За любителите на корейски и китайски сериали - Тема 8

  • 22 637
  • 733
  •   1
Отговори
# 705
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 894
И аз да се разпиша за седмицата.
Брачния договор на г-жа Пак, Демона, Моят мъж е Купидон - доволна съм много за сега как се развиват нещата. Особено в Купидона редом с романтичната нишка вкараха и яко криминале - убийства, неразрешени случаи, маниак, който трепе жени според 7-те смъртни гряха по-времето на Чосон. Абе, завъртяха историята, интересно върви. Сега няма да се формализирам за ефектите, защото и по-добри сме виждали, ама заради красивия Купидон, секси полицая и дебелото куче си затварям едното око.
Фаворит ми остава обаче бавния романс в "Кажи, че ме обичаш". Толкова много думи изговорени само с поглед, толкова нежно, спокойно и същевременно чувствено върви историята, че нямам търпение да минат дните до новата серия. Иска ми се така да остане до края - нежно, смутено, красиво и искрено. А саундтрака е един от най-добрите, които съм слушала. Препоръчвам го с две ръце.

# 706
  • вятърничава
  • Мнения: 1 931
Индира, и аз така за "Кажи, че ме обичаш", някак времето замира, като го гледа. На други сериали превъртам (даже на Кроасанчо) , следя колко остава до края, изнервям се. А при този хем времето тече бавно, хем ми е кеф. Харесва ми, че показват малко от културния живот на Сеул и че бягат от битовизма. Чакам с нетърпение да я прегърне най сетне с тези дълги ръце и тя да потъне в прегръдката му. Кога? Направо се изпиват с поглед. Много харесвам такива спокойни, високи, талантливи и мълчаливи мъже, които работят с ръцете си. (Моят е точно обратното).

ElzaFB, има и друг живот, знаеш ли? Семейство, приятели, празници идват Wink
Излъгах те, няма друг живот, захванеш ли се с азиатски филми, вече си жертва.

# 707
  • София
  • Мнения: 667
ElzaFB, има и друг живот, знаеш ли? Семейство, приятели, празници идват Wink
Излъгах те, няма друг живот, захванеш ли се с азиатски филми, вече си жертва.

Хахахах, ти остави, ама заради другия живот сега наваксвам, че по Коледа няма да имам никакъв шанс. Последните седмици гледам докато готвя, докато мия, докато си правя гимнастиката, докато почивам от работа.... Иначе засега (с изключение на две корейски забежки) си стоя при китайците, защото ми се наложи да уча езика.

# 708
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 805
Фаворит ми остава обаче бавния романс в "Кажи, че ме обичаш". Толкова много думи изговорени само с поглед, толкова нежно, спокойно и същевременно чувствено върви историята, че нямам търпение да минат дните до новата серия. Иска ми се така да остане до края - нежно, смутено, красиво и искрено. А саундтрака е един от най-добрите, които съм слушала. Препоръчвам го с две ръце.
Индира, и аз така за "Кажи, че ме обичаш", някак времето замира, като го гледа. На други сериали превъртам (даже на Кроасанчо) , следя колко остава до края, изнервям се. А при този хем времето тече бавно, хем ми е кеф. Харесва ми, че показват малко от културния живот на Сеул и че бягат от битовизма. Чакам с нетърпение да я прегърне най сетне с тези дълги ръце и тя да потъне в прегръдката му. Кога? Направо се изпиват с поглед.

Говорете ми, говорете ми вие така и после "ама то имало и друг живот" Joy
НикЪф живот няма (освен по принуда, заради цифричките долу на фиша със заплатата) ! Joy

Аз чаках да приключа с Moon in the Day, че да ми се отвори слот за Tell Me That You Love Me. Което вече е факт и от днес следобед (след като приключа с тримесечното гладене) засядам с таблета и чаша греяно вино (може и две, вино има Joy).

Та The Moon in the Day (2023) - завърши с 8* (тоест, средно по моята скала). Започна добре, обаче някъде към средата забуксува, вкараха много повторения на вече дадени моменти, разтеглиха действието и аз започнах да попрескачам. Последните два епизода с развръзката се ядваха (ама без последните няколко минути), абсолютният край ми беше много изсмукан от пръстите.
Накратко, няма да остави неизличими спомени в мен.

Последните седмици гледам докато готвя, докато мия, докато си правя гимнастиката, докато почивам от работа....
Завидях! Понеже не съм мултитаскинг Уиндоус, а само един мнооого стар ДОС, мога да гледам (освен докато пия вино), само докато правя палачинки Joy (иначе не успявам със субтитрите... нали ви казах, стар ДОС Joy)

# 709
  • Мнения: 36 910
Аз пък точно покрай празниците се оказвам със свободно време за гледане. Със семейството съм, но всички се изморяваме от ядене и ставаме лениви, всички мразим студа (и неща като площади, базари и други такива ни привличат само ако няма сняг и е относително топло) и на никой не му се пътува където и да е (никога не съм разбирала пътуването на празник - толкова много кофти неща могат да се случат по време на едно пътуване - нещо, което знам от опит; защо трябва да рискувам да станат точно на празника?).

# 710
  • България
  • Мнения: 6 298
Оп, малко разходка из града и съм пропуснала живота.
Какъв живот извън корейско и китайско?
За добро утро, моето рокерско сърце се радва на такива изпълнения
Скрит текст:
Thunderstruck - AC/DC  
The Eagles - Hotel California
Sweet Child O’Mine
хайде и малко поп музика в азиатски стил
Beat It  
Smooth Criminal
Sabaton завинаги!
ElzaFB, дано ти харесат!
Не харесвам драма, но ето на, като залепнах на вуксията Lost You Forever (2023), в която има и драма, бързо изгледах 16 епизода. Изгледах, не "изгледах".
Ян Дзъ, както чувам да се произнася Yang Zi не е красавица, но си разбира от работата.
Пак няма да я добавя в списъка, че има и красиви и талантливи китайки, но тази роля е за нея. Обясниха, че външността ѝ се променя заради нещо в нея, има много действие, но и много минорни моменти. Много подходящ за любители на драмата и многоъгълниците.
Подготвям си нещо по-леко за след този, но смятам да го изгледам до финал. Лошото е, че имало и втори сезон, който все още няма дата.
Трима се въртят около главната, вече имам фаворит, но никой не е идеален. Знам кой ще спечели и не е моят избор, но както казват "любовта е сляпа".

В случая ми е лесно, защото не се отъждествявам с главната.
Аз пък точно покрай празниците се оказвам със свободно време за гледане.
Скрит текст:
Със семейството съм, но всички се изморяваме от ядене и ставаме лениви, всички мразим студа (и неща като площади, базари и други такива ни привличат само ако няма сняг и е относително топло) и на никой не му се пътува където и да е (никога не съм разбирала пътуването на празник - толкова много кофти неща могат да се случат по време на едно пътуване - нещо, което знам от опит; защо трябва да рискувам да станат точно на празника?).
Радвай се, цял живот ми се налага да пътувам заради близките ми, които все се оказват далеч от мен.

# 711
  • София
  • Мнения: 667
И аз по празниците обикновено пътувам някъде на почивка и ми е мнооогооо трудно с наваксването. Ама, признвам си, някои сцени понякога ги попревъртам, а и от едно време повечето филми и сериали ги гледам на по-бърза скорост (или "на превъртане" както казвах като още ползвах видео).
Сега освен новите сериали, на ден си гледам (за няма да казвам кой път, че чак им загубих бройката) по един епизод на Till the end of the moon за успокоение и съм решила този път да не превъртам, ма ще ще видя дали ще издържа Grinning

Ей го, днес съм на коледно парти, а искам само да се скатая някъде и да врътна един епизод на Beauty of Resilience.

МоарейнД, това кадър от Lost You Forever ли е? Grinning Усещам, че ще ми хареса "сценарият".

# 712
  • България
  • Мнения: 6 298
МоарейнД, това кадър от Lost You Forever ли е? Grinning Усещам, че ще ми хареса "сценарият".
Да, оттам е и това е моят избор от тримата около главната.

# 713
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 805
Моарейн, сега са върнах да разгледам подробно тримата от Lost You Forever и ти разбирам дилемата Joy

Ние също използваме празниците за пътуване, като понякога пътуването може да е "само" заради Коледа в София, въпреки високите цени и навалицата по летищата/пътищата.
Ама тази ваканция ще си седим вкъщи, поради разни болежки, натрупани през годината и все още недокрай разрешени. Ако се вдъхновя, може да си посъживя блога  (между два епизода на някой сериал Joy).

Tell Me That You Love Me (2023)/"Кажи, че ме обичаш" - първият епизод даде заявка сериалът да е мноооого по моята част - бавен романс с нормални, зрели хора Heart Eyes

# 714
  • Мнения: 36 910
Чак в 6-ти епизод на Джакпот загрях, че принцът, който ще стане крал, е всъщност дядото на И Сан (от Червените маншети) и бащата на лудия принц Сато. Ех, току виж науча средновековната история на Корея от тези сериали...

# 715
  • България
  • Мнения: 6 298
Моарейн, сега са върнах да разгледам подробно тримата от Lost You Forever и ти разбирам дилемата Joy
...
По-сложно стана, единият вече много ми се открои и ще следя актьора Tan Jian Ci.
Ролята му е добра, не е зле, обаче актьорът е страхотен. От Феникс на Дън Лън насам, не бях харесвала така герой.
Този първо се опитаха да ни го представят като лош, но в хода на действието се оказва друго.
Както казва героинята, единият е сгоден, другият е враг.
С една дума пак не става за любимец на ElzaFB.

# 716
  • Мнения: 5 490
Моарейн, Много хубав този младеж. И на мен от тримата конкуренти ми е най на сърце (демона, защото имената ми звучат по един и същ начин). Но харесвам и играта на Yang Zi, още от "Напред , калмар". Стигнах до 10 серия и приказката много ми харесва. Приятна вечер!

# 717
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 805
pppqqq, и аз покрай сериалите започнах да чета по нещо за корейската история, та тук-таме се позакача по нещо.
Моарейн, в момента гледам Tan Jian Ci в свръхрозовия ми китайски сериал (хич не е по твоята част), но и там се справя добре, та си мислех да го видя и в други роли Wink

# 718
  • България
  • Мнения: 6 298
Моарейн, Много хубав този младеж. И на мен от тримата конкуренти ми е най на сърце (демона, защото имената ми звучат по един и същ начин). Но харесвам и играта на Yang Zi, още от "Напред , калмар". Стигнах до 10 серия и приказката много ми харесва. Приятна вечер!
Да, добра е като актриса, но така и не мога да я приема за красавицата, която уж била. По снимки е много симпатична, но във фентъзитата не ми е красива.
pppqqq, и аз покрай сериалите започнах да чета по нещо за корейската история, та тук-таме се позакача по нещо.
Моарейн, в момента гледам Tan Jian Ci в свръхрозовия ми китайски сериал (хич не е по твоята част), но и там се справя добре, та си мислех да го видя и в други роли Wink
В Love Me, Love My Voice (2023) ли го гледаш?
Ако го видя в нещо много розово, може да ми мине увлечението. Grinning

# 719
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 805
В Love Me, Love My Voice (2023) ли го гледаш?
Ако го видя в нещо много розово, може да ми мине увлечението. Grinning
Да, точно в него - Sparkling Heart, стада Animal Unicorn и купища розови Nature Cloud
Но пък има страхотен глас и пее чудесно:

Общи условия

Активация на акаунт