Есенни листа започват да валят, ДЕКЕМВРИйки пазаруват дрешки и редят - ТЕМА 11(2023)

  • 30 327
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 845
Боби, предвид,че ме чакат да родя всеки момент (нищо,че съм с термин 30.12),заради миомите контракциите са ми неспирни, усилено търсих и аз педиатър, но накрая преценихме с мм,че 1та година ще си плащане в п-ка България. Там си и по ЗК.  За близнаци ни излиза двойно,а и ми е далечко,но както казваш “да ми е спокойна главата” и да разчитам 24ч на лекар. Също така, никога не е имало струпване на болни деца там(ходя често при Вецев и на кожен там). Помисли го.. доста познати са доволни.
На контракциите ми вече не обръщам внимание,иначе ще лудна..имам си над 30-40 дневно. Смених магнерот с диаспорал-същата работа 🤷♀
 Вчера бях на ФМ и шийката не мърда от 32 мм.,което малко ме успокоява,но при мен вече всеки изминал ден без симптоми за раждане е победа (в 30+4 гс).

# 676
  • Мнения: 311
И аз бях на тонове вчера, точно в 33 г.с...и следящото АГ и израждащото АГ казаха, че са ок ....не съм анализирала повече защото нямам сили за повече филми! В 34 г.с. няма да правя тонове, направо в 35 г.с., когато ще ми пусне и рутинните изследвания: кръв, урина, микробиология и не знам още какво
За страховете ...всички ги имаме по-малко или повече, за едно или за друго... вероятно тези, които ни е първо дете сме една идея по-стресирани....и мен ме е страх от раждането, от къпането, храненето, въобще да съхраниш живота на тази малка, беззащитна мръвка ....в същото време ме е страх аз как ще го възприемам това дете, следродилна депресия ще имам ли, как емоционално ще се справя с отглеждането му ....и да не задълбаваме 🤯🤯🤯🤯🤣🤣🤣🤣🤣
Че ще получа паник атака ...
Съсредоточила съм се върху раждането сега и се опитвам да не ги мисля другите неща...

# 677
  • Мнения: 8 950
За педиатър - и ние продължваме да разпитваме познати, по дкц-та, поликлиники и т.н. Тц, не записват. Сега чакаме още един-двама познати да проверят с техните педиатри дали ще ни вземат.

Решили сме да регистрираме детето в Поликлиника България като за начало. Дали ще вземем веднага пакет на стойност 1000+ лв ще видим. Може да пробваме да продължим с търсенето на личен за детето, а междувременно да си плащаме отделните прегледи.

Девилче, стискам ти палци с девойките да устискате още няколко седмици без много излишен екшън и стрес.

# 678
  • Мнения: 561
Боби, предвид,че ме чакат да родя всеки момент (нищо,че съм с термин 30.12),заради миомите контракциите са ми неспирни, усилено търсих и аз педиатър, но накрая преценихме с мм,че 1та година ще си плащане в п-ка България. Там си и по ЗК.  За близнаци ни излиза двойно,а и ми е далечко,но както казваш “да ми е спокойна главата” и да разчитам 24ч на лекар. Също така, никога не е имало струпване на болни деца там(ходя често при Вецев и на кожен там). Помисли го.. доста познати са доволни.
На контракциите ми вече не обръщам внимание,иначе ще лудна..имам си над 30-40 дневно. Смених магнерот с диаспорал-същата работа 🤷♀
 Вчера бях на ФМ и шийката не мърда от 32 мм.,което малко ме успокоява,но при мен вече всеки изминал ден без симптоми за раждане е победа (в 30+4 гс).
Devilche може ли да кажеш малко повече за п-ка България, че нещо съм пропуснала. Годишен пакет ли плащаш, там как става избирането на педиатър или при който се паднеш? Къде мога да получа повече информация? Аз мислех да записвам бебето при ЛЛ но не съм убедена честно казано- първо не е педиатър и второ - малко съм разочарована от нея

# 679
  • София
  • Мнения: 11 781
На бебетата можете по всяко време да сменяте лекаря, та не се косете ако ви се наложи по рано да смените.

Rgold звънни в Поликлиника България

# 680
  • София
  • Мнения: 1 718
Момичета, навлизаме в сериозна фаза и всеки с притесненията си...Теди, Маниеш,Смоуки, дано тия шийки удържат още известно време! Взимайте си колаген на прах и ограничете движенията.
Аз минах на фетална веднъж за още едно мнение  в Оскар при д-р Янкова (по препоръка). Бебо вече е 2 кг без няколко грама, в 33+1 съм. Миомата ми е увеличена, но тъй като е горе високо и интрамурална, засега не ми предизвиква допълнителни контракции. На бебчо всичко му е наред и докторката каза, че имам всички шансове да изкарам до 37-ма. В момента кръвното го поддържам в норма и нямам белтъци в урината. Спрях аспирин протекта, можел да се замести с Натаспин до финал, но ако е планово секцио било добре 2-3 дни преди това да се спре и той. Пия си диаспорала. За мен тази форма на магнезий е единствената, която има ефект, поне на моя организъм. Мн по-малко стягания и повече спокойствие.
Въпреки умората, движа довършителни ремонти вкъщи (сложих нов умивалник със шкафче в банята и вече позиционирах коритцето на детето с поставката), ВИК, Ел техник и напредвам с някои от основните покупки. И комплектите за изписване и разни дрешки вече набавих (предимно размер 50, но и по-големи, 62ри). С шишета, биби и стерилизатор също се обзаведох, както и помпа за кърма.
Разглеждам столчета за кола в момента, нещо такова мисля да поръчам :
https://techcom.bg/product/stol-za-kola-lyra-isofix-0-36-kg-blackgrey-1550/
За педиатър съм се насочила към Св Анна, защото ми е сравнително наблизо и там има цял педиатричен сектор.
И аз чувствам безпокойство като за първо дете и как ще се справя, но същевременно нямам търпение да си го гушна и да знам, че всичко вече е минало успешно надявам се.
Девилче, радвам се че се появи и държиш фронта, още малко и ще влезем в безопасна фаза! Изпращам ти положителна енергия и да стоят бебките на топло в мама възможно най-дълго!

# 681
  • Мнения: 8 950
За Поликлиника България - много любезно дават информация по телефон, тка че звъннете за специфики.
Аз звънях преди 2 седмици и някъде в темата съм писала подробности.
Първо винаги ще регистрират бебето - трябва да има ЕГН издадено. Така то се сдобива с достъп до здравна грижа. След това има 2 варианта и при двата става въпрос за т.нар. Групова практика - определен брой специалисти, които са на разположение за записване на час, поставяне на ваксини и т.н.

Пакет - за 1 дете струва някъде към 1100 лв или нещо такова. Това включва 19 броя посещения на клиниката през годината - без значение в делничен ден, през нощта спешен кабинет, по празници или почивни дни. Задължително се звъни, за да се запази час.
Ако се изчерпи пакета, може да се плащат единични посещения на свободни цени. Ако останат неизползвани посещения, не се прехвърлят за следващта година.

Свободен прием - при него цената на посещение се формира на база кога се случва. От понеделник до петък примерно 8-19 часа - не съм сигурна за часовете, е около 45 лв. Събота и неделя беше около 65 лв, а празнични дни 90+. Нощните май и те бяха по 90.
Пак е задължително запазването на час преди да отидете.

Нямате само 1 лекар, който се грижи за вас. Може да се падне различен. Ако вече вие си харесате някой, може да се опитате само при него да записвате.

# 682
  • Мнения: 258
Момичета, като ви чета си давам сметка, че в София си е доста трудно да намериш лл. Аз (в Бургас) се разбрах с една лекарка да запише бебето още при първия опит, дори тя си каза, че щом ни изпишат ще дойде вкъщи.
По повод контракциите и мен АГ не ме отразява много,  много. В понеделник бях на тонове (32 г.с), уж не се засякоха на апарата контракции, а предните дни постоянно ми се втвърдяваше коремът.
Към дамите с по - големи дечица, смятате ли да спирате баткото/каката за известен период от детска градина? Аз съм решила седмица преди термин и 1 - 2 месеца след това да оставя баткото вкъщи, но ми е много съвестно, защото той обича да ходи и да е с приятелчетата си. Започвам да изпитвам угризения, че малко или много ще бъде ощетен покрай бебето.

# 683
  • Мнения: 1 845
Благодаря ви много,момичета 💕 дано всяко от нас добута до желаната седмица и гушне здрави рожбички!
Аз пък от снощи съм и с прещипан нерв(така си мисля) м/у левите ребра на гърба-точно зад сърцето. Жестока болка при дишане даже. Имате ли опит и някакъв лек. Не издържах снощи се намазах с диклак,но чета,че не се препоръчвал в 3ти триместър и се отчаях 😭 ако ида на боуен дали ще го отщипе?

# 684
  • София
  • Мнения: 1 718
Девилче, мисля че Боуен терапията е добра идея! Ако физиотерапевтът  е опитен  и  натиска само гърба. Внимавай с доклада, че мн загрява!

# 685
  • Мнения: 104
Devilche, същата съм от 5 месец, но болката с нерва е между ребрата, но отпред под сърцето.
Пробвах с арника, билкови пластири, или пачове, които хем могат да се ползват охлаждащи, хем затоплени.
Да ти кажа затоплени бяха най-от полза- не е някаква панацея и не очаквай чудеса, но поне да можеш да мръднеш и да не чувстваш такава болка е ок.
По този повод в петък съм на физиотерапевт в Надежда и ще мога да кажа повече като лек- надявам се...

# 686
  • Мнения: 8 950
Девилче, какво разбираш под прищипан нерв, защото такова нещо най-общо не съществува. Може да е разтежение, възпаление, притискане на нервно коренче...
За Боуен лично аз нямам опит и съм скептична, но може да се консултираш. Щом е в торакалния дял би трябвало да може да се обработи мануално. Бих препоръчала специалист по физиотерапия да те посети вкъщи - струва 60 лв. Можеш да потърсиш кабинет по физиотерапия и рехабилитация Физио хелт, нарат се в Изток и предлагат такова посещение вкъщи, много е удобно при подобни проблеми.

# 687
  • Мнения: 6 051
ЛейдиРоуз, а в Св. Анна на какъв принцип са? Записват ли по ЗК и плаща ли се пакет като в Поликлиника България?

# 688
  • Мнения: 1 845
Like_Smoke,
Знам ли и аз какво ми е… бях на фм вечерта, прибрах се и в момента,в който тръгнах да лягам в леглото почувствах ужасна болка в ребрата отзад в ляво. Ставам с в викове,не мога да легна нито по гръб,нито наляво,а дясното бебе ме рита-явно я притискам вече много. Недай Боже да ми се кихне или да се закалям. От всяко помръдване ме боли. Напипвам къде точно ме боли,ако е ориентир 🤷♀
Мерси за координатите и съветите на всички. Ходила съм на боуен за кръста през 2019г и само той ми го оправи с 2 посещения,но се чудя дали не е опасно сега.

# 689
  • Мнения: 753
Здравейте и от мен вече в 34 г.с. Днес бях на преглед, там всичко беше наред, бебата е 2600 гр, насрочихме дата за секцио 24.11, до тук добре. Лягам за тонове - 150-180 удара на бебето и аз се притесних, преди това бях бързала, тичала напред - назад и това давало отражение, от нерви кръвното ми скокна на 130/90 още по-паника 😅 после АГ ме изпрати вкъщи, каза да се успокоя, да почина и следобед отново тонове при колежката й, сега преди 30 мин минаха, всичко беше наред този път, нормални тонове, нямаше контракции - само 1 и то вероятно бракстън според докторката (аз не усетих, защото бебето там риташе, може и то да е било според док) и сега меря кръвното 90/50 у дома.

На всички момичета в болница пожелавам скоро всичко да се успокои, и до финал всички ❤

Общи условия

Активация на акаунт