Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 4 336
Пинко, а синеоката прелест твоя ли е? Обожавам котки, а тази е рядко срещана красота!

# 376
  • Мнения: 2 571
Да си призная само котето гледах. Обожавам ги. Вкъщи имам чисто черно зеленооко. Дребната каза, че приличало на мен. 🤣🤣Както и да звучи. 🤣🤣🤣

Дез спомням си, че сподели, че не те е хванал ботокса. Поне веждите не да ти паднали. Обичам да чета и да се информирам дали ми стиска да го направя е друг въпрос. Следя един дерматолог, който отрича ботокса в челото и препоръчва мезо конци за там. Ако съм на твое място бих разпитала и се уведомила и за тях. 🤗

# 377
  • При децата ми
  • Мнения: 6 125
Не купувам чай, директно подправката купувам.
Заливам от вечерта една малка щипка с топла вода и сутринта изпивам.
Трябва да се търси от проверено място, че е пълно с фалшив шафран или смесен с невен.

Заинтригувахте ме с този шафран. Бихте ли казали откъде го поръчвате/купувате?

asa, какво учи детето? Simple Smile Моят син е втори курс в УАСГ.

# 378
  • Мнения: 9 228
Моя е Харпи, и ние сме котковци Wink ❤️
 
Скрит текст:


cloè - ох слабост са ми. И аз имах преди години Роко черен като въглен със зелени очи.

много ползвам с ориз и кус кус, аз - шафран аз от този поръчвам Ирански https://www.amazon.de/dp/B08FPFX6Q2/ref=sr_1_1_sspa?crid=23JARB6 … tZT1zcF9hdGY&th=1

# 379
  • Мнения: 321
А може ли да попитам цвета на очите какъв е?

# 380
  • Бостън
  • Мнения: 13 631
Harpa, поздравления!

МТЗ - и за твоето дете си е нов етап в живота и за теб! Намери му хубавото!

На това коте съм огромен фен!

За грима...
Скрит текст:
... "Мацотенето" както го нарече някой във всичките му форми ми е интересно от късни 80-тте и хоби от ранни 90-тте. За мен е и лайфстайл и форма на изкуство и има безкрайно много лица, което най-често се пропуска и недоразбира 99% от жените. Едно червило и една спирала могат да изглеждат по много, МНОГО различни начини и да бъдат НАНЕСЕНИ по много различни начини. Какъв и колко грим зависи (за мен) безкрайно много и от личния стил, личния цветотип, дадения тоалет, дадения повод, климатът, регион на живеене, времето на деня/нощта, етц., етц. T.e. диапазонът е огромен и всякакви обобщения нерелевантни. Като се зажених обиколих 10+ професионалиста и направих около 6-7 пробни грима и бях потресена от това колко драматично се разминават моите разбирания и очаквания какво е адекватно за сватба + красиво + се съчетава със стила на роклята ми + ми отива с тези на 80% от "професионалистите". В крайна сметка си намерих човек и забавното с случая беше, че тя, която беше специализирана в гримиране на чалга диви за клипове и концерти ме чу какво искам и направи нежен и безкрайно устойчив сватбен грим, който изглеждаше добре и на снимките и на живо (тези от нас, които са с много мазна кожа знаят какъв проблем е да се запази грима в първоначалния му вид повече от няколко часа). Та не е до бройката продукти, а е до визия и техника...

Например аз виждам не по-малко от 10 продукта на това лице, а вие:


Но да се върнем към конкретния проблем, който стои пред нас като жени на една определена възраст. Това, което довчера е изглеждало не лошо изведнъж се превръща в суха маска върху новопридобитата ни зряла кожа. Драматичните сенки и черни графични очни линии, които стояха не зле върху някои от нас преди 15 години могат да ни превърнат в доста нелицеприятни карикатури след 40... и за мен изводът не е, че трябва да спра да ползвам грим, а че трябва да го ползвам с доста повече акъл, отколкото преди, както и да подбирам цветове и текстури много по-грижливо. И да, грижата за кожата и ползването на бяла козметика е част от цялата хамалогия, защото не може да бъде създаден приличен грим върху необгрижена кожа.

Та така - ако скалата започва със голо лице и завършва със грим, който може да бъде забелязан от 100 м между тях има не по-малко от 128 варианта на "грим". И ако на 20 и 30 доста жени нямат проблеми, то голата кожа на 40+ вече не изглежда толкова свежа и се налага леко да и се помогне. Абсолютно съм съгласна, че всякакво прекаляване с и/или неподходящи продукти ни състаряват ужасно много, та less is more after 40! Но и голите лица според мен не са най-подходящи на тази възраст, та балансът между "ох, че хубава и поддържана жена" и "тая как се е омазала" е тънък. За капак всички сме различни и това, което пасва на кожата, стила и стои велико върху една може да е съвсем неоптимално за друга! Важи и за цветните спирали - някои от нас има силен цветови контраст и на тях им стои не зле, други нямат цветови контраст и на тях дори на 30 не им е стоял добре този продукт.

Имам още 18 мин, та ще метна няколко идеи за "гримове", които могат да бъдат адекватни за нашата възрастова група, ако са изпълнени с адекватна техника и с подходящи продукти. Не ме карайте да търся само модели на 40+ и без филтри и без ретуш, това е доста по-времеемко упражнение:

           
^^^
PS Наскоro дискутирахме JLo и за мен беше изненада да установя, че има жени, които не виждат филтрите които тя използва в социалните си мрежи. Аз продължавам да мисля, че тя изглежда страхотно за възрастта си, но страхотно на 50+ е това!






Последна редакция: вт, 10 окт 2023, 04:28 от Agent Provocateur

# 381
  • Мнения: 2 434
Котката е прелест! Heart
Вчера за една бройка да прибера един чисто бял котак от улицата да си играят с моето кученце, но ми се видя на възраст и не знам дали би могъл да се приспособи, а да не ви казвам мм как ме изгледа!

Хриспа,
Wellefeld Premium Saffron се казват, имат фб страница.
Малки производители са, но супер отдадени на био производството. Всичко сами правят и не ползват химикали, което за мен е много важно.
Наскоро имаше кратко филмче за тях по телевизията.

# 382
  • Sofia
  • Мнения: 7 021
Моята кожа е супер реактивна и прави обриви от бяла козметика. Писнало ми е от години проба-грешка и пари  в кофата.  Най-добре изглежда когато не я третирам с нищо. Понеже съм с фини пори и меки черти, без грим имам детинско излъчване и минавам за чувствително по-млада. Дали имам високо самочувствие или ниски критерии,  но си позволявам "голо лице" и се чувствам комфортно. Grinning Без крем излизам, без парфюм- никога!

# 383
  • Нидерландия
  • Мнения: 618
Agent: клипчето на Lisa много ме и кефи, много хубава жена също, както и за  скрития текст за гримовете над определена възраст, та за цветните спирали: смятам че само ако имаш дълги и гъсти мигли е красиво, иначе според мен само черният цвят дава онази желана форма на горният клепач, тип сърна.
И да ви питам, слагате ли спирала на долният клепач? Питам защото окото ми някак се размазва и изглежда изморено, ако сложа.

Последна редакция: пн, 09 окт 2023, 19:54 от Madelief

# 384
  • Мнения: 11 025
Дали имам високо самочувствие или ниски критерии,  но си позволявам "голо лице" и се чувствам комфортно. Grinning Без крем излизам, без парфюм- никога!
Как точно ме описа Simple Smile ще заменя думата крем със слънцезащита. Това е продуктът, от който кожата ми винаги се чувства мръсна и повехнала, и го пропускам възможно най-често.

# 385
  • Бостън
  • Мнения: 13 631
Madelief, не е само черният, и кафявото може да го направи. Но най-добре го прави т.нар. tightlining IMHO.
На долните не слагам, или по-точно вече не слагам. Когато слагах - изключително рядко, не ми отива много-много, ползвах tubing спирали или водоустойчиви.

Моята кожа е мазна, пореста и обезобразена от пигментации. Имам ниско самочувствие и високи критерии за себе си, за голямо мое съжаление. На всички други съм оставила свободата да бъдат себе си.

Последна редакция: пн, 09 окт 2023, 18:17 от Agent Provocateur

# 386
  • София
  • Мнения: 9 561
Завърнахме се на родна земя! Hug
Много съм щастлива, да съм си отново в обувките! Да си спя на моето си легло и да пия моето си кафе - в моята си кухня!!!

Магни, аз си надминах собственият рекорд 10х този месец! Simple Smile


И вече в офиса Simple Smile

Последна редакция: пн, 09 окт 2023, 22:21 от kopche

# 387
  • Мнения: 23 200
Добре си дошли, Копче!
Не слагам на долните мигли спирала.

# 388
  • Мнения: 2 571
Агент, точно този make up no make up е много труден за правене.
Като писа Мими, че се е занемарила се замислих, че всяка една от нас го разбира по различен начин. Напълно я разбирам  като имаш здравословен проблем външния вид е на заден план. Покрай Ковида спрях да се гримирам, то не че и кой знае какво съм правила. 😂
Излизам си и на ресторант без грим. Както се казва маймуна застанала маймуна излезнала. Имам приятелка, която и до супермаркета не излиза без грим.
Лятото само слънцезащита слагам тя ми е приоритет пред грима.
Нямам нерви да слагам 10 продукта на лицето, въпреки че ми хареса първата снимка на Агента с “голото” лице, но и момичето е много младо. Не мисля, че ще се постигне такъв ефект на кожа 40+.
Като гледам клипчета в Ютуб гледам жената да е на моята възраст. Същият цветови тип е трудно да намериш, пък и с твоят тип кожа.
Според зависи един път слагам, друг път не слагам на долните мигли.

# 389
  • Мнения: 3 576
+1 за make up no make up, само остава да се понауча как се прави 😄
Наскоро се бях заиграла да поставям същите сенки с други видове четки и наистина има разлика, особено за постигането на този естествен ефект.
Лятото ми откриха алергия към декоративната козметика на Шанел и Диор, изхвърлих палитрите, и сега съм доста ограничена откъм избор.

Общи условия

Активация на акаунт