Да родиш на 20/21

  • 9 169
  • 295
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 6 791
Имането на бебе е ужасно отговорно. 24/7 един живот зависи от теб. Не е нещо, в което да влезеш ей така да се пробваш. Доста деца сърбат попарата на родители, които ей тъй са създали едно дете, да го има.

# 241
  • Мнения: 327
Доста деца сърбат попарата на родители, които ей тъй са създали едно дете, да го има.

Тва ми се ще да го скиват хората, които някъде назад из темата обясняваха как последиците от тва дете накрая ще са само за родителите.

# 242
  • Мнения: 725
Е, хора, то ако чака да и се подреди живота като по конец и тогава да ражда... може доста да си почака Simple Smile Раждайте навреме, че след 40 години,когато е постигната кариера, изграден дом и т.н. става много трудно гледането на бебе и малко дете.
И защо да е много трудно?
Защото ще вижда нещата по друг начин, доста лишени от романтика, лиготия, излишно треперене при неизискващи това ситуации.
Разбира се би било по-добре да е малко по-рано.
Напротив,не липсва нито романтика нито лиготия. А за треперенето, повече треперях с първото дете.

# 243
  • Мнения: 18 979
А кой знае какво е да имаш дете, преди да има такова? Малко тези заклеймявания как без да си 100% сигурен не трябвало да го правиш ми идват в повече.
Може да си най-отговорния човек и пак с детето да дойде предизвикателство, което да те срине.
Кой се чувства толкова богоизбран, че да каже, че е идеалния родител, най-отговорен, знаел преди бебето какво го чака и готов на всички изпитания? Мислите ли, преди да пишете?
Както деца сърбат попарата на родители, така и обратното. Животът на най-нормални и отговорни хора може да бъде съсипан от постъпки на детето им. Всичко е риск, гаранции няма.
Правиш най-доброто, което можеш, а очакваш и неочакваното, това е.
По темата - 20/21 г. ми се струва добра възраст за раждане.

# 244
  • София
  • Мнения: 29 053
"Най-доброто, на което си способен" е далече от тази възраст.

# 245
  • Мнения: 18 979
Така ли? Защо? Младостта и нейните сили нямат цена. И още много плюсове виждам, като например на 30 си вече с голямо дете, а все още си супер млада. И т.н.

Последна редакция: чт, 21 сеп 2023, 11:50 от B2022

# 246
  • София
  • Мнения: 29 053
"Защо" изреждахме в цялата тема досега. Нищо хубаво няма да си на 30 с относително голямо дете. На 30+ ще тръгнеш да наваксваш със студентските купони?   Не върви. Или ще си тръснал детето докато е малко на мама и тате да ти го гледат, за да си ходиш по забавления? Много незряло.

# 247
  • Мнения: 6 883
За всяко нещо си има време. Студентските купони са си за 20-25 и е нормално и весело. На 30-35-40 обаче е гротеско някоя като се сети, че не се е наживяла.. колкото и да били големи децата. Те големите деца могат и да се срамуват...

# 248
  • Мнения: 6 307
Когато моята беше бременна с първото ни дете имаше няколко нейни приятелки, които и се чудиха на акъла как се е навила толкова млада и как било глупаво преди 30. Едната от тях беше в сериозна връзка, мъжът и го познавах, стабилен, искаше много да имат дете. Обаче тя го мота още доста години и той накрая я разкара. С другите и приятелки същото -още години драми с гаджета, все не се получава или са неподходящи и се оказа, че на 32-3 тепърва трябва да си търсят мъже и т.н. Резултат - първата още няма дете, поне май най накрая има вече сериозен мъж до себе си, на 36, при другата е същото положение, правят опити за бебе се е похвалила, третата още сменя гаджета, с тази разлика че вече нивото им е доста зле - все някакви типове разведени с деца или пропаднали. Говоря за 35-6 годишни жени.

# 249
  • Мнения: 6 883
Има и други възрасти з араждане, не само 21/23 или 35/40. Някак си помежду тях е по-разумно /25-35/. Пък примерите с разни хора, са си частни случаи как и кога са срещнали подходящи партньори. Или дай да забременяваме на 22-23 от първия срещнат, че да не останем случайно "стари моми" Joy ако са ги обичали, са щели да ги чакат да се почувстват готови. Моя мъж ме чака няколко години да се реша, а му бях казала, че може и да не поискам изобщо да имам деца. Ама той е с мен заради мен /с или без деца/, а не щот съм за разплод Wink

# 250
  • Мнения: 18 979
Все това наживяване ви се привижда. А може кариера и други успехи да се постигнат например след 30 г. На мен тогава ми провървя, до 30 нямах нищо. Родих на 26 и имах завършено висше, та не съм в графа родили на 20 точно. Но всичките ми приятелки, родили на 20, се справиха отлично. Казвам го смело, защото децата им са вече на по 28 години.

# 251
  • Мнения: 6 307
Има и други възрасти з араждане, не само 21/23 или 35/40. Някак си помежду тях е по-разумно /25-35/. Пък примерите с разни хора, са си частни случаи как и кога са срещнали подходящи партньори. Или дай да забременяваме на 22-23 от първия срещнат, че да не останем случайно "стари моми" Joy ако са ги обичали, са щели да ги чакат да се почувстват готови. Моя мъж ме чака няколко години да се реша, а му бях казала, че може и да не поискам изобщо да имам деца. Ама той е с мен заради мен /с или без деца/, а не щот съм за разплод Wink

Твоят те е чакал, но не при всеки се получава. И със сигурност не значи, че не я е обичал по начало. Както съветвате масово по темите жени, които са във връзки без развитие - години наред си карат като гаджета без нищо конкретно за в бъдеще, да не се оставят да бъдат мотани, същото важи и за мъжете. Любовта колкото и да е силна, годините наред да си неудовлетворен и да усещаш, че партньорът ти се дърпа, действа доста зле.
Така че не казвам да се засилва да ражда на 22 от първият срещнат, но след като е сигурна, че това е точният човек, не е нужно да чака още години.

# 252
  • София
  • Мнения: 29 053
Защото мъжът не е единственият важен фактор в живота на жената.

# 253
  • Мнения: 18 979
Но децата са важен фактор за повечето жени. Някои искат да родят рано. Аз не виждам нищо лошо.

# 254
  • София
  • Мнения: 29 053
Аха. Децата искат, възрастните съобразяват дали могат, дали е разумно...

Общи условия

Активация на акаунт