Есенни листа започват да валят, ДЕКЕМВРИйки пазаруват дрешки и редят - ТЕМА 11(2023)

  • 31 256
  • 738
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 237
Здравейте бъдещи мами.
Записвам се при вас с термин 30.12. Очакваме момче.
Накратко за мен, имаме си 2 момичета близначки на 4г, в очакване на трето дете.

# 661
  • Мнения: 9 077
svetoslavast, стискам ти палци!
В сходна ситуация сме. Аз планово трябваше да вляза в болница за стероидните инжекции - в 32г.с съм и аз и се бях нагласила и планирала, че ще ходя следобеда, да не вися там цял ден излишно.
И в 4 сутринта се събудих от болезнени спазми в горната част на корема. Ставах-лягах и понеже никога не съм имала нищо болезнено, си викам - хайде, към болницата. Моята шийка е 15 мм, та реших, че не се е скъсила, ами направо е изчезнала.

Прегледаха ме, оказа се, че нямам контракции и подозирам, че всъщност са били стомашни спазми заради малтофера, който пия в 3 през нощта без да съм яла. Шийката я измериха 18 мм, при мен е затворена и без конус. Лекарката ми вика - о, ти спокойно ще си изкараш и до 37 г.с., другите казват - стискай поне до 34 г.с.

Вече ми направиха 3 флостерона, остана вечерта последния. Две банки кормагнезин и се надявам утре да си ходя да си лежа вкъщи, че лудите ме хващат.

Ако можеш, пазарувай част от нещата онлайн и направо да ти пристигат на адрес. Ще ви спести обикаляне и време.

# 662
  • Мнения: 6 065
Светослава, палчета от мен бързо да овладеете нещата и госпожицата да изчака с появяването. Явно вече иска да идва при мама и тати. Blush И аз съм в 32 г.с. и като чета как зачестяват разни "проблемчета" направо ме стяга и мен корема. При мен малко се поуспокоиха болките ниско долу, но все пак си лежа. Шийката ми точно преди да започнат тези болчици беше 3.7 см. и се надявам да си стои така. Но нищо не мога да си свърша вкъщи. Добре че е мъжа ми, който работи нощно време и като се наспим към 13 ч. ми е от голяма помощ.
Затова сега лежа и пазарувам онлайн.
El1t00, добре дошла. Страхотно е, че след 2 момченца ще връзвате и панделки вкъщи. Heart Eyes И аз си мечтаех за 3 деца, но едва добутах до 1 и на моите години и с моите проблеми второ едва ли ще имам, за съжаление.
Момичета, във връзка с пазаруването имам два въпроса:
-какви пелени купихте/ще купувате (муселинови, тензухени или памучни)? И какъв размер? Има малки 30х30,има и големи 70х70, 80х80. Малките за личицето ли се използват? Знаете ли с какви пелени точно покриват Бебетата като ги къпят? Гледала съм такива клипчета в интернет. Бебенцата са покрити с полезна и ги поливат отгоре.
-какви одеялца сте взели? Памучни или от плетените? Вчера гледах едно плетено отвътре с пухеста материя наречена шерпа. Или от съвсем дебелите, които са като с вата?

Последна редакция: ср, 25 окт 2023, 11:25 от Bobby®

# 663
  • София, България
  • Мнения: 3 631
svetoslavast успех Heart Eyes дано издържи поне още няколко седмици! Ще напазарувате, това да ви е проблемът. Simple Smile
Like_Smoke, дано и ти си се прибереш вече успешно. Някак си ми се струва нормално вече да се скъсява шийката. Някои жени раждат в 35-36 гс. Simple Smile

El1t00, добре дошла. Аз след това второ момче, надали ще се навия за трето и то пак да вземе да е момче Joy много хубаво, че ще си имат братче Heart

Bobby, какво да ти кажа. Не взимай излишно много предварително от всички размери. Аз карах само с големите пелени 70/70 Simple Smile не съм видяла нужда от онези малките. Имам от всички видове, памучни и тензухени. Горе долу по равно като бройка Simple Smile
Това къпане с пелена изобщо не го разбирам. Никога не съм къпала с пелена Flushed къпахме си го директно с душа. В началото аз го държах, а ММ с душа отгоре. Други къпят с канче. Просто това е нещо, което ще си нагласите според вашето удобство.
Одеяла имам различни,  по-дебели, по-тънки. Каквито ми харесат на външен вид в общо линии. Имам от Икеа две памучни, имам едно по-дебело одеяло подарено, имам пелената от комплекта за изписване. А бе като цяло на външен вид ги преценявам, като е хубаво да имаш както по 1-2 дебели така и по-тънички като заспи на дивана или в люлката примерно. Просто не прекалявай с бройката. 3-4 одеяла са напълно достатъчни според мен Simple Smile

# 664
  • Мнения: 6 065
Мерси, Фъстъче. Hug Днес ще наваксвам с пазаруването. В една група видях, че има 2 активни кода за ненамалени продукти в Озон, а те нали имат и бебешка секция. Ако някой е решил да купува нещо от там, кодовете са Bebemania15 за секция Мама и бебе и Bebemania10 за козметика. Снощи видях, че работят, но не знам до кога.

# 665
  • Мнения: 237
Благодаря ви момичета.
Още след като се родиха момичетата, исках трето 🙂. Незнам лудост ли е какво е... но винаги съм искала голямо семейство.
Десет години се порихме за тях. След много неуспехи тук в България, най накрая успяхме в Турция. И след още 3г отново се върнахме там да си приберем още едно бебе 🥰

# 666
  • Мнения: 105
Сега ви зачитам и изчитам.  Добре, че отворихте тема за пелините, че водя голям спор с майка ми. Аз съм на мнение че 80 х 80 ще са ми малки са повиване на цялото бебе , а тя твърди че ще са ми големи. Явно истината е някъде там. Във Вис Виталис бях видяла 100 х 100 и им хвърлих око. Малките и аз не си обяснявам за какво са- да си сложиш на рамото след хапване, докато го оригваш и ако върне малко храна? Не знам, сигурно предположенията ми като на всяка първескиня са абсурдни...
Ние нищо не сме купували, само сме набелязали и съм създала списък, та когато чуя бебешки плач и "Всичко е наред, вече си мама", мъжо ще се изстреля към Вис Виталис и ще се прибере с един тир неща. Много съм суеверна и не смея нищо да купя. Само гледаме.

Bobby, пуснах ти лично, но май нещо не го получаваш.

Вчера бях на преглед при др Сенкова, заради онази слуз която ме притесни от предишния ми пост. Оказа се, че е фалшива тревога, но по повод шийките, които виждам че коментирате и моята не е останала по назад - от стрижно поддържаните 3 мм толкова време, вече е на 2.8, но освен магнезий и алеракт, друго не ми е казвала да пия лекарката. Само почивка и лежане. И аз мисля че в този период ( в петък влизам в 33та г.с) шийката да се скъсява е нормално. Все пак ще си дам повече почивка.
Иначе ми пусна тонове, че при Личева ми се струват късно тези протоколи с тонове от 35 седмица....  Всичко беше наред с бебока, кьорава контракция нямах и се успокоих.

# 667
  • София
  • Мнения: 11 807
Хелоу!

Светослава супер че сте ги овладяли!

Смоуки защо в 3 през нощта го пиеш бре?

Аз минах днес, тоновете са добре. Бебешон е 2700 , обърнал се е надолу. ГД прогесира с пълна сила, и док малко е притеснена да не се наложи по рано да го извадим, но плана за сега е секцио 38ма седмица. Толкова беше категорична, че чак се изненадах. Следващия преглед е след две седмици и вече и консултации с кардиолог и анестезиолог живот и здраве.

# 668
  • Мнения: 571
Вчера бяха първите ми тонове и бях като изплашен заек 😁 Сестрата веднага разбра, че ми е за първи път… пита дали съм с близнаци- явно корема ми е с такива размери…
Споделих и на АГ за множеството контракции преди няколко дни и въобще не се впечатли, няма мерене на шийки, било си нормално…
Започнах великото чистене вкъщи и съм толкова трудно подвижна, изморявам се лесно, качила съм 14 кг. Освен това и започнах да се спичам от всичко, което ме очаква и как не знам въобще какво ме чака- притеснява ме раждането, дали ще се справя, дали ще се грижа адекватно за бебка и дали ще съм добра майка, кърменето и всичко… може би защото очаквам първа рожба не знам

# 669
  • Мнения: 9 077
Леле, Маце, ти си много напред щом и за раждане говорите вече, браво.

Ми, щото се събудих, викам чакай да пия малко вода и що да не ударя напрво малтофера, че ми е удобно като тайминг. Сутрин ставам в 7 да го пия, че да има два часа до кафето и закуската ми, която е кисело мляко и после магнезий. Принципно имам доста здрав стомах и все на гладно го дъвча, ама....

# 670
  • София
  • Мнения: 11 807
Абе луда жена, аз го пия на обяд с каквото съм яла, хич не ми дреме има ли млечни или не, пий си го когато свариш, луди станахме вече 😁

След две седмици и с теб ще говори я 😁

# 671
  • Мнения: 82
Здравейте, момичета! Снощи и аз постъпих в болница с контракции. За сега се овладяха нещата, нямам болки. Шийката е леко скъсена, но казаха че било нормално за 32 г.с. Успех на момичетата в моето положение , а за другите много се радвам, че всичко е наред при вас!

# 672
  • Мнения: 6 065
rgold, и аз имам същите притеснения като теб. Дали ще се справя с всичко, дали ще мога да кърмя... Почти не съм чела или гледала клипове и всичко ми е в мъгла. В болницата като си я взема в стаята ще се справям ли... Ох, с наближаването изникват всякакви страхове. Като знам, че племенницата ми ме беше страх да я взема на ръце. Grinning
Desi, Flowers Four Leaf Clover

# 673
  • Мнения: 571
rgold, и аз имам същите притеснения като теб. Дали ще се справя с всичко, дали ще мога да кърмя... Почти не съм чела или гледала клипове и всичко ми е в мъгла. В болницата като си я взема в стаята ще се справям ли... Ох, с наближаването изникват всякакви страхове. Като знам, че племенницата ми ме беше страх да я взема на ръце. Grinning
Desi, Flowers Four Leaf Clover

Аз че като гледам и чета все тая- всеки казва различни неща и е още по- объркващо!
С брат ми имам 10 г разлика и си спомням, когато ми го дадоха в ръцете- имах чувството, че ще се разпадне , беше толкова мъничък и крехък.
Скоро на лекцията в Токуда казаха, че бебетата остават при нас и само, ако ние желаем ги взимат за няколко часа и ни ги връщат. От една страна не искам да се отделям от нея, от друга не знам колко ще съм адекватна. Миналата година на моя приятелка (първо дете) бебето се задавило в болницата и извикала акушерка- оказало се, че се е задавило със секрет, но е посиняло и тя си е изкарала акъла. Гледам да не го мисля много, но има моменти в които се спичам…

# 674
  • Мнения: 6 065
Ох, така е. Ще берем страхове. Rolling Eyes
Аз го закъсах и с намирането на педиатър. Днес пратих моя мъж в поликлиниката, която ни е най-близо. Никакво съдействие от регистратурата, никаква информация кой е педиатър и в кой кабинет работи. Ходи по вратите да чете и снима. Накрая звънна на зъболекарката ни, която работи в тази поликлиника и тя съвсем ни отчая. Всички отказват, някои се отказват въобще, други се пенсионират. Самата тя получила смс от педиатърката на детето си, че се пенсионира след 2 месеца. Казала му, че в бъдеще се очаква и дефицит на лични лекари. Никой не иска да го работи това. Аз искам да си платя някъде пакет и да ми е мирна главата, но това пак не изключва нуждата от лекар по здравна каса.
В крайна сметка май ще молим личния ни лекар да я запишем при него и ще ни издава направления за педиатър като се налага. Много ще е сложно така, но не виждам друг вариант. Ако имате идеи в тази насока или сте наясно какво се прави, споделете. Hug

Общи условия

Активация на акаунт