Шестокласници 2023/2024 - Тема 2

  • 32 554
  • 791
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 28 945
Не бързайте с паниката. Много слухове се оказват удобна за момента лъжа.

# 76
  • Мнения: 29 966
Освен ако пак не затворят преди това половин държава, няма как да затварят училища.

# 77
  • Мнения: 2 627
Зависи кога сте поръчали УТ. Аз ги поръчах началото на юли от Озон и получих старите. Тогава още не се и очакваше промяна в програмите. Ако не бяха обърнали реда на изучавания материал в шести клас те щяха да са си актуални. В началото на септември взех актуалните и задачите са идентични 1:1. Например УТ по компютърно е една и съща - на поръчката ми от юли пише, че е за учебната 22/23, сега като "цъкна" на нея излиза учебна 23/24.
Почнаха да излизат резултатите от входните - все още не са отчайващи, но може и по-добре. Чисти мързел - ако може да се живее без да се диша, ще спре и да диша 😆

# 78
  • София
  • Мнения: 28 945
На 19.09 съм ги поръчала, тогава новите би трябвало да са били налични. Просто не са махнали старите.

Почти няма излезли резултати от входните, но и аз не съм с добри очаквания.

# 79
  • Мнения: 2 627
Ако сте в 14дневния срок от получаването имате право да върнете без обяснения. Ако не може да пробвате да повдигнете спор. На 04.09 аз поръчах новите, вече са били налични на страницата им.

# 80
  • София
  • Мнения: 2 730
Да, с Архимед така се получава - всяка година ново издание, поне сменят цвета, при нас искаха Книга за ученика и изрично подчерта госпожата да е изданието от 2023 г. оранжево-жълта корица, да пише 2023
Тетрадка 1 - може да я намерите на файл /или госпожата да я даде или друг учител с достъп/абонамент или от някои групи във ФБ например/

# 81
  • София
  • Мнения: 28 945
Е, вероятно утре ще я получа, междувременно синът ми кара съученици да му снимат задачите и ги решава в обикновена тетрадка. Въпросът беше дали наистина има забрана за продажба на неактуални издания или класната бърка.

# 82
  • Мнения: 29 966
Не съм чувала за подобна забрана, но не е логично да има. Те могат да си предлагат дори супер стари издания и пак да имат клиенти за тях.
Аз примерно търсих една поредица, която е от преди 5-6 години. Обаче старото издание се било изчерпало, имало ново с +40% на цената. Та се отказах от новото. Вярно, че става въпрос за книги, не за помагала, но не би трябвало да има разлика.

# 83
  • София
  • Мнения: 28 945
Между самите помагала има разлика – в старото липсват задачи, които има в новото, така че е логично да има забрана. Но въпросът е не дали е логично или нелогично, а дали някой знае със сигурност дали има или няма такава забрана.
Смятам да се разправям с Озон, но искам да цитирам точна наредба, закон или каквото е.

# 84
  • Мнения: 29 966
Учителката няма ли информация откъде е тази забрана, за която ви е казала?
Може да се провери, ако поне се знае от коя наредба би могло да е.

# 85
  • София
  • Мнения: 2 730
Ако сте поръчали изданието от 2023, а са ви изпратили от 2022 - тогава може да се оплачите на КЗК и други.

# 86
  • Мнения: 2 627
В НАРЕДБА № 10 от 19.12.2017 г. за познавателните книжки,
учебниците и учебните помагала
аз не открих нищо по въпроса. Освен да се застъпи тезата, че е периодично издание и след излизането на ново, старото следва да се върне на издателя 🙄 По аналогия с периодичната преса

# 87
  • София
  • Мнения: 2 730
Няма логика да има забрана - особено по математика - задачите не се променят, евентуално нещо отпада от програмата, може някой да иска да си купи по-старо издание. Грешката според мене е на учителката, че не е обърнала внимание, че трябва изданието да е от 2023 г. и сега говори небивалици, за забрана и т.н.

# 88
  • София
  • Мнения: 28 945
Ох, вече го написах – задачите са различни, има и такива, които липсват напълно в старото. Написах и че съм поръчала старото издание, не новото...
В НАРЕДБА № 10 от 19.12.2017 г. за познавателните книжки,
учебниците и учебните помагала
Скрит текст:
аз не открих нищо по въпроса. Освен да се застъпи тезата, че е периодично издание и след излизането на ново, старото следва да се върне на издателя 🙄 По аналогия с периодичната преса

Мда, и аз не открих нищо тук. Довечера ще потърся повече като имам време. Мерси Simple Smile

# 89
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 136
Да споделя за електронните бележки - както и UnaDesconocida сподели, със забавяне се отразяват в системата. Бележка издадена вчера, днес вече чисти отсъствия, макар че при нас интересното е, че чисти днешните, а вчерашните си стоят, въпреки че е за двата дни. Ще изчакам и утре, и ако трябва ще коментирам с класния. И наистина излиза само като информация, без детайли и видимост на самият документ, като такъв. 

Общи условия

Активация на акаунт