Здравна застраховка, включваща бременност и раждане

  • 777
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 115
Здравейте! Намерих само стари мнения по темата и ще се радвам някой да ми помогне. Интересувам се кой застраховател покрива бременност и раждане и най-вече кой е готов да покрие направените разходи? Искам да сключа индивидуална застраховка, като към момента не съм бременна. Има ли някой, който е сключил и са му изплатили разходите например за раждане и към кой застраховател? Благодаря много на отзовалите се!

# 1
  • Мнения: 2 476
Аз имам опит само с Уника, сключена групова застраховка от работодател, някъде около средата на бременността ми. Предполагам, че при всички застрахователи е сходно. Според пакета се покриват определени неща, с лимит на групата разходи. Например при мен проследяването на бременност покриваше фетална морфология, фетална ехокардиография, изследвания, тонове на плода и самите прегледи. Лимит 500 лв. От раждането покриват избор на екип, индивидуален акушерски пост, престой в самостоятелна стая и не помня още какво. Лимит на тези разходи 900 лв. Т.е. за всеки от тези разходи мога да поискам възстановяване, но ще се изплатят максимум лимитите. За раждането например изборът на екип ми беше 900 лв., аз използвах и акушерка - 250лв., и самостоятелна стая - по 70 лв./вечер. Изплатиха ми 900-те лв. по лимита.
Трябва да разгледате пакетите, защото са с различно покритие и ограничения.

# 2
  • Melmak
  • Мнения: 3 002
Зависи от пакета. Ползвала съм само допълнително здравно осигуряване през работодател. На повечето места са включвали бременност и раждане с подробно описание какво е включено и подлимити. Примерно избор на екип до х пари. Преди мен добре е обяснено.

Вече зависи и колко е скъп пакета, по-скъпите покриват повече неща. Според мен трябва да се консултирате с всяка една компания, която предлага подобна услуга и да си решите. Ако имате близък, който работи в голяма фирма, попитайте дали не може да ви включи към тяхното здравно.

# 3
  • Мнения: 1 804
По разширените покрития са само за работодатели,където се застраховат голям брой лица и вероятността да настъпи събитие е по-малка.
Поискайте индивидуална оферта от поне 3 по-големи застрахователя и ще се ориентирате.

Общи условия

Активация на акаунт