Какво е най- абсурдното нещо, което сте чули за бебета и малки деца?

  • 6 305
  • 148
  •   1
Отговори
# 30
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 163
Да, освен за уплах може и ако ти се яде нещо,а го няма...

# 31
  • Мнения: 2 500
Много абсурдни неща съм чувала, но едно от най-абсурдните е, че бременната жена като тръгне да ражда не трябвало да се обажда на майка си. Само майка ти може да те разбере най-добре в такъв момент.

# 32
  • Мнения: 42 048
И аз съм я чувала тази дивотия -да не се простират дрехите на бебето нощно време навън,защото имало зли сили.

Всъщност нощем през зимата има смог и дрехите попиват миризмата на гадната мъгла. И затова не само детски, ами никакви не е добре да се оставят.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 793
Сетих се - ако не си кърмила детето от гърда един ден, повече няма да го кърмиш, щото ще има лоши очи (каквото и да значи)

# 34
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 308
"Вие накъдето сте тръгнали, ние от там се връщаме".
Разбира се предположенията в повечето случаи се оказват грешни и тези, които изричат тази реплика остават силно изненадани от факта, че не всички деца са еднакви, не реагират еднакво и не се развиват еднакво. Абе, направо те гледат подозрително и с недоверие когато разберат, че някои деца не реагират и не се държат като техните и, че работещите върху техните деца тактики не работят върху твоето.

# 35
  • Мнения: 1 472
Герданите за никнещи зъбки са най-големият абсурд за мен. Не само, че не помагат, а са и опасни - в Щатите имаше случай на детенце, удушено от такъв гердан по време на следобедния сън в детската градина.

# 36
  • Мнения: 3 603
Малките деца са си изкусни манипулатори. Знаят много добре кога и как да се тръшкат и реват, естествено с цел постигане на лична облага. Може и да е неосъзнато, но е факт.
За водата също не съм съгласна - моето пие от ден 1-ви и грам не ме е вълнувало за тези "ред причини, научно доказани и обосновани".

Основната причина е, че ако му даваш вода, малкото му стомахче ще приеме по-малко кърма, освен това кърмата утолява жаждата. Това е правилото. Интелигентните жени няма да оставят детето си да гладува, защото пие вода, но има млади и неопитни, има и откровено глупави майки, на които, ако не набиеш от ден първи, ще дават вода, че по-лесно.

# 37
  • Мнения: 5 204
Скрит текст:
За простирането навън - и аз не простирам вечер, защото в общия случай след това дрехите миришат на пушек.
И си изчаквам детето да си дремне в колата, ако имам възможност, и си седях при нея отзад като беше съвсем мъничка, и Онзи горе ми е свидетел - ако можехме да си го позволим финансово щях да си гледам детето вкъщи.
За манипулацията не съм съвсем съгласна по отношение на бебета. Но да, малките деца манипулират, когато знаят, че искаш нещо от тях, за това казват, че първата манипулация е гърнето. А и самите родители прибягват до манипулация в някои случаи, научават детето, че ще получи Х, ако У и после се чудят защо им се връща Simple Smile

Единствено чисто вредните или потенциално опасни неща смятам за абсурдни - захар, мед, возене без столче, всякакви червени конци, гердани, златни гривни и прочее украшения, толкова омекотяващи средства в легло, че бебето да не може да се протегне... Ей такива неща. Обаче нещото, към което имам алергия са доводите "На моето нищо му няма" и "Нас така са ни гледали", които се пускат в действие, когато е угодно. Пък като извадиш статистика за детска смъртност "от едно време" коментар няма.

А за колко неща по свой адрес съм чувала, че са пълна глупост и тотален абсурд - от начин на обличане, през ЕБХ, през ЗВБ, та до "абе ти няма ли да отбиваш вече, че да можеш да пиеш и да оставяш детето на баба му". Разни хора, разни идеали.

А относно глупостите за по време на бременност мислех да направя тема преди, колекционирах си поверия, но намерих хубаво събрани ей тук https://www.bebe.bg/Obichai_i_tradicii/vera_sueveria.htm

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 793
"....Основната причина е, че ако му даваш вода, малкото му стомахче ще приеме по-малко кърма, освен това кърмата утолява жаждата. Това е правилото. Интелигентните жени няма да оставят детето си да гладува, защото пие вода, но има млади и неопитни, има и откровено глупави майки, на които, ако не набиеш от ден първи, ще дават вода, че по-лесно."
[
Казвала съм го и друг  път, че то подобна тема се появява всеки месец - правило няма, има препоръки на база изследвания. На племенника дъщеричката я гледаха по правила в началото и детето пи вода от коритцето за къпане. Още го виждам 2,10 м мъж как "реве" Детето ми няма да лочи като животно...  Тъй че интелигентно е да следиш за нуждите на детето, а не сляпо да следваш набити инструкции.
(Доста изследвания ми минаха пред очите - като анатемосаното яйце колко е вредно, пък след 5 г. колко е полезно, ау, ама вредата от маслото, пък после яжте масло... доста нещо научават и учените)

# 39
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 163
Инферия,в някои от нещата има логика(примерно да не казваш,че си бременна в първи триместър-аз трите пъти, когато казах и трите пъти пометнах, затова с успешните бременности единствено мъжът ми и сестра ми знаеха докато не влязох в 4 месец). Също съм виждала много пощеливи хора(такива дето като им се яде нещо,но го няма целите се подуват)-та за една такава бременна близването на ръката е вариант.

# 40
  • Мнения: 55 018
Ох, това с подуването винаги ми е било абсурдно. Как, къде, по каква причина се подуват?
На мен никога не ми е яло, толкова силно, нещо, дори като бременна.
Най-абсурдното за мен си остава соленето на бебетата. Научих го на късна възраст. Моите родители не са го правили, нито аз, с моето дете.

# 41
  • Мнения: 5 204
Много обичам да търся логика в такива суеверия, наистина, но в споменатите не виждам такава.
Много съжалявам за това, през което си минала Heart Но не смятам, че споделяне, пазаруване, подстригване или каквото и да е от този род ще доведе до подобен край. Да, разговорите отиват в друга посока, ако това се случи, трябва да казваш на всеки по отделно, защото хората си питат и т.н., но страхът от това, че е заради споделянето за мен е безумен и по-важното - изключително вреден. От страх стават проблеми, от споделяне - не. А наистина има мнооого хора, които панически се крият, ама то понеже не се отрича, та се чудят как да избегнат въпроса и става страшно. (Аз не казах до 5ти и още нямаше да кажа, но се видях с родата не от суеверие, а защото просто не исках.)
За дояждането пак не съм съгласна - как по-точно обливането на ръка, а не да речем рамо, устни, палец, предмишница... Вярвам в плацебото до определена степен, но това ми е малко в повече. Може и да не разбирам, защото нямам такива проблеми, де, има хора, които стават да пазаруват по нощите, защото сън не ги лови (бащата на М), но ако ми се яде нещо не виждам как ако се оближа ще ми мине, даже от солта по кожата по-скоро ще огладнея повече. И обратното - скъпата ми баба ме гонеше да ям от всичко на масата и да не съм отказвала, че детето щяло да е злоядо...

# 42
  • Мнения: 55 018
Какво облизване? За пръв път чувам?

# 43
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 163
Аз съм виждала как се подува човек като му се дояде нещо,но го няма-все едно  е получил алергична реакция от нещо.Буквално за 1 минута момичето стана като балон и се наложи в един проливен дъжд да ѝ търсим баничка.Чак като опита чак тогава спадна.Ако не го бях видяла никога не бих повярвала,че е възможно...

# 44
  • Мнения: 2 515
T. e, не търсихте лекар, а баничка?! Добре, че  е дочакала. Мисля, че от суеверията има по-вече вреда, от колкото полза.

Общи условия

Активация на акаунт