Какво е най- абсурдното нещо, което сте чули за бебета и малки деца?

  • 6 303
  • 148
  •   1
Отговори
# 45
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 140
Бяхме хлапета на 15-16,живеехме на общежитие в града,в който учехме,и изобщо не се досетихме за лекар...

# 46
  • Мнения: 2 513
А, би ли разказала по-подробно за случката? За пръв път чувам от първа ръка.

# 47
  • Мнения: 5 603
Ще настинело като ходело босо на плочките, или като седи на цимента, или като е потно и го лъхне вятъра (на 40 градусова жега) и тн. Това ми е топа до ден днешен.

Иначе аз седя отзад с малката и ще ви кажа защо. Защото си откопчава коланите на столчето и става.

# 48
  • Мнения: 41 947
Ще настинело като ходело босо на плочките, или като седи на цимента, или като е потно и го лъхне вятъра (на 40 градусова жега) и тн. Това ми е топа до ден днешен.

Това не е непременно грешно, зависи от организма. На мен например, ако стоя със студени крака или с мокър бански, ме хваща разстройство. И не го правя, пък нека е глупаво поверие. Също така някои хора настиват от малко. Или ако не настинат после ходят една седмица сецнати от надухване след изпотяване.

# 49
  • Мнения: 4 619
Инферия,в някои от нещата има логика(примерно да не казваш,че си бременна в първи триместър-аз трите пъти, когато казах и трите пъти пометнах, затова с успешните бременности единствено мъжът ми и сестра ми знаеха докато не влязох в 4 месец). Също съм виждала много пощеливи хора(такива дето като им се яде нещо,но го няма целите се подуват)-та за една такава бременна близването на ръката е вариант.
Изобщо не съм съгласна с това. Три аборта имам в първи триместър. При две от бременностите ми само мъжа ми знаеше, при едната, освен него и родителите ни. Имам генетични изследвания, които доказват, че абортите ми са предвещани много преди да кажа, на когото и да е било. При теб просто е съвпаднало, както и при мен веднъж. Истината е, че голяма част от абортите се случват в първия триместър.

# 50
  • Мнения: 3 583
"....Основната причина е, че ако му даваш вода, малкото му стомахче ще приеме по-малко кърма, освен това кърмата утолява жаждата. Това е правилото. Интелигентните жени няма да оставят детето си да гладува, защото пие вода, но има млади и неопитни, има и откровено глупави майки, на които, ако не набиеш от ден първи, ще дават вода, че по-лесно."
[
Казвала съм го и друг  път, че то подобна тема се появява всеки месец - правило няма, има препоръки на база изследвания. На племенника дъщеричката я гледаха по правила в началото и детето пи вода от коритцето за къпане. Още го виждам 2,10 м мъж как "реве" Детето ми няма да лочи като животно...  Тъй че интелигентно е да следиш за нуждите на детето, а не сляпо да следваш набити инструкции.
(Доста изследвания ми минаха пред очите - като анатемосаното яйце колко е вредно, пък след 5 г. колко е полезно, ау, ама вредата от маслото, пък после яжте масло... доста нещо научават и учените)

Аз мисля, ясно и точно обясних защо има такива препоръки. Защото има хора, които без препоръки биха си подложили детето на глад без да искат. Интелигентно може да следиш, ако си интелигентен. Не всеки е интелигентен, за съжаление.

# 51
  • Мнения: 6 187
Не всеки е интелигентен, за съжаление.
Мда, за съжаление. Както е за съжаление, че не си ли родила естествено, то не си родила ... и задължителното /както и от тук се вижда/, ако не е на кърма, не става човек и всякаквите му форми на малоценност произтичащи от това.
Наскоро даже чух, че децата родени секцио боледували повече.

# 52
  • Мнения: 3 583
Не всеки е интелигентен, за съжаление.
Мда, за съжаление. Както е за съжаление, че не си ли родила естествено, то не си родила ... и задължителното /както и от тук се вижда/, ако не е на кърма, не става човек и всякаквите му форми на малоценност произтичащи от това.
Наскоро даже чух, че децата родени секцио боледували повече.

Ами това, последното, е абсолютно вярно. Една от причините е, че за да се пристъпи към секцио, има здравословна причина (изключвам България, Бразилия и още няколко държави, където няма нужда от причина), тоест, бебето е с риск още преди раждането; няма нищо странно да е по-предразположено към боледуване. Освен това има значение микрофлората, с която детето, родено по естествен път се сблъсква.
Да не съм голословна:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2475575/#:~:text=In … %20–%208.9)%2019.

# 53
  • Мнения: 500
Това за боледуването при родени със секцио май е вярно - при преминаването през родовият канал децата се насищат с микрофлора, която липсва при изваждането със секцио. Също така при нормално раждане детето получава и отделя стресови хормони, които правят приспособяването по-лесно, правят дишането по-лесно.
Кърмата пък предава на детето пробиотици, пребиотици и антитела, освен всичко друго, а подхранва и правилната чревна флора на бебето, подпомагайки имунната система.
Не че няма да порасне детето и без тези неща, но имат пряк ефект върху имунната система. Без да искам да се заяждам с никого, просто доказани факти.

# 54
  • Мнения: 500
Най-абсурдното, което съм чувала е, че с бебе се спи по 8 часа.
8 часа, ама сигурно за седмицата са имали предвид Grinning

# 55
  • Мнения: 5 603
Моето родено секцио и некърмено дете е по - здраво от всички родени естествено и кърмени покрай нас. Така че, да. Има резон, но не е правило.

# 56
  • Мнения: 5 072
gotenperor, и това не е правило. Има и спящи бебета, които не реват по цяла нощ.

# 57
  • Мнения: 4 833
За един е абсурдно, за друг - не. Това, което не ми изнася, съм го пропускала през ушите си. Дори не мога да се сетя за някакви бисери, а вероятно е имало. Всеки да си гледа децата, както знае, разбира и може.

# 58
  • Мнения: 500
gotenperor, и това не е правило. Има и спящи бебета, които не реват по цяла нощ.

Чувала съм, но винаги съм си мислела, че е мит.
Ама аз планирам още деца след няколко годинки, дано да видя такова чудо спящо Joy

# 59
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Ето това е най-абсурдно за мен- да се обяснява научно или не кои деца са по-здрави.

Кърмени срещу некърмени
Пили вода, срещу непили
Секцио или естествено раждане

Общи условия

Активация на акаунт