Работа, CV-та, HR-и, съвети - 88

  • 25 802
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 669
==
==
Сарказъм, FB680797BGM! Направо не мога да повярвам, че ми се налага да го обяснявам.
Осмивам идеята работодателите да имат право на пълен достъп до здравното досиое на служителите си.
Добре, не съм ти разбрала сарказма, сори. Понеже ми е болна тема и подпалих бързо Smile ...

# 721
  • София
  • Мнения: 17 930
Ама разбира се, навсякъде е така. И в белите страни, защо изобщо спорим. Загрижеността на капиталистическа корпорацията за служителите е нонсенс. А трудовата злополука няма нищо общо с хронични заболявания и работодателят не може да бъде подведен под отговорност за такива състояния.
Смучем си от пръстите вече, за да рационализираме защо всеки трябва да знае колко шева имаш. Нали човешки ресурси имат достъп, ще се "погрижат" те за горката работничка, ще я коучват, ще ѝ наемат безплатен психолог (ха-ха-ха).
По- скоро на човек с паник атаки ще му стъжнят живота точно като "лабилен" и ще гледат да го принудят сам да напусне.

Аз, впрочем, се поинтересувах за бърнаута и болничните и на 2 от моите познати с бърнаут им е вписано тревожно разстройство в болничния. Тъй като нямаме Бърнаут в МКБ-то. Затова се отказах от този вариант.

# 722
  • Мнения: 5 174
С няколко тревожни разтройства за една година и ще си изкарат ТЕЛК.

# 723
  • Мнения: 2 239
Аз не бих поверила важен пост на човек с разстройства, за вас - не знам.

# 724
  • София
  • Мнения: 17 930
И това е така. Но тук не говорим за повишения.

Друг е въпросът, че личностните разстройства също са разстройства. А по високите постове в истинските корпорации, особено финансови, статистически има най- много нарциси и психопати.

Буболина, не знам, те и двете просто искаха да си дадат 2 седмици почивка поради подобни изживявания като моите, едната е на ръководен пост. Но е факт, че на болничния им пише тревожно р-во. Без да имат реално такова. Не си струва сякаш да си туриш преко сили такава диагноза, която си е стигма.

# 725
  • Melmak
  • Мнения: 3 488
Трябва да се въведе диагноза бърн аут. Дали ще има стигма после, не знам. Обаче е нужно да има такава диагноза. Който е бил там, знае какво е. Аз лично напуснах след такова състояние, при мен дори беше по-скоро преди да го достигна напълно. Но щеше да е добре ако можех да ползвам болничен малко време, за да се съвзема.

# 726
  • Мнения: 2 977
То хубаво да се въведе, ама да се слага от психиатър, не от личния лекар. И първо да почне да се прилага реално етичен контрол върху лекарите. Защото сега всеки дето му се ходи на екскурзия или просто го мързи се оказва с бърнаут.
Пък и бърнаута си е вид депресия, та не знам има смисъл от нова диагноза за това. За депресия си има диагноза.

Иначе за противопоказанията за работа - по закон на всеки 2 години трябва да се организират прегледи от трудова медицина и те да са съобразени с естеството на работата. Та ако това се спазва не му трябва повече на работодателя.

# 727
  • Мнения: 4 154
По принцип, ако се приеме диагноза “бърнаут”, не виждам защо да има причина да не ходиш на почивка (това си е вид лечение и разпускане), но като знам как би се прекалявало с това, не би било приложимо. И как ЛЛ ще докаже, че ти наистина си бърнаут, а не искаш болничен защото колежката/шефа/хигиенистката те дразни, за да ти даде болничен с тази диагноза? Ще разчита само на твоите приказки? Или платената отпуска ти свърши, но на теб все още ти се почива и ходи на море? Депресията не бих я сравнила с бърнаут.

# 728
  • София
  • Мнения: 17 930
И двата болнични са от психиатър.

# 729
  • Мнения: 5 174
За тоя бърнаут самите хора са си виновни.За едното его да си началник или от степен младши, да станеш старши, не си струва да се напъваш толкова.Нито фирмата ще стане твоя, нито ще ти дадат тиквен медал.Пък и като отидеш в магазина или в болница, никой не те пита какво работиш, а ти казват колко струва.

# 730
  • Сф
  • Мнения: 4 812
Те самите хора може да са си виновни, ама е много лесно така да го кажеш от страни.
Има просто съвестни служители, които са професионалисти и си изпиват работата. Поради много и различни причини поемат още повече работа и накрая изпушват.
Аз нито бях шеф, нито драпах за нагоре, просто работата не беше разпределена правилно и началството нямаше топки да теопне по масата и да я преразпредили, защото това щеше да му струва конфликти, а той не искаше

# 731
  • Мнения: 5 174
Да не поемат работа пряко силите си,началството да си я работи, като не може да си я разпредели.

# 732
  • Мнения: 739
Да не поемат работа пряко силите си,началството да си я работи, като не може да си я разпредели.

Тук трябва да се съглася с теб, хората следва да могат да защитят интересите и здравето си винаги, и дори още повече ако попаднат на некадърен мениджмънт, който няма да го направи.

# 733
  • Сф
  • Мнения: 4 812
Да, така е, но това се учи с годините. И аз нямам обяснение защо търпях толкова дълго. Може би виждах, че много брънки по веригата зависеха от моята добре свършена работа и това ми носеше удовлетворение.

# 734
  • Мнения: 2 977
Има просто съвестни служители, които са професионалисти и си изпиват работата. Поради много и различни причини поемат още повече работа и накрая изпушват.
Точно тези служители няма да се възползват от болничен за бърнаут. Ще се възползват недобросъвестните, ще злоупотребяват, а съвестните ще им поемат работата.

Общи условия

Активация на акаунт