Шестокласници 2023/2024 - Тема 2

  • 31 883
  • 791
  •   1
Отговори
# 60
  • sofia
  • Мнения: 1 190
В класната стая, която делят с 10. клас в другата смяна, нашите шестокласници няколко пъти поред намират от въпросните снуски, оставени под един от чиновете. Децата информирали класната, родител се ангажира да разбере какво се предприема по въпроса. Някои от родителите заподозряха опити за зарибяване на малките. След като се вдигна патардия, вече няма изоставени снуски, пък да видим.

# 61
  • Русе
  • Мнения: 5 353
Точно зарибяване си е. И дано някой се вземе насериозно и предприеме нужното.

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 5 687
Ужас! И моят сподели, че момичета от техния випуск спокойно си пушели и не се притеснявали... Племенницата ми сподели, че по нейно време (92 набор е) в пети клас и се е пушело и дрога даже са били опитвали някои от класа ѝ, та доста ще трябва да говорим и да внимаваме.

И при нас си вървят входните, но дечко има оценка само на това по рисуване, където не му били поискали изрично рисунката и съответно не я е дал, та има двойка... Една-единствена оценка има и това е тази двойка! Не ми се разправя с даскала, защото имало и други деца, които не са си дали рисунките, но имало и такива с тройки сред тях.По какви критерии ги е напляскал - не знам.
Майка на друго дете сподели, че същият този пише ниски оценки на поразия дори на деца с награди от конкурси по рисуване, както и много забележки, та се очертава да е новия "любимец".

Родителски срещи и други такива "глезотии" няма при нас - само в 5 и 8 клас имало в началото на годината, за другите към края на срока може би.

# 63
  • София
  • Мнения: 3 090
Много страшно звучи. По мое време и най-мързеливите и "изпуснати" деца не пушеха или нещо друго на тази възраст. Каквото се случваше, се случваше в гимназията. Затова натискаме за спорт, да ги разсейва, да им насочва излишната енергия в здравословна посока.. Ох, ужас.

# 64
  • София
  • Мнения: 2 726
Ужас, за първи път чувам за това. Излезе ми тази статия https://euronewsbulgaria.com/news/11788/snuski--opasni-substants … d-podrastvashtite

# 65
  • Мнения: 1 841
По мое време първо опитване на цигара беше към 4-5 клас, та по-скоро като обичайно за възрастта го отчитам.

В нашия клас продължава да има проблем с тормоза, което много повече ме притеснява.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 621
Точно онзи ден си говорихме с децата и изведнъж споменаха тази дума снузки...много техни съученици ползвали, дори в час си слагали в устата...ужаснооо, останах потресена.

# 67
  • Мнения: 254
Аууу, това звучи стряскащо...яко разговори трябват, че е много опасно вече.
bradata, за такива учители ние действаме заедно- инициираме родителски срещи и нещата се случват, поне досега сме действали така родителите. Сега имаме няколко нови деца и съответно дисциплината пак е на път да се наруши, но изчаквам малко да се адаптират и ако продължава така, ще подпитам родителите как да действаме. Аз много се дразня на такива учители, които имат предмета си за най- важния (музика, рисуване, ФВС). Това си е талант и не всеки го притежава, според мен трябва да оценяват старанието, ангажираността и желанието на децата. А за нормативите по ФВС мога да кажа, че и по нататък в елитни гимназии има учители, които създават проблеми. Аз самата преди години съм "порязвана" в гимназията, защото чисто физически ми беше трудно, но пък съм се старала доста. И...все пак това не се оцени, а останах с посредствена оценка. Остана ми едно горчиво разочарование към учителя и предмета.

Последна редакция: пн, 02 окт 2023, 16:01 от UnaDesconocida

# 68
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 136
Здравейте!
Първо - благодаря за новата тема Simple Smile
И един бърз въпрос ... моята шестокласничка днес отсъства от у-ще и беше до ЛЛ, като тя уж е пуснала електронна извинителна бележка. До тук добре, обаче, аз къде мога да видя въпросната бележка? Как да знам, че наистина ѝ е дала още ден - имам ѝ доверие на госпожицата ми, но въпросът ми е принципен?
В Школо не я виждам никъде, отсъствията си стоят неизвинени.

Иначе е голямо препускане по материала по всички предмети.
Ден отсъствие и после трудно се наваксва Sad

# 69
  • Мнения: 1 826
Да, за препускането е така ..само не ми харесва ,че в класа на моят синковец, има няколко деца , които редовно са на училище ,видимо болни - с яка кашлица и  отпаднали , или редовно с обилна хрема ,кихащи и мажещи сополи по всичко и всички наоколо. И не си взимат бележка, за да не пропуснат материала.....бива,бива , ама чак толкова , ми идва прекалено ....
Не че е нещо лошо да си караш на крак сополите , но има една граница ,където благото на групата е по-важно и не е нормално , ако това е системно поведение на семейството.
Не казвам че моите деца не ходят със сополи на училище , но едно е сутрин да кихне и 2-3 пъти да избърши сополите през деня , друго е 2 пакета кърпички да не му стигат на едно дете , да е видимо недобре , ама да седи там и да пише ,че да не изпуснел материал.
Междудругото , в училищата вече има подготовка и за затваряне за Ковид ( спуснаха обучителни курсове сред  най-малките за учене дистанционно и в ел.среда). Та след изборите ,може и да ги затворят за малко ..няма да се изненадам ..ама уж се научихме да се пазим и да има хигиена и да не се пускат болни деца на училище, сега пак е като преди - имунитет,имунитет , ама всичките 1 мил. вируси не искам детето ми да ги лепне ,заради амбициозни и мързеливи родители , дето нямат време да се занимават с децата си,ако си останат вкъщи 1-2 дни и да му помогнат да навакса ( предвид че са достатъчно големи че вече и сами да могат да се справят с почти всичко ).

# 70
  • Мнения: 254
Добро ви утро,
lika, бележката май няма да я виждаш. Просто отсъствието ще бъде с променен статус и там като се цъкне се отваря инфо за издадената бележка. Вчера колега проследи нейната и не намери бележката никъде като файл, само като информация. Известно време беше необходимо, за да се активира промяната на отсъствията. Проследи го и днес, ако не се вижда, по- добре се свържи с ЛЛ.

# 71
  • София
  • Мнения: 3 090
За съжаление и аз чувам, че имало подготовка за евентуално онлайн обучение, което е безсмислено, предвид, че вирусът е доста отслабен, както ни уверяват.

# 72
  • Русе
  • Мнения: 5 353
Затварянето е безсмислено поради малката заболеваемост и поради отменените мерки като цяло.
За ходенето видимо болни - ситуацията не се променила особено. Който го пускаха преди, го пускат и сега. Който си оставаше вкъщи и сега се прибира, ако не му е добре.
В момента има нещо дето се върти в училищата с хрема и дразнене в гърлото.

# 73
  • София
  • Мнения: 28 769
Да ви питам нещо:

По математика в списъка с помагалата имаше тетрадка 1 и 2 на "Архимед". Поръчах ги аз от "Озон", но се оказа, че съм поръчала изданията от миналата година, а тази година били различни. Поръчах от друго място правилните, но са намерили само тетрадка номер 2, 1 навсякъде беше с изчерпана наличност (обаче днес се е появила и може би утре ще я получа). Според класната, която е и учителката му по математика, от Озон (а и всеки друг магазин) по закон нямали право да продават издания, които не са актуални. Някой чувал ли е за такъв закон, наредба...? Потърсих в гугъл, не открих нищо, но не знам и къде да търся.

# 74
  • Мнения: 254
И аз чувам от тук- от там за затваряне, направо вдигам кръвно като се сетя...Дано е само слух, но то всяко нещо, което е уж конспирация или слух се оказва вярно или поне частично вярно...

Общи условия

Активация на акаунт