Какво е най- абсурдното нещо, което сте чули за бебета и малки деца?

  • 6 304
  • 148
  •   1
Отговори
# 135
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 140
Аз за погачата не помня от къде научих.В миналото са ходили да четат чиста молитва и май я правели за здраве(но и такава молитва не са чели на децата ми,в последствие разбрах,че е същата като на кръщенето).
Не е хубаво първо дете на починал човек,за да няма същата съдба като неговата.Също пък ако майката и детето са родени на един ден трябва да се посади дърво ,ама не помня защо (кумата ми го прави с нейната голяма дъщеря, защото са на една и съща дата).Баба пък като родила татко ѝ казали,че не е добре ,че е роден на нейния рожден ден и го записали на предишния -живота на баща ми е пълна катастрофа,може и да има връзка.

# 136
  • Мнения: 1 064
А това за прощъпулника, без да е проходило, преди дни го научих. Имаме едно съседско дете (момченце, 1г и 5м) все още не ходи. 2 прощъпулника му правят "да проходи". Виждам детето на площадката, според мен си може да ходи, но просто родителите му го плашат. Защото, когато детето се пусне и опита да върви, те му крещят да внимава, и веднага го хващат за ръка. Това за мен е грешно, няма как да се научи ако не падне, в края на краищата най-много да си обели дупето. Та, и аз да съм, и аз няма да ходя, някой да ми крещи. Пък, ако искат и 5 питки да направят.

# 137
  • Мнения: 5 603
Аз името не го казвах, не за друго, ами защото  до последно се чудехме и не знаех като родя, дали няма да реша нещо съвсем различно.

# 138
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 140
Да,в родилното отделение лежах с една мама дето до последно се чудеше как да кръстят бебето.

# 139
  • Мнения: 5 751
Да,в родилното отделение лежах с една мама дето до последно се чудеше как да кръстят бебето.
ние уж имахме име ( производно от името на баща ми). В отделението мъжо ме изнуди да е друго, съкратено от това на свеки.
Не е имало драма и дрязги, просто първото ми беше благозвучно, а второто остаряло.
Ако се предположи, че на когото  си кръстен преповтаряш част от живота с днешна дата се радвам за развоя на събитията.
Освен това 20 г.по-късно виждам, че приликите  на свекървата и дъщеря ми са много.

# 140
  • Мнения: 54 964
Вярно е това за имената. Аз съм кръстена на баба и съм с нейния характер, енергия и сериозно отношение към живота.
Дъщеря ми е кръстена на майка, целия ѝ мързел наследи. Joy Върши нещата с минимум усилия, в краен случай, ако може друг да ги свърши, ще е най-добре. Grinning С чистене и гладене е на Вие, също като баба си. Sunglasses

# 141
  • Мнения: 116
С две деца е по-лесно. Голямото гледа малкото….

# 142
  • Мнения: 5 751
А с три- рай 😁

# 143
  • Мнения: 3 489
И с малка разлика задължително. 😂😂😂

# 144
  • Мнения: 5 072
Пък най-лесно близнаци и тризнаци, за да ги отгледаш наведнъж Grinning

# 145
  • Мнения: 54 964
Имахме съседка с две двойки близнаци, с година и половина разлика. Kissing Heart
Много кротки бяха, аз с едно повече зор видях.

# 146
  • Варна
  • Мнения: 36 849
Това  "голямото гледа малкото" е дълбоко погрешен модел. Защо си го раждал малкото тогава като абдикираш от грижи по него?

# 147
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 140
Елате да видите как моето голямо гледа малкото...Но да,с две деца ми е много по-хубаво,затова искам и трето,дай Боже.

# 148
  • Мнения: 116
Елате да видите как моето голямо гледа малкото...Но да,с две деца ми е много по-хубаво,затова искам и трето,дай Боже.
Голямото гледа малкото, а третото се гледа само̀ 😉

Общи условия

Активация на акаунт