Какво е най- абсурдното нещо, което сте чули за бебета и малки деца?

  • 6 306
  • 148
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 420
Най-често чувах, че като е залепена постоянно за мен и не иска да ходи при баба/дядо без нас, ще стане супер несамостоятелна и трудно ще се оправя сама в живота. За сега не виждам отклонения в тази посока, на 12 е.

# 16
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 163
Аз и до днес седя на задната седалка,просто дори с 30 км/ч да кара ММ отпред имам чувството,че ще излетя през прозореца,нищо че съм с колан...
Това с урочасването-ми на 40 станах и ме хващат уроки(получавам главоболие,виене на свят,причернява ми)-и не ,не е медицински проблем, защото в това състояние съм си правила едновременно ЕКГ,мерила кръвно и кръвна захар и всичко ми е в норма... Просто някои хора сме по-чувствителни и усещаме някой като ни погледне с "лоши" очи.

# 17
  • Мнения: 804
Това със седенето до детето на задната седалка също не виждам какъв проблем е. Детето може да се задави например или пък да заплаче неутешимо, аз не бих могла да карам адекватно, ако детето крещи зад мен. Много рядко шофирам без някой да е седнал до нея.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 36 864
Да, и другата глупост - да не си режеш косата по време на бременността щото ще му отрежеш атрибута. Сакън да не се роди момиче, нали...

И вече като да деца - хапни си, бабо, че си момченце, да не ти стане нещо.

Такива неща като чуя, се чудя да се смея ли или да се ядосвам.

С какво ще се задави в колата като не му се дава нищо за ядене и пиене... И интересно, ако ми се наложи да ходя някъде с бебе в колата, как ще стане като аз не мога едновременно да шофирам и да съм на задната седалка до него/нея...

# 19
  • Мнения: 6 188
И вече като да деца - хапни си, бабо, че си момченце, да не ти стане нещо.
Това ми е чутовна глупост и съм виждала две деца на площадка - момиче и момче, почерпиха само момченцето щото ... нали. Отвратително!
От моята си серия "аз никога" съм оставяла бебето да спи в коридора /общите части на сградата/, че само да минем прага вкъщи и се ококорваше. Същото с 2 часа приспиване и тъкмо се измъквам на пръсти от стаята, последен поглед и ... две очи ме гледат и готова за крясък.

# 20
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 933
Аааа, класиката на момченце се задоволяват желанията, иначе като порасне няма да му става Satisfied

# 21
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Да не се дава вода на бебе...

# 22
  • София
  • Мнения: 4 379
И аз не съм давала вода на моята дъщеря като беше бебе. Но, не защото някой си така казал, а защото я кърмех и тя не искаше.Но кога пропи - никакъв спомен нямам.
Много ме е яд, че никой не ми е казвал глупости, докато съм била бременна или съм кърмила. Така обичам саркастичните отговори, че...
А, сетих се - коремът ми бил щръкнал напреди съм щяла да родя момче - някъде около 7ми месец бях. Ама беше някаква непозната лелка в Майчин дом.

# 23
  • Мнения: 996
Да не се дава вода на бебе...

Има ред причини, научно доказани и обосновани защо до 6 месечна възраст не е препоръчително и какво да се взема предвид.

Най-голямата глупост за мен е, когато някой започне да ми обяснва как двегодишно дете "манипулира" и му приписва характеристики на възрастен просто защото детето е...дете.

# 24
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 933
Най-голямата глупост за мен е, когато някой започне да ми обяснва как двегодишно дете "манипулира" и му приписва характеристики на възрастен просто защото детето е...дете.
Е механизмът е същият, само че дето детето действа по инстинкт, като направиш А мама прави Б, ако сме стриктни попада в обсега на думата манипулация.

# 25
  • Мнения: 996
Eфибуш,

не съм съгласна. Манипулацията(поне в контекста, който визирам) предполага използване на нечестни похвати, изопачаване на истинността и целенасочено действие, които да доведат до лична облага. В случаят с децата говорим за нужди, които трябва да бъдат задоволени, дори и да изглеждат маловажни. Приписването на характеристики и умения присъщи на възрастни на много малки деца, които чисто когнитивно не са способни на тях лично за мен е абсурдно. Стандартите за поведение, които поддържам за възрастни са коренно различни от тези за деца.

Естествено всичко това базирам на личния си опит и разбирания и приемам, че може да е субективно.

# 26
  • Мнения: 6 188
Малките деца са си изкусни манипулатори. Знаят много добре кога и как да се тръшкат и реват, естествено с цел постигане на лична облага. Може и да е неосъзнато, но е факт.
За водата също не съм съгласна - моето пие от ден 1-ви и грам не ме е вълнувало за тези "ред причини, научно доказани и обосновани".

# 27
  • Мнения: 5 079
Пролетта ме спря мъж да ми обяснява, че ако се изплаша, докато съм бременна, не трябва да се докосвам по тялото, защото на бебето щели да му излязат брадавици.

Любимото засега ми е, че не трябва да гушкам бебето толкова често, защото ще го разглезя и после "ще видиш ти като натежи още малко". И също "ти недей да го взимаш все като плаче, ще видиш ти като се научи така".

# 28
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 163
Аз знам,че ако се уплашил като бременна и се пипнеш някъде на същото място бебето ще има белег, който прилича на това,от което си се уплашил (ама мисля че е по-скоро суеверие, въпреки че големия има белег на едното стъпало с неясна форма,но пък е точно на мястото,на което се хванах падайки бременна по корем в 7 месец,тогава много се изплаших,и с малкия се пребих в 5 месец,но той няма белези).

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 793
Аз знам,че ако се уплашил като бременна и се пипнеш някъде на същото място бебето ще има белег, който прилича на това,от което си се уплашил .......

Не за уплах, а ако нещо ти се прияде като бременна и не ядеш, това знам. В смисъл да се пипнеш докато мислиш за това нещо. И да, синът има белег, не ми прилича на смокиня, по скоро на бурканчето със смокини Laughing
Добре, че съм се пипнала под брадичката, той ходи с брада сега, та не се види, но като взе да я пуска много се чудих дали не се крие, казва не.

Общи условия

Активация на акаунт