пол, няма никакви значими житейски преживявания, които да я обогатят, едва ли е самостоятелна в какъвто и да било аспект въпреки упоритите й твърдения че е, и няма абсолютно никаква идея какво точно означава да роди дете и да се грижи за него...

# 262
  • Мнения: 1 257
А къде се очаква да живеят на 20?
В общежитие, квартира

С какви доходи? Средно образование се завършва на 19, след това следват 3 или 4 години за бакалавърска степен в стандартни специалности, в медицината е доста повече. Има по-леки и ненатоварващи специалности, при които студентите могат да работят и да учат едновременно, но има и такива, в които това не е възможно. Не случайно в закона е  предвидено родителите да издържат децата си докато учат, но не по-късно от навършване на 26 годишна възраст. Не всички университети дават стипендии, а и дори да дават, те далеч не са достатъчни за наем и самоиздръжка.

# 263
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 954
Само, че младите баби първо работят и второ не всички им се гледат внуци .
Друго млад да си намериш партньор който също да иска дете е трудно, не невъзможно де.
Мм беше на 23г аз като забременях 1 път. Стана 7г от тогава... Все още без дете сме.

# 264
  • Мнения: 12 742
Докато следва детето може да е на общежитие, ако учи в друг град и няма жилище в града, в който учи. Поне 1/2 от младите хора в България живеят в София. Значи или трябва да отидат да учат в друг град с цел да се отделят, или трябва да излязат на квартира в София при софийските цени/ наеми. Каква е тази работа за 19-годишни в София, която да им позволи да плащат поне квартирата и режийните си, защото приемаме, че родителите дължат издръжка - такси, за храна и за джобни до 26 годишни, ако учат? Да не забравяме, че въпросната работа за среднисти без опит трябва и да позволява да ходят на лекции, да се готвят за изпити и да се явяват на изпити.
Насито, не е казано младите баби да зарежат работа и да гледат внуче. Младата баба има сили, енергия и здраве освен да работи и да пътува, да ходи на театър, да има хоби... Обаче, след една възраст силите започват да намаляват. Една баба на 70 не само може да няма сили да помага за внучето, дори и да има желание за това, но има голяма доза вероятност самата тя на 70-75 да се нуждае от помощ заради влошено здраве.

Последна редакция: чт, 21 сеп 2023, 15:59 от Mama Ru

# 265
  • Мнения: 10 949
А къде се очаква да живеят на 20?
В общежитие, квартира

С какви доходи? Средно образование се завършва на 19

Ами именно, на 19 завършила средно, на 20 вече се е обзавела с бебе... Няма къде да живее, няма образование, няма доходи и що да не роди едно бебче. То не е само да го роди, ще иска пари от техните за джобни и да купи памперси? Ще слгобят бебешкото легло в детската под плакатите на Джъсти Бийбър? Или родителите и на двамата ентисуасти за бебе са длъжни да ги дондуркат още 10 години, барабар бебето...

# 266
  • Мнения: 5 174
Защо да няма къде да живеят?Селяните от  провинцията си купуваме жилища на децата, в зависимост къде ще учат или живеят, стиснати сме и не плащаме наеми и кредити.Така, че ако не са от София сигурно и двамата имат по едно жилище.

# 267
  • Мнения: 334
Докато следва детето може да е на общежитие, ако учи в друг град и няма жилище в града, в който учи. Поне 1/2 от младите хора в България живеят в София. Значи или трябва да отидат да учат в друг град с цел да се отделят, или трябва да излязат на квартира в София при софийските цени/ наеми. Каква е тази работа за 19-годишни в София, която да им позволи да плащат поне квартирата и режийните си, защото приемаме, че родителите дължат издръжка - такси, за храна и за джобни до 26 годишни, ако учат? Да не забравяме, че въпросната работа за среднисти без опит трябва и да позволява да ходят на лекции, да се готвят за изпити и да се явяват на изпити.

Тва да, ама живеем в България. Лекциите НЕ позволяват да бачкаш в общия случай, освен ако не ги пропускаш за своя сметка. Тва не променя факта, че половината студенти идващи от извън София все пак се налага да бачкат заедно с ученето. Цените в София са си шибани, но в София разполагат и с общежития. Общежитията са 15лв, не са по 1500.

За пръв път чувам някой да дава джобни на 26 годишното си отроче? Аз на 16 се чувствах вече твърде голям да взимам от майка си пари, пък кво остава за 26 Grinning

# 268
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 954
А къде се очаква да живеят на 20?
В общежитие, квартира

С какви доходи? Средно образование се завършва на 19, след това следват 3 или 4 години за бакалавърска степен в стандартни специалности, в медицината е доста повече. Има по-леки и ненатоварващи специалности, при които студентите могат да работят и да учат едновременно, но има и такива, в които това не е възможно. Не случайно в закона е  предвидено родителите да издържат децата си докато учат, но не по-късно от навършване на 26 годишна възраст. Не всички университети дават стипендии, а и дори да дават, те далеч не са достатъчни за наем и самоиздръжка.
Общежитие или квартира при следване. Или квартира с някой. Е има и на 20 дето отдавна не живеят в детската си стая.
Мм учеше като се запознахме следваше живееше в др град.
Като е живял лятото при вторият си баща. Работил е лятото...
Оженихме се, живяхме при баба му тя почина.

# 269
  • Мнения: 405
Защо да няма къде да живеят?Селяните от  провинцията си купуваме жилища на децата, в зависимост къде ще учат или живеят, стиснати сме и не плащаме наеми и кредити.Така, че ако не са от София сигурно и двамата имат по едно жилище.
Явно масово българинът от провинцията е богат, щом купува на всяко дете по едно градско жилище за по 1500 евра на квадрат. Не го казвам с ирония, а просто с учудване. Не знаех, че масово младежите имат родители, които им купуват жилища по градовете. Обаче с извинение настоявам, че това е наследственост, а не "самостоятелен съм, оправям се сам даже на 20!" И тук се зачудвам защо тогава има толкова млади майки от по-малки населени места, които се вайкат каква ще я вършат сега, като са останали на улицата с дете на ръце, никакво образование и нула трудов стаж (какъвто и да е)... Hushed

Общи условия

Активация на акаунт